Nemesis - błędy w dodruku

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Zybex
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:58
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Zybex »

Dostałem odpowiedź od REBELA na reklamację figurek:

"... Dzień dobry,

Dziękujemy za maila.

Figurki z powyższego druku nie posiadają zębów.

Widnieją one na symulacji 3D figurki, jednakże niektórych elementów maszynowo nie da się wykonać.

Niestety w całym nakładzie figurki wyglądają tak samo bądź podobnie.

Plastikowe wieko do wypraski oczywiście wyślemy w najbliższych dniach na wskazany przez Pana adres.

----------
Pozdrawiam serdecznie ..."

Zastanawiające w odpowiedzi na reklamacje jest zdanie "... Niestety w całym nakładzie figurki wyglądają tak samo bądź podobnie".

Przed jej złożeniem rozmawiałem z pracownikiem Rebela i doradził mi jej złożenie. Mógł zaoszczędzić mój czas i powiedzieć, że według nich to brak zębów nie jest wadą.

Pozwalam sobie zamieścić swoje zdjęcia figurek. Czy ktoś ma podobnie zęby tzn. brak zębów przy figurkach? :) Przy niektórych figurkach jest to bardziej widoczne przy niektórych mniej.

Chwilowo odpuściłem dalsza walkę o figurki.

Czekam na poprawione karty i kafelki pomieszczeń 1 (sektory ewakuacyjne).

Zdjęcia umieszczone w spoilerze - mod
Spoiler:
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: MarekPlus »

Zybex ale taką ilość zdjęć to proszę umieszczaj w "spoiler" bo 18 (nie rozumiem po co aż 5 zdjęć jednej figurki) to sporo do przewijania na telefonie. Kto będzie chciał to sobie rozwinie.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Fenrisek83 »

Kolejny błąd odnaleziony. Na karcie pomocy karnomorfów. Faza wydarzeń pkt. 6 powinno być Karnamorf, który NIE jest ...
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Pynio »

U Ciebie wyglądają tak: :lol: :lol: :lol: :lol:
U mnie tak: :D :o :mrgreen:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: BOLLO »

Zybex i inni....wiem że wam to w niczym nie pomoże ale widząc jakość wykonania tych figurek zastanawiam się gdzie one były robione? Serio tak słabej jakości figsów już dawno nie widziałem. Plastik wygląda jak odlew z najtańszego recyklingu (widać łączenia odlewu) i nie poddany nawet obróbce. Wtryskarki mało dokładne. A bezzębne potwory to jakaś kpina. Może mają zabijać śmiechem? :lol:
Tutaj macie przykładowe zdjęcia figurek prosto od Rebela
Obrazek

Pomalowane na pewno będą wyglądały lepiej ale i tak jakościowo widać że sporo odbiegają od tych ze strony Rebela.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11029
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: japanczyk »

BOLLO pisze: 07 gru 2020, 09:13 Zybex i inni....wiem że wam to w niczym nie pomoże ale widząc jakość wykonania tych figurek zastanawiam się gdzie one były robione? Serio tak słabej jakości figsów już dawno nie widziałem. Plastik wygląda jak odlew z najtańszego recyklingu (widać łączenia odlewu) i nie poddany nawet obróbce. Wtryskarki mało dokładne. A bezzębne potwory to jakaś kpina. Może mają zabijać śmiechem? :lol:
a ty w końcu kupiłeś grę? ;)

Bo figurki wygladają tak samo w pierwszym i ostatnim druku - wiem bo mam porównanie. Afera o to to jakiś żart
Awatar użytkownika
ath3na
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2017, 23:27
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 13 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: ath3na »

Cały czas śmieszy mnie jak ludzie porównują rendery do figurek w PCV.
Zobaczcie co jest w Tainted Grail i cieszcie się tym co macie :)
Spoiler:
dawid
Posty: 518
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 239 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: dawid »

ath3na pisze: 07 gru 2020, 10:51 PCV
Nie ma czegoś takiego jak PCV. Figurki w Nemesis są zrobione z PVC (spolszczona wersja to PCW)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: BOLLO »

japanczyk pisze: 07 gru 2020, 10:37
BOLLO pisze: 07 gru 2020, 09:13 Zybex i inni....wiem że wam to w niczym nie pomoże ale widząc jakość wykonania tych figurek zastanawiam się gdzie one były robione? Serio tak słabej jakości figsów już dawno nie widziałem. Plastik wygląda jak odlew z najtańszego recyklingu (widać łączenia odlewu) i nie poddany nawet obróbce. Wtryskarki mało dokładne. A bezzębne potwory to jakaś kpina. Może mają zabijać śmiechem? :lol:
a ty w końcu kupiłeś grę? ;)

Bo figurki wygladają tak samo w pierwszym i ostatnim druku - wiem bo mam porównanie. Afera o to to jakiś żart
Kupiłem i oddałem jak tylko pojawił się ten wątek. Kolega kupił i zrobił tak samo. A jeden z naszym się zawziął i teraz walczy o pakiet naprawczy i wcale mu nie zazdroszczę bo widać jak się chłopina męczy teraz . A i gra już sama w sobie go tak nie cieszy jak na początku.

Nie ukrywam że mam teraz takie lekkie obawy co do wspartego LockDowna.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Gizmoo »

ath3na pisze: 07 gru 2020, 10:51 Zobaczcie co jest w Tainted Grail i cieszcie się tym co macie :)
O w mordę! To normalnie podchodzi pod oszustwo. Albo co najmniej "wprowadzenie konsumenta w błąd". Na to są paragrafy! :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11029
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: japanczyk »

BOLLO pisze: 07 gru 2020, 11:55 Kupiłem i oddałem jak tylko pojawił się ten wątek. Kolega kupił i zrobił tak samo.
A otworzyłeś? ;-)
Gizmoo pisze: 07 gru 2020, 12:00 O w mordę! To normalnie podchodzi pod oszustwo. Albo co najmniej "wprowadzenie konsumenta w błąd". Na to są paragrafy! :lol: :lol: :lol:
Pamietaj, ze na kampaniach są rendery i remark, ze finalny produkt moze sie róznic od pokazanych podczas kampanii elementów graficznych ;-)
Trzeba by było być szaleńscem zeby wierzyc w poziom detali postaci pokazanych na kampanii TG
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: MichalStajszczak »

japanczyk pisze: 07 gru 2020, 12:09 Pamietaj, ze na kampaniach są rendery i remark, ze finalny produkt moze sie róznic od pokazanych podczas kampanii elementów graficznych
Ostrzeżenie (nie żaden "remark" tylko ostrzeżenie :twisted: ) o tym, że "kolory i kształty mogą różnić się od pokazanych na pudełku" widziałem na wielu grach, nie tylko wydawanych społecznościowo.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Gizmoo »

Przepraszam. Musiałem. :lol:

Figurka w kampanii KS:
Spoiler:
Figurka po otworzeniu pudełka:
Spoiler:
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: sin »

Kurcze, nie wiem czy to tak poważnie czy żartobliwie, ale aż poleciałem obejrzeć swoją figurkę Ailei i oczywiście nie wygląda idealnie jak render (szczególnie laska), ale też daleko jej do pozbawionej detali kupy plastiku jakie przedstawia powyższe zdjęcie - musi być ono mocno nieostre (aparaty chyba też słabo radzą sobie z takimi szarościami?)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: BOLLO »

japanczyk pisze: 07 gru 2020, 12:09
BOLLO pisze: 07 gru 2020, 11:55 Kupiłem i oddałem jak tylko pojawił się ten wątek. Kolega kupił i zrobił tak samo.
A otworzyłeś? ;-)
A po co miałem sobie robić kłopot i otwierać spleśniałego Nemesisa z błędami? Odesłałem jako zwrot 14dni od zakupów online i tyle. Nie mam w kolekcji i raczej nie musze mieć bo będzie Lockdown i on mi wystarczy.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11029
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: japanczyk »

Kurcze, to może przestaniesz tak za przeproszeniem toczyc pianę, bo wklejasz jakieś rendery, zdjecia znalezione w internecie, a sam gry w ręku nie masz.
Wszytskie figurki wyglądaja podobnie, zeby to jakiś totalnie nieistotny szczegół, a ty rzucasz teksty pokroju:
Plastik wygląda jak odlew z najtańszego recyklingu (widać łączenia odlewu) i nie poddany nawet obróbce. Wtryskarki mało dokładne. A bezzębne potwory to jakaś kpina
Jestem daleki od bronienia AR/Rebela w wypadku Nemesisa bo wszytskich popełnionych błędów dało się uniknąć, figurki miały również swoje problemy (Melted soldier), ale jeśli chodzi o intruzów, to pomimo, że nie ejst to poziom GW czy CMON to są dobrej jakości
Poniżej moja Alelei - moze nie jest idealna (odciecia wiadomo, ze do korekty), ale nie siedze nad tą grą z lupą, a jak będę malował to na luzie da się oddzielić sierp od tułowia i odróznić głowę od tyłka, więc ¯\_(ツ)_/¯
Spoiler:
Osobiście jestem za wytykaniem błędów, ale irytuje mnie bezpodstawne najeżdzanie i przesadne rozdmuchiwanie problemu bo jakas figurka nie ma dwóch zabków... no rotfl :roll:
Awatar użytkownika
ath3na
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2017, 23:27
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 13 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: ath3na »

dawid pisze: 07 gru 2020, 11:53
ath3na pisze: 07 gru 2020, 10:51 PCV
Nie ma czegoś takiego jak PCV. Figurki w Nemesis są zrobione z PVC (spolszczona wersja to PCW)
Dziękuje za zwrócenie uwagi, masz rację i wniosłeś do dyskusji absolutnie NIC.
sin pisze: 07 gru 2020, 12:36 Kurcze, nie wiem czy to tak poważnie czy żartobliwie, ale aż poleciałem obejrzeć swoją figurkę Ailei i oczywiście nie wygląda idealnie jak render (szczególnie laska), ale też daleko jej do pozbawionej detali kupy plastiku jakie przedstawia powyższe zdjęcie - musi być ono mocno nieostre (aparaty chyba też słabo radzą sobie z takimi szarościami?)
To jest zdjęcie mojej figurki. Fakt może troche nieostre, ale laska z przywieszonymi "liścmi" wygląda nieprzymierzając jak kupa na patyku.
Słyszałem, że im więcej sztuk zrobisz na jednej formie, tym bardziej te ostatnie odstępują od oryginału. Jeżeli to prawda, to moja była chyba ostatnią figurką na tej formie :P

Jak na razie najlepszej jakości detale na malych figurkach, jakie widziałem w grach planszowych, ma Monumental. Po prostu cud miód.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Gizmoo »

Każdemu, kto nie wierzy, że na malutkich figurkach da się uzyskać zaskakująco dobre detale, polecam zobaczyć na żywo te z Time of Legend: Joan of Arc. Dodam, że są to modele w skali 15 mm (prawie rozmiaru paznokcia!), a więc połowa rozmiaru standardowej, planszówkowej figurki w skali 28 mm.
Spoiler:
Można? Moszna! Ino trzeba chcieć! :D
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2676 times
Been thanked: 2357 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Curiosity »

Nie ma co porównywać plastiku z żywicą.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Gizmoo »

To nie żywiczne. Żywiczne mieli tylko na prezentacji w Essen. Kumpel ma zwykle z PVC i jak zobaczyłem je na żywo, to zbierałem szczękę z podłogi.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Goldberg »

No nie do końca.
To jest "acrylic resin", generalnie dużo bardziej "lejna" niż zwykła żywica więc oddaje więcej detali. Sam tego używam do produkcji przynęt wędkarskich, mówią na to liquid plastic.
Dobre ale droższe niż żywica czy zwykły plastik, więc często stosowane w małych skalach (z tego leje PSC swoje figurki w skali 15mm wlasniel
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Gizmoo »

Goldberg pisze: 07 gru 2020, 15:06 No nie do końca. To jest "acrylic resin"
Przepraszam za offtop, ale nie znalazłem potwierdzenia dla tej informacji. Sam Mythic wszędzie opisuje "plastic minis", a nie "resin". Miałem to w dłoniach i wygląda jak zwykły PVC jak modele z CMON. Trochę twardsze, ale z wyglądu, kolorze i w dotyku - identyczne.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Goldberg »

Gizmoo pisze: 07 gru 2020, 19:11
Goldberg pisze: 07 gru 2020, 15:06 No nie do końca. To jest "acrylic resin"
Przepraszam za offtop, ale nie znalazłem potwierdzenia dla tej informacji. Sam Mythic wszędzie opisuje "plastic minis", a nie "resin". Miałem to w dłoniach i wygląda jak zwykły PVC jak modele z CMON. Trochę twardsze, ale z wyglądu, kolorze i w dotyku - identyczne.
A już tłumaczę. Owszem nie potwierdzę Ci tego żadna analiza chemiczna ale tak jak ty miałem te figurki w ręce, a trochę z tym plastikiem (żywica) pracuje i naprawdę wygląda identycznie. Wiem też że odlewa się z tego figurki...
I widzisz kluczem do tego co powiedziałeś jest właśnie "trochę twardsze" i według mnie trochę inna powłoką, tzn bardziej gładka i błyszcząca (stąd detale lepsze)
Ale tak jak mówię nie jestem chemikiem więc może faktycznie wymądrzać się nie powinienem :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ArtIO
Posty: 550
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 36 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: ArtIO »

Czy ktoś z Was kto posiada dodruk z 2019 zauważył rozbieżności w żetonach eksploracji?
Obrazek
„Trochy” to się różnie od informacji zamieszczonej na stronie:
Obrazek
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Pynio »

Jakbyś przeczytał ze 2 strony wstecz, to byś się dowiedział, że ja już nawet dostałem takie żetony na podmianę po ich zgłoszeniu do Rebela. Temat nie ma 60 stron ;) Polecam.
ODPOWIEDZ