Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Gizmoo »

Mnie chyba dopadło jakieś wypalenie. :lol: Albo mam zbyt dużo tytułów na półce jeszcze nieogranych, albo po zaledwie jednej partii. Efekt jest taki, że w sumie na nic nie czekam, poza tytułami, które wsparłem na Kickstarterze, a które przez rozmaite opóźnienia, jeszcze do mnie nie dotarły:

Aquagarden
Chaosmos
Dinosaur World
Etherfields
Lizard Wizard
Merchants of the Dark Road
Night Parade of Hundred Yokai
Planet Unknown
Stroganov


I tak, jak to wszystko dojdzie, to będzie aż za dużo do ogrania i czekają mnie solidne cięcia w kolekcji z powodów czystej oszczędności przestrzeni (nie mam już miejsca na nowe tytuły, a nie chce się o nie potykać).

Najbardziej z tej listy czekam chyba na Etherfields, bo będzie to coś innego niż zwykle. Wiem, istnieje duża szansa, że się zawiodę, ale po cichu liczę, że będzie na odwrót i gra wgniecie mnie w fotel. Mam nadzieję, że Trudvang Legends przepoczwarzy się w coś na tyle fajnego, że będę chciał to mieć w kolekcji, oraz czekam na polską edycję Sleeping Gods, bo nie wyobrażam sobie, by tak ważny tytuł nie pojawił się na rodzimym rynku.

Moja wishlista jeszcze nigdy nie była tak mała (a i tak ponad połowę stanowią dodatki), ale wynika to z prostego faktu, że mam w co grać na lata, a dobrych gier mam pod sufit! (w przenośni i dosłownie*) :lol:
*
Spoiler:
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1283 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: seki »

Z oczekiwaniem u mnie podobnie. Dużo zamówione i nawet nie mam na nic ciśnienia. Do tego stopnia, że nawet nie gryzie mnie zażarta dyskusja o premierach podczas gdy moje czekają w zamówieniach łączonych. Tu np Diuna imperium czeka na Tyrantsów. Tak samo łączone mam Carnagie z Creature Comforts. W pewnym momencie kolekcji następuje już przesycenie i nie czeka się aż tak niecierpliwie na premiery. I tak masa tytułów czeka w kolejce na ogranie.

Wydaję mi się, że jedna z premier, która miała miejsce w zeszłym tygodniu przeszła zupełnie bez echa. Zaloga wyprawa w głębiny. Po dużym sukcesie (wysokie oceny i szybkie wyprzedanie w sklepach) pierwszej części myślałem, że o drugiej będzie głośniej. Zwłaszcza, że druga część Załogi na bgg zbiera jeszcze lepsze opinie niż pierwsza. Swoją zamówiłem choć fizycznie jeszcze nie mam.
Gizmoo pisze: 30 cze 2021, 13:32 Moja wishlista jeszcze nigdy nie była tak mała (a i tak ponad połowę stanowią dodatki), ale wynika to z prostego faktu, że mam w co grać na lata, a dobrych gier mam pod sufit! (w przenośni i dosłownie*) :lol:
*
Spoiler:
Ale mój sufit jest bardziej podparty grami niż Twój :) potraktuj to jak żart... Z całą pewnością kolekcje mam mniejszą niż Twoja ale Twoja podsufitka w porównaniu z moją jest niczym :)
Spoiler:
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: jakmis83 »

U mnie mała aktualizacja.
Za namową brata będę oczekiwać na paczkę ze Scythe.
A także jak pisałem na początku roku(tutaj bez zmian), czyli trwa oczekiwanie na premierę Królów Śródziemia.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3363
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Ardel12 »

Na to czekałem od początku roku:
Spoiler:
Obecnie spora część już otrzymana/kupiona. Wciąż czekam na:
- Etherfields - patrząc po kolejnych opóźnieniach to jeszcze poczekam
- Perseverance: Castaway Chronicles -

Gry do kupienia:
- FCM - poczytałem, obejrzałem pełno recek i w sumie wygląda na świetną grę dla 2os. Nie wiem tylko czy się wspólgraczce spodoba.
- kolejne dodatki do AH i MC - tutaj bez zmian, co wychodzi to łykam :D
- Sankokushin - jak na razie tylko obserwuje, spory wpływ będzie miała cena All-in.
- Dodatki do Milennium Blades - na KS się nie załapałem, a gra mi się na prawdę spodobała.

Gry, z którymi się wstrzymałem:
- dodatki to Res Arcana - pierwszy to samo narzekanie na forum, drugi jeszcze nie wyszedł. Podstawka nie ograna, więc przekładam zakup na 2022
- On Mars dodatek coop - ten w ogóle odpuszczam. Mam aż nadto coop w kolekcji, by przerabiać dobre euro na nie.

Im dalej, tym mniejszy mam hype na zapowiedziane wcześniej gry. Część, o których rozmyślałem, udało mi się przetestować i spokojnie odpuścić(np. Tuareg), a część zastąpić innym tytułem.
Awatar użytkownika
Koklusz
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2020, 16:47
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Koklusz »

Moja lista na drugie półrocze:

- Beez
- New York Zoo
- MicroMakro
- Trek 12
- Obrazki
- Cloud City
- Tuareg
- Men At Work
- Festiwal Lampionów
- Expancity
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: BOLLO »

Koklusz pisze: 02 lip 2021, 15:01 Moja lista na drugie półrocze:

- Beez
- New York Zoo
- MicroMakro
- Trek 12
- Obrazki
- Cloud City
- Tuareg
- Men At Work
- Festiwal Lampionów
- Expancity
I ty to wszystko chcesz kupic?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Mr_Fisq »

Trochę zmian po półroczu (jak na połowę roku, to mało rzeczy udało się zrealizować):

Czekam:
- :white_check_mark: Too Many Bones => Przyszło i szybko pozbyłem się większości (a to co zostało jest prawie na wylocie) gra przegrała z Jaws of the Lion
- :new: :clock1: MikroMakro PL
- :new: :clock1: Unmatched PL
- :clock1: Hannibal & Hamilcar
- :clock1: Nova Aetas
- :clock1: Aeon Trespass: Odyssey
- :clock1: Etherfields

Chcę kupić:
- :white_check_mark: jakiś przyjemny prosty abstrakt: Calico/Azul/Moje miasto - wybór padł na Calico, gra na razie sprawdza się bardzo dobrze po rodzinnych obiadach, Azul jest następny w kolejce do zakupu
- :no_entry: Deep Madnes (jeśli tylko pojawi się kolejny kickstarter, albo trafi się druga edycja w folii) - rozsądek zwyciężył - wystarczy mi Machina Arcana
- :new: :white_check_mark: Wojna szeptów - kupione - czeka na ogranie
- :new: :white_check_mark: Grę wojenną dobrze chodzącą solo - Padło na dwa tytuły: Dark Summer i Old School Tactical Vol.2
- :new: :clock1: Skulls of Sedlec PL
- :clock1: Machina Arcana (all-in)
- :clock1: => :no_entry: Wszystko co wyjdzie do HwA:LCG => kupowane na bieżąco => powoli wycofuję się z tej skarbonki
- :clock1: Wszystko co wyjdzie po polsku do Spirit Island
- :clock1: jakieś małe, szybkie gry, na koniec ciężkiego dnia i w podróż (może coś z ostatnich premier Lucky Duck?) => czekam na dodruk urbanisty

Lista rezerowa:
- :white_check_mark: Gloomhaven: Jaws of the Lion (jak starczy dla niego budżetu w momencie premiery) => udany zakup, ale dochodzę do wniosku, że długie kampanie nie są dla mnie
- :no_entry: Waste Knights: 2ed (jak pojawi się więcej polskich recenzji)
- :no_entry: Anno 1800 (jak zobaczę więcej recenzji)
- :no_entry: 51 stan z dodatkami (jak przeproszę się z Portalem)
- :no_entry: Khora (jak przeproszę się z Portalem, i będzie wiadomo coś więcej o tej grze...)
- :no_entry: Brass (jak zdecyduję który bardziej mi podpasuje na dwie osoby)
- :white_check_mark: Sleeping Gods PL
- :no_entry: Pandemic Legacy 1&2 (jak prawdziwa pandemia się uspokoi) => recenzja gradania umocniły mnie w przekonaniu, że warto spróbować dalej czekam na "koniec" pandemii
- :white_check_mark: Pax Pamir 2ed (jeśli przekonam się, że na dwie osoby ma szansę dobrze działać (z botem jeśli trzeba)) ponoć nieźle chodzi na dwie osoby - zobaczymy.
- :question: Men of Iron Tri-Pack - nie jestem jednak odbiorcą docelowym dla tego typu gier.

Do pozbycia się w nadchodzącym roku:
- :white_check_mark: Wszystko co mam z Shadows of Brimstone => gra znalazła już nowy dom
- :white_check_mark: Tainted Grail (czeka na dotarcie drugiej fali) => gra znalazła nowy dom
- :white_check_mark: Terraformacja Marsa => gra znalazła nowy dom
- :white_check_mark: Robinson => gra znalazła nowy dom
- :clock1: Napoleonics
- :white_check_mark: Aeons End => gra znalazła nowy dom
Ostatnio zmieniony 19 gru 2021, 20:26 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 7 razy.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Koklusz
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2020, 16:47
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Koklusz »

BOLLO pisze: 02 lip 2021, 16:46
Koklusz pisze: 02 lip 2021, 15:01 Moja lista na drugie półrocze:

- Beez
- New York Zoo
- MicroMakro
- Trek 12
- Obrazki
- Cloud City
- Tuareg
- Men At Work
- Festiwal Lampionów
- Expancity
I ty to wszystko chcesz kupic?
Taką mam listę i plan. Może coś przyniesie Mikołaj lub inna okazja.
Nie wiem czy wszystko uda się zrealizować i czy domowy nadzór finansowy będzie mieć cierpliwość :)
No i zapomniałe jeszcze o Renature/Naturalnie.
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: esztfke »

Myślę, że to był sarkazm.
Dla BOLLO to jest taka mała lista na tydzień :P
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: BOLLO »

esztfke pisze: 05 lip 2021, 18:06 Myślę, że to był sarkazm.
Dla BOLLO to jest taka mała lista na tydzień :P
Nie przesadzaj....akurat te wymienione nie są kompletnie w moim targecie. Jakoś nie zapałało. W sumie to nie mam na tę chwilę na co czekać i dobrze mi z tym. Może w końcu w coś zagram z tego co już mam dzięki temu :lol:
Spoiler:
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 576
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 457 times
Been thanked: 307 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: vikingowa »

Było 4 stycznia:
Spoiler:
A teraz nowe dane z dzisiaj:

Opłacony KS:
- Darwins Journey - może będzie w tym roku
- Kingdom Rush: Elemental Uprising All In - w tym roku to przyjdą tylko wszystkie dodatki do Rift in Time

Oczekiwane KSy:
- Sublime Dark
- Tang Garden: Seasons
- Weather Machine

Preordery:
- Sagrada: Życie
- Teotihuacan: Okres Ekspansji
- MikroMakro
- Mur Hadriana
- Najeźdźcy ze Scytii
- Obsession + 2 dodatki

Planuję kupić:
- Vinhos KS
- Kanban EV KS
- Destinies
- Marvel United
- Honey Buzz
- Sleeping Gods

Nadal myślę:
- Merchants of the Dark Road
- Merchants Cove
Awatar użytkownika
Gamleer
Posty: 129
Rejestracja: 19 sty 2019, 09:33
Been thanked: 14 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Gamleer »

Muszę przetestować:
Ikusa

Mają zostać wydane w języku polskim:
Black Rose Wars PL
Great Wall
dannte
Posty: 731
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 104 times
Been thanked: 425 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: dannte »

Ja czekam na Spirit Island: Zarośla i Szpony oraz na oba promo packi, które pewnie ukażą się w tym roku.
A po przeczytaniu tego posta jestem prawie pewien, że kupię nową "Dune Mini" :)
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 107
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 248 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Domeru »

dannte pisze: 01 sie 2021, 12:39 Ja czekam na Spirit Island: Zarośla i Szpony oraz na oba promo packi, które pewnie ukażą się w tym roku.
Ja też. :) Chociaż jeszcze dobrze nie ograliśmy duchów z podstawki. O scenariuszach, przeciwnikach i drugiej stronie planszy nie mówiąc. :D
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 772
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 672 times
Been thanked: 782 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: anitroche »

Wpadło mi ostatnio w oko wrzucone przez Rhado zdjęcie z gry Settlement, która ma mieć premierę na Essen:
https://boardgamegeek.com/boardgame/329593/settlement

Niby eurasek z worker placement i budowaniem swojej osady przez tile placement, ale jest element chodzenia na polowanie na potwory, wynajmowanie bohaterów i odkrywane nowych lądów. Zdecydowanie mnie zainteresowalo i czekam na jakieś recenzje i rozgrywki na YT. Na pierwszy rzut oka jestem na tak :), no ale czas pokaże.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3363
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Ardel12 »

Spoiler:
W sumie koniec roku zaraz, to mogę zrobić podsumowanie względem tego na co się napalałem z początkiem tego wątku.
Middara - świetna gra, żałuję tylko, że nie wszedłem od razu all-in i nie poczekałem tych kolejnych dwóch lat...no dobra nie żałuje. Pierwszy akt dał mi 50 partii, które lekko dają 100h gry. Była to świetna kampania i gra zasługuje na miejsce w top 10 u mnie, ale nie czuję potrzeby ogrywania kolejnych aktów.

Etherfields - wciąż czekam i może hype po takim czasie opadł, to dalej bardzo chcę wypróbować ten tytuł. W moim domu może on zawojować topkę.

Too Many Bones - wszedłem w kampanie KS all-in, więc siadło i to bardzo dobrze. Jak tylko znajdę czas to będę w tą grę tłukł ile mi ciało wydoli :D

Perseverance: Castaway Chronicles - opóźnione na marzec 2022, w sumie pamiętam tyle, że skusiłem się względem świetnej ceny i by domówić Big Boxa do Trickeriona, którego olałem swego czasu. Obecnie nie wiem czy gra nie poleci od ręki na sprzedaż. Muszę przypomnieć co mnie zainteresowało :p

Dodatki do AH, LM i MC - do AH kupowałem jak leci. Nowa kampania oczywiście zamówiona. Zimowe szczyty, nadchodzę! Do LM co udało się dorwać w naszych sklepach zakupiłem, z kolei do MC zaprzestałem zakupów zaraz po dużym dodatku do Strażników Galaktyki. Dostępność jest spora, a ja zwiesiłem się zaraz po Red Skullu. Ciągle inne gry trafiają na stół...

Dodatek to Res Arcana - po pierwszym zachwycie RA, po kolejnych partiach coś zaczęło mi zgrzytać i obecnie gra ma szansę trafić do wątku Sprzedażowego. Pogram więcej i się zdecyduję, ale przez to dodatki zostały zblokowane

On Mars coop - a taki byłem pewny i finalnie przez zalew gier coop w domu całkowicie odpuściłem. Już mi CO2 i SI z euro coop stykną.

Wiele decyzji by wejść w dane tytuły okazała się dobra i ich nie żałuję. W części mogłem zakręcić spokojnie kurek z kasą i nic na tym nie stracić. Czekam na Perseverance by się przekonać czy chociaż tutaj mi się noga powinęła :D

A teraz idę robić listę gier do kupienia w 2022 roku.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Gizmoo »

Pora na małe podsumowanie, a w zasadzie rozliczenie oczekiwań z roku 2021. W spoilerze moje marzenia i nadzieje, które zostały skonfrontowane z brutalną rzeczywistością (pod spoilerem). :lol:

Spoiler:

CHAOSMOS + THE TEMPLE - Nie doszło i nie wiadomo kiedy (i czy?) dojdzie. Autor ma jakieś mega problemy finansowe, kilka razy zmieniał koncepcję na komponenty i balansował karty. Tak, czy siak to kampania na KS, która rozczarowała mnie najbardziej. Za dużo nadziei i za długi czas oczekiwania. Straciłem cały entuzjazm do tego tytułu i co gorsza... Obawiam się kasztana, bo te zmiany koncepcji w trakcie kampanii nie wyglądają na decyzje robione z głową. A i sam autor przyznał, że ze względu na Covid testuje grę wyłącznie online.

DINOSAUR WORLD - Rozczarowanie miesiąca, a być może i roku. No nie podeszła mi ta gra tak bardzo, że nie wiem, czy chcę rozegrać jeszcze kolejną partię. Niby powinienem jeszcze dać grze szansę, ale obawiam się, że za drugim razem będzie jeszcze gorzej. :( A trochę szkoda mi tracić czasu na gry, w z którymi od pierwszego wrażenia - coś nie iskrzy. Więcej napiszę pewnie w podsumowaniu miesiąca. Zastanawiam się w każdym razie, czy nie zwolnić miejsca na półce i puścić grę w świat. Może ktoś ją doceni bardziej niż ja?

ETHERFIELDS - Nie doszło, być może odbiorę jeszcze przed świętami, ale na pewno nie zdążę zagrać już w tym roku, bo drugiego dnia świąt wylatuje z kraju. Niestety nie liczę na fajerwerki. Ciężko będzie znaleźć grupę do rozegrania kampanii, a i gra wygląda na taką, w którą trzeba włożyć mnóstwo pracy (za autorów).

LIZARD WIZARD - Nie doszło. Kolejny KS nie dostarczony w tym roku.

MERCHANTS OF THE DARK ROAD - J.W. No makabra jakaś w tym roku z KS-ami. Obiecywali, że wszystko idzie zgodnie z planem. Obiecanki macanki.

NIGHT PARADE OF HUNDRED YOKAI - Mega pozytywne zaskoczenie - chyba gra o największej ilości rozegranych przeze mnie partii w tym roku. Podobała się absolutnie w każdej playgrupie, choć niektórzy mocno kręcili nosem na negatywną interakcję. Wiedziałem, że będzie dobrze, ale nie podejrzewałem, że aż tak. Dla mnie chyba zaskoczenie roku! 9/10

PLANET UNKNOWN - Który to już tytuł nie dostarczony? Nie chce mi się liczyć. Straciłem CAŁY entuzjazm do Planet Unknown. Miałbyć dostarczony jak najwcześniej (styczeń 2021), a teraz obsuwa jest katastrofalna, a autorzy kampanii płaczą, bo źle skalkulowali koszty. Gdyby dotrzymali pierwotnych terminów nie było by płakania. :evil:

RISE OF TRIBES - Super gra. Proste area control z Twistem. Mega mi podeszło! Szkoda, że tak mało partii, no ale ciężko to wyciągnąć w towarzystwie, które nie znosi negatywnej interakcji. Niemniej u mnie 9/10 i jestem bardzo zadowolony ze wsparcia. Czekam na kolejne rozgrywki!

RUINS OF MARS - Gra, na którą czekałem najbardziej i... Niestety rozczarowanie. Żeby nie było - to jest dobre euro, podoba mi się, mam za sobą 4 rozegrane partie, ale... Liczyłem na grę, która wgniecie mnie w glebę i wskoczy do mojego ścisłego top 10, a niestety nie wiem, czy zmieściła by się do top 50. :(

NEAR AND FAR - Na półce wstydu. Nie zagrane i nie wiem kiedy (i czy) znajdę playgrupę do ogrywania tego tytułu.

WILDLANDS: THE ANCIENTS - Na półce wstydu. Od momentu zakupu - zagrałem w Wildlands tylko raz i wyłącznie na dwie osoby. Dodatek zbiera więc kurz. :(

Dodatki TAZMANIA i REVENGE OF THE OLD ONES do AuZtralii - Nie wsparłem wyłącznie ze względu na wysoką cenę. Kocham Auztralię, miałem kilka pasjonujących rozgrywek w tym roku, ale cena za dodatki w stosunku do zawartości jest dla mnie nie do przełknięcia. A jestem zdania, że w sumie AuZtralia nie potrzebuje czegoś więcej. To mega dobry, zamknięty tytuł, który jest na tyle różnorodny, że prędko się nie znudzi.

AQUA GARDEN - Fajna i ciekawa gra familijna. Liczyłem wprawdzie na nieco cięższy tytuł, ale i tak jest dobrze. Czyli nie żałuję wsparcia, choć gra trochę za droga w stosunku do tego, co oferuje. Dziwne, ale czytając instrukcje i oglądając filmiki - wydawała mi się dużo cięższa (i ciekawsza :lol: )

LINCOLN - Nie udało się zagrać. Niestety egzemplarza nie posiada nikt z mojego planszówkowego towarzystwa, a stwierdziłem, że to jest gra, której nie będę kupował w ciemno. Wallace jest dobry, ale nie równy. :lol:

AQUATICA - Srogie rozczarowanie. Nudny wyrób splendoropodobny. Liczyłem na doskonałą grę, a dostałem pozbawioną większej finezji grę rodzinną, w której po prostu brak ciekawych decyzji. Smutek straszny, bo tematyka bliska mojemu serduszku. No ale nie pykło. :cry:

ALIENS: BUG HUNT - Miłe zaskoczenie, ale nie trafi do kolekcji. Za bardzo abstrakcyjne, jak dla mnie, ale bawiłem się całkiem nieźle. Przyjemna gra do piwka.

ANNO 1800 - Nie udało się niestety w to zagrać. :( Trochę straciłem zapał, ale jak będzie okazja - to na pewno zagram.

CREATURE COMFORTS - Nie wyszło w tym roku. Nie płaczę, bo wciąż jestem nienasycony doskonałym Everdellem, Night Parade, Rootem, więc słodkich zwierzaczków miałem w tym roku pod dostatkiem. :lol: Niemniej - jak wyjdzie, to na 100% będę chciał w to zagrać!


NIE/OGRANE GRY Z PÓŁKI WSTYDU:

THE FEW AND CURSED - Świetny deckbuilder. Jedna z przyjemniejszych gier w tym roku. Super pozytywne zaskoczenie, choć instrukcja mogłaby być dużo lepsza. Kilka niedoróbek, ot klasyczna gra z Kickstartera, gdzie zabrało szlifu i dobrego developera i zamiast tytułu doskonałego, mamy grę z problemami. Niemniej przymykam oko na wady, bo gra mi podeszła i klimatem i mechaniką.

DWAR7S SPRING - Nadal nie było okazji żeby zagrać. Masakra!!!! Obiecuję sobie, że w nowym roku to będzie pierwsza gra, która spadnie z półki wstydu.

ALIENS: ANOTHER GLORIOUS DAY IN THE CORPS - Mega podeszło. Szkoda tylko, że grupa z którą grałem kampanię z GAFHYB totalnie się posypała. Dwie osoby się wykruszyły, bo przegraliśmy z kretesem i nie chciały zaczynać wszystkiego od zera, więc pozostała nas dwójka, z czego mój kumpel nie ma ostatnio czasu na granie. Czekam na kolejną partyjkę, bo strasznie lubię A:AGDITH. Niby głupi ameritrash, gdzie (niemal) wszystko zależy od szczęścia, ale gra ma świetny klimat i jest w moim ukochanym uniwersum.

STROGANOV - Ha ha ha! Zgadniecie?
Spoiler:
tommyray
Posty: 1325
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 410 times
Been thanked: 556 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: tommyray »

Rok 2021 był to dziwny rok, rok wielkiego czekania, kiedy nikt kto obiecał nie dostarczył obiecanego, a głodny lud miast chleba musiał jeść ciasteczka.

I tak jak się czekało na Tainted pl tak czekamy sobie nadal, jak czekaliśmy na Machina Arcana tak sobie czekamy nadal.
Vaty i cła ubiły chęci na Dungeon Degenerates i inne Fractale. Jedynie przypadkowe zakupy spełniły się zaskakująco dobrze:

Studies in Sorcery - symulator ograbiacza zwłok z grafiką na pudełku dla niepoznaki udającej coś ala "spooky" rodzinna gra. Dobre ciasteczko.
Unsettled - czyli coś na kształt netflixowego Lost in Space, weszło idealnie. Również dobre ciasteczko.
X-Odus Raise of the Corruption - Rogalik w stylu przez kosmos sobie gnam, szubidubidu... Awatary, Skażenie, Szczeliny, Tunele przestrzenne, Kosmos, epicki bój w finale. Wszyskie plusy na plus. Także dobre ciasteczko.

Tak więc, dziwny był to rok.
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Uncle_Grga »

Wigilia dziś, dobry czas na podsumowanie roku:

Z listy, kupione:

1. Vienna Connection - niezagrane nadal. Rozpadła mi się ekipa od Detektywa, a nie chcę grać solo.

2. FCM - kupione, niezagrane. W sumie to ta sama grupa i ten sam problem.

3. Glen More II - wyczekane, wreszcie trafiło. Bardzo udany zakup. Kto wie, gdyby nie Pax to byłaby gra roku? A i tak zostaje na pudle, mimo że ja nie przepadam za kafelkowcami.. :wink:

4. RC Book of Adventures - zamówione. Czeka na dostawę

5. Petty officer - kupione, nieograne z tej samej przyczyny jak Wiedeński Łącznik.

6. Smartphone - kupione ale salonów nie podbilo. Grane trochę w wakacje z dzieciakami, którym się podobało ale ja sam umiarkowanie spoglądam w tym kierunku. Przyjemne, nic więcej. Mogłem odpuścić.

7. Pax Pamir - Paxy leżały mi na wątrobie od jakiegoś czasu. Oglądałem Porfirianę, z Reneissance mieliśmy przygodę w "kupię-nie kupię". Kiedy pojawiła się zapowiedź polskiej wersji Pamira postanowiłem skorzystać. I mega decyzja to była. Gra roku, zachwyt roku. Gdyby nie to, że jeszcze się bawię Pamirem to siegnalbym po dwa wcześniejsze. Mimo, że świadom jestem, że tamte to Eklundy. A z tego co widzialem - z tamtym tez powinno być dobrze.. :mrgreen:

Z listy, niekupione:

1. Carnagie - już nie pamiętam co tam się wydarzyło. Zamówiłem na forum, potem chyba 3trolle zaplanowały sprzedaż? I tam już chyba odpuściłem.. suma sumarum nie ma, środki sfinansowaly Wiedzmina..😉

2. Anno 1800 - na liście głównie przez komputerową wersję i autora. Poogladalem design, gameplaye i.. zamienilem Wallace'a na Wallace'a. Cynowy szlak wskoczył w to miejsce.

3. Rising Sun - w sumie dalej jest na liście ale tak.. nienerwowo. Może jakiś okazyjny zakup? Zobaczy się.. sprawa w załatwianiu.

4. Eleven - nie wsparlem na zbieraczce, poczekam na opinie ewentualnie kupię w retailu.

5. Khora - a taki do końca przekonany nie byłem. Miejsca na półkach nie ma. Dopóki nie rozdam kilku kurzolapów, mniej nowych będzie.

6. Diuny. Imperium i portalowa - nie przepadam za uniwersum. Kłopoty ze składem do Detektywa wzmozyly uważność w załatwianiu. Nie zdecydowałem się. Wygląda, że dobra decyzja. Imperium odstrasza wyglądem.

Spoza listy najważniejsze:

1. Wiedźmin - różne powody. Bo lubię uniwersum. Bo polskie. Bo FOMO. Bo jestem dzieckiem Magii i Miecza A to taka wersja na sterydach. Bo wypadło Carnagie a już mentalnie wydałem ten hajs.. Tak, że tak..

2.Gloom Jaws of Lion - bo jestem podatny na FOMO. Dobrze piszą o niej a była promocja. Więc mimo, że nie gram w Ameri.. wziąłem. Głupek. Gra trafiła na listę 5 lub 6 wstydkow (a lista była pusta) i obok Łącznika, FCM, Chocimia i czegoś tam jeszcze, sobie zalegla i spoczywa z marną perspektywą.

3. Cora Quest - bo spodobał mi się projekt. Zamówione czekam. W międzyczasie mój syn coś tam narysował, wysłałem Gary'emu, trafiło do projektu. Dodatkowa przyjemność. Czekam i co.. ?drugi Ameri w kolekcji. Tym razem ogramy..

Zakupów było więcej.. niestety. Nie pamietam wszystkich grzechow, ale tu trafiły tez: 4. Yukon Airways, 5. Najeźdzcy ze Scythii , 6. Chocim Potęga Husarii, 7. To ja go tnę, chyba tez w tym roku 8. Puerto Rico. No i 9. Cynowy Szlak.

Na prezenty: Arnak, King Domino, Buzz, Waste Knights, Zew Przygody, Osadnicy Imperium, Abyss.

Poza tym kilka dodatków: Perly do Res Arcana, Leviatan do Abyss, coś chyba jeszcze, pierwsza mata Abbys, pierwszy insert Scythe, pierwsze monety: Glen More II, Pamir, jakies uniwersalne..

Chyba tyle.. :|
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: chemik22 »

Tak w skrócie plany:
chemik22 pisze: 10 sty 2021, 11:55 Pandemic zero
Brass Birmingham
KDM 1.6
Sword & Sorcery: Ancient Chronicles
Race for the Galaxy
KS Sankokushin: Five Sacrifices
Jagged Aliance
Mars Terraformacja Legacy
Hmm, trochę chyba jest standardowo jak w życiu jakieś 50% planów się pokryło z rzeczywistością.

Tak więc odnośnie planów:
Pandemic zero - kupiłem i zagrałem, lubię tę serię
Brass Birmingham - jeszcze nie zakupiłem, przenoszę na plany na 2022 choć zobaczę jeszcze którą wersję kupię bo głównie na 2 osoby gramy.
KDM 1.6 - tu poszalałem i zamówiłem wraz z GCE, oczywiści jeszcze nie dostałem zamówień ale już niebawem będzie podstawka.
Sword & Sorcery: Ancient Chronicles - po przejściu podstawki odpuściłem sobie bo mnie nie urzekło i sprzedałem podstawkę.
Race for the Galaxy - udało się od kogoś wyhaczyć i jestem zadowolony.
KS Sankokushin: Five Sacrifices - nie wystartował KS ale śledzę z niecierpliwością.
Jagged Aliance - kupiłem, przeszedłem ale mnie nie urzekło więc sprzedałem, choć miło sobie przypomniałem komputerową wersję
Mars Terraformacja Legacy - chyba nigdy nie wyjdzie.


A ponadto:
Zamówiłem i powinny być w przyszłym roku: Cubitos, Uśpionych Bogów, Dog Park, Eterfields
Kupiłem, jestem zadowolony i nie sprzedam: Nemesis, Star Wars Rebelia, Clash of Cultures, Gejsze, Dinogenics, Everdell, Charterston + recharge pack, Neuroshima hex
Kupiłem i już sprzedałem albo czeka na sprzedaż bo mi się znudziło albo nie podeszło: Tanted Grail, Robinson Crusoe, 51 stan


Wniosek jeden, trzeba mieć mniej powściągliwe plany albo silniejszą wolę ;)
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1605 times
Been thanked: 936 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: feniks_ciapek »

Ja w sumie nie doczekałem się na kilka rzeczy (OrcQuest War Path, Undaunted: Reinforcements i Beyond Humanity: Colonies).

Co do reszty, to Okko Chronicles i Roll Player: Adventures zapowiadają się ciekawie, ale nie miałem czasu, żeby je ograć, podobnie jak nowy dodatek do Roll Playera.
ODPOWIEDZ