Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: RUNner »

DragonWolff pisze: 21 sie 2018, 19:04 Natomiast mam jedną uwagę: przydałaby się jakaś ściągawka nie tyle do samych zasad, ale do mechanik, taka piguła informacji, bo niestety ciągle zapominamy o jakiś dodatkowych zasadach (typu limit kart na ręce, że uzurpacją można przejąć pusty region itd). Myślałem że przyjdzie to z doświadczeniem/ograniem, ale moim zdaniem trochę za dużo jest takich pierdółkowatych zasad o których łatwo zapomnieć lub wręcz pominąć. Tak wiem, że są karty pomocy (ale w sumie tylko do walki), ale chyba po prostu pewne rzeczy są za mało wyodrębnione w instrukcji. Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie czy inni gracze też...
Polecam wykonać coś takiego samodzielnie. Ja na swoje potrzeby zrobiłem sobie tzw. mapy myśli do kilku gier, czyli symboliczno-tekstowe zobrazowanie zasad. Do LoH też planowałem zrobić, ale nie zdążyłem, a wiem że by się przydało.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: karawanken »

Miesiące opóźnienia. Czekanie na możliwość zmiany jednej fali na dwie. W tym czasie zdążyłem już w grę zagrać (oczywiecie w kopie znajomego, który kupił ją w sklepie). Dwa tygodnie temu DHL wysłał mi maila, że została wygenerowana paczka do mnie. Koleje czekanie bo od wygenerowania do wysłania minęło prawie dwa tygodnie. Dzisiaj niespodziewane kurier zawitał do moich drzwi (a przekierowalem paczkę do teściów bo byliśmy na urlopie). W końcu otwieram to fajne pudełko i moim oczą ukazuje się super wypraska piankowa a w niej bonusy obcy do Nemesis, bonusowy Sieg Storm i w końcu mój Lords of Hellas....... w wersji angielskiej (zamówiłem polską)

Kurtyna

Uważam się za człowieka wiele wybaczajacego i rozumiejacego zasady rządzące KS ale AR chyba właśnie przekroczyło granicę. Nawet kurcze paczki nie potrafią dobrze wysłać.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8789
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2702 times
Been thanked: 2382 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Jeszcze napisz, że dostałeś z sundropem, a zamawiałeś bez :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Marx »

Na stronie kampanii informacja, że rozszerzenia ukażą się później jednak. A to w celu dopracowania zasad.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: karawanken »

Curiosity pisze: 30 sie 2018, 14:08 Jeszcze napisz, że dostałeś z sundropem, a zamawiałeś bez :)
Nie odpakowałem pudełka (nawet foli nie zdałem) więc nawet nie wiem.

Tyle dobrego, że bardzo szybko odpowiedzieli na maila. Jutro wyślą poprawnie (mam nadzieję)
Belkov
Posty: 5
Rejestracja: 31 sie 2018, 10:22
Has thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Belkov »

karawanken pisze: 30 sie 2018, 12:22 Miesiące opóźnienia. Czekanie na możliwość zmiany jednej fali na dwie. W tym czasie zdążyłem już w grę zagrać (oczywiecie w kopie znajomego, który kupił ją w sklepie). Dwa tygodnie temu DHL wysłał mi maila, że została wygenerowana paczka do mnie. Koleje czekanie bo od wygenerowania do wysłania minęło prawie dwa tygodnie. Dzisiaj niespodziewane kurier zawitał do moich drzwi (a przekierowalem paczkę do teściów bo byliśmy na urlopie). W końcu otwieram to fajne pudełko i moim oczą ukazuje się super wypraska piankowa a w niej bonusy obcy do Nemesis, bonusowy Sieg Storm i w końcu mój Lords of Hellas....... w wersji angielskiej (zamówiłem polską)

Kurtyna

Uważam się za człowieka wiele wybaczajacego i rozumiejacego zasady rządzące KS ale AR chyba właśnie przekroczyło granicę. Nawet kurcze paczki nie potrafią dobrze wysłać.
Witam,
Jestem w podobnej sytuacji jak ty. Pytanie czy odsylasz cala paczke (gre + bonusy) + terrain expansion czy tylko podstawke??? Napisalem do AR ale narazie cisza :(
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: pan_satyros »

Nasze recenzja w podcaście "Co jest grane?"
http://pelnapara.znadplanszy.pl/2018/08 ... of-hellas/
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: karawanken »

Belkov pisze: 31 sie 2018, 11:17
karawanken pisze: 30 sie 2018, 12:22 Miesiące opóźnienia. Czekanie na możliwość zmiany jednej fali na dwie. W tym czasie zdążyłem już w grę zagrać (oczywiecie w kopie znajomego, który kupił ją w sklepie). Dwa tygodnie temu DHL wysłał mi maila, że została wygenerowana paczka do mnie. Koleje czekanie bo od wygenerowania do wysłania minęło prawie dwa tygodnie. Dzisiaj niespodziewane kurier zawitał do moich drzwi (a przekierowalem paczkę do teściów bo byliśmy na urlopie). W końcu otwieram to fajne pudełko i moim oczą ukazuje się super wypraska piankowa a w niej bonusy obcy do Nemesis, bonusowy Sieg Storm i w końcu mój Lords of Hellas....... w wersji angielskiej (zamówiłem polską)

Kurtyna

Uważam się za człowieka wiele wybaczajacego i rozumiejacego zasady rządzące KS ale AR chyba właśnie przekroczyło granicę. Nawet kurcze paczki nie potrafią dobrze wysłać.
Witam,
Jestem w podobnej sytuacji jak ty. Pytanie czy odsylasz cala paczke (gre + bonusy) + terrain expansion czy tylko podstawke??? Napisalem do AR ale narazie cisza :(
Dzisiaj dostałem informację, że nowa paczka została wysłana. Nie brałem terenów więc odeślę cała paczkę
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Daetorian »

ja na szczęście dostałem PL ale faktycznie zrezygnowałem z sundrop-u a dostałem z :)

Potwory/ monumenty / bohaterów będę malował a co do hoplitów i kapłanów to ciesze się, że mam z sundropem!
Awatar użytkownika
Yanek
Posty: 67
Rejestracja: 18 gru 2011, 13:30
Lokalizacja: Óć
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: Yanek »

Daetorian pisze: 31 sie 2018, 16:02 ja na szczęście dostałem PL ale faktycznie zrezygnowałem z sundrop-u a dostałem z :)

Potwory/ monumenty / bohaterów będę malował a co do hoplitów i kapłanów to ciesze się, że mam z sundropem!
To już wiem kto dostał mój Sandrop. :)
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Nowy update i tradycyjnie nie jestem zaskoczony zaskoczeniem AR o wolnym w chińskiej fabryce. Nie wierzę, że fabryka nie poinformowała ich wcześniej o takim terminie ale cóż - dla AR to normalka. Coraz więcej ludzi zaczyna na to narzekać i zauważać, że nie powinni ruszać kolejnych KS. No, ciekawe jak z Tainted Grailem im pójdzie. Przynajmniej zdjęcia wyglądają w porządku wg mnie.
wirusman
Posty: 1980
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Po co figurki jak nie ma jeszcze pelnych zasad przygotowanych do dodatków.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1158
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Nowy update i tradycyjnie nie jestem zaskoczony zaskoczeniem AR o wolnym w chińskiej fabryce. Nie wierzę, że fabryka nie poinformowała ich wcześniej o takim terminie ale cóż - dla AR to normalka.
Ale, że o czym mowa? Bo przejrzałem specjalnie jeszcze raz wczorajszą aktualizację i nic o żadnym "wolnym w fabryce" nie znalazłem. Jest jedynie info o tym, że jedna z osób pojechała do Chin obczaić fabrykę i wyprodukowane figurki. Skąd więc to info?
Coraz więcej ludzi zaczyna na to narzekać i zauważać, że nie powinni ruszać kolejnych KS. No, ciekawe jak z Tainted Grailem im pójdzie.
Faktycznie narastające opóźnienia i rozpoczynane w tym samym czasie kolejne kampanie nie nastrajają optymistycznie... Osobiście spasowałem już z Nemesis patrząc na LoH.
Po co figurki jak nie ma jeszcze pelnych zasad przygotowanych do dodatków.
Bo produkcja i transport statkiem z Chin potrwa kilka miesięcy? Wiedząc ile czego potrzebują (hoplitów/monumentów/potworów itp.) spokojnie mogą przecież rozpocząć produkcję. Czekanie z tym do sfinalizowania zasad spowodowałoby tylko kolejną wielomiesięczną obsuwę. A zasady trzeba będzie na tym etapie dopasować do komponentów, a nie na odwrót ;) Skoro obiecali w trakcie kampanii np. Ketosa, to Ketos będzie, zasady się dorobi :D
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

mmag pisze: 05 wrz 2018, 14:16
Ale, że o czym mowa? Bo przejrzałem specjalnie jeszcze raz wczorajszą aktualizację i nic o żadnym "wolnym w fabryce" nie znalazłem. Jest jedynie info o tym, że jedna z osób pojechała do Chin obczaić fabrykę i wyprodukowane figurki. Skąd więc to info?
A, faktycznie. To w updacie do Nemesis było. Miałem pewną przerwę od forum i nie byłem pewny której gry to dotyczyło a były dwa updaty, ale byłem pewny że chodziło o AR :D
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1158
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

A, faktycznie. To w updacie do Nemesis było. Miałem pewną przerwę od forum i nie byłem pewny której gry to dotyczyło a były dwa updaty, ale byłem pewny że chodziło o AR :D
No to wszystko tłumaczy :D W sumie jakoś nawet nie jestem zdziwiony opóźnieniem Nemesis...
ta.skunk.manitou
Posty: 378
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ta.skunk.manitou »

pod jaki adres pisaliscie wszelkie sprawy zwiazane z wymiana figurek, niedoborami itp?
contact@awakenrealms.com czy jest jakis dedykowany adres zwiazany z LOH ?
mluckner
Posty: 346
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 97 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mluckner »

pod jaki adres pisaliscie wszelkie sprawy zwiazane z wymiana figurek, niedoborami itp?
contact@awakenrealms.com czy jest jakis dedykowany adres zwiazany z LOH ?
Ja w sprawie polskiej wersji kontaktowałem się z Phalanx Games http://www.phalanxgames.pl/kontakt/, ale ponieważ był to sundrop to przekazali sprawę do Gamefound. Myślę, że możesz próbować tą samą drogą.

Przy okazji, sprawę załatwili szybko i bez problemów (uszkodzony był jeden hoplita).
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1158
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Wrzucam link do polskiej wersji promek z Nemesis, wykonanych na bazie materiałów, które wrzucił kilka stron wcześniej Bartekx88 (dzięki!):
https://drive.google.com/file/d/1BYoquj ... sp=sharing

Plik w formie gotowego do wydruku pdfa, z dodaną polską kartą wydarzeń oraz drobnymi poprawkami i zmianami graficznymi względem wcześniejszej wersji.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: Lord Voldemort »

mmag pisze: 09 wrz 2018, 16:44 Wrzucam link do polskiej wersji promek z Nemesis, wykonanych na bazie materiałów, które wrzucił kilka stron wcześniej Bartekx88 (dzięki!):
https://drive.google.com/file/d/1BYoquj ... sp=sharing

Plik w formie gotowego do wydruku pdfa, z dodaną polską kartą wydarzeń oraz drobnymi poprawkami i zmianami graficznymi względem wcześniejszej wersji.
A to nie powinno być przypadkiem w wątku Nemesis? Czy jest na sali moderator ? ;)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1158
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

A to nie powinno być przypadkiem w wątku Nemesis? Czy jest na sali moderator ? ;)
Nie, nie powinno ;) Jest to promka z Nemesis do wykorzystania podczas gry w Lords of Hellas - więc wszystko jest we właściwym miejscu ;)
Bartekx88
Posty: 30
Rejestracja: 23 cze 2018, 12:10

Re: Lords of Hellas

Post autor: Bartekx88 »

hej, mam pytanie, czy zadając rany potworowi zadajemy je w dowolnej kolejności, czy w takiej jak wymienione są na karcie pomocy?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4056
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

Bartekx88 pisze: 20 wrz 2018, 20:13 hej, mam pytanie, czy zadając rany potworowi zadajemy je w dowolnej kolejności, czy w takiej jak wymienione są na karcie pomocy?
W dowolnej
Bartekx88
Posty: 30
Rejestracja: 23 cze 2018, 12:10

Re: Lords of Hellas

Post autor: Bartekx88 »

AkitaInu pisze: 20 wrz 2018, 20:22
Bartekx88 pisze: 20 wrz 2018, 20:13 hej, mam pytanie, czy zadając rany potworowi zadajemy je w dowolnej kolejności, czy w takiej jak wymienione są na karcie pomocy?
W dowolnej
Dzięki, wyszło na to że ze znajomymi sobie trochę utrudnialiśmy :P
ta.skunk.manitou
Posty: 378
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ta.skunk.manitou »

Czy ktoś się orientuje jaka jest obecnie oficjalna data wysyłki stretch goali i dodatków (polskich)?
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Gatherey »

ta.skunk.manitou pisze: 24 wrz 2018, 14:14 Czy ktoś się orientuje jaka jest obecnie oficjalna data wysyłki stretch goali i dodatków (polskich)?
A jakiekolwiek juz zostały wysłane? Jak się interesowałem kupnem wersji KS to wszyscy mówili, że wszystko ma być w kwietniu :D
ODPOWIEDZ