Wybór Dla Gracza Początkującego

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Re: Wybór Dla Gracza Początkującego

Post autor: mig »

Perpetka pisze: * Thurn und Taxis (jak oni to po polskiemu wydali? Cesarski posłaniec?)
Cesarski kurier;)

A do PR, SA i FZ można być tylko obiektywnie entuzjastycznym ;)


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Gacuch
Posty: 25
Rejestracja: 29 gru 2011, 08:46

Re: Wybór Dla Gracza Początkującego

Post autor: Gacuch »

Kolejka wydaję mi się bardzo podobna do Ankh-Morpork, a Mali powstańcy trochę dziecinni ;)

Poważnie zastanawiam się pomiędzy Stone Age, a Puerto Rico, może na Gratislavie zdecyduję ^^
Arawis
Posty: 77
Rejestracja: 09 sie 2012, 11:23
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wybór Dla Gracza Początkującego

Post autor: Arawis »

Rzeczywiście, ogólne odczucia (klimat) mogą być podobne jeśli chodzi o Ankh-Morpork i Kolejkę, choć mechanika nieco się różni. Jeśli planujesz do grania wciągać mamę to mimo wszystko zainwestuj w Kolejkę - zapewne przypomni jej się dzieciństwo, bądź wczesna młodość :wink: . Poza tym jest tam masa interakcji - może stąd to "ogólne podobieństwo" do AM :) . Za to Stone Age tytanem interakcji nie jest, choć jest sympatyczny i przepiękny. Paradoksalnie mi się najlepiej gra w 2 osoby, bo jak gramy w 4 to mi się trochę nuży czekanie na swoja kolej... Mali powstańcy tacy dziecinni nie są, choć zagrać można to jakoś mnie ta gra też nie porwała... A PR nie znam. :?
Awatar użytkownika
Krzysiaczek
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:52
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 9 times

Re: Wybór Dla Gracza Początkującego

Post autor: Krzysiaczek »

Wy to macie fajnie,ja to z matką mogę tylko w bierki pograć :? A wracając do tematu to Puerto Rico jest grą dobrą, z prostymi zasadami,ładnie wydaną i u nas się przyjęła.Ale numerem jeden długo było Wsiąść do pociągu-Europa ,można brać w ciemno.
ODPOWIEDZ