iKnow

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: iKnow

Post autor: Valarus »

Pytanie do Łukasza - wiadomo już może, kiedy pojawią się dodatki? Mamy już maj, a żadnego nie widać. Gra ostatnio została imprezowym przebojem wśród moich znajomych, zarówno grających jak i nie grajacych, więc chętnie przygarnę dodatkowe pytania;)
Miotelka
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2013, 09:21
Been thanked: 1 time

Re: iKnow

Post autor: Miotelka »

No właśnie, kiedy można spodziewać się dodatków? Bo mnie zależy szczególnie na jednym... a w ogóle, jak same dodatki będą działać z grą?
"Rozumiem twoje motywy, kochanie. Ale czy nie będziesz spragniona?
Inskrypcja znaleziona pod zwieńczeniem domowej studni.
Dzielnica Przybrzeżna, Darudżystan"
Steven Erikson
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: iKnow

Post autor: MichalStajszczak »

Dodatki mają pojawić się we wrześniu
Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: iKnow

Post autor: Board Game Girl »

Zapraszam do obejrzenia wideorecenzji iKnow!
Miotelka
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2013, 09:21
Been thanked: 1 time

Re: iKnow

Post autor: Miotelka »

MichalStajszczak pisze:Dodatki mają pojawić się we wrześniu
hmmm... nie chcę uchodzić za natrętnego użytkownika, ale co z dodatkami? Mam obawy, że w ogólnie nie wyjdą, a to będzie bardzo nieładne zagranie w stosunku do waszych klientów :|
"Rozumiem twoje motywy, kochanie. Ale czy nie będziesz spragniona?
Inskrypcja znaleziona pod zwieńczeniem domowej studni.
Dzielnica Przybrzeżna, Darudżystan"
Steven Erikson
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3419
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1166 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: iKnow

Post autor: piton »

Miotelka pisze:
MichalStajszczak pisze:Dodatki mają pojawić się we wrześniu
hmmm... nie chcę uchodzić za natrętnego użytkownika, ale co z dodatkami? Mam obawy, że w ogólnie nie wyjdą, a to będzie bardzo nieładne zagranie w stosunku do waszych klientów :|
4 tematyczne dodatki zapowiedziane na stronie Tactic dodatki iKnow
ale opis jest biedny - w zasadzie przeczytamy tylko, że może to być osobna gra od 2-do 4 graczy albo dodatek do podstawki.
Ile kosztuje?ile kart? słaba zapowiedź...

ja tam chciałbym dodatek o sporcie
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: iKnow

Post autor: Epyon »

Dodatki mają kosztować 55-60zł, podobno w tym lub w przyszłym tygodniu powinny zacząć pojawiać się w sklepach.

Mnie martwi fakt, że chcąc mieć komplet muszę każdorazowo płacić za zbędną planszę i pionki, które podnoszą koszt gry - a wystarczyłyby same pytania...
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: iKnow

Post autor: MichalStajszczak »

Dodatki już są w hurtowniach więc albo już są albo zaraz będą w sklepach
aigimig
Posty: 410
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: iKnow

Post autor: aigimig »

w sobotę dodatki były już do kupienia na imprezie Planszówki na Narodowym, niestety nie pamiętam dokładnej ceny
ernih
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2014, 14:36

Re: iKnow

Post autor: ernih »

A dodatki już są np. na Rebel.pl i każdy kosztuje 65 zł. Zamówiłam już je i oczekuję na przesyłkę :-)
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: iKnow

Post autor: Valarus »

Ja już mam i dopadły mnie trochę mieszane uczucia - super, że jest mnóstwo nowych Pytań, dziewcze moje jest fanką quizów i nowe kategorie bardzo jej pasują. Z drugiej strony nie podoba mi się, że może je kupić tylko jako nowe gry. Mam teraz tonę dodatkowego plastiku i nowe plansze, które do niczego mi się nie przydadzą. Wydaje mi się, że produkt sprzedawałby się lepiej, gdyby były to same pytania w niższej cenie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: iKnow

Post autor: MichalStajszczak »

Valarus pisze:Z drugiej strony nie podoba mi się, że może je kupić tylko jako nowe gry. Mam teraz tonę dodatkowego plastiku i nowe plansze, które do niczego mi się nie przydadzą. Wydaje mi się, że produkt sprzedawałby się lepiej, gdyby były to same pytania w niższej cenie.
Oczywiście można było wydać same talie kart w cenie 30-35 złotych, stanowiace dodatki do gry podstawowej. Wydaje mi się, że firma Tactic wybrała inną strategię. Małe zestawy są adresowane prawdopodobnie głównie do tych, którzy duzej gry nie kupili, bo cena była zbyt wysoka, a może skuszą się na grę mniejszą, kosztująca nie ok. 120, tylko ok. 60 złotych, a jak się im spodoba, to może jednak skuszą się na większą.
ernih
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2014, 14:36

Re: iKnow

Post autor: ernih »

Myślałam, że te małe plansze będzie można w jakiś sposób połączyć z dużą ... Ale jak nie to to bez sensu.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3419
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1166 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: iKnow

Post autor: piton »

ernih pisze:Myślałam, że te małe plansze będzie można w jakiś sposób połączyć z dużą ... Ale jak nie to to bez sensu.
Dokładnie tak samo myślałem. Zonk. Przyjęta przez Wydawcę formuła mi się nie podoba, ale i tak pewnie kupimy ze znajomymi dodatki, bo nowe pytania kuszą.
Dodatek nie pozwala grać na więcej osób (tylko 4), trzeba kupić podstawkę. Podstawka + dodatek też nie pozwala grać na więcej osób (6+) chyba, że jakieś domowe zasady.
Plus za nowe pytania / minus za takie wydanie, ale wiadomo "kasa misiu, kasa"
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Miotelka
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2013, 09:21
Been thanked: 1 time

Re: iKnow

Post autor: Miotelka »

a ile jest nowych pytań w tych dodatkach?
"Rozumiem twoje motywy, kochanie. Ale czy nie będziesz spragniona?
Inskrypcja znaleziona pod zwieńczeniem domowej studni.
Dzielnica Przybrzeżna, Darudżystan"
Steven Erikson
ernih
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2014, 14:36

Re: iKnow

Post autor: ernih »

w każdym z dodatków jest 200 pytań.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: iKnow

Post autor: KubaP »

ernih pisze:w każdym z dodatków jest 200 pytań.
Chyba 200 kart czylu 400 pytan, nie?
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: iKnow

Post autor: cezaras »

KubaP pisze:
ernih pisze:w każdym z dodatków jest 200 pytań.
Chyba 200 kart czylu 400 pytan, nie?
hm :)
w podstawce jedna karta to 4 pytania :) (po jednym w każdym z kolorów)
Oczywiście można było wydać same talie kart w cenie 30-35 złotych, stanowiace dodatki do gry podstawowej. Wydaje mi się, że firma Tactic wybrała inną strategię. Małe zestawy są adresowane prawdopodobnie głównie do tych, którzy duzej gry nie kupili, bo cena była zbyt wysoka, a może skuszą się na grę mniejszą, kosztująca nie ok. 120, tylko ok. 60 złotych, a jak się im spodoba, to może jednak skuszą się na większą.
jak (prawie) wszędzie w usługach :)
najważniejszy nowy klient

co by im przeszkadzało wydać i tak i tak.
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: iKnow

Post autor: ahrian »

KubaP pisze:
ernih pisze:w każdym z dodatków jest 200 pytań.
Chyba 200 kart czylu 400 pytan, nie?
mnie tez nurtuje to pytanie. ok. 60 złotych za 200 pytań to spora cena. inaczej wyglądałaby sytuacja, gdyby było to wspomniane 400 pytań lub nawet 800 - 200 kart po 4 pytania.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3419
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1166 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: iKnow

Post autor: piton »

ahrian pisze:
KubaP pisze:
ernih pisze:w każdym z dodatków jest 200 pytań.
Chyba 200 kart czylu 400 pytan, nie?
mnie tez nurtuje to pytanie. ok. 60 złotych za 200 pytań to spora cena. inaczej wyglądałaby sytuacja, gdyby było to wspomniane 400 pytań lub nawet 800 - 200 kart po 4 pytania.
to niech ktoś w końcu kupi i zweryfikuje ;)
jeśli to 200 pytań to lipa, kupując 4 dodatki za przeszło 200pln dostaniemy tylko 800 pytań.
Za podstawową wersję z 1600 pytaniami (jak dobrze liczę) trzeba było dać o połowę mniej. To ja czekam na przecenę dodatków.
(też cały czas myślałem, ze 200 kart z pytaniami, nie 200 pytań)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
ernih
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2014, 14:36

Re: iKnow

Post autor: ernih »

Jest 100 kart po 2 pytania na każdej, czyli razem 200 pytań. Szok plansza tyci mała jak podstawka pod piwo :-(
ernih
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2014, 14:36

Re: iKnow

Post autor: ernih »

Wydaje mi się, że Tactic wszystkie te 4 dodatki mógł wydać znowu jako dużą grę z czterema kategoriami. Jakoś tak wydane 260zł bolą jak patrzy się na małe pudełeczka :-(
Miotelka
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2013, 09:21
Been thanked: 1 time

Re: iKnow

Post autor: Miotelka »

cóż, pozostaje tylko olać wydawnictwo tak jak oni olewają swoich klientów. Może się czegoś nauczą... niestety nie ma żadnego profilu fb ani forum gry gdzie można by chociaż przedyskutować błędy wydawnicze z wydawcą :( Szkoda, zapowiadało się całkiem przyjemnie.
"Rozumiem twoje motywy, kochanie. Ale czy nie będziesz spragniona?
Inskrypcja znaleziona pod zwieńczeniem domowej studni.
Dzielnica Przybrzeżna, Darudżystan"
Steven Erikson
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: iKnow

Post autor: ahrian »

też miałem chrapke, ale taka cena mnie odstrasza. może kiedyś, przy okazji jakiejś promocji.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3419
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1166 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: iKnow

Post autor: piton »

ernih pisze:Jest 100 kart po 2 pytania na każdej, czyli razem 200 pytań. Szok plansza tyci mała jak podstawka pod piwo :-(
to ja dziękuję, a polityka nabijania kabzy mi się nie podoba.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
ODPOWIEDZ