Polskie gry w oparciu o seriale

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Polskie gry w oparciu o seriale

Post autor: MichalStajszczak »

O Tolku Bananie napisałem tylko po to, by do licznych wymienionych wcześniej seriali dodać jeszcze jeden, swego czasu chyba kultowy, a dla większości osób z forum znany może najwyżej z opowieści rodziców. Zresztą ten emotikon po nazwie miał za zadanie pokazać, że traktuję to jako żart, a nie poważną sugestię dla Robertosa, bo oczywiście żadnej propozycji co do gry opartej na tym serialu nie mam.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4086
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 295 times
Been thanked: 173 times

Re: Polskie gry w oparciu o seriale

Post autor: lacki2000 »

Temat już zaczyna się pokrywać kurzem ale tak mnie natchnęło niedawno, że nikt nie zaproponował Ojca Mateusza! Te zagadki detektywistyczne, te wybuchy, te pościgi na rowerze. Skoro inni mają Pana Kubę, Upiora w Operze czy inne Listy z Białokaplicowa to my też możemy mieć solidną serię kryminalną.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Odp: Polskie gry w oparciu o seriale

Post autor: przemoo99 »

lacki2000 pisze:Temat już zaczyna się pokrywać kurzem ale tak mnie natchnęło niedawno, że nikt nie zaproponował Ojca Mateusza! Te zagadki detektywistyczne, te wybuchy, te pościgi na rowerze. Skoro inni mają Pana Kubę, Upiora w Operze czy inne Listy z Białokaplicowa to my też możemy mieć solidną serię kryminalną.
I największa zagadka serialu: jakim cudem mu jeszcze tego rowerka nie zapier...li ;-)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Odp: Polskie gry w oparciu o seriale

Post autor: Hipke »

przemoo99 pisze:I największa zagadka serialu: jakim cudem mu jeszcze tego rowerka nie zapier...li ;-)
Bo jest bezcielesny, niewrażliwy na ataki wręcz. Jedynie magia wchodzi w grę :twisted:
Sorry, pykam sobie w Duel of Champions i mi się udziela :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Polskie gry w oparciu o seriale

Post autor: Rocy7 »

Mam pewien pomysł i zdaje sobie sprawę że to serial animowany ale był dość ciekawy :) Porwanie Baltazara Gąbki można by zrobić z tego przygodową grę konfrontacyjną z Smokiem Wawelskim oraz Bartłomiejem Bartolinim (ewentualnie kilkoma innymi postaciami) przeciwko szpiegowi z Krainy Deszczowców. A tak to jestem za Stawką większą niż życie może być zrobić z tego coś w stylu Battlestar Galactica z ukrytymi postaciami i zdrajcami?

Z nowszych seriali to Czas Honoru również gra z podejrzeniami blefem zdradą.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Polskie gry w oparciu o seriale

Post autor: robertos »

Baltazar Gąbka... bardzo fajne. tylko obawa, że tą bajkę znają już tylko starsi :)
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Odp: Polskie gry w oparciu o seriale

Post autor: przemoo99 »

robertos pisze:Baltazar Gąbka... bardzo fajne. tylko obawa, że tą bajkę znają już tylko starsi :)
Pomimo wieku 33 lat po tym poscie poczułem się staro.. :-/
Dzięki
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Odp: Polskie gry w oparciu o seriale

Post autor: zbajszek »

przemoo99 pisze:
robertos pisze:Baltazar Gąbka... bardzo fajne. tylko obawa, że tą bajkę znają już tylko starsi :)
Pomimo wieku 33 lat po tym poscie poczułem się staro.. :-/
Dzięki
To co ja mam powiedzieć, niby "tylko" 27 lat a poczułem się podobnie do Ciebie... :-/
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Odp: Polskie gry w oparciu o seriale

Post autor: Hipke »

przemoo99 pisze:
robertos pisze:Baltazar Gąbka... bardzo fajne. tylko obawa, że tą bajkę znają już tylko starsi :)
Pomimo wieku 33 lat po tym poscie poczułem się staro.. :-/
Dzięki
Pomimo wieku 33 lat po tym poście nie poczułem się staro :) Cyferki, to cyferki- ważniejszy jest jednak stan ducha ;)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4086
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 295 times
Been thanked: 173 times

Re: Odp: Polskie gry w oparciu o seriale

Post autor: lacki2000 »

Hipke pisze:
przemoo99 pisze:
robertos pisze:Baltazar Gąbka... bardzo fajne. tylko obawa, że tą bajkę znają już tylko starsi :)
Pomimo wieku 33 lat po tym poscie poczułem się staro.. :-/
Dzięki
Pomimo wieku 33 lat po tym poście nie poczułem się staro :) Cyferki, to cyferki- ważniejszy jest jednak stan ducha ;)
dokładnie, póki człowiek jest młody to nieważne ile ma lat.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
ODPOWIEDZ