Muzyka do gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: Muzyka do gier

Post autor: Adamso97 »

Przypomniało mi się, że do Osadników z Catanu, Civilization i wszystkich innych gier ekonomicznych tego typu pasuje soundtrack z Settlersów. Tutaj jako przykład dałem muzykę z siódmej części, ale pasować powinna każda inna.
http://www.youtube.com/watch?v=e32U12v5 ... 578CF92A40

A do Robinsona jeszcze to:
http://www.youtube.com/watch?v=YJIByB9pIds
Ostatnio grałem tylko przy tym jednym utworze i było świetnie.
Pawelec123456
Posty: 38
Rejestracja: 11 lut 2012, 13:34

Re: Muzyka do gier

Post autor: Pawelec123456 »

Adamso97 pisze:Przypomniało mi się, że do Osadników z Catanu, Civilization i wszystkich innych gier ekonomicznych tego typu pasuje soundtrack z Settlersów. Tutaj jako przykład dałem muzykę z siódmej części, ale pasować powinna każda inna.
http://www.youtube.com/watch?v=e32U12v5 ... 578CF92A40
Prawie identyczne z muzyką z Anno - łatwo zgadnąć, że też od Dynamedionu. Utwory bez wokalistki dużo lepsze. Dopisujemy do listy :D

Jeżeli ktoś szuka niesztampowej muzyki orkiestrowej, polecam OST z Wędrówek z Dinozaurami.
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Muzyka do gier

Post autor: sirwei »

Chciałbym rzec kilka słów na temat muzyki do gier wg prozy Lovecrafta. Słuchaliśmy w kilku ostatnich sesjach Posiadłości Szaleństwa i Horroru w Arkham muzyki Arcany i dało się wyczuć w graczach otępienie i zdołowanie muzyką. Jest po prostu ostro dobijająca jeśli gra się nie układa. Macie podobne odczucia? Może jakiś zamiennik ku pokrzepieniu serc, też w tym klimacie(XIX/XXw)?
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Muzyka do gier

Post autor: pan_satyros »

sirwei pisze:Chciałbym rzec kilka słów na temat muzyki do gier wg prozy Lovecrafta. Słuchaliśmy w kilku ostatnich sesjach Posiadłości Szaleństwa i Horroru w Arkham muzyki Arcany i dało się wyczuć w graczach otępienie i zdołowanie muzyką. Jest po prostu ostro dobijająca jeśli gra się nie układa. Macie podobne odczucia? Może jakiś zamiennik ku pokrzepieniu serc, też w tym klimacie(XIX/XXw)?
Pokrzepienie serc przy Lovecrafcie? :D Jeśli was dobiła w czasie przegrywania to bardzo dobrze hehe - tak mnie więcej czują się wszystkie postacie wykreowane przez samotnika z Providence.

Jak na razie u mnie nic nie pobiło Nox Arcana w temacie gier Cthulhu, a już na pewno nie weselsze rytmy.

Może klasyczny Jazz? Nowy Orlean i te klimaty? http://www.allmusic.com/album/jazz-of-t ... 0000025417
Ostatni odcinek American Horror Story Asylum mnie do tego zachęcił.

Z mniej "krzepiących" a innych niż NA - http://cthulhumusic.com/
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Muzyka do gier

Post autor: pattom »

Do klimatów Lovecrafta polecam Musica Cthulhiana, bardzo klimatyczna.

próbka

Jak coś to mam 2 płyty (kupione w Apple Store) :)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 310 times
Been thanked: 526 times

Re: Muzyka do gier

Post autor: kaszkiet »

Może niekoniecznie w klimacie początku XIX wieku, ale być może nadałby się soundtrack z gry Alan Wake, który jest bardziej tajemniczy niż ponury.
http://www.youtube.com/watch?v=Vz9RXM-SvpI
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: Muzyka do gier

Post autor: Adamso97 »

kaszkiet pisze:Może niekoniecznie w klimacie początku XIX wieku, ale być może nadałby się soundtrack z gry Alan Wake, który jest bardziej tajemniczy niż ponury.
http://www.youtube.com/watch?v=Vz9RXM-SvpI
Wypróbuję dziś Alana Wake'a do Tajemniczego Domostwa.
A tak poza tym Alan Wake to świetna gra. Polecam ;)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Muzyka do gier

Post autor: espresso »

sirwei pisze:Chciałbym rzec kilka słów na temat muzyki do gier wg prozy Lovecrafta. Słuchaliśmy w kilku ostatnich sesjach Posiadłości Szaleństwa i Horroru w Arkham muzyki Arcany i dało się wyczuć w graczach otępienie i zdołowanie muzyką. Jest po prostu ostro dobijająca jeśli gra się nie układa. Macie podobne odczucia? Może jakiś zamiennik ku pokrzepieniu serc, też w tym klimacie(XIX/XXw)?
Też się z tym spotkałam - przy AH puściłam jakiś horrorowy ambient i po kilkunastu minutach ktoś z graczy poprosił o zmianę playlisty, bo było ponoć zbyt dołująco :roll:
Jako alternatywę proponuję coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=1DE3e_hkBFo - odgłosy burzy (dźwięk jest zróżnicowany, to nie jest jednostajny odgłos deszczu z piorunami od czasu do czasu, są wyjące wilki, dzwony, itp.).
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Muzyka do gier

Post autor: TV3 »

Gra bez muzyki jest jak kaczka bez majeranku, malezyjski film bez lektora, czy jazda rowerem bez siodełka.
Można, tylko po co?

Stone Age: Cywilizacja IV (PC) - część antyczna (w zasadzie prehistoryczna) soundtrack'u. Niewiele tego, ale cóż może być lepszego niż stukot narzędzi i plemienne dudnienie?

Havana: mniej lub bardziej południowo amerykańskie klimaty z Boiling Point (PC).

Cesarski Kurier: klasycznie (czy właściwie barokowo) - Bach, lub coś późniejszego, jakiś klasyk wiedeński na przykład.

Pandemia: tu sprawdza się soundtrack z The Thing, ewentualnie jakiś Terminator.

Mr. Jack: - tu się nic nie sprawdza. Niby można przyjąć, że rzecz mroczna, ale jak się spojrzy na szatę graficzną i zupełnie luźny związek gry z tematem, to w zasadzie trudno o coś niepokojącego w głośnikach. Z drugiej strony radosne przyśpiewki też nie bardzo, bo w końcu o mordercy to. Tak więc to można w ciszy.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Muzyka do gier

Post autor: Bea »

Bardzo pomocny wątek :) Czy nie można by wszystkich linków wraz tytułami gier zebrać w pierwszym poście, a cały wątek gdzieś podpiąć? Kompletowalibyśmy sobie taką audiotekę...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Muzyka do gier

Post autor: pan_satyros »

Bea pisze:Bardzo pomocny wątek :) Czy nie można by wszystkich linków wraz tytułami gier zebrać w pierwszym poście, a cały wątek gdzieś podpiąć? Kompletowalibyśmy sobie taką audiotekę...
Jestem w trakcie tworzenia takiego "poradnika", również na bazie tego wątku - w końcu sam sporo tu pisałem.
Artykuł pojawi się na naszym blogu w przeciągu tygodnia.
Będzie obejmował podgatunki gier / bloki tematyczne z propozycjami płyt, podkładów muzycznych, czy OST - bez linków, gdyż te lubią wygasać lub być usuwane.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 09:43 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Muzyka do gier

Post autor: Bea »

pan_satyros pisze:
Bea pisze:Bardzo pomocny wątek :) Czy nie można by wszystkich linków wraz tytułami gier zebrać w pierwszym poście, a cały wątek gdzieś podpiąć? Kompletowalibyśmy sobie taką audiotekę...
Jestem w trakcie tworzenia takiego "poradnika", również na bazie tego wątku - w końcu sam sporo tu pisałem.
Artykuł pojawi się na naszym blogu w przeciągu tygodnia.
Będzie obejmował podgatunki gier / bloki tematyczne z propozycjami płyt, podkłądów mizycznych, czy OST - bez linków, gdyż te lubią wygasać lub być usuwane.
Fajnie. Też się przyda. Ale taki "żywy" (wciąż poszerzający się) zasób linków do gier i pasującej do nich muzyki, najlepiej w kolejności alfabetycznej, bardzo by się przydał na forum. Rozkładasz grę i klikasz na przypisanego jej linka i już, jest klimat! :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Muzyka do gier

Post autor: pan_satyros »

Bea pisze:
pan_satyros pisze:
Bea pisze:Bardzo pomocny wątek :) Czy nie można by wszystkich linków wraz tytułami gier zebrać w pierwszym poście, a cały wątek gdzieś podpiąć? Kompletowalibyśmy sobie taką audiotekę...
Jestem w trakcie tworzenia takiego "poradnika", również na bazie tego wątku - w końcu sam sporo tu pisałem.
Artykuł pojawi się na naszym blogu w przeciągu tygodnia.
Będzie obejmował podgatunki gier / bloki tematyczne z propozycjami płyt, podkłądów mizycznych, czy OST - bez linków, gdyż te lubią wygasać lub być usuwane.
Fajnie. Też się przyda. Ale taki "żywy" (wciąż poszerzający się) zasób linków do gier i pasującej do nich muzyki, najlepiej w kolejności alfabetycznej, bardzo by się przydał na forum. Rozkładasz grę i klikasz na przypisanego jej linka i już, jest klimat! :)
A i owszem zgadzam się - sam będę mój wpis aktualizował co jakiś czas i gdy wpadnie mi coś nowego. To raczej publikacja w kierunku osób, które nie siedzą na forum tak często jak my ;)
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Muzyka do gier

Post autor: gaseki »

Jeśli ktoś chce muzykę z wokalem do gier osadzonych w średniowieczu mogą się sprawdzić:
Qntal (choć to elektronika) - Entre Moi Et Mon Ami, Maiden In The Mor, Rossinhol
albo
Mediaeval Baebes - Adam Lay Ibounden, Byrd One Brere, Ecci Mundi Gaudia
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Muzyka do gier

Post autor: Wassago »

To może kanał na YT i playlisty do danej gry?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Muzyka do gier

Post autor: pan_satyros »

Wassago pisze:To może kanał na YT i playlisty do danej gry?
Nie ma sensu.
Miałem playlistę z muzyką chińską - 2 tygodnie później skasowana z powodu "licznych zgłoszeń osób trzecich dotyczących naruszenia praw autorskich".
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Muzyka do gier

Post autor: gaseki »

A co do horrorów itp to polecam nasze rodzime Sui Generis Umbra, czy coś z Cold Meat Industries (np Raison d'Etre), czy inne dark ambienty ;)
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 10:59 przez gaseki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Muzyka do gier

Post autor: Ryu »

W piątki przy ligowym graniu puszczam zawsze coś z metalu... Metallica, Gamma Ray, Altaria, Sabaton, Pathfinder.... i dużo, dużo więcej. Nic nie narzeka więc może to dobra muzyka pod ciężkie pozycje :mrgreen:
Polecam przynajmniej spróbować ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Muzyka do gier

Post autor: kwiatosz »

Swego czasu proponowałem listy na Spotify, bo tam nie usuwają, a przynajmniej moja kosmiczna rozwałka leży dalej nietknięta. A Lorenc robi przesolidną muzykę, warto obadać zawsze :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
michallus
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2014, 20:02

Re: Muzyka do gier

Post autor: michallus »

Może faktycznie, czas przeniesc wszystko do jednego wątku, bo mamy w tym momencie 2 równoległe identyczne wątki :)

To ode mnie, dla mrocznych fantasy battle muzyka z 300:
http://www.youtube.com/watch?v=55ACcYAT7nE


Dla klimatycznych, mrocznych przygodówek( kryminalow) soundtrack z filmu Memento:

http://www.youtube.com/watch?v=Xwd8GTF-Tss
Awatar użytkownika
HotCat
Posty: 9
Rejestracja: 28 gru 2013, 20:35
Lokalizacja: Łódź

Re: Muzyka do gier

Post autor: HotCat »

do "Runewars" polecam soundtrack z trylogii Tolkiena - trwa ok 3h więc starcza na jakieś pół partii ;) - ale muzyka z Conana też świetnie się nadaje..
"Na chwałę Rzymu" - przez jakiś czas korzystałam z muzyki z serialu "Rzym" ale w pewnym momencie robi się "zamulająca" dlatego przerzuciłam się na muzyczkę z gry Rome Total War
A do "Kupców i Korsarzy" polecam wypróbować piosenki Buena Vista Socjal Club :D

Ciekawi mnie za to co polecilibyście do "Labiryntu - wojna z terroryzmem" ???
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Muzyka do gier

Post autor: gaseki »

Soundtrack z Homeland? Twierdzy?
Awatar użytkownika
HotCat
Posty: 9
Rejestracja: 28 gru 2013, 20:35
Lokalizacja: Łódź

Re: Muzyka do gier

Post autor: HotCat »

gaseki pisze:Soundtrack z Homeland? Twierdzy?

Twierdza brzmi zdecydowanie nieźle ;) w najbliższym czasie stestuję
Awatar użytkownika
HotCat
Posty: 9
Rejestracja: 28 gru 2013, 20:35
Lokalizacja: Łódź

Re: Muzyka do gier

Post autor: HotCat »

A przy Posiadłości Szaleństwa, czy Draculi mnie, bardzo dobrze słucha się Mozarta - Requiem:)
ODPOWIEDZ