Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - scenariusze 1/8

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (6/8 scenarius

Post autor: premek »

Wygląda nieźle, największy problem teraz to znaleźć czas na granie :)
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (6/8 scenarius

Post autor: Vermin83 »

Wczoraj pół dnia pożarła mi wycieczka do lekarza po poradę, dlatego dopiero dziś zacząłem zabierać się za spisywanie wszystkiego na czysto. Z tego powodu scenariusz 7 pojawi się jutro koło 21:00. Przepraszam za taki durny obsów, ale nie myślałem że tyle czasu poleci na spacer do doktora.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (6/8 scenarius

Post autor: Vermin83 »

Wiem że kampania wam się podoba więc daję coś na podsycenie apetytu.
Przedarłszy się przez twierdzę Spopielonych i smoki z Rdzawej Góry, nasi śmiałkowie w końcu dotarli do celu swej podróży - Serca Smoka. Gdy wyszli z portalu rozpostarł się przed nimi dziwny widok. część krainy była skąpana w świetle, a reszta w przyprawiającej o dreszcze ciemności. Nad nimi zamiast nieba unosiła się dziwna, błyszcząca poświata i dopiero po chwili zrozumieli że znajdują się w środku gigantycznego kryształu. Po chwili dotarło do nich, że to może oni zmaleli i trafili do jakiegoś kamienia. Czyżby to był Kryształ Łez Zapomnianych Matek? Nie wiedząc co robić skierowali się do wioski znajdującej się u stóp klifu na którym wylądowali po wyjściu z portalu. Jednak to co z początku wzięli za tętniącą życiem osadę okazało się jedynie dawno porzuconymi ruinami. Gdy tak przemierzali obrócone w pył gruzowisko, kiedyś zamieszkiwane przez jakąś inteligentną rasę, zaczęli czuć się dziwnie nieswojo.Skura im ścierpła, serce zaczęło szybciej bić, a wokoło nich zrobiło się przeraźliwie zimno. Wtem zaczęli słyszeć różne szepty, coraz głośniejsze dochodzące jakby z wnętrza ich samych i odbijające się echem w głowie. Głosy były szydercze i zarazem okrutne, przyprawiające ich o mdłości, jednak dookoła nie widzieli nikogo.

Wtem wszystko umilkło i przed nimi pojawił się rozmazany cień, przypominający postać ni to ludzką i zwierzęcą, otoczoną mgłą. A raczej to mgła była tą osobą. Mimo że nie widzieli je wyraźnie to jakby czuli że postać wskazała na ich pierścienie, które teraz pulsowały delikatnym światłem. Nie słyszeli słów, ale nagle zrozumieli co mają zrobić dalej. Muszą dotrzeć do Serca gdzie ukryty jest Kryształ Łez i pokazać swoje prawdziwe oblicze. Nie to jakie okazują na co dzień innym czy to którego ich nauczono. Muszą pokazać swą prawdziwą naturę i zdecydować jaką drogą chcą podążyć. Nagle pojmują że czas jaki im dano na podjęcie decyzji jest bardzo ograniczony i mają raptem jedną dobę aby dotrzeć do góry. Jeśli tego nie zrobią Kryształ Łez pochłonie ich ciała, zaś dusze pozostaną tutaj na zawsze błąkając się bez celu i wiecznie wspominając przeszłość i utraconą przyszłość, która nigdy nie nadejdzie. Zadanie wydaje się łatwe, ale żywa istota rzadko potrafi słuchać tylko i wyłącznie swego serca, więc tłumi koszmary otaczając się materialnymi dobrami. Nasi bohaterowie, pełni niepewności ruszają przed siebie, nie wiedząc co przyniesie im ta pusta kraina.
Scenariusz będzie dostępny dziś w nocy. Uprzedzam, że wcale nie będzie taki krótki i łatwy jakby sie mogło wydawać. Jego cechą unikalną będzie podział rund oraz samo przygotowanie mapy. Info dla osób które grają w 2-4 osoby. W tym scenariuszu baaaardzo solidnie zastanówcie się co zamierzacie wpakować do swej talii, bo zaważy to na finale. O i taka niespodzianka - zdobyte w 7 scenariuszu rany nie leczą się :twisted:
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (7/8 scenarius

Post autor: premek »

Zaczęliśmy pierwszy scenariusz i takie mamy pytania:
- czy są jakieś ograniczenia we wchodzeniu do grobowców, lochów i wylęgarni potworów?
- co w przypadku gdy nagrodą jest artefakt, pomijamy tę nagrodę ?
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (7/8 scenarius

Post autor: Vermin83 »

Wszystko jest opisane w zasadach specjalnych scenariuszy. Cytaty:
* Sztandar przywództwa - gracze mogą zdobyć kartę chorągwi (artefakt) po przez zakup jej w czerwonym mieście za 12 pkt wpływów lub jeśli pokonają potwory w lochu, grobowcu bądź wylęgarni potworów. Jeśli im się uda pokonać przeciwników, wtedy wybierają jedną dowolną chorągiew, z tych które pozostały dostępne w grze, i kładą ją na wierzchu swej talii.
Zatem możecie włazić do tych miejsc dowolną liczbę razy, ALE tylko po pierwszej wygranej walce zyskacie sztandar i punkty doświadczenia (sławy). Potem tylko to drugie. Jeden gracz może posiadać maksymalnie jeden sztandar.
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (7/8 scenarius

Post autor: AiS »

Z niecierpliwością czekam na urlop, żeby rozegrać Twoją kampanię "Łzy Zapomnianych".
Na pewno podzielę się wrażeniami.

Czy są jakieś specjalne zasady do gry solo czy według standardowych zasad z "dummy playerem"?
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (7/8 scenarius

Post autor: Vermin83 »

Wszelkie modyfikacje sa opisane w scenariuszach.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (7/8 scenarius

Post autor: Vermin83 »

21-11-2014
Matki znów zapłaczą
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (7/8 scenarius

Post autor: Vermin83 »

Zważywszy że jestem od tygodnia na dwa mieszkania, dopiero wczoraj dorwałem się do MK i dziś spisuję finalną kampanie na czysto. Postaram się ją opublikować do końca weekendu, ale głowy nie dam.

Nowa kampania ruszy z końcem grudnia.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1240
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (7/8 scenarius

Post autor: poooq »

Vermin83 pisze:Nowa kampania ruszy z końcem grudnia.
HURRAAA!!!
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (7/8 scenarius

Post autor: Vermin83 »

Ostatni scenariusz dziś o 22:00, zaś nowa kampania będzie 29 lub 30 grudnia, oczywiście pierwszy scenariusz z wielu :D Oficjalnie ogłaszam też, że nowa kampania będzie nosić tytuł Dusza Ojcobójcy, będzie to rozgrywka kooperacyjna od 2 do 4 graczy. Im więcej osób tym dużo trudniej, gra w 4 osoby zalecana TYLKO dla ludzi bardzo dobrze znających grę (szczególnie dostępne zaklęcia) i umiejących współpracować. Zapomnijcie o roli dowódcy, grającego za wszystkich, to tutaj nie przejdzie. Do tego każdy z drużyny musi się w czymś specjalizować, pójście na wszechstronność w ostatnich scenariuszach może zakończyć się klęską (choć nie musi). Unikalnym elementem Duszy Ojcobójcy będzie możliwość śmierci postaci gracza oraz zmieniona zasada przypisywania ran dla naszych jednostek. Dusza Ojcobójcy będzie wymagać tylko podstawowej wersji gry, kostki K10 i K12 oraz kilkanaście znaczników (mogą być szkiełka do akwarium) w kilku kolorach.

Łzy Zapomnianych w wersji do druku - styczeń lub luty 2015. FAQ do tej kampanii w styczniu 2015, korekta stylistyczna w styczniu 2015. Tabela wyników luty lub marzec 2015 (TOP 10 najlepszych graczy na daną liczbę osób).
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (7/8 scenarius

Post autor: Vermin83 »

Z okazji Gwiazdki, w prezencie otrzymujecie finał Łez Zapomnianych :)
http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2014 ... anych.html

Wesołych świąt :D
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (8/8 scenarius

Post autor: Vermin83 »

No dobra kampania jest zakończona i w przyszłym tygodniu opublikuję jej FAQ oraz poprawię stylistycznie kilka rzeczy w scenariuszach. Postaram się tez bardziej klarownie wypunktować niektóre zasady specjalne. Jeśli chcecie możecie w tym temacie podawać wasze wyniki z poszczególnych scenariuszy i sumaryczny z całej kampanii, w następujący sposób:
Nick (lub imię i nazwisko) - scenariusz X - liczba grających - punkty
Nick (lub imię i nazwisko) - liczba graczy - suma punktów za kampanię

Jak się trochę tego uzbiera to zrobię tabelę TOP 10 dla solo, dla 2-3 graczy i dla 4 graczy. Osobno pójdzie tabelka na dany scenariusz a osobno sumaryczna za kampanię.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (8/8 scenarius

Post autor: Vermin83 »

Hmm..... chyba nikt nie gra w tą kampanię, bo nie dostałem żadnych info od was. Chciałem zrobić system osiągnięć dla kampanii, ale nie wiem czy jest sens. Ktokolwiek faktycznie w to gra, czy daliście sobie spokój? Pytam serio bo nie wiem czy mam publikować Dusze ojcobójcy, z którą jest trzy razy więcej pracy.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (8/8 scenarius

Post autor: Phate »

Ja zbieram szczętnie wszelkie info o tej kampanii i jak tylko będziemy mieli ze szwagrem trochę wolnego i wgryziemy się (bardziej on) w MK zaczniemy grać.

Przydało by się zerać wszystkie 8 scenariuszy tej kampanii w jakiś grabny mały pliczek .pdf :)
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (8/8 scenarius

Post autor: premek »

Ja jestem w trakcie kampanii solo i kampanii w 3 osoby. Niestety ostatnio jakoś tak ciężko wykombinować tyle czasu by starczyło na siadanie do MK, z reguły czasu tylko starcza na mniejsze gry.
Ale spokojnie obie kampanie będę grał dalej bo są fajne.

Jeszcze raz dzięki za włożoną pracę
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (8/8 scenarius

Post autor: awawa »

@Vermin83 - nie zniechęcaj się, ja też planuję tą kampanię :) wysyp innych nowości opóźnia mój powrót do Mage Knighta także marny ze mnie tester, ale jestem pod wrażeniem 'rozszerzenia'. Trzymam kciuki za kolejne.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (8/8 scenarius

Post autor: sqb1978 »

Ja też w trakcie, 3 scenariusz solo :) tylko właśnie się córa urodziła i świat stanął chwilowo na głowie (a granie stanęło całkiem). Kampanie to coś czego brakowało tej grze.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (8/8 scenarius

Post autor: Vermin83 »

Ok, czyli jednak moja praca nie poszła na marne. To Cieszy :)
Teraz zostało mi podjąć decyzję czy sprzedać polską wersję MK i kupić na jej miejsce angielską, bo jak dię dziś dowiedziałem w pierwszym półroczu Lost Legion nie będzie spolonizowane. Zobczę jak będę do Pyrkonu stać z kasą. Jeśli będzie mnie stać na dodatki to kupię je po angielsku, a potem wymienię mój egzemplarz na anglojęzyczny. I tak warto szlifować angielski, a większość gier jest w tym języku.
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (8/8 scenarius

Post autor: pinata »

Nie ma potrzeby wymieniać wersji językowych. Ja od dawna gram mieszanką polsko-angielską i nie sprawia to żadnego problemu.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 178 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (8/8 scenarius

Post autor: woytas »

Czasu na kampanie niestety brakuje, pochłania go testowanie krasnoluda do Mage Knight'a, ale jak skończymy to na 100% zagram. Twoja praca już od jakiegoś czasu jest na moim celowniku.
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (8/8 scenarius

Post autor: grabash4u »

Vermin83 pisze:Ok, czyli jednak moja praca nie poszła na marne. To Cieszy :)
Teraz zostało mi podjąć decyzję czy sprzedać polską wersję MK i kupić na jej miejsce angielską, bo jak dię dziś dowiedziałem w pierwszym półroczu Lost Legion nie będzie spolonizowane. Zobczę jak będę do Pyrkonu stać z kasą. Jeśli będzie mnie stać na dodatki to kupię je po angielsku, a potem wymienię mój egzemplarz na anglojęzyczny. I tak warto szlifować angielski, a większość gier jest w tym języku.
A po co sprzedawać polską wersję? Kup Lost Legion po angielsku, jest przetłumaczona instrukcja i karty - wydrukuj, wytnij i w koszulki ;) i cały czas PL. Ja mam nawet spolszczonego Kranga a teraz czekam na kolejny dodatek.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (8/8 scenarius

Post autor: Vermin83 »

Wiesz, strasznie nie cierpię mieszać wersji językowych czy nakładać na karty tłumaczeń. Jednak ze względu na koszt gry i moje skromne środki pewnie przez jakiś czas i tak będę musiał używać mieszanki językowej. Do Lost legion mam zaprojektowane wstępnie 3 kampanie (w tym jedna wymaga Kranga) więc tak czy siak kupię LL.
ODPOWIEDZ