Planszolandia.pl: Ranking Top7 - najlepsi projektanci gier planszowych

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Osadnicy z Catanu okazali się ambitnym przedsięwzięciem i wymagaja trochę czasu. Nie mniej jednak w między czasie pojawiła się zupełnie nieoczekiwanie prezentacja PITCHAR MINI.
Na spotkanich z grami w Gazeta Cafe utarło się, że mam kamerę i filmuję co nieco- gry, uczestników, rozgrywki aby poźniej zrobić relację wideo ze spotkania. Każdy chce zobaczyć siebie na filmie. Dwa kolejne spotkania zostały zdominowane przez PitchCar Mini. Nie było sensu umieszczać filmu podobnego do tego ze spotaknia z przed tygodnia,wiec dołożyłem trochę adrenaliny i powstała prezentacja.
Zapraszam do obejrzenia i do rozgrywki. Super zabawa.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Nataniel »

Super, fajnie zrobione wstawki z F1 ! Powiedz mi jeszcze skad jest ten kawalek, pamietam go jeszcze z dawnych czasow, ale nie pamietam juz czyj on byl :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

O jakie dokładnie ci chodzi. W filmie wykorzystałem urywki F1 z kilku GP Niemiec 2006, GP Włoch juz sam dokładnie nie wiem musiałbym dokładnie spisać pliki żródłowe, tyle było wątków.
Jeżli o chodzi o muzę to FIRE - Scootera (ma moc)
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Kolejne amitne przedsięwziecie postawione przeze mnie zostało zrelizowane. Popełniłem kolejny film wideo gry z mojej kolekcji. Zgodnie z zapowiedziami jest to klasyka gatunku - Osadnicy z Catanu. Zapraszam na do obejrzenia i proszę o ocenę mojej pracy
:D :D :D
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Maras pisze:Kolejne amitne przedsięwziecie postawione przeze mnie zostało zrelizowane. Popełniłem kolejny film wideo gry z mojej kolekcji. Zgodnie z zapowiedziami jest to klasyka gatunku - Osadnicy z Catanu. Zapraszam na do obejrzenia i proszę o ocenę mojej pracy
:D :D :D
Proszę o ocenę filmu OSADNICY Z CATANU. Jest to dla mnie bardzo ważna sprawa. A tu cisza. Tyle się dzieje przez ostatnie dni.
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: pomimo »

Ja obejrzałem właśnie. Mi się podobało.
Trochę jeszcze widać stres, jak stoisz przed kamerą, ale każdy by się na początku głupio czuł mówiąc do machiny. A potem już gładko. Znaczy się jestem wciąż w połowie filmu, jakiś taki nieskoncentrowany dzisiaj...

Jaką masz odwiedzalność na stronie? Dużo ludzi zagląda na twoje wideorecenzje? Masz jakieś statystyki oprócz licznika gości włączone?
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

W zasadzie to nie traktuje tego poważnie ( nie komercyjnie). Chodzi o zaintresowanie grami innych głównie w Płocku. Licznik na stronie to jedyna miara. Na stronie mam liczniki do pod stron.
1800 wejść w ciągu 5 tygodni to wg mnie jest nieżle. Dopiero nabieram wprawy ......
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: edrache »

Maras pisze:Proszę o ocenę filmu OSADNICY Z CATANU. Jest to dla mnie bardzo ważna sprawa. A tu cisza. Tyle się dzieje przez ostatnie dni.
Dzięki za przypomnienie. Miałem coś napisać w weekend, ale wyleciało mi to z głowy.
Obejrzałem najpierw Osadników, następnie Pitchcar'a a na końcu Carcassone. Najlepszy był oczywiście Pitchcar :)
Szczerze przyznam, że film z Osadnikami podobał mi się najmniej. Oglądałem go razem z żoną i stwierdziła, że gdyby nie grała wcześniej w tę grę, to nic by nie zrozumiała - było zbyt chaotycznie. Carcassone zobaczyliśmy, żeby sprawdzić, czy też się tak denerwowałeś podczas mówienia, ale było zdecydowanie lepiej. Jak ktoś zauważył na forum (nie wiem czy to prawda), podczas robienia tego filmu czytałeś jakiś tekst z netu. Zdecydowanie polecam przed zabraniem się do kręcenia, zrobienie scenariusza filmu i spisanie wszystkich tekstów na kartce. Potem ich przeczytanie, poprawienie, przeczytanie itd. aż stwierdzisz, że jest idealnie.
Zdaję sobie sprawę, że potrzeba na to dużo czasu, ale skoro już się za to zabrałeś... :)

Przyznam też, że podczas oglądania czułem się na jakimś seminarium, na którym prelegent nie jest prawie w ogóle przygotowany. Patrzy na slajdy i przypomina mu się, co ma powiedzieć - sam tak miałem kiedyś :P Wykorzystaj maksymalnie technologię, z której korzystasz. Kręcisz film, na którym jesteś lektorem? Czytaj z kartki. Popełniłeś błąd? Popraw i montuj. Use force, Luke :)

Co do wstawek komputerowych. Mnie osobiście rażą, ale jak już kiedyś powiedziałem - zboczenie zawodowe. Nie przejmuj się tym :P Za kilka odcinków będzie dużo lepiej.

Generalnie nie jest źle :) Musisz jeszcze popracować, ale sam na pewno już to wiesz. Wybacz za prawie samą krytykę, ale mam nadzieję, że była wystarczająco konstruktywna :D

EDIT:
Maras pisze:1800 wejść w ciągu 5 tygodni to wg mnie jest nieżle. Dopiero nabieram wprawy ......
:shock: SZACUNEK
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

edrache wielki szacunek za konstruktywną ocenę. Jako jedyny wyraziłeś swoja opinię na temat filmów.
Osadnicy z Catanu nie cieszą się zaiteresowaniem wogóle. Od sześciu dni film oberzało 27 osób przy prawie 200 wejściach na stronę. Choć to klasyka to gra miała już swoje 5 minut.
Uwagi sa bardzo cenne i postram się je wszystkie wykorzystać. Długie filmy, przedstawaiajace mechanikę gry oraz subiektywną recenzje sa trudne w przygotowaniu przez jedengo człowieka. Wymagają przede wszytkim czasu a tego niestety brakuje.
Pracuje nad grą Przez Pustynię i przyjmie ona formę raczej prezentacji (filmu reklamówki) tak jak Carcassonne.
Film (zajawka) ma być impulsem do sięgnięcia po grę i to jest cel mojego działania. W Płocku zostały dostrzeżone i mamy kąt do grania i po mału tworzy się stała ekipa fanów gier
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Geko »

Ja widziałem film o Osadnikach. Widać, że się starasz i jest całkiem nieźle.

Myślę, że można by poprawić następujące kwestie:
- omawianie elementów gry - postaraj się krótko i ogólnie pokazać jakie są elementy, nie pokazuj za długo danego elementu i nie omawiaj szczegółowo jego działania, skoro widz jeszcze nie ma pojęcia jak wygląda gra i o co chodzi. Przykładowo, pokazujesz na początku pionek złodzieja i mówisz, że jest aktywowany, jak na kostkach wypadnie 7 i że żaden z graczy nie otrzymuje surowców. Potem pokazujesz kostki, a potem żetony z liczbami. Potem m.in. omawiasz porty. Widz na tym etapie na pewno nic nie wie o surowcach i sposobie ich pozyskiwania. Nawet nie wie, że są heksy, które dają surowce. Musisz mieć to na uwadze. Lepiej krótko omów elementy, zaczynając od ogółu, czyli pokazania heksów i powiedzenia, że z nich budujemy wyspę i zbieramy surowce, pokazania kart surowców, kostek, które określają produkcję, zestawu elementów gracza (dróg, wiosek i miast), pionka złodzieja, który utrudnia produkcję, itd.,
- uważaj na niektóre, niefortunne sformułowania, np. "pierwszym polem do tworzenia planszy są góry" (bo można zrozumieć, że zawsze tworzy się planszę zaczynając od gór),
- niektóre rzeczy są raczej nieistotne w takiej prezentacji, np. omawianie, że karty surowców należy podzielić i ułożyć obok planszy,
- czasami mówisz zbyt "oficjalnie" i opisowo (może to kwestia stresu przed kamerą); staraj się dążyć do prostoty wypowiedzi, np. wypowiedź "pierwsza faza jest to uzyskiwanie zysków z pól, ilość oczek na kostkach pokazuje jakie uzyskujemy surowce" można by zastąpić czymś w stylu "w pierwszej fazie rzucamy kostką, wynik pokazuje, które pola dają nam surowce".

Ogólnie życzę Ci sukcesów w dalszej pracy i nie traktuj moich uwag zbyt przesadnie. Są to raczej sugestie, które (wydaje mi się), powinny pomóc. W każdym razie zdaję sobie sprawę, że dużo łatwiej mi się mądrzyć przy oglądaniu efektów Twojej pracy niż zrobić coś takiego samemu (pomijając kwestie dostępności do sprzętu). Ogólnie było naprawdę nieźle. Zobacz sobie filmiki Scotta Nicholsona (http://www.boardgameswithscott.com), powinny Ci pokazać, jak dobrze rozwiązać różne kwestie dotyczące omawiania/prezentacji gier przed kamerą.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Kolejny filmik - rewelacyjna karcianka Wolfganga Kramera 6 nimmt! ( 6 bierze!). Karciankę mam od 2 tygodni a rozegrałem blisko 70 partii w różnych konfiguracjach od 2 do 8 osób.
Jestem pod wielkim wrażeniem gry. Hit i przebój spotkań w kawiarni prasowej Gazeta Cafe.
Zapraszam do obejrzenia i oczywiście do gry.
Przez Pustynię musi poczekać trochę poczekać ale niebawem ujrzy światło dzienne.........
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Nataniel »

Moje uwagi:
1) Ole! - mogles sobie darowac :-) Brzmi strasznie sztucznie, chociaz byk jest fajny.
2) Tekst jest za bardzo recytowany - czytasz z kartki a nie opowiadasz, i to czuc. W tekscie mowionym nie uklada sie zdan wielokrotnie zlozonych na przyklad :) Krotkie, konkretne zdania sa lepsze.
3) Sam tekst momentami mocno reklamowy - brzmi jak reklama proszku a nie recenzja / prezentacja gry.

No i znowu sie schowales, szkoda :) Trenuj przed kamera!
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: kwiatosz »

Z kwestii technicznych - warto też dać jakąś osłonkę przed mikrofon, żeby nie było słychać uderzeń powietrza (już nawet tamburynek z nawleczoną pończochą winien dawać radę :wink: )
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Natniel dzięki za cenne uwagi i wiarę w moje możliwości. Występy przed kamerą jednak wymagają pomocy w kręceniu i asysty innej osoby. Na razię liczę tylko na siebie.
kwiatosz pisze:Z kwestii technicznych - warto też dać jakąś osłonkę przed mikrofon, żeby nie było słychać uderzeń powietrza (już nawet tamburynek z nawleczoną pończochą winien dawać radę :wink: )
.
Kwiatosz dzięki za wskazówki techniczne nie pomyślełem o takim rozwiązaniu.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Nataniel »

Maras - Scott Nicholson kreci chyba sam. Statyw nie zastapi Ci asysty?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Nataniel pisze:Maras - Scott Nicholson kreci chyba sam. Statyw nie zastapi Ci asysty?
Próbowałem i 5 minut sensowengo gadania, wyrażania własnych nieskrępowanych opini to 30 minut nakręcanego filmu. Masz dykcję i duże doświadczenie medialne to co innego; w innym wypadku to problem. Trzeba czasu i to chyba główny problem. Mam nadzieję, że doczekamy się Planszostacji TV. Panowie mają wprawę we wspólnym dialogu to już 30% sukcesu.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Tym razem mała zapowiedź wielkiej rzeczy. Zapraszam na stronę. :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Zapraszam na krótki film nakręcony podczas z III Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych „Cinemagic (ostatni weekend), podczas którego odbyła się prezentacja gier firmy EGMONT.
Miałem przyjemność rezegrać klikadziesiąt (około 70 partyjek) w Futbol Ligretto. Gra wywołuje niesamowite emocje wsród grających i oglądająch.
Małe pudełko a zawiera w sobie niesamowity dynamit emocjonalny. Po prostu party game - Hit imprezy
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

No coż zabawę czas zacząć. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zapraszam do spotkań z grami planszowymi w formie wideo. Cały plan ma małą obsuwę. Informatycy (webmasterzy) dokonujący zmian w serwisie nie dotrzymali terminu, więc korzystam jeszcze z Youtuba i prezentuje małą zapchaj dziurę - zapowiedź tematu.
Mam nadzieje, że już niedługo pojawi się zupełnie coś nowego i ciekawego a tym czasem zapraszam . :D :D :D

Marek
Ostatnio zmieniony 29 cze 2008, 12:01 przez Maras, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Geko »

Zapowiedź bardzo fajna, widać duży postęp w stosunku do poprzednich filmów. Powodzenia i czekam na kolejne odcinki.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: pomimo »

hej Maras,

rzeczywiście widać, że czujesz się pewniej przed kamerą,
ale zwróć jeszcze uwagę na powtórzenia, mnie już potem denerwowały "tych gier", "te gry"
i wiele razy powtarzałeś te same treści co sprawiało wrażenie, że się gubisz w zeznaniach :P
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: kolderek »

a mnie wkurza to ciągłe "eeeeeee", "yyyyyyyyyyy" itp. jak nie wiesz co mówić to napisz sobie to na kartce i czytaj z kartki :p imho byłoby to lepsze niż wymyślanie z głowy co by tu jeszcze powiedzieć :)
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: pomimo »

z tego, co wiem to Maras już próbował z kartki, to też żadne rozwiązanie, bo wychodzi sztucznie
po prostu Marek musisz się poczuć nie tylko lepiej przed kamerą, ale też znaleźć swój styl, bez silenia się na jakieś tam telewizyjne maniery
kto tam powiedział że masz robić tvn24, rób swoje po swojemu, swoim językiem, bo naturalność najbardziej ujmuje

choć jak sobie tak pomyślę, to muszę ci być trudno prowadzić takie show przed kamerą samemu,
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: salmunna »

Ja myślę, że tutaj sytuacja jest taka sama jak przy każdym wystąpieniu: iść na żywca i na bieżąco wymyślać co by tu jeszcze powiedzieć - źle, a czytać wszystko z kartki też źle.
Trzeba by to wypośrodkować - mieć dokładny plan tego co się chce mówić, a przed kamerą po prostu realizować kolejne punkty planu.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: yosz »

mi tez nie przeszkadza 'eee' i 'yyy' - w ogóle ich nie zauważałem. Zauważyłem tylko dwie rzeczy - chyba trochę "ciągałeś" nosem ;) i mówi się "tę grę" a nie "tą grę" (powinna być ta sama końcówka). A teraz co uważam o zapowiedzi: świeeetny pomysł i masz we mnie stałego oglądacza bo dobrze się Ciebie słucha. Czekam z niecierpliwością!
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
ODPOWIEDZ