Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4523
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 874 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

Pośmieszkowane wyżej, a teraz poważnie. Moje serce skacze z radości, że nowa gra z wiedźminem (Przygodową wersję miałem, ciekawa, ale niestety średnia + zbyt droga), ale mimo wszystko autor niepokoi. Valhalla była sukcesem finansowym, ale pod względem recenzji wypadła słabo. Tytani niedługo mają dotrzeć do wspierających i pewnie oni dużo powiedzą - będzie sukces to będę spał spokojniej. Cholernie obawiam się, że albo będzie Valhalla v2 albo fabularnie będzie okej, ale mechaniki będą wkurzać (ale gambit znowu je chwalił to może jednak będzie git...) no nic czekamy. Jestem ciekawy kto będzie odpowiedzialny za fabułę.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Andarist
Posty: 446
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Andarist »

Mam nadzieje, ze nie pojda w grafiki komputerowe z gry - moze to przyciagnie graczy komputerowych/konsolowych, ale drukowanie tego na papierze to, wedlug mnie, troche antyklimat. No ale to moja ogolna opinia do tego typu grafik w grach planszowych, nie do tych szczegolnych.
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Uncle_Grga »

Hardkor pisze: 10 lut 2021, 16:10 Portal: super zapowiedzi
Galakta: jeszcze lepsze zapowiedzi
Go on Board : HOLD MY BEER
Trochę tak. :lol:

Oby to było dobre, oby nie było średnie.. Oby tego nie spieprzyli..

Kibicuję!
Spoglądam!
Planuję!
_leigam_
Posty: 950
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: _leigam_ »

A mnie jeszcze ciekawi czy będzie to miało powiązanie z następnym tytułem CDP czyli kolejną grą w świecie Wiedźmina? Wiadomo że najlepiej by było zrobić ks w czasie zapowiedzi przez redów, tylko czy przy obecnej sytuacje w CDP w ogóle miało by to sens.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
rabitto
Posty: 86
Rejestracja: 02 lis 2016, 18:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: rabitto »

_leigam_ pisze: 10 lut 2021, 16:09
janekb pisze: 10 lut 2021, 15:52
Gambit pisze: 10 lut 2021, 15:37 Nie ma żadnej wiarygodnej recenzji tej gry. Ba nie ma ŻADNEJ recenzji tej gry. Są opinie po jednej, lub dwóch rozgrywkach, czego nikt nie kryje. Ja jestem potężnie zajarany grą. Klimatem, mechanikami, tym co można robić. Ale nie jest tak, że nie zobaczyłem w niej żadnych uwierających mnie rzeczy. Zobaczyłem i przekazałem je Łukaszowi. Nie wiem jeszcze czy coś z nimi zrobił, bo drugie podejście do gry rozwalił mi covid.
Jak Cię lubię tak tutaj troszkę kręcisz ;-) Pamiętam zachwyt Twój po rozgrywce, nawet ktoś wrzucił screena powyżej. To mnie bardzo zaskoczyło, bo jak Łukasza lubię tak jego gry uważam, za półkę raczej średnią, a tu słyszę od Ciebie, że gra jest WOOOW. Co prawda pisałeś, że jedna rozgrywka i chciałeś, ale choroba, ale dałeś 6/5. Więc jak to jest? ;-)
Valhalli dał niską ocene (6.5), chociaż dużo wyższą niż Gloomhaven, może po koleżeńsku :wink: :wink: :lol: :lol:
Skoro Valhalli Gambit dał 6,5/10, a powiedział, że Old World to najlepsza gra Wookiego to powinna dostać co najmniej 7/10:) ... czuję ze Gambit musi teraz wywiązać się ze swojej oceny :wink:
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: vinnichi »

Stety/niestety ale ta gra się już sprzedała. W środku może być najgorszy bubel świata a ta gra już na siebie zarobiła przez nazwisko autora, IP i producenta. Czasem po prostu trzeba zarobić na chlebek :D
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
gregoff
Posty: 800
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 543 times
Been thanked: 164 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: gregoff »

Witcher i gra planszowa. Shut up and take my money...
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Raffik_San
Posty: 51
Rejestracja: 02 gru 2019, 16:40
Has thanked: 22 times
Been thanked: 42 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Raffik_San »

Ledwie co poznaliśmy tytuł i okładkę a już sporo opinii co do jakości samej rozgrywki się pojawiło. 🙂
Jak fan całego uniwersum bardzo cieszę się, że jest szansa iż doczeka się ono gry planszowej na jaką zasługuje.
Wookie pokazał, że przy poprzednich projektach słuchał argumentów i wskazówek recenzentów i graczy zmieniając swój ostateczny projekt.
Czekam na z niecierpliwością na dalsze informacje.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: rastula »

Gatherey pisze: 10 lut 2021, 15:11
Coen pisze: 10 lut 2021, 15:09 Czyżbyśmy w końcu dostali porządną grę przygodową w świecie wiedźmina.
Jestem ciekaw co z tego wyjdzie, ale pierwsze opinie recenzentów wyglądają bardzo zachęcająco.
Jakich recenzentów? Ziomeczków autora? Super wiarygodne recenzje. Nie rozumiem, dlaczego taki super "autor" dostał taką grę do wydania. Dlaczego nie wzięli kogoś z zagranicy (np. CMON?)?

To jest bardzo smutne co piszesz :(...a to określenie delikatne.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 313
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 101 times
Been thanked: 43 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Sarna »

:cry:
Andarist pisze: 10 lut 2021, 16:18 Mam nadzieje, ze nie pojda w grafiki komputerowe z gry - moze to przyciagnie graczy komputerowych/konsolowych, ale drukowanie tego na papierze to, wedlug mnie, troche antyklimat. No ale to moja ogolna opinia do tego typu grafik w grach planszowych, nie do tych szczegolnych.
Wygląda na to, że grafiki mogą pochodzić z Gwinta, komputerowej gry karcianej, a tam są na bardzo wydokim poziomie :). Już odkładam pieniądze.
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: allagainstyou »

vinnichi pisze: 10 lut 2021, 16:26 Stety/niestety ale ta gra się już sprzedała. W środku może być najgorszy bubel świata a ta gra już na siebie zarobiła przez nazwisko autora, IP i producenta. Czasem po prostu trzeba zarobić na chlebek :D
Nie może być najgorszy bubel świata, bo taki nie dostałby od Gambita pozytywnej rekomendacji. Mam jednak nadal pewne obawy, bo z tego co pamiętam to w recenzji Gloomhaven Tomek mówił, że gra mu się bardzo podobała, ale doskwierały mu w niej jakieś rzeczy, więc grał dalej... i ostatecznie skończyło się jak się skończyło. Być może gdyby "zmusić" Tomka do wystawienia recenzji po pierwszym kontakcie z Gloomhaven to oceniłby go dość wysoko. Mnie gra Łukasza bardzo zaciekawiła, mam nadzieję, że Tomek zagra w nią jeszcze kilka razy i podzieli się swoją oceną.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 935
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 327 times
Been thanked: 383 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: sliff »

Jedna z wielu modnych obecnie adaptacji gier komputerowych. Może pierwsza którą kupię.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: rastula »

sliff pisze: 10 lut 2021, 16:38 Jedna z wielu modnych obecnie adaptacji gier komputerowych. Może pierwsza którą kupię.
No nie do końca - bo obejmuje raczej historie poprzedzające sagę o Wieśku o parę pokoleń. Nie ma chyba takiej gry cyfrowej ( chociaż nie wiem o czym jest Thronbreaker).
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: kdsz »

sliff pisze: 10 lut 2021, 16:38 Jedna z wielu modnych obecnie adaptacji gier komputerowych.
I serialu!
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 935
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 327 times
Been thanked: 383 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: sliff »

rastula pisze: 10 lut 2021, 16:41
sliff pisze: 10 lut 2021, 16:38 Jedna z wielu modnych obecnie adaptacji gier komputerowych. Może pierwsza którą kupię.
No nie do końca - bo obejmuje raczej historie poprzedzające sagę o Wieśku o parę pokoleń. Nie ma chyba takiej gry cyfrowej ( chociaż nie wiem o czym jest Thronbreaker).
Nie chodzi mi o przeniesienie fabuły 1:1 ale o ogólny trend robienia planszówek na podstawie gier (darkest dungeon, bloodborne, God of war,...)
pcyzm
Posty: 698
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 214 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: pcyzm »

Gambit pisze: 10 lut 2021, 16:07 Well...mój hurraoptymizm w stosunku do gier Łukasza jest powszechnie znany...a nie, czekaj...:D
I oby tak zostało! :) Nie no, tak na serio chodzi o to, żeby absolutnie polska scena recenzencka nie szła w kierunku kółka wzajemnej adoracji. A jeśli gra będzie na 10 to niech i 10 dostanie, byleby tylko to naprawdę znaczyło, że gra wybitna.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: rastula »

sliff pisze: 10 lut 2021, 16:54
rastula pisze: 10 lut 2021, 16:41
sliff pisze: 10 lut 2021, 16:38 Jedna z wielu modnych obecnie adaptacji gier komputerowych. Może pierwsza którą kupię.
No nie do końca - bo obejmuje raczej historie poprzedzające sagę o Wieśku o parę pokoleń. Nie ma chyba takiej gry cyfrowej ( chociaż nie wiem o czym jest Thronbreaker).
Nie chodzi mi o przeniesienie fabuły 1:1 ale o ogólny trend robienia planszówek na podstawie gier (darkest dungeon, bloodborne, God of war,...)

no wiesz
dla mnie Wiedźmin to jednak Sapkowski nie CDRed...i nie mówię tego złośliwie, bo globalnie pewnie gra od książek popularniejsza.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2102
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: tomp »

Nie widziałem tego w żadnym newsie. Ktoś może potwierdzić czy będzie w wersji polskiej/angielskiej ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
awaken24h
Posty: 40
Rejestracja: 02 lis 2015, 15:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 1 time

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: awaken24h »

Słuchając zapowiedzi miałem wrażenie, że chłopaki mówią o Gloomhaven'ie. W każdym razie jestem w stanie sobie wyobrazić Wiedźmina na tej mechanice ;)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1971
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 858 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Neoptolemos »

Wookie mówił w nagraniu: na zagramw.to polska wersja, na KS angielska.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4523
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 874 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

tomp pisze: 10 lut 2021, 17:03 Nie widziałem tego w żadnym newsie. Ktoś może potwierdzić czy będzie w wersji polskiej/angielskiej ?
Będzie jednoczesnie kampania na zagramw.to i KS, wiec beda obie wersje jezykowe.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Coin22 »

Ach to polskie piekiełko i człowiek, który zamiast napisać "Ale super, gratulacje Wookie i powodzenia będziemy wspierać" musi napisać "o nie, czemu Wookie to dostał, on robi średnie gry".
Przypominam, że jeden uznany twórca gier już zrobił grę o Wiedźminie to można grać.

Z mojej strony all in i życzę sukcesu !


Edit - a dodam, że Wookie to genialnie ogarnia marketing bo z tym #oldworld to zrobili hype jeszcze zanim się Wiedźmin pojawił :)
Ostatnio zmieniony 10 lut 2021, 17:14 przez Coin22, łącznie zmieniany 1 raz.
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 302 times
Been thanked: 63 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Aadaan »

wilecki pisze: 10 lut 2021, 15:32 Post-covidowa gra przygodowa bez trybu solo? Nawet wciśniętego na siłę? Odważnie, ale być może rozsądnie. Sam projektu ciekaw jestem, świat lubię, innych gier autora nie znam, więc nie jestem stronniczy.
Tak jak można się było spodziewać wariant solo pojawi się jako cel/dodatkowa zawartość w kampanii

https://boardgamegeek.com/thread/2599104/solo
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2102
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: tomp »

Tymczasem pojawiają się pierwsze informacje od influencerow:
Pierwsze wrażenia: https://www.youtube.com/watch?v=5C3ZwMRNi20
Wywiad z Łukaszem Woźniakiem: https://www.youtube.com/watch?v=5WZR463QcLw
Ostatnio zmieniony 10 lut 2021, 17:40 przez tomp, łącznie zmieniany 1 raz.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Brylantino »

Coin22 pisze: 10 lut 2021, 17:12 Ach to polskie piekiełko i człowiek, który zamiast napisać "Ale super, gratulacje Wookie i powodzenia będziemy wspierać" musi napisać "o nie, czemu Wookie to dostał, on robi średnie gry".
Hm bo może są osoby takie jak ja, które ograły prawie każdą grę Wookiego i każda była mocno przeciętna? A jednak fajnie byłoby zagrać w coś "dobrego" w takim uniwersum, co będzie się broniło mechaniką, a nie samym wydaniem, figurkami i pierdyliardem dodatków na KS-ie (bo odcinanie kuponów od settingu będzie ogromne).

Jakbym dostał choć jedną grę Wookiego, która nie była mechanicznym potworkiem, to bym chętnie napisał "SUPER!".

Ale takowej nie dostałem.

Więc nie rozumiem co jest dziwnego, że osoby mające podobne doświadczenia mogą się martwić autorem gry, której uniwersum np. lubią?

Poczekam do premiery, poczekam na sensowne recki, a nie z kanałów które każdej grze dają 8/10. Poczekam na opinie użytkowników i jak będzie spoko to wtedy chętnie będę wspierał (ale pod szyldem jakiegoś wydawcy, a nie znowu zabawy z KS-em).
Zablokowany