Co na 6-7 osób?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co na 6-7 osób?

Post autor: Sandman »

To ja mam całkiem inne doświadczenia z Mare, które doskonale się sprawdzało w mało/średnio planszówkowym towarzystwie podczas suto zakrapianych alkoholem spotkań. :]
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Co na 6-7 osób?

Post autor: Dominusmaris »

Wracając do Condottiera.

Poszedłem za radą z recenzji Ja_n-a i od razu grałem w wariant z dobieraniem kart po każdej
bitwie. Stosowaliśmy się też do zasady głośnego podawania wartości naszej drużyny.

W 3 osoby nie ma strategii na planszy. Nie ma właściwie szans kogokolwiek zablokować chyba
że wybierał miasta z narożnika (ale kto tak robi?). Tak jak pisał Ja_n, gra ma sens dopiero przy > 4
graczach, inaczej można by odłożyć planszę i tylko przyznawać sobie kosteczki za zwycięstwo,
nigdzie ich nie umieszczając.

W wariancie podstawowym faktycznie nie widzę 6 osób.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3240
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Co na 6-7 osób?

Post autor: Veridiana »

Sandman pisze:To ja mam całkiem inne doświadczenia z Mare, które doskonale się sprawdzało w mało/średnio planszówkowym towarzystwie podczas suto zakrapianych alkoholem spotkań. :]
wydaje mi się, że podczas suto zakrapianych spotkań wszystko się sprawdza, nawet bierki i pchełki :wink:
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Co na 6-7 osób?

Post autor: skanna »

Veridiana, dobrze Ci się wydaje. Mnie się wydaje, że w czasie spotkania suto podlanego dobrym winem, to nawet ja mogłabym grać w Mare Nostrum z dodatkiem (ci, co ze mną w to grali, wiedzą, że na trzeźwo to nierealne :) )
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co na 6-7 osób?

Post autor: Sandman »

Tylko, że autor pyta właśnie co na wieczory przy piwku z towarzystwem niegrającym. :>
Mare Nostrum u mnie przy tych założeniach sprawdzało się bardzo dobrze (nota bene tylko przy tych, bo grę uważam za przeciętną).
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 400
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 19 times
Been thanked: 24 times

Re: Co na 6-7 osób?

Post autor: piechotak »

Veridiana pisze:wydaje mi się, że podczas suto zakrapianych spotkań wszystko się sprawdza, nawet bierki i pchełki :wink:
Nie tylko. Kiedyś na alkoholowej imprezie graliśmy nawet w Czarnego Piotrusia :twisted:
Awatar użytkownika
Yatzek
Posty: 132
Rejestracja: 20 sie 2004, 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Co na 6-7 osób?

Post autor: Yatzek »

IMHO przy suto zakrapianych imprezach (szczególnie w gronie 6-7) najtrudniej o wybor dobrej gry :)
Goście o koncentracji 5-latka, i zamglonej inteligencji nad Mare Nostrum? :) ehem.. w mojej okolicy to sie nie sprawdza :D

Z mojego doświadczenia, dla mieszanego towarzystwa pijącego moderato-cantabile działa wtedy Liars Dice, Apples to Apples, pit (oj jest glosno) i powiedzmy Wits and Wagers...
Aaa. no i Blefuj
aaa. no i.. hmm.. ta gra o Indianie Jonesie, gdzie zbieramy skarby w jaskiniach i wrzeszczymy na innych że są tchórzami.. jak jej było... ...dobra zabawa na sporo ludzi

A dla takiego tłumu graczy (mogą być po piwku) to miło wspominam Age of Empires, Wysokie napięcie i Medici... zresztą to mordęga "prowadzić" bardziej skomplikowane gry.. z reguly zajmuje sie raczej piciem :)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6486
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 609 times
Been thanked: 966 times

Re: Co na 6-7 osób?

Post autor: Odi »

No właśnie - z moich doświadczeń wynika, że planszówki na takich imprezach raczej się nie sprawdzają. Lepsze są proste i szybkie karcianki, które dodatkowo nie wymagają zbyt dużo miejsca (Bang, Sabotażysta, For Sale)

Poważniejsze gry na 5-6 oób (czyli np Mare Nostrum, Wysokie Napięcie, BSG) wyciągam na spotkaniach, na których spotkaliśmy się po to, żeby POGRAĆ a nie POPIĆ.

Więc może warto przemyśleć założenia stojące u podstaw zakupu, hm?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Co na 6-7 osób?

Post autor: yosz »

Yatzek pisze:aaa. no i.. hmm.. ta gra o Indianie Jonesie, gdzie zbieramy skarby w jaskiniach i wrzeszczymy na innych że są tchórzami.. jak jej było... ...dobra zabawa na sporo ludzi
Diamant albo inna wersja czyli Incan Gold (polecam również). Liars Dice (albo jak kto woli Bluff) jakoś słabo podchodzi kobietom (z mojego doświadczenia). Witts & Wagers na dużo osób - polecam (szczególnie jak jest np 6 drużyn po 2 osoby :) )
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
ODPOWIEDZ