Gry "bitewne" w klimatach fantasy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
kaczkobrzuch:)
Posty: 30
Rejestracja: 31 lip 2009, 00:12

Re: Gry "bitewne" w klimatach fantasy

Post autor: kaczkobrzuch:) »

Dużo tego ciężki wybór :). Co powiecie na temat Gangs of Mega City One - box set ? W sumie u nas tylko to jest dostępne więc problem kolekcjonowania sam się wyeliminował :P.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry "bitewne" w klimatach fantasy

Post autor: Gabriel »

Ja bym obstawiał Mutant Chronicles - jeżeli zbliżać się do klimatu SF. Bardzo lubię tę grę: możesz grać małą lub większą armią - całość umożliwia stosowanie ciekawych zagrań - a jest przy tym bardzo relaksująca. Figurki - nie są pomalowane najlepiej i wyglądają dość odpustowo - ale na stole z odległości prezentują się efektownie. WoW: CMG jest pomalowany bardzo dokładnie, ale to właściwie potyczki na mniejszą skalę. Naprawdę nie mogę przeboleć zamknięcia Kronik Mutantów. Z drugiej strony - w sklepie wydawcy zbierzesz dużą armię za ~300 PLN (na przestrzeni np. trzech miesięcy).

Btw, czy zestawu startowego "zwykłego" bitewniaka nie można potraktować jako gry planszowej? Tzn. jest tam wszystko, czego graczom trzeba do szczęścia i bitwę na pewno można rozegrać. Na pewno jest do takiego pudełkowego wydania więcej niż jeden scenariusz.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Gry "bitewne" w klimatach fantasy

Post autor: Jacek_PL »

Gabriel pisze:Btw, czy zestawu startowego "zwykłego" bitewniaka nie można potraktować jako gry planszowej? Tzn. jest tam wszystko, czego graczom trzeba do szczęścia i bitwę na pewno można rozegrać. Na pewno jest do takiego pudełkowego wydania więcej niż jeden scenariusz.
Nie mam pojęcia jak to wygląda w przypadku Warhammer Fantasy Battle ani Lord of the Rings ale na pewno w starterach do Warhammer 40K czy Confrontationa Age of Raganarok siły nie były zbytnio zbalansowane i tak naprawdę nazwa "zestaw startowy" jest nazwą dosłowną, można od tego zacząć, ale trzeba "biec dalej". Ja w każdym razie odradzał bym tego nazywać planszówkami i oferować takie startery jako kompletny produkt.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Gry "bitewne" w klimatach fantasy

Post autor: Dabi »

kaczkobrzuch:) pisze:Dużo tego ciężki wybór :). Co powiecie na temat Gangs of Mega City One - box set ? W sumie u nas tylko to jest dostępne więc problem kolekcjonowania sam się wyeliminował :P.
Gra ma proste zasady i jest moim zdaniem całkiem niegłupia. Mocno komiksowa i karykaturalna nieco ale chyba godna uwagi

Niszowa mocno co prawda ale to chyba nie jest taki wielki problem.
Dla fanów Sędziego Dreda jak najbardziej.

Startery do gier bitewnych to startery (też mi odkrycie ;-) )
Początek zabawy i wstęp do dalszego jej rozwoju.

Z polecanych bitewniaków za dobry wybór uważam Infinity

To naprawdę porządna gra z solidną bazą graczy szczególnie jak na grę spoza Games Workshop. Jest to jednak gra specyficzna. Nie każdemu może podpasować klimat oraz zasady. Nie są bardzo trudne ale do prostych też specjalnie nie należą.

Warty polecenia jest AT 43 Rackhama szczególnie kiedy wydane mają być Army Boxy (startowe gotowe armie na 2000 punktów) Tu jednak warto rozejrzeć się czy jest ktoś chętny do gry. I generalnie poczytać czy takie coś by odpowiadało.

Kiedyś poleciłbym z całego serca Confrontation Rackhama ale po zmianach w tej grze to raczej na pewno można o niej zapomnieć.

Warmachine - rzecz gustu. Ja tej gry niepolecam. Klimat ma ciekawy. Wykonanie modeli nie najgorsze ale jeśli chodzi o rozwiązania mechaniczne i koszty systemu to już nie jest tak różowo.
Awatar użytkownika
kaczkobrzuch:)
Posty: 30
Rejestracja: 31 lip 2009, 00:12

Re: Gry "bitewne" w klimatach fantasy

Post autor: kaczkobrzuch:) »

Jeśli kogoś to interesuje to jako grę bitewną w klimatach fantasy zdecydowałem się kupić ... Warhammer: Invasion :!: :oops: . Poczytałem o niej i wydaje mi się idealna, poza tym ma odpowiedni klimat i czas gry no i nie jest kolekcjonerska ( jakoś boję się tych gier :) ). Szkoda tylko że nie ma figurek :D ale może sam jakieś zrobię ;).
Eh teraz tylko czekać aż ją wydadzą ( oby nie zabrakło egzemplarzy :P ).

Mimo tego dziwnego wyboru bardzo dziękuję wszystkim za porady i propozycje.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry "bitewne" w klimatach fantasy

Post autor: Dzej »

:lol: Tego się nie spodziewaliśmy.Ważne że coś przypadło do gustu 8)

Akurat WH:Invasion jest kolekcjonerki tylko ładnie ukryty pod płaszczykiem innego skrótu (LCG zamiast CCG). Chociaż jak Pancho i Melee mówili da się grać podstawką.Zweryfikujemy po premierze :twisted:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
kaczkobrzuch:)
Posty: 30
Rejestracja: 31 lip 2009, 00:12

Re: Gry "bitewne" w klimatach fantasy

Post autor: kaczkobrzuch:) »

Mimo że zdecydowałem się już na Warhammer:Invasion to dalej szukam / czekam aż pojawi się jakaś rewelacyjna gra w klimatach fantasy. Ostatnio wpadło mi w oko Dungeons & Dragons Miniatures. Co sądzicie o czymś takim:
http://www.rebel.pl/product.php/1,639/1 ... Dread.html
lub
http://www.rebel.pl/product.php/1,639/8 ... r-Set.html

Da radę w to pograć bezstresowo przy użyciu starter setu i jednego, może dwóch boosterów?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Gry "bitewne" w klimatach fantasy

Post autor: Jacek_PL »

Bezstresowo to może i się da :) ja jednak odradzam D&D, to jest stary system, w dodatku na wymarciu bo teraz figurki to ma być podpora w grach RPG - być może przy takich założeniach jak podałeś nie robi to różnicy, ale myślę że gra się zbyt szybko znudzi. Zdecydowanie bardziej polecam jednak tego WoW-a :) zawsze można wypróbować demo http://entertainment.upperdeck.com/wow/ ... 51825.aspx w sumie jest to zawartość normalnego startera.
Awatar użytkownika
kaczkobrzuch:)
Posty: 30
Rejestracja: 31 lip 2009, 00:12

Re: Gry "bitewne" w klimatach fantasy

Post autor: kaczkobrzuch:) »

Ostatnio natknąłem się na grę Wizard Kings . Co prawda nie ma w niej figurek ale to nie problem. Niepokoi mnie natomiast to że jest na 2 do 7 graczy. Grałbym głównie na 2, a raz na rok może więcej osób by się znalazło więc się zastanawiam na ilu graczy gra się najlepiej.
Poza tym wyczytałem że w tej grze jest jakiś aspekt kolekcjonerski :?: :shock:
ODPOWIEDZ