Runewars (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Runewars

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Jeśli kogoś to interesuje to są już dostępne reguły gry:), oto link http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=1036
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: Runewars

Post autor: skoti »

Tothamon pisze:jeśli to jakiś setup w trakcie gry to wygląda na to, że Runewars będzie bardziej do Starcrafta niż do Twilight Empire podobne...
A mi to pasuje. :D
SC jest najlepszą grą w jaką grałem… i już się nie mogę doczekać kolejnej produkcji pana Corey Konieczka :D a zwłaszcza, że to kolejna gra osadzona w świecie znanym z Runebounda i Descenta – miodzio :) :P
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Runewars

Post autor: Aba »

... co do SC się zgadzam ale tutaj przeraża mnie ta losowa walka :(.
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: Runewars

Post autor: skoti »

Hmm… no nie wiem, ludziom zawsze nie pasuje losowość w walkach, ale przecież, w jakimś sensie losowość (czy to za pomocą kości, kart..) oddaje realia i zmienność pola bitwy –nic nigdy w trakcie walk nie jest w 100% pewne, dlatego dodaje się element losowości.
Oczywiście, nie jestem zwolennikiem skrajnych sytuacji, gdzie zupełnie wszystko zależy od kostki i też lubię gdy element losowości jest zredukowany do minimum (tak jest w przypadku SC), ale gdy jest go troszeczkę więcej to też mnie to nie przeraża (jak np. w War of the Ring – ta kostka potrafi dobić, ale to i tak świetna gra :) )

Tak czy siak, na runewars już zaczynam zbierać :P :P
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Runewars

Post autor: Wladek »

Po przeczytaniu zasad mam nieodparte wrażenie, że twórcy chcieli zrobić miks swoich najlepszych pomysłów z innych gier. Wygląda smakowicie, ale mam wątpliwości czy będzie ładnie współgrało. Zastanawia mnie też czy rola bohaterów nie zostanie zmarginalizowana- quest phase występuje maksimum sześć razy na grę. Za to cieszy mnie fakt, że metoda zyskania zwycięstwa jest bardziej sensowna niż w TI.


Podejrzewam preorder. ;)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Runewars

Post autor: SeeM »

Wladek pisze:Po przeczytaniu zasad mam nieodparte wrażenie, że twórcy chcieli zrobić miks swoich najlepszych pomysłów z innych gier.
Wcześniej myślałem, że bohaterowie będą mogli być dowódcami w bitwach. Było to fajnie rozwiązane w "Wojnie o Pierścień". A tak rzeczywiście - są bitwy i misje, ale wydaje się, że te warstwy średnio się przenikają. Inna sprawa, że też wyczekuję premiery. Znaczy może nie tyle premiery, bo ta jest na dniach, ale przybycia gry do naszych sklepów.

Nie wiem czy widzieliście kartę pomocy - http://www.boardgamegeek.com/filepage/5 ... v1-0-engl-
+ (BGG)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Runewars

Post autor: SeeM »

Musiałem dopisać - dzisiaj FFG mają imprezkę i będzie premiera Runewars. :)
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Runewars

Post autor: Wladek »

taka tam ta premiera. nawet kupić gry nie można ;)
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Runewars

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Może ktoś jakąś recenzję szybko zamieści po tej premierze jeszcze przed końcem pre-orderów.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Runewars

Post autor: Dzej »

FFG wyraźnie zaznaczyło, ze to jest tylko pokaz bez możliwości zakupu gry. :)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Runewars

Post autor: Tothamon »

Najważniejsze, żeby gra się naszym kobietom spodobała... :P
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Runewars

Post autor: Aba »

Szczerze powątpiewam - a jeśli jakieś się spodoba - to gratuluję wyboru :P - nie gry :D.
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Runewars

Post autor: Tothamon »

Aba pisze:Szczerze powątpiewam - a jeśli jakieś się spodoba - to gratuluję wyboru :P - nie gry :D.
A dziękuję :) Lubi WoW'a, Runebounda (ble :P) i Szoguna. Wiem, że to nie najlepsze porównanie, ale jestem dobrej myśli. Zawsze pozostają jeszcze koledzy, więc gra nie ma szans się zmarnować. Najciężej jednak będzie mojej Kobiecie wytłumaczyć dlaczego "musiałem" to kupić...
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
Yoshi
Posty: 177
Rejestracja: 28 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Raahe, Finlandia
Kontakt:

Re: Runewars

Post autor: Yoshi »

Powiedz, że cię zmuszono. Szef w firmie powiedział "kup tę grę albo wylecisz z pracy" - no i musiałeś :)
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Runewars

Post autor: Dzej »

Yoshi pisze:Powiedz, że cię zmuszono. Szef w firmie powiedział "kup tę grę albo wylecisz z pracy" - no i musiałeś :)

Tak się tłumaczyłeś Ali ? :twisted:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Yoshi
Posty: 177
Rejestracja: 28 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Raahe, Finlandia
Kontakt:

Re: Runewars

Post autor: Yoshi »

Ciii... czasem przegląda to forum :wink:


P.S. Z tego co słyszałem to w sklepach w Polsce RW będzie tak w połowie lutego :(
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Runewars

Post autor: Dzej »

Yoshi pisze:Ciii... czasem przegląda to forum :wink:


P.S. Z tego co słyszałem to w sklepach w Polsce RW będzie tak w połowie lutego :(

Tu twierdzą, że od 20 stycznia.

http://trik-trak.com.pl/home/gry-plansz ... l?vmcchk=1

Była przesunięta premiera?
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Yoshi
Posty: 177
Rejestracja: 28 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Raahe, Finlandia
Kontakt:

Re: Runewars

Post autor: Yoshi »

Tak się dowiedziałem od Rathiego. Może "hurtownia" tak go poinformowała.
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Runewars

Post autor: FormatC »

Aba pisze:Szczerze powątpiewam - a jeśli jakieś się spodoba - to gratuluję wyboru :P - nie gry :D.
Mnie sie np. podoba. :P Maz nie mogl wybrac lepiej. :twisted:
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Runewars

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Tothamon pisze:Najciężej jednak będzie mojej Kobiecie wytłumaczyć dlaczego "musiałem" to kupić...
Moja Lepsza Część powiedziała że może najpierw pogramy w to co już mamy i jak się znudzi to dopiero coś nowego. Mimo to nie muszę się nigdy tłumaczyć że chcę coś kupić itd. jednak sam mam wyrzuty sumienia i zawsze ustalam zakup gier. Nawet jak już uzbieram kasę to i tak przychodzi moment że muszę oznajmić że coś będę zamawiał i moment kiedy muszę spojrzeć jej w oczy że koniecznie teraz bo coś.

Teraz jest naprawdę okropny okres. MUSZĘ :) kupić: Thunderstone, pewnie koszulki do niego (o tym już wie 8) , dodatek do Warhammer: Invasion, dodatki do Carcassonne, do tego mam na oku parę innych gierek, które też chętnie bym nabył ... a teraz to nieszczęsne Runewars :cry: . Może to będzie wielka kiszka i nie będę musiał kupować :) ale z tego co czytałem do tej pory to gra mi się podoba. Jeszcze te kuszące przed-premiery ... eh.

Sorry za offtop ale musiałem się wygadać.
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Runewars

Post autor: Tothamon »

Fruczak Gołąbek pisze:Sorry za offtop ale musiałem się wygadać.
Nie usprawiedliwiaj się. Znamy to z doświadczenia. Wspieramy Cię... :P
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Runewars

Post autor: Wallenstein »

Tothamon pisze:Nie usprawiedliwiaj się. Znamy to z doświadczenia. Wspieramy Cię... :P
Napisał "Użytkownik wspierający". :D
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Runewars

Post autor: Wookie »

Dzej pisze:
Yoshi pisze:Ciii... czasem przegląda to forum :wink:


P.S. Z tego co słyszałem to w sklepach w Polsce RW będzie tak w połowie lutego :(

Tu twierdzą, że od 20 stycznia.

http://trik-trak.com.pl/home/gry-plansz ... l?vmcchk=1

Była przesunięta premiera?
Zapytałem się i premiera będzie na przełomie stycznia/lutego (mają zmienić info na stronie).
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Runewars

Post autor: Wladek »

Też dobrze- w czasie sesji będę się uczył a nie grał :roll:
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Runewars

Post autor: Tothamon »

Mam wrażenie, że niektóre sklepy mocno przeginają z ceną tej gry w przedsprzedaży. Różnica pomiędzy najtańszą a najdroższą ofertą to już 40 zł. Na razie najtaniej w giermaniak'u. Za te 40 zł to można sobie już prawie nowy dodatek do Runebound'a dokupić. Albo 2 razy pójść do kina na Avatara, albo 4 razy zjeść dobry obiad w barze mlecznym, albo kupić zapas chleba na 3 tygodnie, albo... A za 250 zł to moja Kobieta pewnie by sobie kupiła nowe śliczne zimowe buciki... yyy dobrze, że to nie Ona wybiera ;) Eh... w ramach oczekiwania na Runewars, proponuję Wszystkim forumowy konkurs pod tytułem: co Twoja dziewczyna/żona kupiłaby zamiast gry? Najśmieszniejsze odpowiedzi premiujemy oklaskami.
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
ODPOWIEDZ