Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6540
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 29 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: abadura »

janekbossko pisze:tak czytam zapowiedz na stronie Galakty i jest napisane ze 2 wydanie ma w sobie OBA dodatki. Ciekawe czy tez nowe plansze na wiecej i mniej osob. W zapowiedzi jest mowa o zetonach i kartach.
Strona FFG nie mówi wprost, że jest rozszerzenie na 6 osób, ale na zdjęciach widać dowódcę rodu Martell (czy jak to tam się pisało), z czego wnosze, że jest to rozszerzenie. A co za tym idzie, wydaje się że 3 osoby też będą. Ale zobaczymy.

Strona Galakty podaje link do instrukcji, ale to niestety instrukcja starej edycji.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: waffel »

janekbossko pisze:tak czytam zapowiedz na stronie Galakty i jest napisane ze 2 wydanie ma w sobie OBA dodatki. Ciekawe czy tez nowe plansze na wiecej i mniej osob. W zapowiedzi jest mowa o zetonach i kartach.
Ze zdjęć widać że plansza jest sześcioosobowa i w artykule FFG wyraźnie napisano "three to six players". A jaka jest mapa trzyosobowa to w sumie nawet nie wiem, pamiętam tylko że była nakładka na tory wpływów ale to chyba sprowadzało się do tego ile kto ma gwiazdkowych rozkazów, czyli wystarczy zapamiętać że np. drugie i czwarte pole na torze "nie grają" czy coś takiego.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: janekbossko »

Ciekawe czy grafiki sa robione przez starego autora...podstawki
Cristof
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:25
Lokalizacja: Brzeg

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Cristof »

Szkoda,że zamieniają drewniane komponenty na plastikowe, mogli już zamiast tego dać jakieś ładne figurki (np. z BoW).
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: michaelius »

Hehe widze, ze juz sie zaczynaja na gieldzie wysypywac ogloszenia o sprzedazy starej wersji :D
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1133
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 127 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: kaimada »

Na 6 graczy Stark ma dość łatwą drogę do zwycięstwa jak gramy na oba dodatki. W 1. turze Orle Gniazdo to klucz do zwycięstwa.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: staszek »

yosz pisze:w us ma kosztować 60$
chodziło mi o cenę Galakty
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: yosz »

Oficjalnie jeszcze nic nie wiadomo więc podałem orientacyjną cenę w $ :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: RasTafari »

swoją drogą przepiękna Królewska Przystań na okładce :mrgreen:

oczywiście must have z racji nie posiadania pierwszego wydania!
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: waffel »

staszek pisze:
yosz pisze:w us ma kosztować 60$
chodziło mi o cenę Galakty
No to chyba nietrudno wydedukować: Arkham Horror też kosztuje $60 na FFG, sugerowana cena Galakty dla polskiej wersji 180, na i-szopie od 150-160.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: costi »

RasTafari pisze:swoją drogą przepiękna Królewska Przystań na okładce :mrgreen:

oczywiście must have z racji nie posiadania pierwszego wydania!
To na okładce to King's Landing? Dopiero jak o tym wspomniałeś, to się przyjrzałem i zauważyłem dwa pozostałe wzgórza, bo zamek nijak nie przypomina tego z książki.

A co do drugiego zdania to zgoda ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
siemin_
Posty: 166
Rejestracja: 07 kwie 2011, 18:49
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: siemin_ »

to pewne, ze zamieniaja drewno na plastik?
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6540
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 29 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: abadura »

siemin_ pisze:to pewne, ze zamieniaja drewno na plastik?
Tak napisali na stronie (FFG). Z drugiej storny obrazek z jednostkami prezentuje coś co wygląda jak drewniane...
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: costi »

Ma być plastik z jakąś finezyjną fakturką.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: ghostdog »

piszecie o ilości osób 3-6 czyli na 2 bez szans?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6540
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 29 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: abadura »

ghostdog pisze:piszecie o ilości osób 3-6 czyli na 2 bez szans?
Ta gra na dwie osoby byłaby bez sensu. Negocjacje/dyplomacja i takie tam są jej kluczowym składnikiem, a przy dwóch osobach to niemożliwe. Obawiam się, że nawet 3 jest drętwe - ale nie grałem tak, więc nie wiem.
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: michaelius »

Mila niespodzianka, pojawil sie juz preorder za 149 zeta na jednym ze sklepow.
Sir-Rafał
Posty: 147
Rejestracja: 14 sty 2011, 19:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Sir-Rafał »

Widać, że jednak nie puszczą płazem takiej szansy zarobku jaki przyniósł serial :)
Swoją droga ja na 5 granych partii widziałem 3 wygrane Starków. Klucz do zwycięstwa dla nich to pilnowanie morza przy Orlim Gnieździe, a przez dobry układ geograficzny mogą oni zamurować dostęp do północy, bo potem walka 1 na 1 z czarnym i tak jest wyrównana, a ciężko innym graczom pomagać tam, jednocześnie odsłaniając się na południu.
Moje planszówkowe nabytki: BGG

Polecam: Blog CIEKAWE GRY
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: zephyr »

Które twierdze? I dlaczego baratheon odpuścił morze?
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: schizofretka »

michaelius pisze:Widać, że jednak nie puszczą płazem takiej szansy zarobku jaki przyniósł serial
Swoją droga ja na 5 granych partii widziałem 3 wygrane Starków. Klucz do zwycięstwa dla nich to pilnowanie morza przy Orlim Gnieździe, a przez dobry układ geograficzny mogą oni zamurować dostęp do północy, bo potem walka 1 na 1 z czarnym i tak jest wyrównana, a ciężko innym graczom pomagać tam, jednocześnie odsłaniając się na południu.
Tyle, że Baratheon też o tym wie. A jeśli zdecyduje się wybrać na północ w pierwszym ruchu, Stark niezależnie od tego co zrobi - jakiego bohatera w walce zagra - ma przegrane. W grze 5 osobowej bez Martelli gotowych zagrozić z południa jest to o tyle najlepszy jego ruch, że z wygranej pozycji rushem załatwia jedynego wroga i może w dalszej grze skupić się na łatwej eksploracji. Porty teoretycznie pozwalają Starkowi się odegrać, ale, jako, że Baratheon w początkowej fazie gry nie ma wrogów, zazwyczaj jest w stanie wytrzymać wyścig zbrojeń.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: zephyr »

Zwłaszcza że 1v1 z Greyjoyem to nie brzmi jak wyrównana walka. 2 v 1 jeśli się Lanister dołączy brzmi bardziej realnie, ale jak Stark wygrywa Lannisport nie powinien go wspierać...
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: waffel »

Istotnie jeśli Stark stracił Narrow Sea to raczej nie wygra. Ale Baratheon ma kuszące otwarcie na King's Landing, biorąc pod uwagę że w pierwszej karcie może już wyjść Mustering to ja nigdy jednak Baratheonem nie otwierałem na północ morzem.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: RasTafari »

abadura pisze:Obawiam się, że nawet 3 jest drętwe - ale nie grałem tak, więc nie wiem.
a to ja Ci powiem, że przyjemnie się gra, gra Lannister, Stark i Baratheon, na początku następuje strategiczne obsadzenie pozycji aż do wytworzenia się naturalnych frontów a potem to już tylko dyplomacja i knucie jak jednego z przeciwników wykorzystać do własnych celów przeciwko drugiemu, nie ma takiej rzeźni jak przy pięciu graczach ale gra wcale na tym nie traci :D
waffel pisze:Ale Baratheon ma kuszące otwarcie na King's Landing, biorąc pod uwagę że w pierwszej karcie może już wyjść Mustering to ja nigdy jednak Baratheonem nie otwierałem na północ morzem.
ja również preferuję otwarcie na King's Landing ale taki rzut na północ wydaje się kuszący :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: michaelius »

schizofretka pisze:
michaelius pisze:Widać, że jednak nie puszczą płazem takiej szansy zarobku jaki przyniósł serial
Swoją droga ja na 5 granych partii widziałem 3 wygrane Starków. Klucz do zwycięstwa dla nich to pilnowanie morza przy Orlim Gnieździe, a przez dobry układ geograficzny mogą oni zamurować dostęp do północy, bo potem walka 1 na 1 z czarnym i tak jest wyrównana, a ciężko innym graczom pomagać tam, jednocześnie odsłaniając się na południu.
Tyle, że Baratheon też o tym wie. A jeśli zdecyduje się wybrać na północ w pierwszym ruchu, Stark niezależnie od tego co zrobi - jakiego bohatera w walce zagra - ma przegrane. W grze 5 osobowej bez Martelli gotowych zagrozić z południa jest to o tyle najlepszy jego ruch, że z wygranej pozycji rushem załatwia jedynego wroga i może w dalszej grze skupić się na łatwej eksploracji. Porty teoretycznie pozwalają Starkowi się odegrać, ale, jako, że Baratheon w początkowej fazie gry nie ma wrogów, zazwyczaj jest w stanie wytrzymać wyścig zbrojeń.

To chyba jednak nie jest cytat z mojej wypowiedzi ;)
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Atamán »

schizofretka pisze:Tyle, że Baratheon też o tym wie. A jeśli zdecyduje się wybrać na północ w pierwszym ruchu, Stark niezależnie od tego co zrobi - jakiego bohatera w walce zagra - ma przegrane.
Trochę tego nie rozumiem - przecież Starkowie ruszają się po Baratheonach, więc jeśli Baratheon popłynie na północ w pierwszym ruchu, to Stark może wpłynąć na Narrow Sea jako drugi - z rozkazem marszu +1 i do tego Stark wygrywa w remisach.

Jasne, że na dłuższą metę Baratheon ma przewagę, bo ma 2 łodzie - a i karty w sumie lepsze, ale nie zgodzę się, że zajęcie morza na północy jest tak łatwe jak zajęcie King's Landing, a zrobienie tego w pierwszej turze jest możliwe tylko, jeśli Stark odpuści.
ODPOWIEDZ