Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: SeeM »

Stephan pisze:
A jest jakaś karcianka, która działa inaczej? Jest jakiś "flaf", który tworzy otoczkę, a podczas rozgrywki istnieje czysta mechanika.
A tu: mamy BARDZO KONKRETNY, JEDNOSTKOWY QUEST. Na kartach scenariuszy jest bardzo dokładnie opisane, co i gdzie gracze robią. Na przykład barwny opis, jak płyną łódkami z rwącym nurtem rzeki Anduiny. Jak w tą scenerię wpasować nagły awans na Namiestnika Gondoru?
Nie wspasujesz. Robisz nowy etap wyprawy i zagrywasz kartę, żeby dostać więcej kasy. O to w tej grze chodzi, żeby mieć dużo kasy i dobre karty na ręce. Takimi detalami jak trylogią, Hobbitem, czy ewentualnie starszymi opowiadaniami polecam się nie przejmować, tylko złożyć sobie jak najlepszą talię i trzaskać rekordy.

Akurat w Magic historyjka bardzo przysiadła po "uczłowieczeniu" planeswalkerów. Już nie są bogami, tylko dopakowanymi potworami/ludźmi/elfami/czymkolwiek i mają swoje karty, które można zagrywać. Ale może kiedyś znowu zostaną bogami i zbanują te głupie karty. :) W świecie fantasy wszystko jest możliwe.
+ (BGG)
Kulgan
Posty: 34
Rejestracja: 07 lip 2007, 16:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Kulgan »

Stephan

Zastanawiam się, czemu służą Twoje posty. Najpierw próbowałeś obrzydzić grę forumowiczom z Galakty, ale tam zabrakło Ci argumentów i spasowałeś. Teraz robisz podobną robotę tu. Zapisałeś się na to forum tylko w celu zdyskredytowania nowego kooperacyjnego Lotra. Pytanie: po co?

Nie podoba Ci się gra, to po prostu w nią nie graj. Znajdź sobie coś, co spełni Twoje oczekiwania. W końcu nie wszystkim osobom muszą podobać się te same gry.

Nie bój się o przyszłość Lotra LCG. Na razie trzyma się dobrze - na BGG zajmuje 50 miejsce i wyprzedza grę którą nazywasz The Wizards /naprawdę gra nosi nazwę Middle-earth, a tylko podstawka została nazwana The Wizards/ o przeszło 400 pozycji. I o ponad połowę więcej graczy oceniło Lotra niż Śródziemie, a to świadczy o sporej grywalności gry. Zresztą M-E zbyt długo na rynku nie wytrwało - 2 lata + ostatni mały dodatek wydany po prawie roku.

Gra się powoli rozwija, nowe scenariusze wraz z każdym dodatkiem dochodzą, nowe karty do nowych pomysłów także, więc żyję nadzieją, że karty jeszcze wielokrotnie dostarczą mi radości z gry :D
historia magistra vitae est
Stephan
Posty: 193
Rejestracja: 27 lip 2011, 21:20
Has thanked: 78 times
Been thanked: 51 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Stephan »

Rzeczywiście, mnie też zastanawia mój upór w udowadnianiu wszystkim, że ta gra, przez swe liczne wady, skazana jest na porażkę. Ale nie zamierzałem nikomu jej obrzydzać! Dzielę się jedynie swoimi spostrzeżeniami i liczę na owocną dyskusję, zaś po kryjomu na to, że w jej toku ktoś udowodni mi, że nie mam racji i na nowo zapałam do gry uczuciem :wink: Sorry, jeśli kogoś tym wkurzyłem - zachowuję się trochę jak samozwańczy prorok, który wieszczy rychły koniec świata i stara się wszystkich dookoła nawrócić :) Ale jest to wynikiem mojego osobistego zawodu grą, do której, nie ukrywam, miałem stosunek emocjonalny i liczyłem, że będzie wspaniałą, głęboką przygodą na lata, a jest... No, czym jest, to już parę razy napisałem, a Vilk określił chyba jeszcze trafniej: "kolorową pykanką jadącą na popularnym temacie".

Czy zabrakło mi argumentów? Może i tak, ale jakich mam używać argumentów, gdy jedynymi odpowiedziami na konkretne zarzuty było "daj spokój, gra jest jaka jest, mnie się podoba". Czasem odnoszę wrażenie, że gdyby FFG wystrugało szachy w figurki z Władcy i wypuściło to jako "LOTR The Board Game", albo wydrukowało je na kartach do "Piotrusia" i nazwało toto "LOTR the Card Game", dyskusja wyglądałaby podobnie. Starałbym się wykazać, że mechanika tych gier ze Śródziemiem nie ma nic wspólnego i ktoś robi graczy w konia, starając się podpiąć pod ów temat. Odpowiedzi brzmiałyby wówczas: "ale przecież szachy są fajne, co się czepiasz, ludziom się podoba, może wypuszczą nowe figurki i będzie jeszcze fajniej..." Bo cały czas wychodzę z jednego, podstawowego założenia: mechanika gry musi odzwierciedlać tematykę. Jeżeli ktoś decyduje się tworzyć grę na licencji konkretnego świata (czy to Śródziemie, czy Star Wars, czy Gra o Tron) musi zadbać, by sytuacje, zachodzące w trakcie rozgrywki, nie były absurdalne. Aby gracze, zagrywając kolejne karty (lub przesuwając pionki/figurki) mieli wrażenie, że tworzą alternatywną historię swego ukochanego uniwersum. Nie potrafię po prostu zaakceptować podejścia, jakie proponuje SeeM:
O to w tej grze chodzi, żeby mieć dużo kasy i dobre karty na ręce. Takimi detalami jak trylogią, Hobbitem, czy ewentualnie starszymi opowiadaniami polecam się nie przejmować, tylko złożyć sobie jak najlepszą talię i trzaskać rekordy.
I chyba właśnie w tym zasadniczym założeniu się nie zgadzamy.

Zaś jeszcze co do stwierdzenia Kulgana, że
gra się powoli rozwija, nowe scenariusze wraz z każdym dodatkiem dochodzą, nowe karty do nowych pomysłów także
to pragnę zauważyć (do sprawdzenia choćby na forum Galakty), że kolejne dodatki wywołują coraz mniejszy entuzjazm graczy...
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: SeeM »

Stephan pisze:Nie potrafię po prostu zaakceptować podejścia, jakie proponuje SeeM:
O to w tej grze chodzi, żeby mieć dużo kasy i dobre karty na ręce. Takimi detalami jak trylogią, Hobbitem, czy ewentualnie starszymi opowiadaniami polecam się nie przejmować, tylko złożyć sobie jak najlepszą talię i trzaskać rekordy.
I chyba właśnie w tym zasadniczym założeniu się nie zgadzamy.
LCG nie ma niczego innego do zaoferowania. W Grze o Tron jeszcze jakoś kuśtyka fabuła, ale to była ich pierwsza karcianka i widać jeszcze ktoś przykładał do tego wagę.
to pragnę zauważyć (do sprawdzenia choćby na forum Galakty), że kolejne dodatki wywołują coraz mniejszy entuzjazm graczy...
Ta sama zasada odnosi się do każdej wydanej gry. Popytaj sprzedawców ile schodzi podstawek, a ile dodatków. Ale niedługo zapewne wyjdzie duży dodatek (jak w innych karciankach FFG) i sprzeda się świetnie.
+ (BGG)
Kulgan
Posty: 34
Rejestracja: 07 lip 2007, 16:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Kulgan »

Stephan

Nie mam do Ciebie żalu, że gra Ci się nie podoba, że zawiodła Twoje oczekiwania itp. Mnie najbardziej rozczarował fakt tak długiego oczekiwania na pojawienie się pierwszego dodatku i to zniechęcenie zaczęło być odczuwalne na forum Galakty.

Dodatki, w przeciwieństwie do podstawki, nie są jeszcze "ograne", więc trudno je oceniać tylko przez pryzmat, że "mi się nic nowego do talii nie trafiło", wiec są słabe. FFG wydaje 6 dodatków w 1 komplecie, więc krytykowanie bez wizji tej całości trochę jest na wyrost. Coś mi się nie podoba w nich, ok, ale, ocenić będziemy mogli po zakupie kompletu + nowego dodatku dużego.

Przesadzasz w wielu kwestiach. Że jedynymi argumentami w dyskusji były, że gra jest jaka jest i fajnie. Bzdura. To, ze nie chcesz przyjąć innego punktu widzenia niż Twój, nie oznacza, że nie ma argumentów. Że gdyby zrobiono szachy tolkienowskie lub piotrusia takowegoż to też wszyscy by się tak samo zachwycali. Jest żywa karcianka tolkienowska, trzecia z kolei, i ona, jej klimat i możliwości przyciągają wciąż nowych graczy.

Dla mnie fabuła tolkienowska jest i powiem więcej - daje ogromne mozliwości. Nie muszę już biegać Frodem z Pierścieniem i zwiedzać miejsc, żeby coś tam zdobyć. Przeżywam przygodę - ratuję więźnia, odwiedzam Beorningów, przenoszę list Thranduila. Oczywiście, karcianka mogłaby się ograniczyć tylko i wyłącznie do bohaterów Trylogii czy ewentualnie Hobbita, ale wówczas bardzo szybko by się znudziła. Obecnie jest 14 Bohaterów i świadomość, że wielu jeszcze ich dojdzie. Ja osobiście czekam na Boromira i Arwenę oraz Elronda i Cirdana. A także na to, że Gandalf stanie się Bohaterem a nie gościem w potrzebie.

Każdy ma swój punkt widzenia, inaczej odbiera elementy gry. To, co dla jednego będzie wadą, dla kogoś innego może być zaletą. Nie wierzę, Stephan, że ktoś Ci udowodni, że gra jest wspaniała, bo Ty już ją zaszufladkowałeś w swojej głowie. Chyba, że trafisz na współgraczy, którzy Cię wciągna w swoją wizję gry, czego Ci życzę :D
historia magistra vitae est
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pan_satyros »

Stephan pisze: Czasem odnoszę wrażenie, że gdyby FFG wystrugało szachy w figurki z Władcy i wypuściło to jako "LOTR The Board Game"
WB już wydało i sądzę, ze idą całkeim dolbrze ;p
http://www.wbshop.com/The-Lord-of-the-R ... lt,pd.html
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zephyr »

Jak gra Ci nie podeszła to raczej żadna logiczna argumentacja tego nie zmieni - co z tego że inni uważają tytuł za doby jak się komuś nie podoba to się nie podoba.

Co do klimatu to
a) nie wszystkie gry mają klimat, ja lubię gry abstrakcyjne w których jest klimat rozgrywki ale narracji nie ma żadnej; jedne gry korzystają z licencji bardziej inne mniej (patrz Beowulf R.Knizii)
b) zgadzam się że pomieszanie skal generuje mniejszy klimat niż mogłaby inna wizja, ale designer miał taką i trudno go winić że nie zrobił innej gry
c) czytam właśnie LotRa i tam faktycznie tak było - idą sobie hobbici, napada ich drzewo, znikąd wyskakuje Tom Bombadil, napadają ich Jeźdźcy, znikąd pojawia się Aragorn, uciekają, nagle pojawia się Glorfindel... :P
tylko z tym namiestnikiem Gondoru to pojechali - Denethor ma tytuł namiestnika i to jest tytuł obecnego władcy marchii, zostanie nim od tak i to jeszcze dowolna postać to jakiś absurd; klimatyczna byłaby restrykcja dla Boromira, Aragorna i Faramira ale to mechanicznie by jednak kulało [i karta wydaje się bardzo mocna]

Co do samej mechaniki to liczę że deck building będzie całkiem ciekawy. Mieszanie sfer daje sporo możliwości, kombinacji bohaterów też jest trochę. Z każdym dodatkiem będzie coraz więcej. Każda karcianka musi poczekać na trochę dodatków. Liczę że FFG jednak da np duży dodatek z samymi kartami gracza żeby było więcej możliwości.

Mi mechanicznie przeszkadza głównie losowość talii spotkań i niektórych interakcji. Czasami układają się jakieś mega kombinacje a czasami talia spotkań pomaga wygrać rzucając wydarzenia które nic nie robią. Niektórzy bohaterowie masakrują niektóre z kart (np Donhern vs brzęczyrogi...) a innymi jest bardzo ciężko. Wolałbym coś bardziej stabilnego.

Poza tym FFG zrobiło naprawdę inną grę niż to co jest na rynku i IMO trzeba się przyzwyczaić i zobaczyć jak się to będzie rozwijać, zamiast przekreślać bo oczekiwało się czegoś innego. Oczywiście jak się nie podoba to nikt nie każe kupować :)

[edit]
Threat też IMO działa kiepsko, ale zobaczymy jak to będzie się rozwijać.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pan_satyros »

Pierwsza rozgrywka w drugi scenariusz z podstawki za nami. Talie podstawowe Taktyka + Duch.
Ostateczny wynik 68 ( w tym Taktyka 34 + 5 -11, Duch 31 + 7 + 2).
Ogólne wrażenia bardzo dobre, dużo ciekawiej niż pierwszy scenariusz solo/w duecie.

Przed nami jeszcze niegrane talie Wiedzy i Przywództwa, na szczęście "nieklimatyczność" nie jest dla mnie problemem więc przyjemność z gry wzrasta z każda partią.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Zdecydowałem się kupić tę grę tylko zastanawiam się czy wersję angielską czy polską. Nie ma zagrożenia że Galakta przestanie nagle wydawać dodatki? Jak myślicie?

Przy okazji. Wie ktoś czy w jakimś Empiku w Warszawie gra jest dostępna od ręki?
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: SeeM »

Fruczak Gołąbek pisze:Zdecydowałem się kupić tę grę tylko zastanawiam się czy wersję angielską czy polską. Nie ma zagrożenia że Galakta przestanie nagle wydawać dodatki? Jak myślicie?
Nie ma żadnego zagrożenia. Do Inwazji wyszedł już ostatni dodatek 3 cyklu (czyli siedemnasty z kolei) i Galakta ostatnio przejęła wydawanie również angielskiej wersji. BARDowi zdarzały się małe wpadaki terminowe, ale Galakcie nigdy. Współpraca z graczami jeśli chodzi o wydawanie kart do tej pory była bardzo dobra, między innymi za nasze jęczenie :) wyszedł komplet 6xbp z pierwszego cyklu jako jeden produkt. Jeden z lepszych graczy wrocławskich aktywnie uczestniczy w tłumaczeniu kart, patrz: http://www.youtube.com/user/damantris#p/u i szukaj spoilerów zestawów bitewnych. Świetna robota.

Na razie nie ma aż tak zorganizowanej społeczności wokół Władcy, ale gra jest bardzo popularna i Galakta na pewno na niej nie traci.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Dzięki mnie Galakta troszkę zyskała, kupiłem polską wersję ;).
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: skoti »

Jestem po kilu partiach…
Zakup był dość spontaniczny i z wielkimi obawami. :evil:
LotR karcianka, łączy to za czym nigdy nie przepadałem: grę karcianą i kooperacyjną (W:I do mnie w ogóle nie przemówił, a pandemia odpychała na kilometr).

Po rozpakowaniu, przeraziłem się… karty były strasznie cieniutkie (wydanie PL od Galakty). Pomyślałem, że będą się szybko niszczyć. Ale po przyjrzeniu się, zmieniłem zdanie, nie są tak tragicznie wykonane, mimo iż są cienkie, to są dość solidne (po za tym od razu włożyłem je w koszulki). No i grafiki są po prostu piękne i do tego te klimatyczne wstawki rodem z władcy… no bajka :D

Pierwsza rozgrywka:
zasady wydały mi się dość spójne, ale po rozłożeniu startowym zgłupiałem – nie potrafiłem pokojarzyć co się w jakim momencie robi :shock: .
Przeczytałem drugi raz instrukcje i było dużo prościej. Chociaż i tak parę niejasności pozostało - wydaję mi się że instrukcja mogła być by lepiej napisana.
A sama rozgrywka, zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie. Wszystko ładnie, spójnie się kręci. Dociągamy karty, zagrywamy i płacimy za nie,. Karty spotkań przeszkadzają nam w wykonywaniu misji, potem możemy odwiedzić jakiś teren, zbadać go, żeby nam więcej nie przeszkadzał. Potwory nas atakują, sami możemy pierwsi z nimi w zwarcie wchodzić (co jest świetnym patentem, bo można bardzo fajnie z tym kombinować). Można odciążać i pomagać innym graczom, współpraca jest pożądana i bardzo fajna.
A klimat misji jest nieziemski. Po jednej wykonanej, chce się od razu wykonywać następną. Chce się zbadać co w niej będzie nowego, z jakimi pułapkami i przeciwnościami będziemy się zmagać.

To jest naprawdę dobra gra i jestem bardzo mile nią zaskoczony. Nie sądziłem, że aż tak mnie zauroczy – szczerze to myślałem, że mnie odrzuci i, że po paru pierwszych grach będzie trzeba ją sprzedać. A tu. psikus, chce mi się coraz bardziej w nią grać.
Bardzo dużo robi w niej klimat. Wiem, że gdyby na kartach były same kółka i krzyżyki to mechanika była by równie udana, ale dzięki tak pięknym obrazkom i klimatycznym tekstom gra się dużo przyjemniej.
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Mam podobne odczucia co do tej gry. Tylko teraz z dziewczyną utknęliśmy na drugiej wyprawie i nie możemy za nic jej przejść. Każda rozgrywka to sromotna klęska, Sauron szaleje :P.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pan_satyros »

Fruczak Gołąbek pisze:Mam podobne odczucia co do tej gry. Tylko teraz z dziewczyną utknęliśmy na drugiej wyprawie i nie możemy za nic jej przejść. Każda rozgrywka to sromotna klęska, Sauron szaleje :P.
Drugi scenariusz graliśmy w 2 osoby podstawowymi taliami Duch + Taktyka (+2 gandalfy w każdej), udało się za 1 razem, ale wynik koszmarnie wysoki 68 pkt.
Po dokupieniu drugiego CS i zmajstrowaniu talii Duch+Przywództwo solo ukończyłem go z wynikiem 5 pkt.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: farmer »

Po zaledwie jednej partii (we dwójkę pokonaliśmy 2gi scenariusz z wynikami bodaj 40 i 45) mogę dołączyć się do pochwał nad grą - piękne karty, wspaniale budowany (jak na karciankę) klimacik, fajnie działające mechanizmy i te emocje, kiedy zaatakuje Was Górski Troll! :D
Bardzo dobra gra i z wielką chęcią będę do niej wracał :).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: skoti »

Ja drugi scenariusz grałem dwa razy.
Pierwszy z kuzynem, on wymieszał losowo talie sfer ducha i wiedzy, a ja powybierałem sobie karty: taktyki, przywództwa i ducha. Punktowo było strasznie, ale sama rozgrywka nie wydawała się bardzo trudna, raczej panowaliśmy nad wszystkim.

Znowu jak grałem z dziewczyna to była sromotna klęska.
Ja talie taktyki, przywództwa i ducha, a moja lepsza połowa: wiedza i taktyka.
Początek tragiczny nie była, powoli, powoli udało się przejść pierwszą kartę scenariusza. Ale na drugiej karcie, to była rzeź. Nasi bohaterowie popadali jak muchy, jeden po drugim. A wskaźniki zagrożenia osiągnęły magiczną liczbę 50 :( i tak nie było już czym grać dalej.
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: farmer »

Pięknie nam się przysłużyła duchowa Pułapka na Trolla - zresztą 2 razy ;>.
Bez Trolla stwory mroku nie są już takie mroczne :P

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Vincent »

Jak budujecie swoje talie do gry solo, to jakich zasad sie trzymacie? Tzn jaks wymog ile minimum/maximum kart?
W instrukcji jest tylko opis budowania talii turniejowej, a nie do gry solo :P
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pan_satyros »

My każdy scenariusz gramy poraz 1 bez wcześniejszego czytania kart przygody - tak dla klimatu i zaskoczenia, toteż wynik za 1 podejściem był jaki był. Przede wszystkim wykończyły nas mroczne fale (pechowo wchodziły łańcuszki po 3 z wronami ...).

Solo buduję talie koło 50 kart.
Tutaj moja talia na podstawie 2 CS.

Total Cards (47)

Hero (3)

Aragorn (Core) x1
Eowyn (Core) x1
Theodred (Core) x1

Ally (20)

Faramir (Core) x2
Gandalf (Core) x3
Guard of the Citadel (Core) x3
Lorien Guide (Core) x3
Northern Tracker (Core) x3
Snowbourn Scout (Core) x3
Wandering Took (Core) x3

Attachment (9)

Celebrian's Stone (Core) x2
Steward of Gondor (Core) x3
The Favor of the Lady (Core) x2
Unexpected Courage (Core) x2

Event (18)
A Test of Will (Core) x3
Dwarven Tomb (Core) x2
For Gondor! (Core) x2
Sneak Attack (Core) x3
Strength of Will (Core) x2
The Galadhrim's Greeting (Core) x3
Valiant Sacrifice (Core) x3


Deck Strategy: Deck for solo game.
Scenario: Journey Down the Anduin
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: skoti »

Ja tworze talie składające się z 30 kart (tak jak każda talia podstawowa).

W instrukcji na str. 9 jest napisane.
Każda z czterech
30-kartowych startowych talii z zestawu
podstawowego może z miejsca posłużyć do rozegrania
partii wprowadzającej. W celu rozegrania bardziej
zaawansowanej partii karty z talii startowych
mogą zostać połączone lub wzmocnione kartami
pochodzącymi z Zestawów Przygodowych, aby
utworzyć 50-kartowe talie turniejowe

Nie jest to do końca jasno napisane. Później w instrukcji jest, że talia turniejowa powinna mieć przynajmniej 50 kart – więc może mieć więcej.
Ja gram z 30, bo talie podstawowe po tyle mają, ale jak ktoś chciałby dać więcej to chyba nie ma ku temu żadnych przeszkód – na razie nie wydaje mi się, żeby talie często się kończyły.
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pan_satyros »

Jak dla mnie wygląda to tak:
na 2 osoby 2x30 -35 kart,
na 1 osobę około 50 kart.
Jak na razie taki układ sprawdza się u nas najlepiej.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Don Simon »

O zasady pytamy w innym dziale.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pan_satyros »

Zapowiedź 1 dużego dodatku:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... 103&esem=1

Tak jak większość przewidywała, żywotność gry będzie napędzana na zasadzie "duży dodatek jako podstawa dla kolejnego cyklu, następny duży itd." Ciekaw jestem co z dotychczas wydanymi kartami przeciwności, czy znikną definitywnie z nowych scenariuszy i okaże się, że np. Coreset jest grywalny tylko z cyklem mrocznej puszczy? Wszystko na to wskazuje.
kacek
Posty: 85
Rejestracja: 28 lut 2011, 20:47

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kacek »

Jako, że niestety, ostatnio jestem zmuszony rozgrywać wszystkie gry solo, mój wybór gier pada na te, które są również przeznaczone dla 1 gracza. Zauważyłem, że część gier, które przez wydawców są anonsowane jako przeznaczone również dla pojedynczego gracza, tak naprawdę ma jedynie jakiś wariant solowy, nie do końca oddający ducha gry (jakaś część elementów jest używana, tylko wybrane mechanizmy itd.)
W związku z tym mam pytanie, czy LoTR jest rzeczywiście w pełni grywalny dla jednej osoby, czy dalej będzie to jakaś redukcja pełnych zasad albo udawanie, że jest nas trzech :)
Bardzo fajnie ta gra wygląda z Waszych opisów, ale będę zawsze grał sam, więc zależałoby mi na Waszych opiniach.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1751
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1437 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Leser »

kacek pisze:Jako, że niestety, ostatnio jestem zmuszony rozgrywać wszystkie gry solo, mój wybór gier pada na te, które są również przeznaczone dla 1 gracza. Zauważyłem, że część gier, które przez wydawców są anonsowane jako przeznaczone również dla pojedynczego gracza, tak naprawdę ma jedynie jakiś wariant solowy, nie do końca oddający ducha gry (jakaś część elementów jest używana, tylko wybrane mechanizmy itd.)
W związku z tym mam pytanie, czy LoTR jest rzeczywiście w pełni grywalny dla jednej osoby, czy dalej będzie to jakaś redukcja pełnych zasad albo udawanie, że jest nas trzech :)
Bardzo fajnie ta gra wygląda z Waszych opisów, ale będę zawsze grał sam, więc zależałoby mi na Waszych opiniach.
Pozdrawiam

Wg mnie gra jednoosobowa jest bardzo satysfakcjonująca. Uboższy jest jedynie o kilka umiejętności z części kart. Przykładowo niektóre postacie mogą atakować wrogów będących w zwarciu z innym graczem - w grze jednoosobowej, taka zdolność z oczywistych względów się nie przyda...
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
ODPOWIEDZ