Descent: Journey in the Dark

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Ajk
Posty: 59
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:01

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: Ajk »

Kolejne pytanie. Czy atakując bohaterem z dystansu, muszę mieć broń typu łuk lub kusza? Czy mając miecz, też mogę wykonać atak dystansowy.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: Pierzasty »

Mając miecz atakujesz na dystans w jednym wypadku - kiedy masz zdolność Reach. Na dystans 2 pól. Poza tym atak tylko w zwarciu.
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: vaski »

To logiczne, że mieczem nie rzuca na odległość, potrzebna do tego celu jest broń dystansowa.
Ajk
Posty: 59
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:01

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: Ajk »

No logiczne, ale ktoś tu napisała o tym, że smok atakuje z daleka bez zionięcia "plując":) Więc nie wszystko tak do końca jest logiczne:) Wolę zapytać.
Czyli trzeba mieć łuk albo kuszę. Ok.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: Pierzasty »

Smok ma atak strzelecki wbudowany. Bohater nie. Nieuzbrojony atakuje wręcz jedną czerwoną kostką +czarne.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: Pierzasty »

Jeżeli nikt jeszcze tu tego nie zamieścił, to informuję, że tacki na żetony GMT są doskonałe do przechowywania żetonów z Descenta. Mieszczą się idealnie i dużo łatwiej je wyjmować niż z pudełek.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: B »

Brakuje mi tylko kilku linków do miejsc gdzie można je kupić!
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: vaski »

Wpisz sobie w google: "tacka na żetony GMT", od razu wyświetli się kilka sklepów z tackami w cenie 7pln/szt.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: Pierzasty »

Ja kupiłem w warszawskim Wargamerze.
Ajk
Posty: 59
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:01

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: Ajk »

Kolejne pytanie.
Jeżeli jestem magiem to jak atakuję? Mogę oczywiście wręcz, co jest bez sensu. Ale czy mogę w jakiś sposób atakować magicznie bez broni?
A jeżeli z bronią, to rozumiem, że broń z atakiem "magia", albo runem, tak ?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: Pierzasty »

Ajk pisze:Kolejne pytanie.
Jeżeli jestem magiem to jak atakuję? Mogę oczywiście wręcz, co jest bez sensu. Ale czy mogę w jakiś sposób atakować magicznie bez broni?
A jeżeli z bronią, to rozumiem, że broń z atakiem "magia", albo runem, tak ?
Atakujesz z laski albo runy, czyli broni magicznej. Albo wręcz, wtedy jedna czerwona kostka + melee trait. Innej opcji nie widzę.
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: _Paulus_ »

Ajk pisze:Kolejne pytanie.
Jeżeli jestem magiem to jak atakuję? Mogę oczywiście wręcz, co jest bez sensu. Ale czy mogę w jakiś sposób atakować magicznie bez broni?
A jeżeli z bronią, to rozumiem, że broń z atakiem "magia", albo runem, tak ?
Walisz z rodzki. A kolega wali z aksa ;-)

Czyli atakujesz bronia co ma magiczna kostke ataku - biala. Do tego dorzucasz z broni zolte/zielone i z umiejetnosci czarne.

W walce wrecz tez mozesz walic z rozdzki - zasieg masz wtedy 1 czyli jak nie wyrzucisz pudla to trafisz. Zadnych minusow za to nie ma.
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: B »

(przypominam tylko, że rodzaj ataku nie jest determinowany przez kolor kostki... ;) )
Ajk
Posty: 59
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:01

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: Ajk »

Witam. Mam pytanko. Czy jest możliwość, że ma ktoś na sprzedaż "Descent Road to Legend". Obdzwoniłem sporo sklepów i nikt nic nie ma w najdalszych zakamarkach. Co prawda można dostać "Sea of Blood Expansion" ale jakoś ten pierwszy bardziej by mi pasował. Dajcie znać jak coś tutaj albo na mejla korn_child@wp.pl
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: 100rk »

Jest taka możliwość. Radzę zaryzykować i dać ogłoszenie "[K] Descent: Road to Legend" w dziale zatytułowanym dla niepoznaki: "Handel, wymiana - tylko oferty prywatne!", który powinien być odpowiedniejszym miejscem dla Twojego posta.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Ajk
Posty: 59
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:01

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: Ajk »

Trzy pytania. Umiejętność przerzucenie kostek. Atakuję obszarowo, np zionięciem. Jedna z dwóch postaci posiada możliwość przerzucenia kości. Czy przerzucam pierw a później wynik stosuję na dwie postaci, czy jednej zadaję pierwszym rzutem obrażenia a w przypadku drugiego osobnika, przerzucam wybrana kość i jemu już poprawioną zadaje.

Drugie pytanie to czy atak ignorujący pancerz wchodzi cały na klatę? Czy jest redukowany przez bazowy pancerz? Czy redukowany przez bazowy + zbroja ale nie przez tarczę, jak to liczycie?

Trzecie:
Czy postać może zadać obrażenia i uciec do miasta, w następnej rundzie wpaść do lochu, zadać obrażenia i znowu uciec i tak do osranej śmierci?:) I co tu z takimi kombinatorami robić?
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: blacklunthor »

Ajk pisze:Trzy pytania. Umiejętność przerzucenie kostek. Atakuję obszarowo, np zionięciem. Jedna z dwóch postaci posiada możliwość przerzucenia kości. Czy przerzucam pierw a później wynik stosuję na dwie postaci, czy jednej zadaję pierwszym rzutem obrażenia a w przypadku drugiego osobnika, przerzucam wybrana kość i jemu już poprawioną zadaje.

Drugie pytanie to czy atak ignorujący pancerz wchodzi cały na klatę? Czy jest redukowany przez bazowy pancerz? Czy redukowany przez bazowy + zbroja ale nie przez tarczę, jak to liczycie?

Trzecie:
Czy postać może zadać obrażenia i uciec do miasta, w następnej rundzie wpaść do lochu, zadać obrażenia i znowu uciec i tak do osranej śmierci?:) I co tu z takimi kombinatorami robić?
ODP 1 - Smok zieje na dwóch bohaterów. Wyrzuca dobre kostki takie, że zadają dużego dmg ;) jeden z bohaterów zmusza go do przerzucenia kostek. trzeba zaakceptować kolejny wynik, działa on na obydwu graczy

ODP 2 - piercing jest ładnie opisany w instrukcji ;) Przebicie igonruje X pancerza np. piercing 1 ignoruje 1 pancerz. Np. Bohater ma zbroje 3 i np. 5 życia. atakuje go strzelec który ma piercing 1, zadaje mu 3 obrażenia. Normalnie by się nic nie stało, ale piercing przebija pancerz czyli tak jakby miał pancerz 2 ;)

ODP 3 Niestety gostek może tak zrobić... ostatnio jak graliśmy miałem takiego numeranta. Jak sobie z nim poradzić, olać go. Zająć się pozostałymi graczami i ich pomału wybijać. Lub uciec trochę by być poza zasięgiem ruchu takiego gościa. W końcu on musi "przeżyć przygodę" a nie schować się w mieście.

jeśli są jakieś błędy to przepraszam
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: TuReK »

Bohater w jednej turze nie może dwukrotnie użyć glifa.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: Pierzasty »

Ajk pisze:Drugie pytanie to czy atak ignorujący pancerz wchodzi cały na klatę? Czy jest redukowany przez bazowy pancerz? Czy redukowany przez bazowy + zbroja ale nie przez tarczę, jak to liczycie?
Przykład: Potwór atakuje wojownika z pancerzem 4 i tarczą. 6 obrażeń i Pierce 6. Mamy pancerz 4 lub 5 (jeśli trafiony zechce odpalić tarczę). Zmniejszamy całkowity pancerz o 6, czyli wchodzi 6 pkt. obrażeń, a dodatkowy Pierce się marnuje.
Trzecie:
Czy postać może zadać obrażenia i uciec do miasta, w następnej rundzie wpaść do lochu, zadać obrażenia i znowu uciec i tak do osranej śmierci?:) I co tu z takimi kombinatorami robić?
Nie może. Przez glif można przechodzić tylko raz na turę. Czyli jak wyskoczy z miasta, to wróci dopiero w następnej turze, a w międzyczasie dostanie 3 razy w mordę :twisted:
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: blacklunthor »

czyli źle ostatnio grałem, dzięki za sprostowanie, nie wiem jak to się stało
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: Pierzasty »

Normalnie, jeśli masz niewygrywalną grę, robisz coś źle. To nie Mansions of Madness.
Ja zaczynam lubić bossów z większą ilością HP, którzy nie giną od razu po wejściu bohaterów do ostatniej sali.
*1, 2 i 3 i znekromantyzowany stwór atakują bossa, odskakują*
"Fajnie. Podchodzę 3 kroki, Reach, Sweep, Bash, 3x Command, 9 kostek, Aim (płaci 2 threata), to będzie *rzut* *przerzut*... 21 pkt. obrażeń, Pierce 6. Ktoś przeżył, to posprzątam?"

...Przegrałem mimo tego, bo mi uwalili całą pierwszą część gry, ale co im boss conquesta nagryzł, to moje. A Guiding Force jest genialną kartą, gdy w grze występują trolle.
Ajk
Posty: 59
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:01

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: Ajk »

A zionięcie smoka, czy psa wchodzi całe? Ignoruje pancerz i wchodzi pełnymi obrażeniami?
Ajk
Posty: 59
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:01

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: Ajk »

Aha i jeszcze jedno. Jak to jest z ekwipunkiem, czy w mieście jak chcę kupić coś i sprzedać i wymienić z podręcznego do plecaka to wszystko w 3 ruchach się mieści? Bo normalnie jak poza miastem to wymianka z plecaka do łapy jest na początku tury i chyba jeden ruch zużywa, tak ?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: Pierzasty »

Zionięcie smoka czy psa wchodzi z zastosowaniem pancerza. Tyle że np. psy mają duży Pierce.

Co do handlu: przy zmianie ekwipunku (kupno/sprzedaż/otrzymanie przedmiotu od innej postaci) możesz natychmiast założyć właśnie otrzymany ekwipunek, a stary wrzucić do plecaka, bez kosztu w MP. Dotyczy to tylko właśnie otrzymanych przedmiotów, czyli jak kupiłeś/dostałeś nowy miecz, to ekwipujesz go za darmo, stary topór wrzucasz do plecaka, ale tarczy z plecaka za darmo już nie założysz, bo to nie ta ręka. Tak samo nie możesz "przy okazji" przenieść dodatkowych trunków z plecaka na pasek.
Ajk
Posty: 59
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:01

Re: Descent: Journey in the Dark

Post autor: Ajk »

Ale czy w instrukcji nie było zapisu, że wstępując na "targ" musisz zapłacić 3 punkty ruchu?
ODPOWIEDZ