Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wintermute »

KubaP pisze:Misiodzieju, a nie sądzisz, że skoro od 3 stron piszesz, że Galakta jest do bani i należy jej się kara i batożenie, to generalnie zrozumieliśmy już Twój punkt widzenia? Masz jeszcze coś do dodania w tej kwestii? Bo skoro i tak specjalnie w tym celu założyłeś sobie konto na forum, to pewnie jeszcze troszkę jadu strzykniesz, ale nie mógłbyś tak strzykać jakoś bardziej... nie wiem... bez klawiatury?
O zgadzam sie idz na inne strony, popatrz sobie i postrzykaj...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

Brylantino pisze:Proponuję w takim razie codziennie pikietować pod siedzibą Galakty.
Nie kuś :)
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

KubaP pisze:Misiodzieju, a nie sądzisz, że skoro od 3 stron piszesz, że Galakta jest do bani i należy jej się kara i batożenie, to generalnie zrozumieliśmy już Twój punkt widzenia? Masz jeszcze coś do dodania w tej kwestii? Bo skoro i tak specjalnie w tym celu założyłeś sobie konto na forum, to pewnie jeszcze troszkę jadu strzykniesz, ale nie mógłbyś tak strzykać jakoś bardziej... nie wiem... bez klawiatury?
Spora część do niedawna nie rozumiała różnicy między LCG a marchewką, a wypowiedzi wskazywały na kompletny brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Natomiast celem nie jest zrozumienie, to była tylko pogadanka, celem jest próba wpłynięcia na poprawę standardów.

Od razu widać błyskotliwość w Twojej porażającej dedukcji. Przewidziałem nadchodzące zło i założyłem konto dwa miesiące wcześniej, żeby się przygotować! :lol:
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: KubaP »

Misiodziej pisze:
KubaP pisze:Misiodzieju, a nie sądzisz, że skoro od 3 stron piszesz, że Galakta jest do bani i należy jej się kara i batożenie, to generalnie zrozumieliśmy już Twój punkt widzenia? Masz jeszcze coś do dodania w tej kwestii? Bo skoro i tak specjalnie w tym celu założyłeś sobie konto na forum, to pewnie jeszcze troszkę jadu strzykniesz, ale nie mógłbyś tak strzykać jakoś bardziej... nie wiem... bez klawiatury?
Spora część do niedawna nie rozumiała różnicy między LCG a marchewką, a wypowiedzi wskazywały na kompletny brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Natomiast celem nie jest zrozumienie, to była tylko pogadanka, celem jest próba wpłynięcia na poprawę standardów.

Od razu widać błyskotliwość w Twojej porażającej dedukcji. Przewidziałem nadchodzące zło i założyłem konto dwa miesiące wcześniej, żeby się przygotować! :lol:
This... is... trolling!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: MichalStajszczak »

Misiodziej pisze:Proszę mnie oświecić w czym mianowicie nie mam pojęcia? Oto moje pojęcie:- Galakta uruchomiła sprzedaż, jak już masa ludzi miała angielską wersję od dawna.
Właściciel Galakty wyjaśniał, że wszystkie nieanglojęzyczne wydania Netrunnera miały duże opóźnienie w stosunku do oryginału i nie było to spowodowane ani zaniedbaniami ze strony Galakty ani tym bardziej nie było to celowe działanie tego wydawnictwa.
Misiodziej pisze:Wydawnictwo nie straciłoby pieniędzy na nietrafioną inwestycję oraz nie zamroziło funduszy w niesprzedanych egzemplarzach.
Przypuszczam, że w momencie składania przez Galaktę zamówienia na podstawkę, nie było wiadomo ile będzie dodatków i jak się będą sprzedawały. Zwykle tendencja jest taka, że każdy następny dodatek sprzedaje się gorzej niż wcześniejsze i trzeba trafić właściwy moment na zastopowanie.
Misiodziej pisze:Ja, mój kolega, a także wiele innych osób (nawet ubolewających manifestantów) nie miałoby niekompletnego produktu firmy FFG na półce
Nie bardzo rozumiem, co oznacza w tym przypadku "niekompletny produkt". Skoro większość klientów przestała kupować kolejne dodatki, to widać uznali, że już kompletny produkt mają.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, 00:25 przez MichalStajszczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: mig »

MichalStajszczak pisze:Nie bardzo rozumiem, co oznacza w tym przypadku "niekompletny produkt". Skoro większość klientów przestała kupować kolejne dodatki, to widać uznali, że już kompletny produkt mają.
+1
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hsiale »

MichalStajszczak pisze:Właściciel Galakty pisał wyjaśniał, że wszystkie nieanglojęzyczne wydania Netrunnera miały duże opóźnienie w stosunku do oryginału i nie było to spowodowane ani zaniedbaniami ze strony Galakty
Samo opóźnienie pewnie nie. Ale mogło być mniejsze. Jak łatwo sprawdzić na BGG, wydanie francuskie miało premierę około dwa miesiące wcześniej niż polskie.
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

MichalStajszczak pisze:
Misiodziej pisze:Proszę mnie oświecić w czym mianowicie nie mam pojęcia? Oto moje pojęcie:- Galakta uruchomiła sprzedaż, jak już masa ludzi miała angielską wersję od dawna.
Właściciel Galakty pisał wyjaśniał, że wszystkie nieanglojęzyczne wydania Netrunnera miały duże opóźnienie w stosunku do oryginału i nie było to spowodowane ani zaniedbaniami ze strony Galakty ani tym bardziej nie było to celowe działanie tego wydawnictwa.
Czy ja mówiłem, że Galakta celowo dostarczyła produkt z opóźnieniem? Przecież to absurd.
MichalStajszczak pisze:
Misiodziej pisze:Wydawnictwo nie straciłoby pieniędzy na nietrafioną inwestycję oraz nie zamroziło funduszy w niesprzedanych egzemplarzach.
Przypuszczam, że w momencie składania przez Galaktę zamówienia na podstawkę, nie było wiadomo ile będzie dodatków i jak się będą sprzedawały. Zwykle tendencja jest taka, że każdy następny dodatek sprzedaje się gorzej niż wcześniejsze i trzeba trafić właściwy moment na zastopowanie.
No właśnie o tym mowa. Jakie stopować, przecież to skandal. Właściwy moment na zastopowanie jest wtedy, kiedy wszystko co zostało zaprojektowane będzie wydane. Ani ja, ani mój kolega, ani inni nie jesteśmy dojnymi krowami. Skoro taka jest tendencja, to nie wydawać w ogóle i sprowadzać!
MichalStajszczak pisze:
Misiodziej pisze:Ja, mój kolega, a także wiele innych osób (nawet ubolewających manifestantów) nie miałoby niekompletnego produktu firmy FFG na półce
Nie bardzo rozumiem, co oznacza w tym przypadku "niekompletny produkt". Skoro większość klientów przestała kupować kolejne dodatki, to widać uznali, że już kompletny produkt mają.
To, że większość klientów nastawionych na nieprzypadkowe wpakowanie się w LCG i kupują od początku wydanie angielskojęzyczne pomijamy? Poza tym gdyby większość decydowała o naszym hobby, to by nam spalili te planszówki (to tak dla poszerzenia i zobrazowania perspektywy).
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: MichalStajszczak »

Misiodziej pisze:Poza tym gdyby większość decydowała o naszym hobby, to by nam spalili te planszówki
:?: :?: :?: Przecież z mojego tekstu wyraźnie wynika, że chodzi o większość spośród tych, którzy kupili podstawkę, a nie o większość mieszkańców naszego kraju.
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

MichalStajszczak pisze:
Misiodziej pisze:Poza tym gdyby większość decydowała o naszym hobby, to by nam spalili te planszówki
:?: :?: :?: Przecież z mojego tekstu wyraźnie wynika, że chodzi o większość spośród tych, którzy kupili podstawkę, a nie o większość mieszkańców naszego kraju.
No tak, mój błąd. Przecież to oczywiście nieopłacalne, każdy to wie;>
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: gafik »

Ale trolling...
Obrazek
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Gambit »

Misiodziej, proponuję skoro jesteś tak oblatany w temacie co i jak powinno robić wydawnictwo gier planszowych, żebyś sam zajął się wydawaniem polskich wersji LCG. Widzę, że jesteś prawdziwym specjalistą w tym temacie i na 100% dostarczysz graczom produkt w pełni dopracowany i kompletny.

Geeez...Galakta rozkręciła rynek polskich wersji językowych, ale trzeba ją ukamienować, bo nie chce dopłacać cholera wie ile do interesu.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

Cóż, babcia mówiła kiedyś "Kończ, coś zaczął". Jak się czuje, że się nie skończy, to się nie zaczyna. I tyle.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Android: Netrunner

Post autor: gaseki »

no to jak zaczeli kupowanie gry, to czemu na podstawce skończyli? nie ma, że boli - co miesiąc dodatek trzeba kupić ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: kwiatosz »

rattkin pisze:Cóż, babcia mówiła kiedyś "Kończ, coś zaczął". Jak się czuje, że się nie skończy, to się nie zaczyna. I tyle.
Psychologia to obecnie opisuje jako "efekt utopionych kosztów" ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

Gambit pisze:Misiodziej, proponuję skoro jesteś tak oblatany w temacie co i jak powinno robić wydawnictwo gier planszowych, żebyś sam zajął się wydawaniem polskich wersji LCG. Widzę, że jesteś prawdziwym specjalistą w tym temacie i na 100% dostarczysz graczom produkt w pełni dopracowany i kompletny.

Geeez...Galakta rozkręciła rynek polskich wersji językowych, ale trzeba ją ukamienować, bo nie chce dopłacać cholera wie ile do interesu.
To jest dopiero prawdziwy trolling.
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

rattkin pisze:Cóż, babcia mówiła kiedyś "Kończ, coś zaczął". Jak się czuje, że się nie skończy, to się nie zaczyna. I tyle.
+pierdyliard 8)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: rastula »

Andy pisze: I oczywiście kolejny oryginalny i śmieszny mem.
na specjalne życzenie :)


Obrazek
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wintermute »

rattkin pisze:Cóż, babcia mówiła kiedyś "Kończ, coś zaczął". Jak się czuje, że się nie skończy, to się nie zaczyna. I tyle.
Babcia miala racje. 1000 osob zaczelo kupowac podstawke, 100 skonczylo na kupowaniu dodatkow. Ciekawe ile osob, marudzacych tutaj ma komplet polskiej wersji Runnera...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android: Netrunner

Post autor: pattom »

Wintermute pisze:
rattkin pisze:Cóż, babcia mówiła kiedyś "Kończ, coś zaczął". Jak się czuje, że się nie skończy, to się nie zaczyna. I tyle.
Babcia miala racje. 1000 osob zaczelo kupowac podstawke, 100 skonczylo na kupowaniu dodatkow. Ciekawe ile osob, marudzacych tutaj ma komplet polskiej wersji Runnera...
Ja mam :-)

Pomarudziłem trochę na początku kryzysu GALAKTYcznego ale stwierdziłem, że gra jest zbyt dobra żeby się przejmować brakiem wersji PL, mimo, że mój angielski nie jest jakiś super to dam radę a jak czegoś nie zrozumiem to dopytam :-). Poza tym już jest fanowskie tłumaczenie dodatku H&P (kart przetłumaczonych 29 z 55).
Choose Your Path, czyli tłumaczenie ANR=> EN->PL
...i nawet nie będzie mi przeszkadzać pomieszana talia PL-EN.

Jak będę zły na Galaktę to nawet nie muszę u nich kupować wersji EN :-)
Szkoda czasu i energii na kłótnie i zwary. Lepiej pograć co i dzisiaj uczynię we wrocławskim PadBarze :-)
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

pattom pisze:
Wintermute pisze:
rattkin pisze:Cóż, babcia mówiła kiedyś "Kończ, coś zaczął". Jak się czuje, że się nie skończy, to się nie zaczyna. I tyle.
Babcia miala racje. 1000 osob zaczelo kupowac podstawke, 100 skonczylo na kupowaniu dodatkow. Ciekawe ile osob, marudzacych tutaj ma komplet polskiej wersji Runnera...
Ja mam :-)

Pomarudziłem trochę na początku kryzysu GALAKTYcznego ale stwierdziłem, że gra jest zbyt dobra żeby się przejmować brakiem wersji PL, mimo, że mój angielski nie jest jakiś super to dam radę a jak czegoś nie zrozumiem to dopytam :-). Poza tym już jest fanowskie tłumaczenie dodatku H&P (kart przetłumaczonych 29 z 55).
Choose Your Path, czyli tłumaczenie ANR=> EN->PL
...i nawet nie będzie mi przeszkadzać pomieszana talia PL-EN.

Jak będę zły na Galaktę to nawet nie muszę u nich kupować wersji EN :-)
Szkoda czasu i energii na kłótnie i zwary. Lepiej pograć co i dzisiaj uczynię we wrocławskim PadBarze :-)
Miłego dnia.

Ja natomiast porozkoszuję się myślą o nieprzylepianiu karteczek lub mieszaniu kart (o zgrozo) do Honor&Profit, które przyjdzie do mnie już niedługo, a w tzw. międzyczasie pyknę w jakieś suchutkie euro;)
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Baartoszz »

Ja tu muszę obronić Misiodzieja pod jednym względem. To nie jest trolling. Wszystkich, którzy użyli tego słowa w tej dyskusji wzywam do edukacji i sprawdzenia definicji tego słowa. Ludzie mają skłonność do nazywania innych trollami, jeśli tylko ten ktoś się z nimi nie zgadza.

Jak bardzo bym się z Misiodziejem nie zgadzał, to nie nazwę go trollem, bo formułuje swoje wypowiedzi w przejrzysty sposób i odpowiada na wszystkie pytania. Nie prowokuje innych podstępem, a tylko przedstawia swoje poglądy i jak bardzo absurdalne by nie były, to przedstawianie swoich poglądów nie jest trollingiem.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Karit »

Dla mnie wypisywanie ciągle tych samych (absurdalnych) argumentów przez 3 strony wątku podchodzi już pod Troling...
No ale jeśli nie taka jest jego definicja to nie wiem, może mieliśmy tu do czynienia z Orkingiem, albo forumowym barbarzyństwem ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wintermute »

Baartoszz pisze:Ja tu muszę obronić Misiodzieja pod jednym względem. To nie jest trolling. Wszystkich, którzy użyli tego słowa w tej dyskusji wzywam do edukacji i sprawdzenia definicji tego słowa. Ludzie mają skłonność do nazywania innych trollami, jeśli tylko ten ktoś się z nimi nie zgadza.

Jak bardzo bym się z Misiodziejem nie zgadzał, to nie nazwę go trollem, bo formułuje swoje wypowiedzi w przejrzysty sposób i odpowiada na wszystkie pytania. Nie prowokuje innych podstępem, a tylko przedstawia swoje poglądy i jak bardzo absurdalne by nie były, to przedstawianie swoich poglądów nie jest trollingiem.
A skad wiesz, ze to sa jego osobiste poglady? Dla mnie to kwestia dyskusyjna. Pod definicje trollingu podchodzi publikowanie kontrowersyjnych wypowiedzi, ktore prowokuja dyskusje...

Jezzu, myslisz, ze on naprawde wierzy w to co pisze? To jest dopiero przerazajace.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
scathlock
Posty: 32
Rejestracja: 17 wrz 2013, 18:05

Re: Android: Netrunner

Post autor: scathlock »

Ponoć w kolejnym cyklu ma się pojawić karta korpa "Polityka Galakty". Typ: szara operacja, działanie: "Ujawnij wszystkie karty z garści runnera. Runner traci 1 kredyt ze swojej puli kredytów za każdą kartę w języku innym niż angielski"
ODPOWIEDZ