Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: akahoshi »

ceville pisze:A ja nie wiem czy nie lepiej zacząć od czegoś mniejszego i trochę prostszego. Mam Szklany Szlak i mogę go polecić do gier solo. To było moje pierwsze euro i po nim mam ochotę na kolejne gry tego typu.
Pola są moim drugim euro, wcześniej grałem tylko w Belforta (na dwie osoby, solo opcji brak) i po początkowym zagubieniu masą dostępnych akcji, po dwóch partiach wszystko stało się w miarę klarowne.
cezarr pisze: Pola Arle są super w wersji solo (grałem 5-6 razy i świetnie się bawiłem), ale podejrzewam, że nie da się za długo tak w nie grać, bo poza paroma budynkami nic nie zmienia się z partii na partię. Za to w takim Szklanym Szlaku pula budynków jest dużo większa i w każdej grze na stół trafi tylko mała, losowa część.
Chyba podobna sytuacja jest w Le Havre.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: Planszman »

Zakupiłem, pograłem.
Co do budynków to powiem że ich powtarzalność nie powinna przeszkadzać, chyba że planujesz mieć tylko jedną strategię opartą właśnie tylko o budynki, właściwie każda gra oparta o jeden schemat i strategię stanie się z czasem powtarzalna i nudna. Swoją drogą w pierwszej mojej partii miałem wybudowany tylko jeden budynek i 61 punktów zdobytych, więc przede mną jeszcze wiele partii i wiele godzin zabawy.
Gra nie jest mega trudna, jak dla mnie średnio trudna. Największym problemem moim zdaniem jest obczajenie co robi każda akcja i co daje mi wybudowanie danego budynku, potem już jedziesz z kokosem.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: DarkSide »

Zakupiona i w weekend zagrana kilka razy. Pierwsza rozgrywka szkoleniowa w 2 osoby i...remis :mrgreen: 81:81 - na podstawie lektury tego wątku stwierdziłem, że raczej jakichś odstępstw od zasad nie było, bo wynik wyszedł w okolicach średniej ważonej tych przedstawianych przed innych. Po jednej porze roku rozgrywka nabrała płynności, choć oczywiście zdarzał się nader często mały downtime, ale to kwestia ogrania tytułu. Kolejne rozgrywki to wyniki "na styk" z różnicą maksymalnie 3 punktów.

Bardzo dobra dwuosobówka dla fanów łańcuchów produkcyjnych i optymalizacji ruchów. Jedyne co się rzuciło w oczy to mało opłacalne podróże. Nie ma problemu żeby zdobywać żywność na kilka innych sposobów, więc kryzys żywieniowy nie grozi graczom. Może gdyby wymiany były nie tylko na żywność, to można by pokminić nad jakimś opłacalnym handlem. Ponadto gdyby każde kolejne pole (układane z odwróconych żetonów) dawało coraz więcej punktów to można by bawić się w realizację "kontraktów" na poziomie 75-100%, a tak chyba jednak za dużo kosztuje realizowanie ich (w stosunku do zysku na koniec). Szkoda miejsca na wozach. Lepiej robić deski, cegły i odzież, które nie dosyć że punktują na koniec, to służą jako materiał do budowy budynków. To takie pierwsze odczucia.

Wczoraj wieczorem dodatkowo zagrałem sobie 3x solo i... najpierw dwukrotnie wyszło słabo: 71 i 77. Pomyślałem że coś nie tak skoro autor sugeruje pułap 110 punktów. No i po przeanalizowaniu sytuacji doszedłem do tego, że obie solówki rozegrałem bez początkowych surowców drewna, gliny i torfu :lol: :mrgreen: (taki prywatny poziom "hard")
Gdy zagrałem już z surowcami startowymi to udało się dobić do okrągłej 100. :D (całkowicie zabudowane włości, 7 budynków) - ale widzę jeszcze spore rezerwy i wiele do poprawy przy planowaniu ruchów. Warto pamiętać, że jeśli mamy na końcu barkę to nadmiarowy torfem można podbić sobie surowce na torze, co może dać niezłą ilość punktów, zwłaszcza jeśli się ma magazyn.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4136
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 344 times

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: tomb »

Sam autor przyznał w instrukcji, że punkty za podróże są pomysłem testerów. Stąd wnioskuję, że ich głównym celem była szansa na szybkie zdobycie jedzenia i to głównie w innych celach, niż karmienie. Moim zdaniem bez podróży ani rusz.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: Planszman »

Racja, to zależy od celu jaki chcemy zrealizować w grze, czasem podróże realizuje się mimo chodem, a czasem po prostu warto np. odrzucasz kafel torfu i realizujesz cel podruży, dwie pieczenie na jednym ogniu.
Solo max 96 punktów zdobyłem, za każdym razem gdy rozgrywałem nową partię starałem się realizować inne cele.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: ghostdog »

Jestem po pierwszej partii z żoną, która nie jest "totalnie planszówkowa", znaczy podobał jej się Domek i Cytadela. Moje wrażenia pozytywne. Jeszcze nie za bardzo wiadomo o co chodzi ale muszę powiedzieć, że żona pod wrażeniem na tyle pozytywnym, że na koniec usłyszałem - "To kiedy rewanż"?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: akahoshi »

Za mną już 8 rozgrywek, z czego dwie pierwsze solo, reszta z żoną.
Pierwsza rozgrywka z żoną - jej wygrana.
Kolejne 5 partii wygrane przeze mnie zazwyczaj z ilością punktów ~90 (raz, maksymalnie 98).

Żonce baaardzo się gra podoba. Każda porażka mobilizuję ją do klejonego podejścia, żeby mnie ograć (cytat Kolegi z powyższego postu: "To kiedy rewanż"?).
Ja przy każdej partii eksperymentuję z różnymi drogami dotarcia do końca gry. A to pójdę w maszyny, a to w narzędzia, at o w samo przetwórstwo skór itd.
Podczas ostatniej rozgrywki (z poniedziałku) w połowie gry żonka marudziła, że ja zawsze idę w konkretny cel, a ona chciałaby mieć wszystko. Trochę jej podpowiedziałem i gra skończyła się wynikiem 107:89,5 dla... żony. :mrgreen:
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: Pan_K »

DarkSide pisze:
Bardzo dobra dwuosobówka dla fanów łańcuchów produkcyjnych i optymalizacji ruchów. Jedyne co się rzuciło w oczy to mało opłacalne podróże. Nie ma problemu żeby zdobywać żywność na kilka innych sposobów, więc kryzys żywieniowy nie grozi graczom. Może gdyby wymiany były nie tylko na żywność, to można by pokminić nad jakimś opłacalnym handlem. Ponadto gdyby każde kolejne pole (układane z odwróconych żetonów) dawało coraz więcej punktów to można by bawić się w realizację "kontraktów" na poziomie 75-100%, a tak chyba jednak za dużo kosztuje realizowanie ich (w stosunku do zysku na koniec). Szkoda miejsca na wozach. Lepiej robić deski, cegły i odzież, które nie dosyć że punktują na koniec, to służą jako materiał do budowy budynków. To takie pierwsze odczucia.
Jest budynek podwajający liczbę punktów z podróży, a to już staje się ważną składową końcowego wyniku. Poza tym żarcie z podróży przydaje się do inwestycji w punktujące budynki, oraz do podbicia punktów z zasobów.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Komsta
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2008, 14:56
Lokalizacja: Legnica

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: Komsta »

Pan_K pisze:
DarkSide pisze:
Bardzo dobra dwuosobówka dla fanów łańcuchów produkcyjnych i optymalizacji ruchów. Jedyne co się rzuciło w oczy to mało opłacalne podróże. Nie ma problemu żeby zdobywać żywność na kilka innych sposobów, więc kryzys żywieniowy nie grozi graczom. Może gdyby wymiany były nie tylko na żywność, to można by pokminić nad jakimś opłacalnym handlem. Ponadto gdyby każde kolejne pole (układane z odwróconych żetonów) dawało coraz więcej punktów to można by bawić się w realizację "kontraktów" na poziomie 75-100%, a tak chyba jednak za dużo kosztuje realizowanie ich (w stosunku do zysku na koniec). Szkoda miejsca na wozach. Lepiej robić deski, cegły i odzież, które nie dosyć że punktują na koniec, to służą jako materiał do budowy budynków. To takie pierwsze odczucia.
Jest budynek podwajający liczbę punktów z podróży, a to już staje się ważną składową końcowego wyniku. Poza tym żarcie z podróży przydaje się do inwestycji w punktujące budynki, oraz do podbicia punktów z zasobów.
Z ciekawości spytam co to za budynek? Bo parę miesięcy nie grałem i nie przypominam sobie takiego budynku.
Sprawdziłem obie wersje instrukcji (EN i PL) i nie udało mi się go znaleźć. Magazyn dubluje punkty, ale z toru dóbr, nie z podróży.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2016, 20:58 przez Komsta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: Pan_K »

Komsta pisze:
Pan_K pisze:
DarkSide pisze:
Bardzo dobra dwuosobówka dla fanów łańcuchów produkcyjnych i optymalizacji ruchów. Jedyne co się rzuciło w oczy to mało opłacalne podróże. Nie ma problemu żeby zdobywać żywność na kilka innych sposobów, więc kryzys żywieniowy nie grozi graczom. Może gdyby wymiany były nie tylko na żywność, to można by pokminić nad jakimś opłacalnym handlem. Ponadto gdyby każde kolejne pole (układane z odwróconych żetonów) dawało coraz więcej punktów to można by bawić się w realizację "kontraktów" na poziomie 75-100%, a tak chyba jednak za dużo kosztuje realizowanie ich (w stosunku do zysku na koniec). Szkoda miejsca na wozach. Lepiej robić deski, cegły i odzież, które nie dosyć że punktują na koniec, to służą jako materiał do budowy budynków. To takie pierwsze odczucia.
Jest budynek podwajający liczbę punktów z podróży, a to już staje się ważną składową końcowego wyniku. Poza tym żarcie z podróży przydaje się do inwestycji w punktujące budynki, oraz do podbicia punktów z zasobów.
Z ciekawości spytam co to za budynek? Bo parę miesięcy nie grałem i nie przypominam sobie takiego budynku.
Sprawdziłem obie wersje instrukcji (EN i PL) i nie udało mi się go znaleźć. Magazyn dubluje punkty, ale z toru dóbr,ale nie z podróży.
Mój błąd - chodzi chyba faktycznie o tor dóbr (nie mam gry pod ręką, żeby sprawdzić).
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: DarkSide »

Pan_K pisze: Mój błąd - chodzi chyba faktycznie o tor dóbr (nie mam gry pod ręką, żeby sprawdzić).
A tak. To jest "Magazyn" (Obrócenie kafelka Zagrody). Nie zapominam by pod koniec ulepszyć. Gdyby był analogiczny budynek dla Toru Podróży to już inaczej by człek patrzył na te podróże. ;)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: ghostdog »

a jak wytworzyć podwójną stajnię? tylko za pomocą budynku? W jaki sposób dokonuje się wyboru budynków? Może banalne pytania ale chyba źle je losowałem.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Komsta
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2008, 14:56
Lokalizacja: Legnica

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: Komsta »

DarkSide pisze:
Pan_K pisze: Mój błąd - chodzi chyba faktycznie o tor dóbr (nie mam gry pod ręką, żeby sprawdzić).
A tak. To jest "Magazyn" (Obrócenie kafelka Zagrody). Nie zapominam by pod koniec ulepszyć. Gdyby był analogiczny budynek dla Toru Podróży to już inaczej by człek patrzył na te podróże. ;)
To by był overkill ;) Potencjalne 20 punktów :)

Jako źródło żarcia i kilku dodatkowych punktów podróże są jak najbardziej użyteczne, ale nie przypominam sobie , żebym szczególnie się na nich kiedyś koncentrował.

Z drugiej strony dodatkowe żarcie, przy działającym silniku i podwojeniu, to też zawsze punkty ;)
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: Planszman »

ghostdog pisze:a jak wytworzyć podwójną stajnię? tylko za pomocą budynku? W jaki sposób dokonuje się wyboru budynków? Może banalne pytania ale chyba źle je losowałem.
Za pomocą zarządcy albo zarządcy grobli. Nie wiem do końca o co ci chodzi z tym wyborem budynku? Stawiasz robotnika na polu budowniczy i bierzesz budynek jaki chcesz, pod warunkiem że cię na niego stać.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: ghostdog »

Budynki losowo sie wystawia. Pamietam, ze był jeden pozwalający na wykonanie takiej akcji.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Komsta
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2008, 14:56
Lokalizacja: Legnica

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: Komsta »

ghostdog pisze:a jak wytworzyć podwójną stajnię? tylko za pomocą budynku? W jaki sposób dokonuje się wyboru budynków? Może banalne pytania ale chyba źle je losowałem.
To już chyba pytanie do działu zasad ;)

Są pola akcji (nie znam polskiej nomenklatury, więc nie będę zmyślał), które pozwalają na odwrócenie żetonu.

A co do budynków to instrukcja jest precyzyjna:
Dopasuj Budynki na miejsca odpowiadające ich kolorom na
Planszy Głównej. W przypadku 3 z 5 kolorów budynków jest
więcej kafli niż dostępnych miejsc. W tych przypadkach wylosuj,
które budynki będą umieszczone na planszy, a które nie będą brały
udziału w tej rozgrywce.
- grałeś dobrze :)
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: ghostdog »

To miałem pecha :-)
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: yosz »

A ja spróbowałem opowiedzieć o Polach Arle w trzy minuty i chyba mi się to nawet udało :) https://www.youtube.com/watch?v=4PfuZhUiCbI
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: romeck »

Świetny filmik, brawo! Jednocześnie uświadomiłeś mi jeden z powodów, dlaczego tak bardzo lubię Agricolę. Akcje, które stają się dostępne wraz z nowymi rundami - to jest to.

Muszę też przyznać, że masz najlepszy głos ze wszystkich wideorecenzentów gier, których mam przyjemność śledzić. Bardzo dobrze się Ciebie słucha. To w sumie nie Twoja wina, ale masz po prostu predyspozycje. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: yosz »

Dzięki :)

Ja będę się upierał że to przez mikrofon który ostatnio kupiłem, ale tylko po to żeby przed samym sobą się usprawiedliwiać za wydanie kolejnej kasy na sprzęt (zamiast na planszówki ;) )
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: Planszman »

Mój nowy rekord solo to 108,5 pkt. A jak u was z wynikami?
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: Matti_C »

moje rekordy
131pkt solo
111,5pkt w duelu
222,5pkt suma obu graczy
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 430 times
Been thanked: 126 times

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: Coen »

U mnie 110 pkt. w grze solo.
W dwie osoby grałem na razie jeden raz - 86 pkt. to raczej kiepski wynik :-)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: DarkSide »

Ostatnio poprawiłem swój rekord solo ze 100 udało mi podbić na 107 punktów :D
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Pola Arle (Fields of Arle) - Uwe Rosenberg

Post autor: Yavi »

U nas najwyżej na razie punktowała żona (105,5), ja nigdy jeszcze nie przebiłem magicznej setki :(
I przy okazji zostawiam recenzję Pól Arle na Planszówkach we dwoje :)
ODPOWIEDZ