Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Martens10
Posty: 136
Rejestracja: 22 mar 2015, 11:59

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Martens10 »

To ja zrobię swoją listę:
Fields of Arle - must have
Dodatki do Dominiona - must have
Dodatek do Rolla - zobaczymy jak będzie śmigała podstawka
Tawerna - pomyślimy, zobaczymy co powiedzą recenzenci
Super Motherload, Bastion, Warehouse 51 -???

Grubo :-D

Tapnięte z zet3ki
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: flowerus »

Na telefonie prezentacja mi nie działa :-( Czy ktoś może podać pełną listę z datami?
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 310 times
Been thanked: 526 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: kaszkiet »

flowerus pisze:Na telefonie prezentacja mi nie działa :-( Czy ktoś może podać pełną listę z datami?
Jakaś mania z tymi filmikami, czy prezentacjami :)
Chcecie to róbcie, ale tradycyjna, tekstem pisana lista gier do wydania jak dla mnie jest dużo bardziej użyteczna.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2677 times
Been thanked: 2359 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Curiosity »

kaszkiet pisze:
flowerus pisze:Na telefonie prezentacja mi nie działa :-( Czy ktoś może podać pełną listę z datami?
Jakaś mania z tymi filmikami, czy prezentacjami :)
Chcecie to róbcie, ale tradycyjna, tekstem pisana lista gier do wydania jak dla mnie jest dużo bardziej użyteczna.
+1, masakra jakaś.
@flowerus - właśnie dat to tam jak na lekarstwo, a tytuły już zostały wymienione.
Cieszę się z dodatku do RftG :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Jesteśmy na zjavie. Zrobimy tabelkę dziś/ max jutro :)

W Internecie będzie tez nagranie rozmowy z powermilkiem- męczcie Rafała. :D
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
reguuu
Posty: 142
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: reguuu »

Świetna wiadomość z Super Motherload. Od kilku miesięcy myślałam nad zakupem i powstrzymala mnie tylko wysoka cena. I całe szczęście! Polskie wydanie kupię bez wahania.
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: flowerus »

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: cohlerc1 »

Od dwóch tygodni myślę nad z zakupem super motherload a tu taka niespodzianka. Normalnie strach coś kupić zależnego językowo bo zaraz będzie polskie wydanie ;) Szkoda żee nie podali dat, choć patrząc jak to działa do tej pory to w sklepach będzie na święta... oby tegoroczne ;)
TTR_1983
Posty: 3940
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: TTR_1983 »

Czy wszystkie nowo zapowiedziane gry będą wydane w oparciu o wspieram. to?

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Większość będzie na wspieram.to.

Dat nie podajemy, bo jak zawsze jesteśmy uzależnieni od dat druków międzynarodowych. ;)

Jak dotąd dotrzymujemy terminów dostaw. Zanotowaliśmy jedynie opóznienie przy Namiestniku, ale byliśmy w stałym kontakcie ze wspierającymi. :)

Jedno wynika z drugiego.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Pan_K »

Dla mnie tymczasem "Pola Erle" wchodzą na radar.
Nawiasem mówiąc, taki przekład tytułu wskazuje na wzorowanie się na angielskiej wersji. Niemiecka - Arler Erde - znaczy bowiem raczej tyle co "Ziemie Arle". W związku z tym dwie uwagi mam: pierwsza raczej z przymrużeniem oka: "Pola Arle" brzmi jak imię i nazwisko ;) Druga uwaga: mam nadzieję, że tłumaczenie instrukcji opierać się będzie na wersji niemieckiej, względnie na porównaniu wersji niemieckiej i angielskiej. Wydaje mi się, że w ten sposób łatwiej uniknąć niejasności i przekłamań zasad.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: arqueek »

Games Factory Publishing podbija powoli moje serduszko :D tylu ciekawych tytulow nie maja inne wydawnictwa. Oby tak dalej, czekamy na daty!
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Gromb »

Moje już dawno podbił!

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2677 times
Been thanked: 2359 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Curiosity »

arqueek pisze:Games Factory Publishing podbija powoli moje serduszko :D
Gromb pisze:Moje już dawno podbił!
Chyba coś przegapiliście.
Piettrucha pisze:Większość będzie na wspieram.to.
Oni jeszcze nie obiecali, że to wydadzą. Obiecali jedynie, że będzie kampania crowdfundingowa. To równie dobrze może oznaczać, że nie wydadzą niczego, jak się nie uzbiera :P
Wolałbym, żeby zapowiedziane gry zostały normalnie wydane, a nie w wyniku zbiórek. Kilka ryzykownych tytułów można w ten sposób próbować wydać, ale żeby większość? Coś nie tak.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
TTR_1983
Posty: 3940
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: TTR_1983 »

Naprawdę sądzisz, że przy tym wydawcy coś się nie ufunduje? :mrgreen:
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

TTR_1983 pisze:Naprawdę sądzisz, że przy tym wydawcy coś się nie ufunduje? :mrgreen:
My sami -w burzliwym okresie tuż przed startem kampanii- często obawiamy się, że gra się nie ufunduje. ;)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: misioooo »

Musi się ufundowac... Wszak kampanie w/w gier już się zaczęły - już się robi szum wokół projektu wspieram.to ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

misioooo pisze:Musi się ufundowac... Wszak kampanie w/w gier już się zaczęły - już się robi szum wokół projektu wspieram.to ;P
Robimy co możemy, żeby tak było. :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Gambit »

TTR_1983 pisze:Mage Wars Academy i Mage Wars Arena- czym się różnią?
O ile pamiętam, to Mage Wars Arena ma planszę, po której poruszają się magowie, czyli jest po prostu nową wersją Mage Wars. Natomiast Academy nie ma planszy i jest wariacją na temat Magic the Gathering, tylko z księgami czarów i wybieraniem kart.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 310 times
Been thanked: 526 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: kaszkiet »

Gambit pisze:
TTR_1983 pisze:Mage Wars Academy i Mage Wars Arena- czym się różnią?
O ile pamiętam, to Mage Wars Arena ma planszę, po której poruszają się magowie, czyli jest po prostu nową wersją Mage Wars. Natomiast Academy nie ma planszy i jest wariacją na temat Magic the Gathering, tylko z księgami czarów i wybieraniem kart.
Precyzując kilka rzeczy - Mage Wars Arena to jest Mage Wars. Ta sama gra, która zyskała podtytuł, żeby odróżnić się od Academy (choć moim zdaniem lipnie się te tytuły różnią :)). Z tego co wiem wersja Arena minimalnie różni się od poprzedniej bez podtytułu - kilka kart jest w w większej liczbie kopii, a całość jest w kwadratowym pudle, zamiast prostokątnym.
Mage Wars Academy jest uproszczoną wersją Mage Wars Arena - tak jak pisze Gambit, gra się bez planszy. Karty z Academy mogą być wykorzystywane w Arenie. Odwrotnie już nie zawsze.
Tom Vasel przesiadł się na Academy, będąc dużym fanem Areny. On jednak ma tendencję do grania w prostsze gry ostatnio, więc to nie jest tak, że Academy jest bezwzględnie grą lepszą. Na pewno szybszą i mniej złożoną.
Ja grałem w Arenę, podobało mi się w ogólności, ale męczyłem się podczas gry, ze względu na jej dużą bezwładność (rezultaty podjętych działań objawiają się z pewnym opóźnieniem).
Chętnie bym Academy sprawdził, bo system wybierania kart ze wszystkich dostępnych, choć nieco przytłaczający na początku, jest bardzo interesujący. A i system magii był tak zrobiony, że rzeczywiście miało się poczucie naparzania fireballami, a nie tylko zagrywania karty o sile dwóch obrażeń.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Yavi »

kaszkiet pisze:
Gambit pisze:
TTR_1983 pisze:Mage Wars Academy i Mage Wars Arena- czym się różnią?
O ile pamiętam, to Mage Wars Arena ma planszę, po której poruszają się magowie, czyli jest po prostu nową wersją Mage Wars. Natomiast Academy nie ma planszy i jest wariacją na temat Magic the Gathering, tylko z księgami czarów i wybieraniem kart.
Precyzując kilka rzeczy - Mage Wars Arena to jest Mage Wars. Ta sama gra, która zyskała podtytuł, żeby odróżnić się od Academy (choć moim zdaniem lipnie się te tytuły różnią :)). Z tego co wiem wersja Arena minimalnie różni się od poprzedniej bez podtytułu - kilka kart jest w w większej liczbie kopii, a całość jest w kwadratowym pudle, zamiast prostokątnym.
Mage Wars Academy jest uproszczoną wersją Mage Wars Arena - tak jak pisze Gambit, gra się bez planszy. Karty z Academy mogą być wykorzystywane w Arenie. Odwrotnie już nie zawsze.
Tom Vasel przesiadł się na Academy, będąc dużym fanem Areny. On jednak ma tendencję do grania w prostsze gry ostatnio, więc to nie jest tak, że Academy jest bezwzględnie grą lepszą. Na pewno szybszą i mniej złożoną.
Ja grałem w Arenę, podobało mi się w ogólności, ale męczyłem się podczas gry, ze względu na jej dużą bezwładność (rezultaty podjętych działań objawiają się z pewnym opóźnieniem).
Chętnie bym Academy sprawdził, bo system wybierania kart ze wszystkich dostępnych, choć nieco przytłaczający na początku, jest bardzo interesujący. A i system magii był tak zrobiony, że rzeczywiście miało się poczucie naparzania fireballami, a nie tylko zagrywania karty o sile dwóch obrażeń.
Po dwóch partiach w Academy unikałbym określania jej jako "prosta", bo jednak w porównaniu z takim M:tG próg wejścia jest o wiele wyższy. Podobnie jak w klasycznym MW mamy sporo słów kluczowych, zasady dotyczące zagrywania i odkrywania uroków, główkowanie nad wyborem kart. To mniejsze i szybsze, ale wciąż Mage Wars ;).

Z innej beczki - temat wydaje się do tego odpowiedni - podrzucam link do rozmowy z Piotrem Sobierajem na temat wydawnictwa GFP, ich planów i działań. Pojawia się też pytanie o wizję rozwoju Mage Wars w kraju ;).
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: crsunik »

Hm, ciekawe co chłopaki wymyślą za dodatki do tych gier :)

Sent from my SM-T805 using Tapatalk
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: KonradT »

Przetłumaczone promki prawdopodobnie nie będą możliwe. Ale uważamy, że mamy pewne rozwiązanie, które pozwoli korzystać wszystkim zainteresowanym z kart promo, nawet pomimo bariery językowej.
Niemcy mają własny zestaw promek (OP i turnieje). Czemu więc nie mielibyśmy mieć własnego?
Yavi pisze:Z innej beczki - temat wydaje się do tego odpowiedni - podrzucam link do rozmowy z Piotrem Sobierajem na temat wydawnictwa GFP, ich planów i działań. Pojawia się też pytanie o wizję rozwoju Mage Wars w kraju ;).
Z tym to trzeba raczej do Isy uderzyć. W końcu to isa ma (miała?) prawa do dystrybucji wersji angielskiej, ściąga Organized Play kits i patronowała turniejom.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

KonradT pisze:
Przetłumaczone promki prawdopodobnie nie będą możliwe. Ale uważamy, że mamy pewne rozwiązanie, które pozwoli korzystać wszystkim zainteresowanym z kart promo, nawet pomimo bariery językowej.
Niemcy mają własny zestaw promek (OP i turnieje). Czemu więc nie mielibyśmy mieć własnego?
Bo niemiecki nakład podstawki jest 7 x wyższy niż Polski.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
ODPOWIEDZ