The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
lilula91
Posty: 23
Rejestracja: 17 sty 2014, 11:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: lilula91 »

^ już widzę oczyma wyobraźni jak maluję te figurki <3

Mam nadzieję, że Trzewiczek w którymś dodatku doda postać Yennefer, bo to jedna z mich ulubionych. Nigdy nie rozumiałam dlaczego w grach na PC ją pomijali, choć może było jakieś info na ten temat, ale ja nie śledziłam tematu. Ciri też by się przydała.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: KubaP »

Jaskier, Geralt, Yarpen i Triss?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sirafin »

lilula91 pisze:Mam nadzieję, że Trzewiczek w którymś dodatku doda postać Yennefer, bo to jedna z mich ulubionych. Nigdy nie rozumiałam dlaczego w grach na PC ją pomijali, choć może było jakieś info na ten temat, ale ja nie śledziłam tematu.
No to się bardzo mylisz, bo stanowi niezwykle ważny element fabuły gier PC ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: mat_eyo »

KubaP pisze:Jaskier, Geralt, Yarpen i Triss?
?
Nie, Batman, Superman, Spiderman i Wonder Woman :P

Jeśli fabularnie gra będzie w jakiś sposób spójna z grami video to nic dziwnego, że pominieto Yen. Co do Ciri, to sprawa jest śliska, ona jast taką carte blanche. Można by z niej zrobić każdego, nawet głównego antagonistę, więc trzeba by uważać żeby nie wkurzyć fanów książki ;)
Ostatnio zmieniony 19 lut 2014, 13:30 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

Furia pisze:Może powielam jakieś info, ale na Twitterze pojawiło się zdjęcie figurek.
https://pbs.twimg.com/media/Bgs_eXZIEAAUb0K.jpg
Z czyjego Twittera pochodzi to zdjęcie?

@mat_eyo
Ciri budzi ambiwalentne uczucia wśród fanów książki. Jedni ją lubią, inni kompletnie nie trawią.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pan_satyros »

sirafin pisze:
lilula91 pisze:Mam nadzieję, że Trzewiczek w którymś dodatku doda postać Yennefer, bo to jedna z mich ulubionych. Nigdy nie rozumiałam dlaczego w grach na PC ją pomijali, choć może było jakieś info na ten temat, ale ja nie śledziłam tematu.
No to się bardzo mylisz, bo stanowi niezwykle ważny element fabuły gier PC ;)
Dokładnie - najlepsze zostawia się na wielki finał ;)
Wiele sobie obiecuję po wątku Yennefer w nowym Wieśku na PC.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Furia »

vojtas pisze:
Furia pisze:Może powielam jakieś info, ale na Twitterze pojawiło się zdjęcie figurek.
https://pbs.twimg.com/media/Bgs_eXZIEAAUb0K.jpg
Z czyjego Twittera pochodzi to zdjęcie?
Mike Urbanski podane dalej przez Portal.
pan_satyros pisze:Wiele sobie obiecuję po wątku Yennefer w nowym Wieśku na PC.
Ja też. Sama nie wiem na co bardziej czekam. Na planszówkę czy na grę PC.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: kwiatosz »

Ja wiem, że bardziej czekam na planszówkę, bo jak wyjdzie wersja PS4 to żona każe kupić konsolę, a tania impreza to to nie jest...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: mat_eyo »

Furia pisze:Sama nie wiem na co bardziej czekam. Na planszówkę czy na grę PC.
W moim wypadku to żaden dylemat - gra planszowa (po zapowiedziach odnośnie skomplikowania itd) może być co najwyżej dobra, gra video ma być jednym z kandydatów do tytułu Gra Roku 2014 ;)

@kwiatosz nie jest tak źle, a do premiery Wieśka powinno być jeszcze lepiej. Ja po sprzedaży starej musiałem dopłacić ~600 zł
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Sandman »

Na BGG Witcher najbardziej wyczekiwaną gra w kategorii gier opartych na książkach.
http://www.boardgamegeek.com/geeklist/1 ... tem3041005
Nie tylko my się jaramy. :lol:
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
lilula91
Posty: 23
Rejestracja: 17 sty 2014, 11:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: lilula91 »

sirafin pisze:
lilula91 pisze:Mam nadzieję, że Trzewiczek w którymś dodatku doda postać Yennefer, bo to jedna z mich ulubionych. Nigdy nie rozumiałam dlaczego w grach na PC ją pomijali, choć może było jakieś info na ten temat, ale ja nie śledziłam tematu.
No to się bardzo mylisz, bo stanowi niezwykle ważny element fabuły gier PC ;)
Ok, przepraszam, ja grałam tylko w pierwszą część, dwójki mój laptop nie uciągnął , trójki tym bardziej nie da rady, dlatego z niecierpliwością czekam na planszówkę:)
Żaku
Posty: 65
Rejestracja: 13 maja 2013, 16:45

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Żaku »

Mam nadzieję, że każdym bohaterem będzie się całkowicie inaczej grało. Np. każdy będzie miał unikatowe drzewko umiejętności, itd.
Awatar użytkownika
Maciek Mazgaj
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2012, 14:11
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Maciek Mazgaj »

Gdzieś wcześniej padły tu sugestie połączenia premiery Wiedźmina planszowego z komputerowo/konsolowym. Nie wiem na ile się to sprawdzi, ale przypadkowo znalazłem takie info http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162, ... BoxTechTxt więc jakby te daty miały się zbiegać i powyższe info jest prawdziwe to nieco się to wszystko wydłuży.
POZD
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rastula »

nie wiem czy FFG będzie zainteresowana czekaniem


zobaczymy - ale premiera planszówki 2015 byłaby słabą wiadomością
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Aduanath »

A FFG wręcz w drugą stronę :D . Z tego co kojarzę, to Wiedźmin przez FFG był zapowiadany na 4 kwartał. Teraz w "upcoming" wisi już na 3 kwartał... :)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sirkozi »

Maciek Mazgaj pisze:Gdzieś wcześniej padły tu sugestie połączenia premiery Wiedźmina planszowego z komputerowo/konsolowym. Nie wiem na ile się to sprawdzi, ale przypadkowo znalazłem takie info http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162, ... BoxTechTxt więc jakby te daty miały się zbiegać i powyższe info jest prawdziwe to nieco się to wszystko wydłuży.
POZD
Też się nad tym zastanawiałem po info na temat gry komputerowej, ale tu są w pewien sposób zależni od FFG, którym raczej niekoniecznie musi zależeć na przekładaniu premiery planszówki. Nie wiem czy to nie będzie z korzyścią, jeśli premiery nie będą w tym samym czasie. Mało kogo byłoby stać na jednoczesny zakup gry komputerowej i planszowej (pewnie w sumie wyjdzie koło 300zł). A tak jak planszówka wyjdzie szybciej i będzie dobra, to narobi jeszcze hype'u na komputerową wersję. ;)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

Maciek Mazgaj pisze:jakby te daty miały się zbiegać i powyższe info jest prawdziwe to nieco się to wszystko wydłuży.
Nie sądzę, by miały się zbiegać. Przede wszystkim dlatego, że planszówka ma się bronić jako samodzielny produkt - tak mówił Rafał Jaki z CDPR. Uważam, że wydawanie WGP w tym samym czasie co W3, byłoby błędem. WGP jest wycelowana zarówno w miłośników planszówek, jak i w graczy komputerowych. Jeśli obie premiery by się nałożyły, to gracze komputerowi po prostu odpuszczą sobie planszówkę; po ukończeniu W3 mogą już nie być zainteresowani WGP. Moim zdaniem optymalnym wyjściem byłoby wydanie WGP w obecnie planowanym terminie, czyli 3-4 kwartał tego roku. W ten sposób planszówka będzie nakręcać hype na W3, mimo przesuniętej premiery. Gracze komputerowi będą mieli znacznie więcej czasu, by ograć WGP i by śnić o W3. ;) Premierę planszówki połączyłbym z odpaleniem przedsprzedaży na W3.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Misio205 »

Pewnie dlatego przesunęli premierę W3. Dzięki wydaniu planszówki wcześniej mogą nakręcić ten magiczny "hype" na grę komputerową, jednocześnie ciągle ją udoskonalając.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Karit »

Misio205 pisze:Pewnie dlatego przesunęli premierę W3. Dzięki wydaniu planszówki wcześniej mogą nakręcić ten magiczny "hype" na grę komputerową, jednocześnie ciągle ją udoskonalając.
Nie sądzę, aby to była jakaś grubsza zaplanowana akcja i aby wydanie planszówki tak bardzo nakręcało na kupienie gry komputerowej.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: mat_eyo »

Misio205 pisze:Pewnie dlatego przesunęli premierę W3. Dzięki wydaniu planszówki wcześniej mogą nakręcić ten magiczny "hype" na grę komputerową, jednocześnie ciągle ją udoskonalając.
Poważnie uważasz, że zysk z hype'u powstałego w wyniku sprzedaży planszówki byłby w stanie przeważyć straty powstałe w wyniku nieobecności W3 w sklepach podczas przedświątecznej gorączki? Moim zdaniem niemożliwe, powód musi być inny.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Wintermute »

Misio205 pisze:Pewnie dlatego przesunęli premierę W3. Dzięki wydaniu planszówki wcześniej mogą nakręcić ten magiczny "hype" na grę komputerową, jednocześnie ciągle ją udoskonalając.
Na przesunieciu komputerowego Wiedzmina z przedswiatecznej goraczki '14 na luty '15 CDP straci grube miliony i nie ma takiej planszowki, ktora moze pokryc te strate...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

Wintermute pisze:Na przesunieciu komputerowego Wiedzmina z przedswiatecznej goraczki '14 na luty '15 CDP straci grube miliony i nie ma takiej planszowki, ktora moze pokryc te strate...
Grube miliony to oni by stracili, gdyby wydali zabugowaną grę w pierwotnie zakładanym terminie (czyli w czwartym kwartale). Ponadto nic by nie mogło zrekompensować skazy na świetnej reputacji, budowanej mozolnie przez wiele lat przez CDPR. Oczywiście szkoda świąt (to żniwa dla branży growej i zabawkarskiej), ale mówi się trudno. Są jeszcze inne metody, by podtrzymywać zainteresowanie tytułem - robi się to poprzez wypuszczanie produktów powiązanych. Jedno napędza drugie.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Jacek_PL »

Wintermute pisze: Na przesunieciu komputerowego Wiedzmina z przedswiatecznej goraczki '14 na luty '15 CDP straci grube miliony i nie ma takiej planszowki, ktora moze pokryc te strate...
E tam Monopoly Wiedźmin Edition na pewno by pokrył :lol:

Swoją drogą było już wiele razy wspominane że gra planszowa i komputerowo/konsolowa to osobne produkty i w założeniu nie mają się promować nawzajem, a raczej uzupełniać i zwiększyć zysk z marki.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sqb1978 »

Zawsze powód może być zupełnie inny, a dopracowanie produktu to tylko medialne wytłumaczenie.
Mogą to być zmiany na rynku, negocjowanie nowych warunków produkcji czy nawet odejście kluczowych pracowników.
Nie wszystko wygląda na to czym jest ;)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

sqb1978 pisze:Zawsze powód może być zupełnie inny, a dopracowanie produktu to tylko medialne wytłumaczenie.
Oczywiście. Niemniej podana wersja jest bardzo prawdopodobna, zwłaszcza że erpegi z otwartym światem generują ogrom bugów w trakcie tworzenia. Wiele gatunków w tej kategorii wysiada w przedbiegach.
ODPOWIEDZ