Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Sekator pisze: 26 paź 2018, 12:48
Morsereg pisze: 26 paź 2018, 11:42
kozz84 pisze: 26 paź 2018, 11:35 Dla mnie rozgrywanie ich jako przerywniki jest nietematyczne.
dlatego ja kampanie zaczynam tymi scenariuszami dodatkowymi.
A nie trzeba wydać punktów doświadczenia żeby taki scenariusz zagrać w kampanii?
trzeba - klatwa 1xp karnawal 3xp
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Gatherey »

Pytanko odnośnie przekładek w "Powrocie do...". Czy one się zmieszczą do skrzyni od Warboxa/Geekmoda? Jest w stanie ktoś to zweryfikować lub ewentualnie zmierzyć ich szerokość?
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1021 times
Been thanked: 494 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Miszon »

Munchhausen pisze: 26 paź 2018, 10:21 Nie wiedziałem nawet, że podstawka się wyczerpała - słyszałem tylko o dodruku Dunwicha.
Na 100% tak było, na początku września próbowałem kupić podstawkę i w 2 sklepach gdzie zwykle kupuje nie było i odpisali że nakład wyczerpany, znalazłem w trzecim, a ogólnie cena podstawki zaczęła dramatycznie wtedy rosnąć (gdzieniegdzie już po 150 była, w tym w jednym ze sklepów zdrozala nagle o ok. 20-25 zeta).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Gatherey pisze: 26 paź 2018, 14:01 Pytanko odnośnie przekładek w "Powrocie do...". Czy one się zmieszczą do skrzyni od Warboxa/Geekmoda? Jest w stanie ktoś to zweryfikować lub ewentualnie zmierzyć ich szerokość?
Mam skrzynke warboxa i przekladki nie wejda. ich szerokosc jest taka jak pudla "Powrotu do .."
Pod warboxowa skrzynke pasuje sporo przekladek z bgg.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2452
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 562 times
Been thanked: 272 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Markus »

No i mamy zapowiedź pierwszego mythos packa z 4 cyklu

Obrazek
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

Art paczki ładny, z miejsca chyba jeden z moich ulubionych. Dziwi mnie tylko zasada względem nowych, dwuklasowych kart w odniesieniu do badaczy z Dunwich. Podążając za podanym przykładem, jeśli badacz normalnie nie ma dostępu do jakiejś klasy w ramach deckbuildingu (dajmy na to, Leo chce używać wspomnianego Tennessee Sour Mash), ale dwuklasowa karta ma przynajmniej jedną z ikon, która nie jest u niego ograniczona, to dostaje pass, ale Ashcan albo Zoey już nie i muszą zużyć jeden z pięciu slotów? Hm. AH i tak ma dość silne restrykcje w deckbuildingu i dodawanie kolejnej mini-zasady w przypadku dual-class trochę unosi brew.
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

Skid trochę zamotałeś swój przykład.
W artykule podali, że Diana mimo iż nie ma dostępu do kart seekera (czyli wiadomo, że nie będzie to jej druga podklasa) może używać zwój.
Natomiast ponoć ktoś pytał FFG na FB i jest info, że u Rexa ( i innych postaci z DD) karta dwuklasowa (np. zielona i czerwona) zabierze dwa sloty z 5.
A u Loli też dwukrotnie będzie się liczyła do limitów 3 kolory po 7 kart. Nie jest to dla mnie 100% sprawdzone info, ale brzmi sensownie.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

While the drifter has unlimited access to survivor cards, he can only have up to five level zero cards from any other class. Tennessee Sour Mash is both a survivor and a rogue card, and therefore it fills one of his five other-class slots.
Wracam do przypadku Ashcana, bo jest w artykule: Karta pół zielona, pół czerwona - zabiera jeden slot z pięciu.
*Ta sama karta użyta przez badacza z Dunwich innego niż Jenny lub Ashcan zużyłaby dwa sloty z pięciu. (za redditem i FB)*
Ktoś jak Diana, która nie może używać kart żółtych, może bez najmniejszego problemu i bez żadnych ograniczeń używać karty, której jedna z klas nie odpowiada jej własnej - jak zwój. Wydaje mi się, że nic nie zakręciłem, choć wcześniej użyłem Leo w przykładzie zamiast Diany, bo wolałem mówić o tej samej karcie jak w podanym przykładzie (Tennessee Sour Mash) żeby zobrazować "krótszy koniec kijka".

Zasady deckbuildingu na badaczach z Dunwich nie mówią natomiast o slotach, ale o kartach. Tak patrząc: to, że karta nie należy do Twojej klasy żadną z dwóch ikon klas nie powinno sprawić, że liczysz ją podwójnie, bo ograniczenie mówi o liczbie kart, nie slotów. Jest to nieintuicyjne i wymaga zmiany semantycznej: card -> slot. Jak dla mnie to się kwalifikuje na erratę do wszystkich postaci, które mają liczbowe ograniczenie liczby określonych kart w deckbuildingu (jak na przykład Finn, Norman, Carolyn): zamienić "karty" na "sloty", a sloty odnosić do ikon klas. Karta to karta, slot to slot. Talia ma mieć ostatecznie określoną liczbę kart, nie slotów, więc trzeba to językowo oddzielić.

Wydaje się to wybitnie niesprawiedliwe dla postaci z Dunwich, które w całym rachunku dostały krótszy koniec kijka: ktoś, kto pasuje klasą do jednej z ikon ma lepiej niż ktoś, kto pasuje jedną, ale drugą MUSI wypełnić jeden z ograniczonych slotów. Nie wiem, mi to wygląda na celowy zniechęcacz do używania postaci z Dunwich, szczególnie jeśli to ograniczenie obejmuje TYLKO badaczy z Dunwich, a wspomnianej trójki (Finn, Norman, Carolyn) już nie. W artykule stoi:
If, however, an investigator has limited access to one of the classes on a multiclass card, that card occupies one of the investigator’s limited slots!
więc też wydaje się że cała ósemka powinna się łapać (i na przykład Norman traci wtedy jeden slot z pięciu na karty mistyka poziomu 0 za każdy zwój z artykułu, choć dalej tylko jeden za Enchanted Blade z obrazka w artykule). Z mojej perspektywy to zupełnie niepotrzebne, chyba że planują jakieś ostro przegrzane karty i tworzą zasadę "na zaś". To co pokazali z paczki jest dobre, ale też nie jest jakoś tak fantastyczne, żeby samo z siebie uzasadniało zmianę rozumienia zapisu zasad deckbuildingu. A teraz zagwozdka: jak będzie karta dwuklasowa z xp i jedna ikona nie pasuje do postaci a grasz Ashcanem, to czy druga ikona zabiera Ci slot? Zasada mówi o kartach poziomu 0... Chyba że multi-class zawsze będzie poziomu 0, wtedy nie będzie problemu. Tak jak pisałem, headscratcher - wydaje się więcej komplikować.

A tak przy okazji, karty multi-class psują moją koncepcję organizacji kart w albumach. Raz jeszcze zaczynam myśleć, że może jednak trzeba było zostać przy porządku numerycznym BEZ rozbicia klasowego. Ech, takie moje szczęście...!

Swoją drogą, jakiś spoiler kart z ostatniej paczki cyklu by się przydał. Poprzedni spoiler był z dwutygodniowym wyprzedzeniem i już głód się załącza.
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

Ok, trochę to może zamotane, ale ufam, że w instrukcji dobrze to wyjaśnią.
Z jednej strony mamy limit kart np. 30. A z drugiej 5 kart innych klas.
Więc jeśli na potrzeby limitu talii ta karta będzie się liczyła jako jeden slot, a na potrzeby 5 kart jako dwa, to faktycznie trochę to przekombinowane.
Ale jeśli to dobrze wyjaśnią w instrukcji, to będzie ok.

A to, że psują koncepcję. Aktualnie mamy pewnie 5 kart. Ja mam na każdy kolor osobno i na neutralne. Po prostu zrobię 7 miejsce i osobno wszystkie złote będę trzymał.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Munchhausen »

Markus pisze: 03 lis 2018, 23:45 No i mamy zapowiedź pierwszego mythos packa z 4 cyklu

Obrazek
To jest chyba najładniejsza grafika z Arkham, jaką widziałem, ale mogę być nieobiektywny, bo fiolet jest moim ulubionym kolorem. Chętnie bym to sobie powiesił na ścianie :)

Ale te dwuklasowe karty jakoś mnie nie przekonują, bo zbyt udziwniają deckbuilding. Jedna karta liczy się za dwie? Mniej intuicyjnie się chyba nie dało tego zrobić...
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: litk »

Witajcie, chciałem zacząć przygodę z tą grą, ale patrzę że do tej gry jest kilkadziesiąt stron erraty i poprawionych kart, więc jak grać w coś takiego?
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Munchhausen »

litk pisze: 04 lis 2018, 23:22 Witajcie, chciałem zacząć przygodę z tą grą, ale patrzę że do tej gry jest kilkadziesiąt stron erraty i poprawionych kart, więc jak grać w coś takiego?
W listopadzie akurat wychodzi dodruk podstawki i Dziedzictwa Dunwich, więc zakładam, że będą miały poprawione karty - ciężko o lepszy moment na początek swojej przygody z polską wersją Arkham :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8762
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2676 times
Been thanked: 2357 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Curiosity »

litk pisze: 04 lis 2018, 23:22 Witajcie, chciałem zacząć przygodę z tą grą, ale patrzę że do tej gry jest kilkadziesiąt stron erraty i poprawionych kart, więc jak grać w coś takiego?
Ale te erraty to są do całości, czyli podstawki i bodajże 4 cykli.
Sama podstawka ma niewiele błędów, a Dunwich zaraz wyjdzie poprawiony. To Ci powinno wystarczyć na dużo grania.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Duza czesc tej erraty i faq to doprecyzowanie działania kart i interakcji miedzy nimi. Samych błedów jak na liczbę dodatków które wyszły nie jest dużo.
Dodruki podstawki i dziedzictwa dunwich sa w drodze i one juz nie powinny miec zadnych bledow.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 331
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: skiba »

Zorak pisze: 05 lis 2018, 00:29 Duza czesc tej erraty i faq to doprecyzowanie działania kart i interakcji miedzy nimi. Samych błedów jak na liczbę dodatków które wyszły nie jest dużo.
Dodruki podstawki i dziedzictwa dunwich sa w drodze i one juz nie powinny miec zadnych bledow.
A myślicie, że będzie się dało od Galakty dostać same poprawione karcioszki bez błędów?
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Munchhausen »

skiba pisze: 05 lis 2018, 09:15 A myślicie, że będzie się dało od Galakty dostać same poprawione karcioszki bez błędów?
Szczerze wątpię, za dużo tego, żeby im się to opłacało. Sam planuję kupić nowe wydanie, a stare wymienić na jakimś MatHandlu.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

Dobry żart :) Dali plik pdf z poprawionymi kartami na stronie i na więcej nie masz co liczyć.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Oj bez przesady. Drokujesz w kolorze na dobrym papierze, przycinasz i w koszulke razem z karta. Ja swoje karty trzymm w ultra pro i roznicy nie widac.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

FFG swoich nie poprawia i nie dosyla wiec nie ma co liczyc ze Galakta to zrobi
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Golfang
Posty: 1985
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Golfang »

A gdzie można znaleźć te karty w jakimś ładnym formacie - żeby puścić na drukarkę kolorową? Na razie zależy mi głównie na poprawkach kart z podstawki oraz całej serii carcosy...
----------------
10% flamberg.com.pl
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1021 times
Been thanked: 494 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Miszon »

W podstawce są chyba że 3-4 błędy.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

Miszon pisze: 05 lis 2018, 12:13 W podstawce są chyba że 3-4 błędy.
Z doświadczenia powiem Ci, że po jakimś czasie nieistotne.
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1021 times
Been thanked: 494 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Miszon »

A to już inna sprawa. Wystarczy pamiętać o 2 ikonkach z tego co pamiętam.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

Jeśli ktoś się martwi o kontynuację naszej ulubionej karcianki w języku polskim, to dzisiaj na forum Galakty padły następujące słowa:
Ze względu na ostatni gorący okres targowy jesteśmy odrobinę do tyłu z zapowiedziami, ale mogę Was uspokoić – nie musicie się bać o kontynuację serii ;)
Czyli zapowiedź nowego cyklu to (prawdopodobnie) wyłącznie kwestia czasu.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: brazylianwisnia »

Nie ma obaw o Arkham bo to ich ostatni koń pociągowy. Wszystko inne umarło i możliwe że kolejne gry FFG przejmie już Rebel.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ