(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Ja będę, ale od 19. Jak się będzie dało, to się zapisuje na Janosika ;)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: oopsiak »

gibon pisze:Produkcja-Kompletacja-Kooperacja (w skrócie Prokoko).
Lllubię to!
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

oopsiak pisze:
gibon pisze:Produkcja-Kompletacja-Kooperacja (w skrócie Prokoko).
Lllubię to!
THX. Ja też bo my informatycy ponoć kochamy skróty (LOL). IMHO nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością.
BTW: lepiej by brzmiało Prokom ale ktoś już wykorzystał ten skrót.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

gibon pisze:BTW: lepiej by brzmiało Prokom ale ktoś już wykorzystał ten skrót.
ROTFL!
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

gibon pisze:No to spoko, ja też będę. Załatwiłem sobie opiekę nad dziećmi :-)
Przyniosę Śmieciowisko, które poprawiłem już tydzień temu.
Tzn poprawiłeś w środe w nocy po naszych uwagach z zeszłego tygodnia czy też uważasz że poprawiona jest ta wersja która przyniosłeś tydzień temu? :)

Ja będę od ok 17.30. Mam Saurona na jeden test poprawek po uwagach klienta i chętnie zagram w Janosika.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Też się pojawię koło 17:30. Pewnie będę coś miał ze sobą, ale też chętnie potestuję coś czyjegoś.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

No niestety atak grypy w moim domu powstrzyma mnie dzisiaj przed przybyciem.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

buchuchu i znów nie poznam Janosika! :( zdrowia! :) ja brzoza, ja brzoza, 19:00
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Spinus
Posty: 31
Rejestracja: 15 cze 2012, 16:58
Lokalizacja: Sierpc

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Spinus »

Postaram się być chwilę po 18:00 z moim "zarośniętym ogródkiem" :)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Wczoraj się odbyło bardzo miłe i udane spotkanie :) Było nas chyba z trzynaścioro. Choć przybyłem z dużym opóźnieniem, zarejestrowałem, że grano w Śmieciowisko, które chyba wreszcie zaczęło działać, Kosiareczki (które podobno wyewoluowała w lekką karciankę — czemu nikt o tym nie pisze? :) ), Króla Saurona (nie narzekam, wygrałem :) ) oraz Mab… Mahrab… Curry House :D, ktore ponoć jest coraz lepsze. Muszę zagrać! Słyszę, że wszystkie te gry dojrzewają, nie ma nawet za bardzo na co ponarzekać :)

Kosiareczki, Curry House i Janosik — liczę na rozgrywki :)

A no i jeszcze testowano grę bitewną o starciu średniowiecznych armii. A w kątku Zephyr z kolegą omawiali jakiś jeszcze nieistniejący projekt. Zapowiada się ciekawie :)

Ja z Janem zaprezentowałem projekt wańka-wstańka (prosimy o dyskrecję) i już go przez jakiś czas nie zobaczę, bo mi go zabrali. He.

Dziękujemy Wam wszystkim za udział w spotkaniu! Przybywajcie za tydzień!
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: oopsiak »

Kosiareczki - zostałam paskudnie oszukana :P gdybym wiedziała, że w razie remisu liczy się kolejno liczba kart trójkowych, dwójkowych itd, to nie brałabym na koniec dwóch singlowych drzew, tylko jedno podwójne! ;( siądę sobie w kątku i popłaczę nad swoim losem :P wydaje mi się, że wszystko co było konstruktywnego do powiedzenia - zostało powiedziane. Przychylam się do pomysłu Jaśka odnośnie do wielozadaniowych kart - ach, dylematy, dylematy!

Bal u Senatora - tu też chyba wszystko zostało powiedziane. Po małych poprawkach będzie śmigać :)

Wańka-wstańka - buju-buju :) tak mnie potem naszło - a ofiary mają być kartonowe czy plastikowe?

Mahabharata - pomarańczowa talia zaczęła działać - da się robić combosy, bohaterowie wspierają piechotę, wreszcie chciałam brać białe karty, chociaż niestety chyba nadal nie bardzo chcę mieć inicjatywę : / wciąganie do pojedynku też zaczęło działać, jeśli chcę kogoś przyblokować, zanim zrobi test karmiczny - suuuuper :)
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

oopsiak pisze:wreszcie chciałam brać białe karty, chociaż niestety chyba nadal nie bardzo chcę mieć inicjatywę : /
Właśnie to mnie zastanowiło w końcowej fazie gry, ale zapomniałem zapytać, czemu chciałaś się jej pozbyć :) Inicjatywa jest niefajna, bo musisz się ruszyć jako pierwsza, czy dlatego, że nie dostajesz bonusowych kart? Czy inicjatywa byłaby atrakcyjniejsza, gdyby gracz ją posiadający miał 1 dodatkową akcję (o słabym efekcie, ale pozwalającą raz "przeczekać")? Pamiętaj, że nie posiadając inicjatywy nie dostawałabyś wielu białych kart.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

oopsiak pisze:Bal u Senatora - tu też chyba wszystko zostało powiedziane. Po małych poprawkach będzie śmigać :)
Czy to jest gra Lothara? :)

W bujubuju ofiary tekturowe.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

W Balu chyba największymi mankamentami są: mały wpływ planszy/ruchu na grę oraz "zerojedynkowe" zbieranie informacji. Po przemyśleniach wydaje mi się, że gdyby przebieg gry nie był taki powtarzalny (wszyscy idą łeb w łeb z liczbą kart, do momentu, gdy ktoś nie zdecyduje się działać i albo zostaje mocno w tyle, bo nie zdobywa informacji, albo sprawia, że wszyscy pozostali gracze też zaczynają działać, bo sprzyja temu układ kart u graczy, a poza tym trzeba gonić lidera), ruch na obecnych zasadach mógłby działać lepiej (wtedy faktycznie opłacałoby się czasem ruszyć za X czarnych kart, żeby spróbować wymienić je na czerwone).
Generalnie popieram pomysł Filipa, by eliminować karty tożsamości, zamiast poznawać od razu tę właściwą. Dodatkowo przydałaby się możliwość ataku na ślepo - tyle że w takim przypadku to atakujący musiałby najpierw określić, za ile kart atakuje, żeby broniący się mógł lepiej blefować i nie marnować surowca karcianego. To wprowadziłoby do gry nowe strategie: na powolne skubanie i na podchody, co sprawiłoby, że posunięcia wszystkich graczy nie byłyby aż tak oskryptowane i lustrzane.
fistan
Posty: 62
Rejestracja: 03 lip 2011, 11:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: fistan »

Mahabharata - wreszcie udało mi się zagrać. Nie żałuję :). Choć combosy pomarańczowych pod wodzą Oli doprowadziły do mojej klęski. Jeszcze kilka rozgrywek na opanowanie wszelkich zależności i będzie super. Co do inicjatywy to jeszcze jej nie czuję. Nie wiem jak wykorzystać fakt zmuszenia przeciwnika do brania konkretnych kart. No i jeszcze sprawa bonusu dla drugiego gracza to mocny dodatek.


a tak off topic to jeśli ktoś jest zainteresowany wiekopomne dzieło Rosyjskiej kinematografii na podstawie prozy J.R.R.Tolkiena Хоббит / The Hobbit (СССР / USSR, 1985 г.)
Ostatnio zmieniony 14 lut 2013, 22:38 przez fistan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spinus
Posty: 31
Rejestracja: 15 cze 2012, 16:58
Lokalizacja: Sierpc

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Spinus »

Rzeczywiście wczorajsze spotkanie należy zaliczyć do bardzo sympatycznych. Gdyby nie ten drobny incydent z końcowym naliczaniem punktów w kosiareczkach było by idealnie :) Oopsiak don't cry :D Nie mniej dziękuję wszystkim za test i konstruktywną krytykę :)

Śmieciowisko - podtrzymuję swój sprzeciw przeciwko pobieraniu w biały dzień opłaty od jednego gracza i dawanie w to miejsce profitów innemu graczowi :x :D Reszta sam miód.

Z gry o starciu średniowiecznych armii zapowiada się cięższy tytuł. Z resztą z racji samej wagi ówczesnych zbroi ta gra nie może być lekka :D

Stalker na następnym spotkaniu czekam z przygotowaną i odpaloną kosiarką na Ciebie :)
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

W tę środę przyniosę aż 3 nowe gry do błyskawicznego zepsucia! :D No i standardowo: Curry House w wersji 3.1.1.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

Ja będę z Janosikim i Piwem.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Ja będę jak się dokuruję z Sauronem na dożynki i chętnie zagram Janosika i nowości Jana. :)
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

O ile mi glut da żyć, to piszę się, jak zapowiedziałem, na Kosiareczki, Curry House i Janosika :D
(czyli wszystkiego nie skonsumuję)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

Jako tester głównie.
deaddrone
Posty: 8
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:10

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: deaddrone »

Witam ponownie

Chętnie wpadłbym potestować i jednocześnie przynieść poprawioną wersję mojego projektu Simbolo (układanie symboli według wzoru). Cel został ten sam ale mechanika została zmieniona, gra zrobiła się dynamiczniejsza i jest dla max 4 osób.

pozdrawiam i do zobaczenia :)
Bartek
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Wpadaj, potestuj, może zdążymy zagrać i w Twoje.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
foxxiak
Posty: 83
Rejestracja: 28 kwie 2010, 11:37
Lokalizacja: Pruszków, Łódź

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: foxxiak »

Hej

Chciałbym pierwszy raz wziąć udział w spotkaniu, bez żadnego prototypu, na razie jako tester:) czy nie znając zasad żadnej z wymienionych wyżej gier jest sens się pojawiać? Widzę że będziecie grali w te tytuły któryś raz z kolei, więc tłumaczenie zasad nowej osobie może być problemem, nie chciałbym opóźniać testów:) o której godzinie zwykle kończycie?

Pozdrawiam Adam L
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

foxxiak pisze:Hej

Chciałbym pierwszy raz wziąć udział w spotkaniu, bez żadnego prototypu, na razie jako tester:) czy nie znając zasad żadnej z wymienionych wyżej gier jest sens się pojawiać? Widzę że będziecie grali w te tytuły któryś raz z kolei, więc tłumaczenie zasad nowej osobie może być problemem, nie chciałbym opóźniać testów:) o której godzinie zwykle kończycie?

Pozdrawiam Adam L
No wreszcie ktoś z poczuciem humoru.
Przyjdź to zrozumiesz.
ODPOWIEDZ