AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: orzeh »

E no gra nie jest zła - jak lubi się Obcego to nawet must have ;)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: schizofretka »

Kurczę, wrzućcie w końcu zdjęcia porównawcze 1 z 2. I przyjrzyjcie się dokładnie figurkom, czy ktoś ma coś pouszczypywane - na bgg sporo głosów, że w połowie figurek są jakieś detale ułamane.

A 1ed została przeceniona chyba właśnie teraz ze wzgędu na dwójkę, wcześniej jednak było > 300.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: orzeh »

schizofretka pisze:Kurczę, wrzućcie w końcu zdjęcia porównawcze 1 z 2. I przyjrzyjcie się dokładnie figurkom, czy ktoś ma coś pouszczypywane - na bgg sporo głosów, że w połowie figurek są jakieś detale ułamane.

A 1ed została przeceniona chyba właśnie teraz ze wzgędu na dwójkę, wcześniej jednak było > 300.
Co do figurek - u mnie wszystkie były w całości,żadna nieuszkodzona.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

U mnie tylko jeden stalker miał ukruszone dwa szpony ale są tak małe, ze klejenie ich nie ma sensu... Zaostrzę mu kikuty przed malowaniem :) Combi-Stick u Predatora zgięty, ale wyprostowany ciepłą/zimną wodą. Poza tym wszystko tip-top.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: lunatykuku »

Ja złamałem końcówkę ogona u jednego stalkera przy wyjmowaniu z pudła, ale to się da łatwo naprawić. Pytanie natomiast, czy mieliście u siebie kostki? Na zdjęciach są trzy niebieskie w miejscu na wyprasce, ja nie miałem żadnej i nie wiem czy powinny być w zestawie. Raczej mały problem, bo k20 mam od cholery z infinity, ale jednak..
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: orzeh »

lunatykuku pisze:Ja złamałem końcówkę ogona u jednego stalkera przy wyjmowaniu z pudła, ale to się da łatwo naprawić. Pytanie natomiast, czy mieliście u siebie kostki? Na zdjęciach są trzy niebieskie w miejscu na wyprasce, ja nie miałem żadnej i nie wiem czy powinny być w zestawie. Raczej mały problem, bo k20 mam od cholery z infinity, ale jednak..
U mnie w pudle 3x k20 były
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: lunatykuku »

A to oszusty xD
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

U mnie też były, tylko czarne :)
n0b0dy88
Posty: 45
Rejestracja: 08 gru 2015, 11:21

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: n0b0dy88 »

A jak ma się sprawa tych odkształconych kafli? Jestem ciekawy bardzo.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: orzeh »

n0b0dy88 pisze:A jak ma się sprawa tych odkształconych kafli? Jestem ciekawy bardzo.
nie za dobrze:
https://goo.gl/photos/k8g4LAKCMfoV9Tng8
Zdjęcia po całodniowym leżeniu pod stertą książek :/
Jestem w trakcie pytania fachowców z introligatorni - może coś pomogą.
Awatar użytkownika
weejet
Posty: 98
Rejestracja: 25 kwie 2016, 10:51
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: weejet »

orzeh pisze:
n0b0dy88 pisze:A jak ma się sprawa tych odkształconych kafli? Jestem ciekawy bardzo.
nie za dobrze:
https://goo.gl/photos/k8g4LAKCMfoV9Tng8
Zdjęcia po całodniowym leżeniu pod stertą książek :/
Jestem w trakcie pytania fachowców z introligatorni - może coś pomogą.
To sie samo tak powyginalo? A jak wyciagales z wyprasek byly plaskie? Ale lipa :/
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: orzeh »

Jak wyżej napisałem, było ok, po całej nocy na stole, następnego dnia po pracy takie coś zastałem :/
n0b0dy88
Posty: 45
Rejestracja: 08 gru 2015, 11:21

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: n0b0dy88 »

Kurcze jak to się dzieje że takie coś się robi... Co jest przyczyną? Ma ktoś jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
weejet
Posty: 98
Rejestracja: 25 kwie 2016, 10:51
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: weejet »

Mam nadzieje ze masz wilgoc w domu i dlatego ;) bo jesli spieprzyli kafle i sie same wyginaja to by bylo slabo...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

To kwestia wilgoci. Przerabiałem to kilka lat temu przy okazji kafli do Dusta. Przy wysokiej wilgotności i duzych/niskich temperaturach tektura może się wyginać, ale powinna wrócić do dawnego kształtu po wyschnięciu i wyprasowaniu np. ciężkimi książkami. Nie obraź się, ale na zdjęciach widać, że zostawiłeś grę rozstawioną na prawie całą dobę na stole na poddaszu, w tle widać suszące się pranie - nie są to najlepsze warunki.
Awatar użytkownika
weejet
Posty: 98
Rejestracja: 25 kwie 2016, 10:51
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: weejet »

A na zdjeciu widac ze obok schnie pranie. Jesli nie wietrzysz regularnie to chyba mamy przyczyne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: orzeh »

Tak, juz jestem prawie pewny że to o to chodzi. Napiszę jak mi się to poprostowac uda.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: schizofretka »

Hej, wyprasuj żelazkiem na minimum przez minimalnie wilgotną szmatkę, a potem pod książki. Często pomaga - samymi książkami ciężko już wyschnięte naprostopować.

To niestety normalne zjawisko, jeśli wilgotność w fabryce była wyraźnie inna niż w miejscu używania. Ludzie w tropikach tak mają zawse ;)
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2017, 06:48 przez schizofretka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: orzeh »

schizofretka pisze:Hej, wyprasuj żelazkiem na minimum przez minimalnie wilgotną szmatkę, a potem pod książki. Często pomaga - samymi książkami ciężko już wyschnięte naprostopować.

To niestety normalne zjawisko, jeśli wilgotność w fabryce była wyraźnie inna niż w miejscu używania. Ludzie w tropikach tak mają zawse ;)


[small]Stukał Lucjan Szołajski[/small]
Wczoraj zrobiłem próbę - zobaczę dziś jak wyszło, dziękuję!
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: lunatykuku »

Zagraliśmy ostatnio dwie bitewki w trójkę i muszę powiedzieć, że wtedy dopiero gra nabiera kolorytu :) Współgraczom chyba tez przypadła do gustu.

Już szykuję posiłki dla Marinsów (Power Loader nadaje się idealnie, bo wtedy mogą grać wszyscy z podstawki). Dodatkowo kupiłem Predaliena, bo to fajny model i proxa dla sierżanta z shotgunem dla urozmaicenia.

Pojawił się u mnie niestety problem z powyginanymi kaflami. Dziwne toto, bo przez ostatni tydzień leżały sobie grzecznie posegregowane w pudełku, a teraz nie chcą się nijak łączyć i leżeć równo na stole. Chyba czeka je prasowanie :/
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

lunatykuku pisze:
Już szykuję posiłki dla Marinsów (Power Loader nadaje się idealnie, bo wtedy mogą grać wszyscy z podstawki).
Mógłby ktoś wyjaśnić o co chodzi -żeby mogli grać wszyscy z podstawki? To jest na temat tego ich bitewniaka?
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: lunatykuku »

Na potrzeby bitewniaka też, ale to jest zaznaczone w sekcji ze scenariuszami. Ludzie zawsze grają w pełnym, pięcioosobowym składzie, natomiast na alienów i predatorów są opcje do wybrania. Predatorzy w zależności od wybranej kombinacji dostają dodatkowo jeden lub dwa mimicry tokeny a u alienów jest różny stosunek stalkerów do infant warriorów. Patrząc na koszty punktowe i zawartość gry- Alieni mają 180 pkt, predatorzy podobnie (chociaż do pełnego składu powinien być trzeci mimicra token) a ludzie tylko 113. Dlatego zakupiłem Power Loadera, który w grze kosztuje prawie 70 pkt. i wyrównuje skład ludzi.
n0b0dy88
Posty: 45
Rejestracja: 08 gru 2015, 11:21

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: n0b0dy88 »

lunatykuku pisze: Pojawił się u mnie niestety problem z powyginanymi kaflami. Dziwne toto, bo przez ostatni tydzień leżały sobie grzecznie posegregowane w pudełku, a teraz nie chcą się nijak łączyć i leżeć równo na stole. Chyba czeka je prasowanie :/
Jeden kolega miał już problem z kaflami ale doszliśmy tu do wniosku że to przez zostawienie gry w wilgotnym miejscu. U Ciebie tak same z siebie się wygięły?
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: lunatykuku »

Noo jak pisałem- kafle leżały posegregowane w pudełku na szafie i jak ostatnio wyjąłem to się okazały pogięte. Raczej wina samego wykonania, bo wszystkie gry przechowuję w ten sposób i nigdy nie miałem takiego problemu. Ciężko mówić o wilgotności w takim wypadku.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

lunatykuku pisze:Na potrzeby bitewniaka też, ale to jest zaznaczone w sekcji ze scenariuszami. Ludzie zawsze grają w pełnym, pięcioosobowym składzie, natomiast na alienów i predatorów są opcje do wybrania. Predatorzy w zależności od wybranej kombinacji dostają dodatkowo jeden lub dwa mimicry tokeny a u alienów jest różny stosunek stalkerów do infant warriorów. Patrząc na koszty punktowe i zawartość gry- Alieni mają 180 pkt, predatorzy podobnie (chociaż do pełnego składu powinien być trzeci mimicra token) a ludzie tylko 113. Dlatego zakupiłem Power Loadera, który w grze kosztuje prawie 70 pkt. i wyrównuje skład ludzi.
A są tam w pudle podstawowym zasady/koszty punktowe do tego skirmisha też ?
Na ile się w to punktów na strone gra?
ODPOWIEDZ