Podcast - 2 pionki

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

O rany. Ależ tu dyskusja. Taka jakaś cyfrowa.
Co do itunes'a - na serio, bardzo dużo czasu poświęciłam na to, żeby się udało. Ale się nie udało.
Czytałam, analizowałam. A on wciąż i wciąż domagał się ode mnie nowych rzeczy.
Jak doskonale wiecie, nie jest moją mocna strona wrzucanie różnych formatów w różne miejsca;-)
Nie znam sie na tym chociaż wciąż próbuję poznać.

Co do pomieszczenia w którym nagrywamy, jest to dosyć mały pokój, ściany ma wyłożone półkami z książkami. Raczej nie powinno być pogłosu. Raczej;-)

Nagrywanie na lotniskach natomiast na pewno gwarantuje pogłos ale ma za to zapach przygody. Uwielbiam lotniska.

Dziękuję wszystkim, którzy nas słuchają i wspierają.
Ja osobiście uwielbiam nagrywac bo czuję sie jakbym sobie siedziała z całą ekipa ludzi, których jednoczy wspólne hobby.

No a jak już się tak siądzie z taką dużą ekipa to przecież nie może być bez dygresji i dywagacji....
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: poooq »

Zdrówko z okazji pierwszej rocznicy nadawania!
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

Trzeba to uczcić!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: kwiatosz »

Jeżeli lubicie nosić ubrania - to raczej nie kupnem kota syjamskiego. Albo przynajmniej niech ma takie futro, w jakim kolorze macie ubrania. Ja będąc tru fantastą (czarne, ciemnoczarne i głębokociemnoczarne rzeczy tylko) kupiłem puszystego jasnowłosego syjama i teraz niestety na każde wyjście z domu muszę zużywać całą rolkę odkłaczacza.

Plusy są takie, że to często przytulaki, które nie drapią i nie zabijają jak się je kompie i codziennie grzebie im w zaropiałych oczach (a trzeba tak robić, bo im się od zaschniętej ropy robią odparzenia) - króciutkie kanaliki łzowe (w związku z płaskim pyskiem) zapychają się im momentalnie. No i jeżeli ma latać po dworze to jest duża szansa, że od wilgoci będzie się persowi strasznie futro mechacić i robić kołtuny - które trzeba na bieżąco usuwać, bo inaczej robią się stany zapalne skóry (albo golić przed mokrym sezonem na prawie łyso). Oczywiście są persy z mniej kołtuniącym się futrem, ale nie wiem jak to sprawdzić zawczasu... Ja mam w domu i jestem zadowolony, na nadworne hasanie wyłazi wieczorami i brzydzi się wody lecącej z nieba, więc się nie kołtuni przesadnie (sprawdzić skołtunienie moralne).
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

Ale syjamy maja krótki pysk?!
persa nie chcę;-)
ale skłaniam sie ku schroniskowemu jakiemuś
mamy beżowego psa...a że ja głównie też czarny preferuje to łażę jak jakiś futrzak zaniedbany
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: kwiatosz »

Zombiak mi wyjaśnił, że mamy kota perskiego. Wypowiedź można uznać za prawie niebyłą, oprócz fragmentu o gubieniu makabrycznej ilości sierści.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

W tej sytuacji Twój opis kota i problemów z nim związanych się zgadza;-)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: mig »

Kolejny odcinek podcastu (51), czyli Trzewik mówi "baj, baj" forum :)
http://www.mixcloud.com/2pionki/51-odci ... ntent=html
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: elprzybyllo »

Sz kurde!
A ja jestem pięć odcinków w plecy...
projekt8
Posty: 90
Rejestracja: 17 wrz 2013, 09:33

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: projekt8 »

Suchar alert!
Rozpędówka jak najbardziej Merrytoryczna ;).
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

może chociaż piosnkę o grzybach ktoś zna?;-)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Banan2 »

Merry pisze:może chociaż piosnkę o grzybach ktoś zna?;-)
O grzybach jest Fungi. Polska wersja będzie miała tytuł "Na grzyby!"
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Rafal_Kruczek »

Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Banan2 »

Rafal_Kruczek pisze:http://www.boardgamegeek.com/boardgame/122298/morels
Też o grzybach.
Morels = Fungi = Na grzyby! To jest to samo.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

Morele;-)

Dzięki za podpowiedzi
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

a co robią?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: mig »

Merry pisze:a co robią?
dekorują ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Rafal_Kruczek »

Banan2 pisze:
Rafal_Kruczek pisze:http://www.boardgamegeek.com/boardgame/122298/morels
Też o grzybach.
Morels = Fungi = Na grzyby! To jest to samo.
Pozdrawiam
A o grze słyszałem już dawno, ale nie śledziłem.
Wiec zmiana nazwy, ilustatora i wydawcy trochę mnie zmyliła. :)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Banan2 »

mig pisze:Kolejny odcinek podcastu (51), czyli Trzewik mówi "baj, baj" forum :)
Hmm, taki mały komentarz dotyczący głównego newsu tego odcinka podcastu.

Po pierwsze to szkoda, że taka decyzja zapadła :( Rozumiem powody, ale po prostu szkoda :(

Natomiast po drugie to wina, jak zwykle zresztą bywa, leży gdzieś po środku. Patrząc na wcześniejsze dyskusje o grach wydawanych przez Portal można było odnieść wrażenie, że Trzewik jest nieomylny a gracze powinni go tylko chwalić. Gracze alarmowali, że coś jest nie tak a Portal nic nie pisał albo pisał, że wszystko jest OK. Trzeba przyznać, że Portal bardzo się zmienił (in plus), ale "smrodek" pozostał do teraz. No i pewnie stąd się bierze to, że każda gra Portalu jest oglądana i komentowana na wszystkie strony. Oczywiście co niektórzy forumowicze bardzo przesadzają i wysnuwają niekiedy fantastyczne teorie, ale czasami mają rację. Mam kilka gier Portalu i ilekroć pojawia się coś nowego to zaczynam myśleć: "Kupić teraz, czy poczekać na dodruk (czytaj: drugą edycję), bo a nuż coś tam pozmieniają albo poprawią".

Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

Forum brzmi często absurdalnie i tego znieść się nie da.



Ale czad, mogę pisać co chcę a Trzewik się nie dowie, yeah;-)
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2014, 15:27 przez Merry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: rattkin »

Jak wystawia się na widok publiczny (a Wy robicie to oboje, podcast, sklep, pionki, itd.), to trzeba się liczyć z tym, że się jest na świeczniku. W takiej sytuacji, różni ludzie będą mieli różne rzeczy do powiedzenia o wszystkim, bo taki jest świat. Że internet przyciąga zwykle ludzi, którzy mają dużo do powiedzenia, a mniej się nad tym co mówią, zastanawiają, to rzecz powszechna. Reakcja "post-factum" w stylu "obrażamy się na Was" jest jednak cokolwiek naiwna. Niezbyt grzeczne jest też pośrednie obrażanie graczy, sugerując, że większość z nich jest niemiła, nie mają własnego zdania i gustu i że jak te owce będą podążać i kierować się postami losowych osób na forum i, nie wiem, nie lubić przez te wypowiedzi Portalu czy gier tegoż wydawnictwa. Niezbyt grzeczne jest atakowanie standardów innych graczy i sugerowanie, jakoby oczekiwanie produktu bez błędów (ktory nie jest książką, chyba już to przerabialiśmy) za 100-200 pln, było czymś absurdalnym.

Natomiast całkowicie rozsądne wydaje mi się odejście od komunikacji od forum - ponieważ niekiedy pewnych "walk" wygrać nie można, a angażowanie się w nie raczej nie wygląda wizerunkowo dobrze. W tej sytuacji przekierowywanie pytań i komunikacji przez kanał oficjalny - Portalu, jest jak najbardziej dobrym pomysłem, bowiem jak ktoś faktycznie ma coś fajnego albo niefajnego do powiedzenia, to będzie się musiał wysilić i napisać do Portalu, a dodatkowo nikt tego publicznie nie zobaczy (co zdecydowanie tonuje emocje w takich przekazach).

Innymi słowy, decyzja: w porządku, sposób podania komunikatu: fatalny.

Mówi to entuzjasta gier Portalu, głupi użytkownik forum i debil.
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: neutrino »

Podcast is not enough, czyli Trzewik ma focha, uogólnia i tworzy fałszywy obraz planszówkowej społeczności w Polsce: http://boardgamesthattellstories.wordpr ... r-back-act. Jest mi przykro.

(Czytam i piszę z telefonu; nie zauważyłem jakiegoś mrugnięcia? Un-f*****g-believable.)
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: rattkin »

Rzeczywiście, brak słów. Wycofywanie się z forum to co innego, ale pisanie takich postów... żenujące, przykre, krzywdzące. Nie wiem co powiedzieć.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2014, 18:46 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Banan2 »

neutrino pisze:Podcast is not enough, czyli Trzewik ma focha, uogólnia i tworzy fałszywy obraz planszówkowej społeczności w Polsce: http://boardgamesthattellstories.wordpr ... r-back-act. Jest mi przykro.

(Czytam i piszę z telefonu; nie zauważyłem jakiegoś mrugnięcia? Un-f*****g-believable.)
+1
Z całym szacunkiem, ale odnoszę wrażenie i obym się mylił, że komuś po genconowym sukcesie woda sodowa uderzyła do głowy :(
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Bardias »

Tekst nie zawiera żadnego przykładu "nieustającego" trollingu, co każe zastanowić się, czy to nie osobliwe przewrażliwienie jest powodem tego focha. Chyba, że każda (bardziej i mniej konstruktywna) krytyka uznawana jest przez Trzewika za atak na "planszową rodzinę". Bez konkretów ciężko potraktować poważnie tak krzywdzące słowa o rodzimej społeczności planszówkowej, które wydaje się być bardziej agresywne niż hejty kierowane w stronę Ignacego.

Wydaje mi się, że jest to podręcznikowy przykład selektywnej percepcji i efektu potwierdzenia, tj. Trzewik nie zwraca uwagi na gros pozytywnych opinii o Portalu i grach tego wydawnictwa, przewijających się regularnie przez forum, zapamiętuje głównie "hejty", które zapewne nie zawsze są nieuzasadnione. Z kolei podobna krytyka innych gier planszowych na tym samym forum umyka mu, gdyż nie jest do nich emocjonalnie przywiązany (bądź nie śledzi tych wątków równie uważnie).

Podsumowując - bez cytatów i dowodów na poparcie tezy o wyjątkowej nieuprzejmości "polskiego internetu" względem Ignacego, cała wpis na blogu jest paradoksalnie bezpodstawnym hejtem :) Nie twierdzę, że Trzewik nie ma racji, żałuję jednak, że zmusza czytelnika do bezwzględnej wiary "na słowo" w prześladowanie jego osoby.

Piszę w trzeciej osobie, ponieważ Ignacy podobno na forum już nie zagląda, nie ze względu na brak uprzejmości czy dobrego wychowania : )
ODPOWIEDZ