Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: alpha »

Probe9 pisze: 14 lut 2020, 00:56
Spoiler:
Tak to wygląda dla druku zwykłego (nie-DnŻ):
Spoiler:
Widać więc, że jest mała litera "u" przy kodzie.
a) PL-AHC04 - druk zwykły
b) uPL-AHC04 - druk DnŻ

To jest wg mnie lepszy wyznacznik tego jaki to rodzaj druku, a nie wielkość pudełka, czy wkładki z obrazkiem :)
Te rzeczy mogą się zmieniać bez ostrzeżeń. Można się naciąć na inny rodzaj druku.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Rigidigi »

Mam pytanie.
Dzisiaj dotarł do mnie "Powrót FanaTKa". Słyszałem że Galakta dodawała naklejki z właściwym tytułem i jakiś mały gratis. Czy trzeba się po to odezwać do Galakty, czy sklep powinien to dołożyć?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Rigidigi pisze: 14 lut 2020, 21:12 Mam pytanie.
Dzisiaj dotarł do mnie "Powrót FanaTKa". Słyszałem że Galakta dodawała naklejki z właściwym tytułem i jakiś mały gratis. Czy trzeba się po to odezwać do Galakty, czy sklep powinien to dołożyć?
Odpakowales?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Rigidigi »

brazylianwisnia pisze: 14 lut 2020, 21:17 Odpakowales?
Jeszcze nie. Naklejka będzie w środku?
myrmek
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2019, 00:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: myrmek »

Mam pytanie - ostatnio mam mocną potrzebę zagrania w jakąś grę z klimatem, skłaniam się właśnie ku uniwersum Lovercrafta. Na rynku jest sporo gier osadzonych w tym świecie, więc wybór nie jest prosty - rozważam między innymi Horror w Arkham grę karcianą.

I tu moje pytanie - czy w tym momencie opłaca się wchodzić w ten tytuł? Czytałem kilka ostatnich stron wątku i widzę, że są spore problemy z dodatkami, które podobno są niezbędne, by grało się dobrze przez dłuższy czas w ten tytuł.

Jak w ogóle jesteście zadowoleni z tej gry? Wciąga? Jest klimatyczna? Wymaga dużego "ogarnięcia"?

Gry, które lubię to m.in. Cyklady, K2, Brzdęk, Tzolkin, Ganges, Patchwork, Talisman.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony 15 lut 2020, 12:52 przez myrmek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Moim zdaniem jest Arkham horror LCG i dlugo, dluuugo nic. Pozostale gry z uniwersum sa strasznie ubogie mechanicznie, poziom decyzji, strategie sa znacznie ubozsze. Arkham Horror LCG to 9/10. Eldritch 5,5/10, posiadlosc 6,5/10.
Oczywiście ze warto wchodzić. Mozna kupić dwa najnowsze cykle i to juz jest mnóstwo zabawy a jeszcze przed nami kilka kolejnych. Moim zdaniem z kazdego cyklu można wycisnac kilkadziesiąt godzin zabawy plus kolejna tone na rozkminy dotyczace budowy fajnego decku.

Dodam ze to calkiem inny typ gry niz te ktore wymieniles. Tu trzeba pogodzic sie z losowoscia i rozkminy opieraja sie na tym jak ja okiełznac i jak optymalizowac swoje akcje. Gra też jest po czesci wyscigiem bo czas nas goni nieublaganie i to często przez brak czasu się przegrywa.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
manicminer
Posty: 858
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 79 times
Been thanked: 114 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: manicminer »

myrmek pisze: 14 lut 2020, 22:11 Mam stanie - ostatnio mam mocną potrzebę zagrania w jakąś grę z klimatem, skłaniam się właśnie ku uniwersum Lovercrafta. Na rynku jest sporo gier osadzonych w tym świecie, więc wybór nie jest prosty - rozważam między innymi Horror w Arkham grę karcianą.

I tu moje pytanie - czy w tym momencie opłaca się wchodzić w ten tytuł? Czytałem kilka ostatnich stron wątku i widzę, że są spore problemy z dodatkami, które podobno są niezbędne, by grało się dobrze przez dłuższy czas w ten tytuł.

Jak w ogóle jesteście zadowoleni z tej gry? Wciąga? Jest klimatyczna? Wymaga dużego "ogarnięcia"?

Gry, które lubię to m.in. Cyklady, K2, Brzdęk, Tzolkin, Ganges, Patchwork, Talisman.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Klimat w Arkham Horror LCG jest ale to karcianka, jeśli byś napisał że lubisz Aeons end lub LE:Alien to wtedy ok. A do tych gier co wymieniłeś lepiej pasuje Posiadłość Szaleństwa, Deep madness, Chtulhu Death May Die, Machina Arcana.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

manicminer pisze: 15 lut 2020, 12:40 Klimat w Arkham Horror LCG jest ale to karcianka, jeśli byś napisał że lubisz Aeons end lub LE:Alien to wtedy ok. A do tych gier co wymieniłeś lepiej pasuje Posiadłość Szaleństwa, Deep madness, Chtulhu Death May Die, Machina Arcana.
Nie do końca. Brzdęk to też karcianka z doklejoną planszą. Można powiedzieć, że w Brzdęku planszy jest tyle samo co w AH LCG, bo w Arkham Horror poruszanie się po mapie złożonej z kart to jednak ważny element gry i to stawia już tę "karciankę" blisko gier "planszowych". W tej grze, grając w więcej osób rozdzielenie się to czasami ważna decyzja. Tak jak w Posiadłości mamy plansze z kafelków, w Eldrichu miasta na mapie, tak tutaj w wielu scenariuszach mamy nawet 9 lokacji, pomiędzy którymi możemy się, mniej lub bardziej swobodnie, przemieszczać swoimi postaciami. Wystarczy zamienić karty na figurki, albo kartonowe standy i robi się to jeszcze bardziej widoczne.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

manicminer pisze: 15 lut 2020, 12:40 Klimat w Arkham Horror LCG jest ale to karcianka,
To mamy jakis rasizm wobec karcianek?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 331
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: skiba »

Matt na streamie FFG zdradził, że kolejny cykl się będzie zwal "The Innsmouth Conspiracy" 8) Dostaniemy Silasa jako 6-tego badacza w deluxie? :-D
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Obstawiam ze bedzie jednym z 5tki.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 331
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: skiba »

brazylianwisnia pisze: 19 lut 2020, 15:34 Obstawiam ze bedzie jednym z 5tki.
Nie będzie. Matt w podcaście którymś mówił, że nie chce dawać badaczy z książek jako badaczy podstawowych, bo wtedy ludzie kupujący nowele czują się trochę poszkodowani. Kupują deluxa, a w nim 4 nowych badaczy i 1 stary. Dlatego Marie była jako szósta i dlatego Silas też najprawdopodobniej będzie jako szósty ;-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

To dlaczego Carolyn zajela miejsce guardiana?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gatherey »

brazylianwisnia pisze: 20 lut 2020, 10:14 To dlaczego Carolyn zajela miejsce guardiana?
Chłop wyżej napisał, że dostałem dodatkowego badacza, a nie, że ktoś zajął czyjeś miejsce :p
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

No Carolyn - badacz z książki byla jako jeden z badaczy podstawowych. W skorcie dostaliśmy 4 nowych badaczy i 2 starych. Jakos nie moge uwierzyc ze Matt bedzie tak dobry i da nam dwoch survivorow..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 30 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: trx89 »

Na wstępie zaznaczę, że jestem zielony w LCG dlatego mam pytanie. Jak to jest jeśli chodzi o dadatki do AH. Każdy cykl ma Deluxe Expansion i sporo Mythos Packów. Czy jeśli będę chciał ograć kampanię to powinienem robić to w kolejności: wersja deluxe cyklu + wszystkie mythos packi, czy mogę skupić się na samych wersjach deluxe bo te małe paczki zawierają niepowiązane ze sobą scenariusze i można je nadrobić później?
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Valarus »

trx89 pisze: 20 lut 2020, 14:30 Na wstępie zaznaczę, że jestem zielony w LCG dlatego mam pytanie. Jak to jest jeśli chodzi o dadatki do AH. Każdy cykl ma Deluxe Expansion i sporo Mythos Packów. Czy jeśli będę chciał ograć kampanię to powinienem robić to w kolejności: wersja deluxe cyklu + wszystkie mythos packi, czy mogę skupić się na samych wersjach deluxe bo te małe paczki zawierają niepowiązane ze sobą scenariusze i można je nadrobić później?
Żeby zagrać kampanie musisz mieć Delux i wszystkie Mythos Packi danego cyklu, czyli łączą się ze sobą. Kupując sam Delux dostaniesz dwa z ośmiu scenariuszy danej kampanii.
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 30 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: trx89 »

Valarus pisze: 20 lut 2020, 14:39
trx89 pisze: 20 lut 2020, 14:30 Na wstępie zaznaczę, że jestem zielony w LCG dlatego mam pytanie. Jak to jest jeśli chodzi o dadatki do AH. Każdy cykl ma Deluxe Expansion i sporo Mythos Packów. Czy jeśli będę chciał ograć kampanię to powinienem robić to w kolejności: wersja deluxe cyklu + wszystkie mythos packi, czy mogę skupić się na samych wersjach deluxe bo te małe paczki zawierają niepowiązane ze sobą scenariusze i można je nadrobić później?
Żeby zagrać kampanie musisz mieć Delux i wszystkie Mythos Packi danego cyklu, czyli łączą się ze sobą. Kupując sam Delux dostaniesz dwa z ośmiu scenariuszy danej kampanii.
Ok dzięki, to chciałem wiedzieć.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Trzeba też zaznaczyć że każdy ze scenariuszy z deluxa czy też małych mythosów można grać niezależnie jako standalone poza kampania.
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 30 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: trx89 »

Phate pisze: 20 lut 2020, 15:28 Trzeba też zaznaczyć że każdy ze scenariuszy z deluxa czy też małych mythosów można grać niezależnie jako standalone poza kampania.
A nie psuje to zabawy gdyby np później chciało się przeskoczyć z drugiego dużego rozszerzenia do mythos packa z pierwszego? Nie mówię o historii bo wiadomo, że tutaj pewnie lepiej zachować kolejność, ale jakieś elementy rozwoju postaci nie ucierpią?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Jesli nie grasz kampanii to nie ma rozwoju postaci ani zadnej ciaglosci. Skladasz deck jaki chcesz i za kazde 10xP dokladasz jedno oslabienie do decku.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Kecaj
Posty: 32
Rejestracja: 23 lip 2016, 14:08

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kecaj »

Skoro, jeszcze nikt nie wstawił (chyba, że coś przeoczyłem) to czas na zapowiedź, której większość się spodziewała
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... gotten-age
Kecaj
Posty: 32
Rejestracja: 23 lip 2016, 14:08

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kecaj »

Jak bardzo ocenilibyście potrzebę posiadania Powrotu nocy Fanatyka w skali 1/10, gdyż biję się z zakupem wersji angielskiej i się mocno zastanawiam czy warto tak mieszać.
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Golfang »

Kecaj pisze: 21 lut 2020, 09:07 Jak bardzo ocenilibyście potrzebę posiadania Powrotu nocy Fanatyka w skali 1/10, gdyż biję się z zakupem wersji angielskiej i się mocno zastanawiam czy warto tak mieszać.
Ja oceniam na 1 - dlatego nie posiadam w swej kolekcji - ale mogę się mylić bo może nie wiem co straciłem? Zastanawiałem się czy kupić czy nie swego czasu - ale podjąłem decyzje, że lepiej będzie jak zainwestuję te pieniądze w kolejny cykl.
----------------
10% flamberg.com.pl
Miszon
Posty: 2532
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 503 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Kupiłem i doszedłem do wniosku że więcej powrotów nie kupuje. Tak naprawdę największy plus to pudełko.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ