Podcast - 2 pionki

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Matio.K »

Bardias pisze:Tekst nie zawiera żadnego przykładu "nieustającego" trollingu, co każe zastanowić się, czy to nie osobliwe przewrażliwienie jest powodem tego focha. Chyba, że każda (bardziej i mniej konstruktywna) krytyka uznawana jest przez Trzewika za atak na "planszową rodzinę". Bez konkretów ciężko potraktować poważnie tak krzywdzące słowa o rodzimej społeczności planszówkowej, które wydaje się być bardziej agresywne niż hejty kierowane w stronę Ignacego.

Wydaje mi się, że jest to podręcznikowy przykład selektywnej percepcji i efektu potwierdzenia, tj. Trzewik nie zwraca uwagi na gros pozytywnych opinii o Portalu i grach tego wydawnictwa, przewijających się regularnie przez forum, zapamiętuje głównie "hejty", które zapewne nie zawsze są nieuzasadnione. Z kolei podobna krytyka innych gier planszowych na tym samym forum umyka mu, gdyż nie jest do nich emocjonalnie przywiązany (bądź nie śledzi tych wątków równie uważnie).

Podsumowując - bez cytatów i dowodów na poparcie tezy o wyjątkowej nieuprzejmości "polskiego internetu" względem Ignacego, cała wpis na blogu jest paradoksalnie bezpodstawnym hejtem :) Nie twierdzę, że Trzewik nie ma racji, żałuję jednak, że zmusza czytelnika do bezwzględnej wiary "na słowo" w prześladowanie jego osoby.

Piszę w trzeciej osobie, ponieważ Ignacy podobno na forum już nie zagląda, nie ze względu na brak uprzejmości czy dobrego wychowania : )
Mamy temat do Gradiostacji :D

A tak serio - lubię Ignacego i szkoda, że postanowił zrobić coś tak niemądrego.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 576 times
Been thanked: 932 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Galatolol »

Szkoda, ceniłem sobie fakt, że Trzewik udziela się na forum.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: poooq »

Nemo propheta in patria sua.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 465
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 142 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: noowy »

Bardias, rattkin i neutrino doskonale całą sprawę odejścia podsumowali. Wycofanie się z forum doskonale rozumiem, wyjaśnienie i trochę złośliwości na łamach podcastu też jest dla mnie ok, ale ten post na blogu... "Najbardziej znienawidzona osoba na forum" ? :shock:
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: sqb1978 »

Po prostu nadwrażliwość artysty ;)

Nie miejscie mu tego za złe, bo być może gdyby nie ta wrażliwość i wewnętrzny tragizm to nie powstałyby te dzieła :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: KubaP »

sqb1978 pisze:Po prostu nadwrażliwość artysty ;)

Nie miejscie mu tego za złe, bo być może gdyby nie ta wrażliwość i wewnętrzny tragizm to nie powstałyby te dzieła :)
Pełna zgoda. COś jak Edyta Górniak.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: rattkin »

I Phil Fish.

Ja przez ten post jestem teraz jakoś zrażony do Portalu/Trzewiczków. Inteligentny człowiek, wydawałoby się, i coś takiego wyprodukował - klasyczny PR fuckup, bo ktoś się za bardzo przejął czymś, czym przejmować się nie warto. Ja rozumiem, że otwierają się rynki zagraniczone, że Portal może teraz celować w wyższą skalę, ale takie generalizowanie i pomiatanie polskimi fanami (a to właśnie dzięki nim Portal jest, gdzie jest), jest niesmaczne. Odpisałbym tam na blogu, taki komentarz, który by może tym wielkim zagranicznym fanom trochę otworzył oczy. Dla wyjaśnienia - Ignacy w poście miesza pojęcia troll, hate i bully - na to ostatnie słowo reaguje się najmocniej, bo oznacza znęcanie się (fizyczne lub psychiczne). Z całym szacunkiem, ale nie sądzę by gracze polscy grozili czymkolwiek Ignacemu lub jego rodzinie - a jeśli tak, to trzeba to nagłośnić do odpowiednich organów, a nie walczyć na forach.

Odpisałbym, ale... ech, nie chce mi się. Jestem osobą, która poświęciła dużo czasu na tłumaczenie innym zasad do wielu gier Portalu, odpowiadam na pytania na BGG, kupuję z ich sklepu wszelkie pierdołki do gier i tak dalej i tak dalej. Mam nawet właśnie przygotowaną ciekawą (mam nadzieję) niespodziankę, na konkurs fotograficzny Portalu, coś co wykracza daleko poza "zdjęcie". Ignacy, jeśli potrzebujesz wsparcia w internetowych dyskusjach, czy w czymkolwiek innym, daj znać, zawsze da się coś poradzić - to jest kwestia doświadczenia w dyskusjach w internecie - daj się pokazać ludziom, którzy doceniają, to co robicie (nawet jeśli równolegle serwują relatywnie konstruktywną krytykę, jak ja). Natomiast w obecnym momencie, sam już nie wiem, kto tu jest większym trollem. A szkoda.

Jakaż to ironia, że tytuł postu brzmi "Don't turn your back".... nie sądzicie?
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2014, 13:58 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Matio.K »

rattkin pisze:Z całym szacunkiem, ale nie sądzę by gracze polscy grozili czymkolwiek Ignacemu lub jego rodzinie (...)
"W moim egzemplarzu brakowało żetonu - zamorduję Cię i Twoją rodzinę Ty ..."

Jakoś sobie tego nie potrafię wyobrazić, bo mówimy o planszówkach. W każdym razie PR fuckup. Czasami, co zauważyłem choćby po sobie, czasem lepiej własne poglądy zostawić dla siebie. No, ale minie trochę czasu i każdy się oswoi z myślą, że Ignacego na forum nie ma i nie będzie. Wyciągnie lekcję [miejmy nadzieję] i dwa razy zastanowi się nim postanowi popełnić kolejny tak niefajny wpis.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Banan2 »

rattkin pisze:Ja przez ten post jestem teraz jakoś zrażony do Portalu/Trzewiczków. Inteligentny człowiek, wydawałoby się, i coś takiego wyprodukował - klasyczny PR fuckup, bo ktoś się za bardzo przejął czymś, czym przejmować się nie warto. Ja rozumiem, że otwierają się rynki zagraniczone, że Portal może teraz celować w wyższą skalę, ale takie generalizowanie i pomiatanie polskimi fanami (a to właśnie dzięki nim Portal jest, gdzie jest), jest niesmaczne.
+1 i pozwoliłem sobie wytłuścić szczególnie ważną kwestię.
Dla mnie wzorem w komunikacji z graczami jest D.W. (forum Galakty). Pomimo bardzo różnych wpisów graczy zachowuje spokój i rzeczowo wyjaśnia co trzeba. Gdyby natomiast reagował jak Trzewik, to być może Galakty w ogóle by już nie było.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Banan2 »

Odcinek nr 52
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

Wow;-)
Btw, ciekawe, że na forum odc jest szybciej niz na głównej stronie. Wpis mój z podcastem się "przegląda" właśnie ;-)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Banan2 »

Banan2 pisze:Odcinek nr 52
Good, bad, ugly
-1 - nuuuuda i IMHO bez sensu.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: mig »

Nowy odcinek: http://www.mixcloud.com/2pionki/53-odci ... ntent=html


Faktycznie, Football business był genialny :D
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: KubaP »

Banan2 pisze:
rattkin pisze:Ja przez ten post jestem teraz jakoś zrażony do Portalu/Trzewiczków. Inteligentny człowiek, wydawałoby się, i coś takiego wyprodukował - klasyczny PR fuckup, bo ktoś się za bardzo przejął czymś, czym przejmować się nie warto. Ja rozumiem, że otwierają się rynki zagraniczone, że Portal może teraz celować w wyższą skalę, ale takie generalizowanie i pomiatanie polskimi fanami (a to właśnie dzięki nim Portal jest, gdzie jest), jest niesmaczne.
+1 i pozwoliłem sobie wytłuścić szczególnie ważną kwestię.
Dla mnie wzorem w komunikacji z graczami jest D.W. (forum Galakty). Pomimo bardzo różnych wpisów graczy zachowuje spokój i rzeczowo wyjaśnia co trzeba. Gdyby natomiast reagował jak Trzewik, to być może Galakty w ogóle by już nie było.
Pozdrawiam

Razem z Yoszem i Tycjanem poruszyliśmy temat wRozmowach Znad Planszy (o tej sytuacji od około 30 minuty). Zapraszamy do słuchania.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Banan2 »

Odcinek 54. Wspomnieniowo o Essen 2013. Recenzja Sztuki wojny wyd. FoxGames
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Fiszu
Posty: 197
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Fiszu »

Skończyłem słuchać ten podcast... (ale nie jak Trzewik forum, tylko na dziś;-)

a jako że znalazłem go ze 2 tygodnie temu i zacząłem po kolei od 1 odcinka to czuję się jak na haju
słuchając w pracy codziennie po kilka godzin (czasem miałem jakieś spotkania to nie dało się wtedy słuchać, dlatego wyszło 2 tygodnie;-)

i trochę brakuje mi już następnych odcinków:-)
(będę musiał jak zwykły normalny szary forumowicz czekać tydzień na kolejny odcinek... ;-)

Wcześniej brakowało mi trochę podcastów,
video casty może są "lepsze", bo ładniejsze, więcej pokazują, można popatrzeć na grę,
ale nie da ich się dobrze słuchać w pracy, co chwila jest "spójrzcie na", "popatrzcie jak wygląda" itp.
i w wielu nie da się tego przeskoczyć. Są też za krótkie i trzeba przełączać co 10 minut;-)

Jako że przesłuchałem wszystkie odcinki to już mogę choć trochę krytykować;-)

Cieszę się że nie nie są to tylko suche recenzje gier, to da się znaleźć i w innych miejscach
ale jest dużo innych rzeczy, dział wieści może nie był dla mnie wielkimi nowościami, słuchając o rzeczach o których wiem od roku ;-) (na razie). jednak cieszę się że jest on zbieraniną z całego rynku gier planszowych a w szczególności naszego.

top 5 (10, 15) są super sprawą, sam czasem wymyślałem sobie jakieś zagadnienie i pod tym względem posługując się BGG takie tworzyłem. Trochę z pasji, trochę z faktu że nie we wszystko da się zagrać, nie wszystko da się zakupić i trzeba wybrać jakąś grę dla siebie z danej kategorii.

Szkoda trochę że nie ma już od dawna szkoły 2 pionków. Może jeszcze gdzieś tam w planach jest, w ostatnich odcinkach jej nie było. Choć tak po prawdzie to możne było może z jedno hasło o którym wiele nie wiedziałem, to pamiętam jak na początku życia z planszówkami było z tym trochę problemów, oraz że po szkole podstawowej przejdą do jakiegoś liceum z trudniejszymi i mniej znanymi pojęciami;-) (do uniwersytetu to jeszcze długa droga)

A co do Trzewikowego niewyraźnego gadania, to jak by nie było w co drugim odcinku, że ma wadę wymowy to bym się nie zorientował:-) Ale to może dlatego że znam dużo ludzi z większymi wadami wymowy i w sumie sam mam małą.

Na Facebooku konta nie założę, ale specjalnie dla podcastu założyłem konto na mixie
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

To jeszcze tylko brakuje jogurtu w lodówce z logo 2pionków....
Trzewik ma wadę wymowy i basta;-) I wyrazy przekręca.
Awatar użytkownika
Fiszu
Posty: 197
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Fiszu »

Jogurty są ;-)
Obrazek
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

Cudne! Nie potrafie takich rzeczy robić;-(
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Rafal_Kruczek »

Merry pisze:Cudne! Nie potrafie takich rzeczy robić;-(
To nie jest trudne, trzeba tylko mieć kulturę...
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

My to chyba inne szczepy mamy :mrgreen:
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: UncleLion »

Czyżby miał miejsce jeden z nielicznych tygodni gdzie nie będzie 2 Pionków?

W pierwszym poście brakuje także kilku odcinków, które już się ukazały.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

Trzewik chory. Ale mam nadzieję, że w tym tygodniu jednak nagramy kolejny odcinek.
Jak na razie udało mi się zakończyć wrzucanie wszystkich odcinków na
http://2pionki.blogspot.com/

Miłego!
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: UncleLion »

Zatem choremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! widać w jogurcie były te złe kultury bakterii ;)
Awatar użytkownika
Fiszu
Posty: 197
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Fiszu »

Trzewik już zdrowy, czy jeszcze czeka w kolejce do lekarza?


offtop
W trakcie obchodu lekarz długo ogląda jednego z pacjentów. Po oględzinach pacjent mówi:
- Pani doktorze, chcę usłyszeć całą prawdę. Obiecuję, że zniosę ją mężnie, jakakolwiek by nie była. Niech pan powie wprost, czy ja już mam się szykować do powrotu do pracy.
ODPOWIEDZ