AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: berem »

Ja własnie kupiłem grę i kafle posegregowałem względem kształtu i pospinałem je tak grupami gumkami aptekarskimi.
Po odpowiednim ułożeniu obok siebie jeszcze mam sporo miejsca na kolejne, przyszłe elementy.
Czy ktoś ma przetłumaczone albo zaczęte tłumaczenie zasad?
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

No i dotarła do mnie też gra :)

Masakra jakie te figurki fajne! Od gry kipi klimatem nawet jeszcze przed grą. Ciekawe czy dodatki też planują zrobić na uniCast'cie, bo nie bardzo mi się widzi dokupowanie dodatków z pierwszej edycji :/

No i pudełko się nie zamyka ;) Karty w koszulkach, więc nie pomagają w pakowaniu.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
dargo000
Posty: 1
Rejestracja: 09 cze 2017, 17:28

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: dargo000 »

Można gdzieś zdobyć polskie zasady do AvP druga edycja, ablo może jest tu ktoś z gdańska kto mógłby mnie wprowadzić w zasady gry.
Ciężko mi przebrnąć przez tą ich angielską instrukcje, więc przydałaby się jakaś pomoc :)
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: ajfel »

Popełniłem dzisiaj małe porównanie komponentów obu edycji, zainteresowanych zapraszam:
http://www.commandpoint.pl/avp-the-hunt ... za-edycja/
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

Ok, zasady przeczytałem, ale muszę przyznać, że dalej sporo tam niejasności.
Każdy poza Predatorem ma 1 życia... A jest event "life support failure" który każdej figurce daje 1 ranę... Eeeeee.... Czyli jak wejdzie ta karta predatorzy po prostu wygrywają??? Przegięcie albo brak testów. Chyba że ja to inaczej coś rozumiem.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: lunatykuku »

Z tego co pamiętam, to ta karta wymagała rzutu kością z dość niskim prawdopodobnieństwem otrzymania rany.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

Nawet jeżeli... to od tej karty i rzutu kością zależy czy wszyscy poza Predatorami zginie... trochę mocne ;)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: dziobanes »

Bardok pisze:Nawet jeżeli... to od tej karty i rzutu kością zależy czy wszyscy poza Predatorami zginie... trochę mocne ;)
Dokładnie pamiętam jedną rozgrywkę, w której właśnie ta karta wytłukła mi prawie połowę Alienów przez pechowe rzuty kością 8) Ale w końcu to rasowe Ameri :) Zdarzały mi się też sytuacja że Stalker pokonał Predatora w CC, unikając "dodgem" każdego hita :shock: Generalnie pomijając karty "environment" , odpowiednie używanie kart frakcji jest kluczowe moim zdaniem.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: lunatykuku »

Bardok pisze:Nawet jeżeli... to od tej karty i rzutu kością zależy czy wszyscy poza Predatorami zginie... trochę mocne ;)
Ale to rzucasz za każdy model na stole, więc nie giną tak od razu wszyscy. Pamiętam, że jak wchodziła nam ta karta, to zabijała może jednego aliena. Najbardziej boli ludzi, bo alienów jest tak czy inaczej dużo, a dla predatorów strata jednego wounda (który mogą sobie wyleczyć) nie jest taka straszna.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Dwntn »

Sorry za mały off top, ale zastanawiam się czy są tu jacyś gracze z Górnego Śląska, w szczególności z okolic aglomeracji Katowickiej i okolic ? Szukam partnerów do gry w 2ed AvP :)

- K.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: orzeh »

Dwntn pisze:Sorry za mały off top, ale zastanawiam się czy są tu jacyś gracze z Górnego Śląska, w szczególności z okolic aglomeracji Katowickiej i okolic ? Szukam partnerów do gry w 2ed AvP :)

- K.
My gramy czasem :)
Będziemy organizować nocne granie 15/16 lipiec - zapraszam (na fb będzie więcej info)
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

Ja jestem z Chrzanowa. Pracuje w Kato.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Ash »

Wydanie 2 edycji - fantastyczne. Figurki to absolutna czołówka, nie tylko planszówkowa. jedyne do czego można się doczepić to zeszytowy format instrukcji i mała czcionka. Ale umówmy się, nie widziałem jeszcze tej klasy produktu do kupienia za 170 zł.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Dwntn »

Ash pisze:Wydanie 2 edycji - fantastyczne. Figurki to absolutna czołówka, nie tylko planszówkowa. jedyne do czego można się doczepić to zeszytowy format instrukcji i mała czcionka. Ale umówmy się, nie widziałem jeszcze tej klasy produktu do kupienia za 170 zł.
A gdie można AvP kupić za 170 zł ? :shock:

- K.
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: myszons »

Dwntn pisze:
Ash pisze:Wydanie 2 edycji - fantastyczne. Figurki to absolutna czołówka, nie tylko planszówkowa. jedyne do czego można się doczepić to zeszytowy format instrukcji i mała czcionka. Ale umówmy się, nie widziałem jeszcze tej klasy produktu do kupienia za 170 zł.
A gdie można AvP kupić za 170 zł ? :shock:

- K.
Tutaj
Darek006
Posty: 39
Rejestracja: 18 mar 2017, 18:35

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Darek006 »

Właśnie dostałem pierwszą część tłumaczenia podręcznika ktoś chętny do sprawdzenia poprawności tłumaczenia, ja nie znam angielskiego. Całość będzie skończona na koniec sierpnia wraz z wszystkimi kartami.
Weyland
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2016, 20:39

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Weyland »

Poprosze na maila. Podesle Ci w wiadomosci prywatnej.
Darek006 pisze:Właśnie dostałem pierwszą część tłumaczenia podręcznika ktoś chętny do sprawdzenia poprawności tłumaczenia, ja nie znam angielskiego. Całość będzie skończona na koniec sierpnia wraz z wszystkimi kartami.
I may be synthetic, but I'm not stupid.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: berem »

Ja już sobie przetłumaczyłem po swojemu tylko nie zagrałem ani razu a to pomaga sporządzić jeszcze bardziej praktyczną instrukcję.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

W końcu udało się zagrać w to i...

Początek był straszny, wszyscy siedli i tłumaczyłem zasady to każdy miał ochotę uciec razem ze mną. Pełno ustępów, tabelki, zasady, możliwości. Trochę tego jest, a opisy nie aż tak oczywiste. No ale nic, jakoś przebrnęliśmy i z miną "za karę" zaczęliśmy grać....

... i po prostu gra uderzyła nas tak potężną dawką klimatu, że nie mogliśmy się oderwać!!! POLECAM!
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gambit »

Bardok pisze:Początek był straszny, wszyscy siedli i tłumaczyłem zasady to każdy miał ochotę uciec razem ze mną. Pełno ustępów, tabelki, zasady, możliwości. Trochę tego jest, a opisy nie aż tak oczywiste.
To jest powód, dla którego jeszcze tego nie odpaliłem. Myślę o tłumaczeniu zasad i chyba chętniej pocałowałbym facehuggera :)
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: orzeh »

Gambit pisze:
Bardok pisze:Początek był straszny, wszyscy siedli i tłumaczyłem zasady to każdy miał ochotę uciec razem ze mną. Pełno ustępów, tabelki, zasady, możliwości. Trochę tego jest, a opisy nie aż tak oczywiste.
To jest powód, dla którego jeszcze tego nie odpaliłem. Myślę o tłumaczeniu zasad i chyba chętniej pocałowałbym facehuggera :)
Eeeee nie jest aż tak źle z tymi zasadami, instrukcja może nie bryluje ale najgorsza też nie jest.
Moim zdani9em zrozumienie modyfikatorów i akcji to jest 99% zrozumienia gry, używamy tej pomocy gracza i wyjaśnia wszystko (zgodna z ver2.0):
https://boardgamegeek.com/filepage/1381 ... t-rules-20
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

Tak, jak najbardziej, ale jednak jest tam pełno wyjątków i specjalnych akcji, jak choćby stawianie drzwi, zasady wentylacji, bonusy dla Alienów na zakażonych płytkach, bonusy dla Marines na normalnych i podobne. Ale fakt, ten spreadshet pomaga ogromnie!!
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 401 times
Been thanked: 270 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Deem »

Gambit pisze:
Bardok pisze:Początek był straszny, wszyscy siedli i tłumaczyłem zasady to każdy miał ochotę uciec razem ze mną. Pełno ustępów, tabelki, zasady, możliwości. Trochę tego jest, a opisy nie aż tak oczywiste.
To jest powód, dla którego jeszcze tego nie odpaliłem. Myślę o tłumaczeniu zasad i chyba chętniej pocałowałbym facehuggera :)
Sądzę, że do tej gry należy podejść z odpowiednim nastawieniem - to jest bitewniak i instrukcja ma dokładnie taki charakter. Tłumaczyłem graczom zasady do pierwszej edycji (poprawione) i po rozegraniu pierwszej rundy było po bólu. Podstawą jest to o czym pisze orzech - dobra pomoc gracza, dzięki której wszyscy widzą akcje, modyfikatory etc. Potem to już tylko praktyczne zastosowanie.

Nie ma czego się bać, w porównaniu do wielu instrukcji planszówkowych (choćby z Portala), ta jest naprawdę jasna ;)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gambit »

Deem pisze:Nie ma czego się bać, w porównaniu do wielu instrukcji planszówkowych (choćby z Portala), ta jest naprawdę jasna ;)
No cóż, przebiłem się przez Robinsona, Mistfall, czy Martians, to i tu dam radę :)
rotiv666
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2017, 10:27

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: rotiv666 »

Witam Wszystkich.
Jeśli ktoś posiada polską instrukcję, to będę wdzięczny za pdfa.
ODPOWIEDZ