Coup (Światowy konflikt)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Coup

Post autor: Atamán »

Słaba ta wersja :(
he1885
Posty: 71
Rejestracja: 12 wrz 2012, 19:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Coup

Post autor: he1885 »

Chyba mamy kandydata do rozczarowania roku. :|
Pewnie gra i tak się dobrze sprzeda, bo będzie kosztować grosze i sięgną po nią nie-gracze kupując przypadkiem w Empiku.
Skoro gra jest niedostępna, to pozostaje tylko włączać GIMPA i zrobić swoją wersję. Może Gra o Tron.
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Coup

Post autor: Bardias »

kwiatosz pisze:
Bardias pisze:Po co kupować taką wersję jak można w Coup grać zwykłymi kartami do gry?
I w Zaginione Miasta i w List miłosny i w Gringo i w Tichu (...).
Inaczej. W Coup można KOMFORTOWO grać zwykłymi kartami do gry, wystarczy wydrukować tabelkę, w której danej karcie przypiszemy konkretne działanie. Wtedy contessą staje się dama, kapitanem - as, diukiem - król etc. Karty pozbawione są jakichś szczególnych oznaczeń i tekstów, które sprawiałyby, że rozgrywka zwykłymi kartami staje się uciążliwa. Wręcz przeciwnie - niektórym nowym graczom łatwiej zaakceptować różne działanie standardowych kart do gry (bo są do tego przyzwyczajeni), niż stosowanie nowych określeń pokroju "ambasador".
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1798
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Coup

Post autor: Legun »

Rochwald pisze:A fuj, a fe, a ble!
Innymi słowy - jestem na nie. :(
Konieczność patrzenia na fizis Putina w ramach rozrywki coś jakby nie dla mnie :evil:
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Coup

Post autor: clown »

Ale to dotyczy tylko Putina, czy ogólnie tego typu osobników?
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Coup

Post autor: Curiosity »

Legun pisze:
Rochwald pisze:A fuj, a fe, a ble!
Innymi słowy - jestem na nie. :(
Konieczność patrzenia na fizis Putina w ramach rozrywki coś jakby nie dla mnie :evil:
Każdy jedzie po Putinie, ale tak po prawdzie, to wszyscy by chcieli mieć takiego prezydenta ;)
Co nie zmienia faktu, że polska edycja prezentuje się strasznie kiepsko. Na szczęście mam oryginał, który właśnie zyskuje na wartości ;>
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coup

Post autor: Alman »

Curiosity pisze:
Legun pisze:
Rochwald pisze:A fuj, a fe, a ble!
Innymi słowy - jestem na nie. :(
Konieczność patrzenia na fizis Putina w ramach rozrywki coś jakby nie dla mnie :evil:
Każdy jedzie po Putinie, ale tak po prawdzie, to wszyscy by chcieli mieć takiego prezydenta ;)
Co nie zmienia faktu, że polska edycja prezentuje się strasznie kiepsko. Na szczęście mam oryginał, który właśnie zyskuje na wartości ;>
No ja bym nie chciał mieć takiego prezydenta, więc twoja teoria, że wszyscy legła w gruzach ;)

A wracając to tematu - pomysł i szata graficzna mocno mnie zniechęciły
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Coup

Post autor: Tehanu »

Curiosity pisze: ...Na szczęście mam oryginał, który właśnie zyskuje na wartości ;>
niekoniecznie. Dodruk ma być w czerwcu.
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Coup

Post autor: schizofretka »

Bardias pisze:
kwiatosz pisze:
Bardias pisze:Po co kupować taką wersję jak można w Coup grać zwykłymi kartami do gry?
I w Zaginione Miasta i w List miłosny i w Gringo i w Tichu (...).
Inaczej. W Coup można KOMFORTOWO grać zwykłymi kartami do gry, wystarczy wydrukować tabelkę, w której danej karcie przypiszemy konkretne działanie. Wtedy contessą staje się dama, kapitanem - as, diukiem - król etc. Karty pozbawione są jakichś szczególnych oznaczeń i tekstów, które sprawiałyby, że rozgrywka zwykłymi kartami staje się uciążliwa. Wręcz przeciwnie - niektórym nowym graczom łatwiej zaakceptować różne działanie standardowych kart do gry (bo są do tego przyzwyczajeni), niż stosowanie nowych określeń pokroju "ambasador".
Racja, i pewnie będę to stosował na wyjazdach, ale gra jest na tyle dobra, że warto imo wesprzeć projektanta. Jeśli każdy zrobi sobie samoróbkę, to wiele więcej takich gier nie powstanie... No i ilu talii z takim samem rewersem potrzeba by zasymulować coup? Ja nawet czekam na dodruk, by móc grać w 8 osób dwoma egzemplarzami :)


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1798
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Coup

Post autor: Legun »

Curiosity pisze:Każdy jedzie po Putinie, ale tak po prawdzie, to wszyscy by chcieli mieć takiego prezydenta ;)
Niestety mało mnie ten żart śmieszy. Faktu, że nikt z naszych polityków nie potrafi podbić Zaolzia ani Wileńszczyzny, nie uznaję za ich wadę.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Coup

Post autor: Curiosity »

Legun pisze:
Curiosity pisze:Każdy jedzie po Putinie, ale tak po prawdzie, to wszyscy by chcieli mieć takiego prezydenta ;)
Niestety mało mnie ten żart śmieszy. Faktu, że nikt z naszych polityków nie potrafi podbić Zaolzia ani Wileńszczyzny, nie uznaję za ich wadę.
Mierzmy siły na zamiary. Putin jest pewny siebie, zdecydowany i na pewno nie prowadzi polityki "na kolanach". Okay, rządzone przez niego państwo to mafia, ale decyzyjność i konkretność w działaniu trzeba docenić.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Coup

Post autor: Kolejarz »

Gra jest super. Dokładnie, warto wesprzeć, żeby ludzie wymyślali takie gry i wiedzieli, że można coś na tym zarobić.
Polska edycja to straszny zawód! A tyle było budowania napięcia i nadziei. Ilustracje nawet mi się podobają, szczególnie kordon policjantów i protestant. Putin odpycha, tytuł jest za długi i niepociągający, znowu te miliony zamiast jakiejś prostej waluty. Temat kontrowersyjny, nawet jako prezent bym nie ryzykował.
Wydawca pewnie wie, co robi, wszystkich geeków i tak nie udałoby się zadowolić. Dla nas są inne wersje albo drukowanie własnej. Niska cena, ładna okładka, aktualny temat mają przyciągnąć niedzielnych graczy. Szkoda, bo oni też mogą się niemile zaskoczyć, ta gra przecież była pomyślana jako coś innego. Takie podejście może osłabić wrażenia.
Jak cena będzie dobra, a gra szybko trafi do sklepów, to może i tak kupię. W dobrym towarzystwie nawet Putin niestraszny, a sama gra warta poznania.
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coup

Post autor: Alman »

Curiosity pisze:
Legun pisze:
Curiosity pisze:Każdy jedzie po Putinie, ale tak po prawdzie, to wszyscy by chcieli mieć takiego prezydenta ;)
Niestety mało mnie ten żart śmieszy. Faktu, że nikt z naszych polityków nie potrafi podbić Zaolzia ani Wileńszczyzny, nie uznaję za ich wadę.
Mierzmy siły na zamiary. Putin jest pewny siebie, zdecydowany i na pewno nie prowadzi polityki "na kolanach". Okay, rządzone przez niego państwo to mafia, ale decyzyjność i konkretność w działaniu trzeba docenić.
Ty tak serio? :shock:
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Coup

Post autor: Epyon »

Na kontrowersyjnym temacie to już się chłopaki z Phalanxa przejechali w przypadku CLASH, teraz gra gdzieś się kurzy po magazynach... Szkoda, że Coup też może powtórzyć ten los, bo ja mając do wyboru polskie wydanie i amerykańskie w stylu The Resistance zdecydowanie wybieram to drugie.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Coup

Post autor: Curiosity »

Alman pisze:Ty tak serio? :shock:
Tak, ja tak na serio, ale nie kontynuujmy tego tematu, bo zrobi się offtop, shitstorm i jeszcze ktoś się z kimś pogniewa. Jeśli ktoś zamierza o tym podyskutować, zapraszam na priv, w tym temacie nie zamierzam odpisywać.

A w temacie:
Kolejarz pisze:Niska cena, ładna okładka, aktualny temat mają przyciągnąć niedzielnych graczy. Szkoda, bo oni też mogą się niemile zaskoczyć, ta gra przecież była pomyślana jako coś innego. Takie podejście może osłabić wrażenia.
Wydaje mi się, że grafiki z gry będą na okładce, a w każdym razie tak powinno być. Tyle tylko, że przez to gra nie trafi do młodszego odbiorcy (13+), bo raczej rodzice nie kupią swoim pociechom gry o takiej tematyce. Ja np. zarażam innych (także młodszych) potencjalnych graczy Love Letterem, tej edycji Coupa raczej bym nie wyciągnął.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Coup

Post autor: KubaP »

Curiosity pisze:
Alman pisze:Ty tak serio? :shock:
Tak, ja tak na serio, ale nie kontynuujmy tego tematu, bo zrobi się offtop, shitstorm i jeszcze ktoś się z kimś pogniewa. Jeśli ktoś zamierza o tym podyskutować, zapraszam na priv, w tym temacie nie zamierzam odpisywać.
Ty weź już lepiej wróć do pisania o za wysokich cenach gier i tym, ze euro są beznadziejne, to się milej czyta.

Co do nowej szaty graficznej - woził Lis razy kilka powieźli i Lisa.
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Coup

Post autor: Bardias »

schizofretka pisze:No i ilu talii z takim samem rewersem potrzeba by zasymulować coup?
Eee... jednej? Ewentualnie dwóch jeżeli chcemy użyć dżokerów zamiast dziesiątek.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Coup

Post autor: schizofretka »

Rzeczywiście... Pamiętałem, że jest więcej niż 3 kopie czegoś, ale to było w wersji kickstarterowej.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Coup

Post autor: Bardias »

W kickstarterowej było rzeczywiście bodajże po 5 kart (i inkwizytor) do grania w grubo ponad 6 graczy. Problem w tym, że (przynajmniej moim zdaniem) w tylu Coup po prostu nie działa :-) Stąd jedna talia to aż nadto. A patrząc na to, co zrobił wydawca ("podczepimy się pod trendy światowego konfliktu i sprzedaż skoczy do góry"), to nie miałbym żadnych wyrzutów sumienia grając w wersję z królem trefl i asem karo.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coup

Post autor: NTomasz »

proponuje aby polska wersja z Coupa przechrzcić na Kupa. masakryczna porażka niestety
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Coup

Post autor: Tycjan »

Nam podejście do tematu zaproponowane przez FoxGames podoba się, dlatego z przyjemnością objęliśmy patronat nad polskim wydaniem gry Coup :)

"... Gra już teraz wzbudziła poruszenie samą publikacją przykładowych grafik z gier. A co będzie jak już w nasze ręce trafi gotowa gra? Wielokrotnie powtarzamy, że w grach liczą się dla nas właśnie emocje, dlatego z przyjemnością wzięliśmy polskie wydanie gry Światowy Konflikt pod swój patronat medialny..."

Całość tekstu: http://info.znadplanszy.pl/2014/05/18/s ... -medialny/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coup

Post autor: NTomasz »

co tylko potwierdza tezę że nie ważne jak mówią byleby mówili :D
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Coup

Post autor: Tycjan »


# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Coup

Post autor: Borek224 »

MisterC pisze:Oj, troszkę nie w moim guście ;)
+1

Nie rozumiem tej zmiany tematu. Jak już chcemy aby gry poruszały ważne tematy, to niech to robią poważnie, a nie tylko po to żeby... po co?

Styl grafik: może się podobać - o gustach się nie dyskutuje.
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Coup

Post autor: 7koliberek9 »

Nie, dla mnie nie do przyjęcia. Na pewno nie kupię polskiego wydania.
ODPOWIEDZ