Skup żywca od Fox Games

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Yavi »

Maxxx76 pisze:Zgadzam się z Bartem, że ta cała histeria na temat Skupu Żywca to nadinterpretacja...
The show must go on.
Wydawnictwo chciało chyba załagodzić sytuację tym wpisem, ale znów coś nie wyszło.
Szczerze, to szkoda mi foxgames.

@Maxxx76:
Jeśli lubią zabawę w mordowanie zwierząt, to powinno się spodobać ;)
Ostatnio zmieniony 26 lis 2014, 23:48 przez Yavi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Maxxx76 »

I na zakończenie mam pytanie: czy ktoś może wreszcie zrecenzować Skup? Jakie wrażenia z gry? Czy dzieciakom się podoba?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 315 times
Been thanked: 344 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: tomb »

Oczywiście, że jest wiele tematów przykrojonych na potrzeby gry i nie wdajemy się w moralne dywagacje.
Sam uważam, że w tym przypadku coś jest na rzeczy, temat uważam za kulawy. Może to kwestia braku wyobraźni, bo wiem ja wygląda zapędzanie świni na wagę, a wojny nie przeżyłem, więc temat mnie nie porusza.
(Moja żona nie widzi żadnego problemu, choć po niej spodziewałbym się surowej reakcji. Uważa, że ten rolnik z okładki jest sympatyczny i chętnie zagra w kupowanie zwierząt, choć sama mięsa nie je grubo ponad połowę swojego życia.)

PS Właśnie Agricola podsunęła mi myśl, że w Skupie żywca ten brak zabijania jest nie halo. U Uwe wszystko jest "kawa na ławę". Sama przyjemność.

Edycja:
Maxxx76 pisze:Panie i Panowie, łańcuch pokarmowy nie kłamie, niestety...
Tzn?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Maxxx76 »

A co jest niejasnego w miejscu człowieka w łańcuchu pokarmowym?
Polecam Króla Lwa i świetny fragment o kręgu życia:-)
A teraz, holy mary, czekam na recenzję gry...:-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: piton »

Maxxx76 pisze:Zgadzam się z Bartem, że ta cała histeria na temat Skupu Żywca to nadinterpretacja...
Amen

Naprawdę nadal mnie dziwi, że z gry, gdzie rzucamy kostkami i kupujemy żetoniki można wysnuć tak daleko idące wnioski.
Fantastyczna sprawa :D
Mnie rozwala to, ze ktośtam zobaczył tytuł i "robi aferę". Nic to, że gra nijak nie trzyma się wspomnianych zarzutów. Wystarczy zagrać, a najlepiej (uwaga trudna rzecz) zagrać z dzieciakami i zapytać ich czy się dobrze bawiły przy graniu. Oczywiście po odpowiedzi należny im wyłożyć kawę na ławę - to nie wesoła gra przy której się dobrze bawiłeś, tylko zakamuflowany obraz brutalnej rzeczywistości...

A zobaczcie, że żaden z planszówkowiczów właściwie nie komentuje "na serio" dziwnych(kontrowersyjnych) tytułów, klimatu gry nie bierze dosłownie. każdy z nas ma radochę jak pogra, mechanika fajnie działa, jest zabawa przy grze, o to chodzi! Kto jest w temacie gra, nie zajmuje się bzdurami i nie tworzy teorii spiskowych.

Uwaga wymieniam i jednocześnie zapraszam do palenia pudeł:
zoofila w Agricoli, o wykorzystaniu nieletnich i zwierząt nie wspomnę; niewolnictwo w Puerto Rico; wykorzystywanie kobiet w Helvetii, oczywiście głównie do celów rozrodczych; robienie punktów na śmierci w Village-Pokoleniach oczywiście rozumiem to jako sposób na zarobienie forsy z ubezpieczenia; niszczenie krajobrazu w Ora et Labora - wycinanie lasu, niszczeni bagien niczym Dolina Rozpudy (Rosenberg drugi raz na liście); dawanie łapówek w Konfucjuszu (ale u nas to standard, więc o co się pieklić?); różne rasy w Terra Mystica? alegoria do różnych ras na ziemi? - przecież wszyscy są równi!...
gry wojenne/z konfliktami to już poza kategorią - jak ktoś może grać Sowietami lub III Rzeszą, na szafot.

Dostajemy fajne zabawki, narzędzia do ciekawego spędzania czasu, które sa ubrane w takie lub inne fatałaszki. robienie z tego ideologii nie ma sensu. W każdej grze znajdziemy złoooo.
Czego uczą szachy? trzeba wybić obce wojska i pojmać króla/władcę. Takie nauki w czasach pokoju, kiedy apelujemy do Rosji o zaprzestanie konfliktu na Ukrainie...
śmiech przez łzy
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Pan_K »

Nabywanie kobiet i mężczyzn w Bora Bora też można dorzucić. Wszystko, co związane z mordowaniem zombiaków (dyskryminacja za odmienność). Nawet Pandemia: skąd w nas tyle nienawiści do mikrobów? Czyż nie są to stworzenie w niczym nie gorsze od człowieka? Etnocentryzm (czy antropocentryzm) wyłazi, jak słoma z butów. :roll: 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5240
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1847 times
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Gambit »

Maxxx76 pisze:I na zakończenie mam pytanie: czy ktoś może wreszcie zrecenzować Skup? Jakie wrażenia z gry? Czy dzieciakom się podoba?
Czekam na przesyłkę. Mam nadzieję, że w weekend jakieś pierwsze wrażenia będę mógł dać. Mam w domu kota i dwa psy, więc od razu dam znać, czy po rozgrywce mój syn zaczął je traktować przedmiotowo i zaszlachtował na kiełbasę.

Czytam te komentarze pod nowym wpisem na FB FoxGames i zaczynam się bać.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Yavi »

Miałem już sobie to odpuścić, ale na koniec jeszcze wisienka na torcie -> wisienka. Po ostatnim wpisie Foxgames odpuści już temat, mam nadzieję.

Wracając do tematu - trzymam kciuki za osoby recenzujące tę grę, może ich strony/blogi też przeżyją podobny nalot :D No i czekam na jakieś recenzje, tyle szumu więc wypada wiedzieć o co ;)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: espresso »

A wystarczyło dać tytuł "Hodowca" - afery by nie było i brzmiałoby bardziej jak gra dla dzieci... Żal czytać te komentarze, nikt z tych ludzi nie zadał sobie trudu, żeby zapoznać się chociażby z opisem gry (o instrukcji nie wspominam).
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Maxxx76 »

Nikt z nich nie zadał sobie trudu MYŚLENIA...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: piton »

Yavi pisze:Miałem już sobie to odpuścić, ale na koniec jeszcze wisienka na torcie -> wisienka.
istna MASAKRA!
Szkoda Fox'a, ale kto będzie chciał grać to kupi i zagra.
espresso pisze:A wystarczyło dać tytuł "Hodowca" - afery by nie było i brzmiałoby bardziej jak gra dla dzieci... Żal czytać te komentarze, nikt z tych ludzi nie zadał sobie trudu, żeby zapoznać się chociażby z opisem gry (o instrukcji nie wspominam).
taa 'wesoła farma', 'rolnik szuka krowy' ;)
niech ktoś zrobi grę o tytule CYRK - a gra będzie satyrą o sejmie i polityce ;) ale jak na okładce będzie napis 'Cyrk' to obrońcy zwierząt przypuszczą atak... szkoda, że taki zapał nie jest wykorzystany tam gdzie trzeba. Co za czasy kiedy walczy się z systemem lajkami i wpisami na fejsie ...

za niedługo będziemy publicznie palić gry, polować na czarownice, bać się zaćmienia słońca.

(sorry za robienie wielkiego offa)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Maxxx76 »

Ale za to gra stała się mega popularna:-)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: espresso »

piton pisze:niech ktoś zrobi grę o tytule CYRK - a gra będzie satyrą o sejmie i polityce ;) ale jak na okładce będzie napis 'Cyrk' to obrońcy zwierząt przypuszczą atak...
Przecież było już "U koryta" i przeszło bez echa! A nawet na okładce są uciskane zwierzęta:
Spoiler:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: rastula »

miałem już zamilknąć - bo o światopoglądzie w interencie nie ma co dyskutować - można go po prostu przedstawić ( co zrobiłem wcześniej), ale mnie ciekawi, że już od dłuższego czasu straszliwe podniecenie w temacie wykazują tutaj "mięsożercy" - i znów się zastanawiam "dlaczemu" ?

Problem tematyki gry - nawet jeśli wydumany / przesadzony - stał się w tej chwili realnym problemem* PR-owym dla FOX GAMES - nie sądzę, że "obśmianie" tematu z lewa i prawa sprawę załatwi... poziom komentarzy na FB z obu stron jest bardzo wyrównanie niski - i niezmniennie nacechowany chęcią wdeptania drugiej strony w glebę -


* problem oczywiście na skalę naszego rynku planszówkowego - czyli zapewne niewielki - a jednak...
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: TTR_1983 »

Jarek B. wiedział kiedy odejść :mrgreen:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: piton »

espresso pisze:
piton pisze:niech ktoś zrobi grę o tytule CYRK - a gra będzie satyrą o sejmie i polityce ;) ale jak na okładce będzie napis 'Cyrk' to obrońcy zwierząt przypuszczą atak...
Przecież było już "U koryta" i przeszło bez echa! A nawet na okładce są uciskane zwierzęta:
Spoiler:
rzucamy na fejsa? to będzie dopiero używanie

a na marginesie:
pokazałem temat moim braciom - jeden jest wegetarianinem od 22 lat, drugi weganinem od kliku lat (wegetarianinem chyba od 15), poza tym zagorzałym obrońcą zwierząt,ja jem mięso żeby nie było... (potrafimy razem usiąść przy stole, nawet jak są ostre noże)
obaj wyśmiali atakujących GRĘ DLA DZIECI, o mniej lub bardziej fartownym tytule, ciekawe dlaczego?
dobra spadam, bo komentowanie czegoś co przechodzi ludzkie pojęcie nie ma sensu.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Maxxx76 »

Rastula, nikt na tym forum nie wyśmiewa obrońców praw zwierząt. Też uważam, że powinno się je hodować w porządnych warunkach.
Tyle tylko, że ta gra nie dotyczy warunków hodowli i uboju zwierząt.
A że jemy mięso? Taki klimat, natury nie oszukasz i nie widzę w tym nic złego...
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 315 times
Been thanked: 344 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: tomb »

Co tak nerwowo, nikt przecież nie zagląda nikomu w talerz? Nie można pogadać o temacie w innym tonie, niż na fejsie?
Ten przykład "U koryta" jest niecelny, bo okładka wskazuje, że temat prawdopodobnie nie dotyczy chowu i uboju zwierząt. Nie odwracajcie kota ogonem. Słabe to.

A względem oburzonych na oburzonych: Wiecie, jak grzecznie spytać na imprezie, czy ktoś jest wegetarianinem? Nie pytać wcale, sam wam to powie.
Taka już natura nasza, zwłaszcza neofitów.

A gdyby napisać tak: oburzenie na protestujących rodzi się z tego, że mięsożercę coś skrobie po sumieniu, więc zaczyna bronić twierdzy?
Maxxx76 pisze:A że jemy mięso? Taki klimat, natury nie oszukasz i nie widzę w tym nic złego...
Nie chcę wchodzić w głębszą polemikę z tym poglądem, ale rzecz jest mocno dyskusyjna.
Edycja: A co robią w takim razie wegetarianie? Oszukują naturę? Czyli robią coś nienormalnego? Może szkodliwego?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Maxxx76 »

Nikt twierdzy nie broni, lecz wyśmiewa bezmyślność ludzi, którzy nie znając gry robią z niej potwora:-)
Chcesz jeść mięso? Jedz. Nie chcesz? Nie jedz. Mi to dynda, ale oszołomów nie trawię (taka gra słów):-)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: kwiatosz »

Ja bym po prostu powiedział, że różnica między wegeterianizmem a wegeterrorianizmem daje ten odpór. Na tekst "ta gra w być może niezamierzony sposób dotyka tematu, który jest dużym problemem" zupełnie inaczej się reaguje niż "HAŃBA!!! Tu są nazwiska zarządu Foksala, a tego dziekana znam osobiście i każę cię usunąć z uczelni".
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 315 times
Been thanked: 344 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: tomb »

To jeszcze taka sprawa, o której pisał piton, czyli że to tylko gra i temat nie jest ważny.
Zagralibyście we wszystko? Przecież można sobie wyobrazić dowolnie absurdalny temat, do którego jednak byśmy nie zasiedli (lepiej nie podawać przykładów, jestem po śniadaniu).
Zakładając, że każdy ma jakiś próg, którego nie chce przekraczać, można założyć, że są ludzie, dla których temat gry Skup żywca ten próg przekracza.
Oczywiście pozostaje forma i skala protestów - Wegetarianie zabili w obronie życia! - ale FoxGames nie jest tu bez winy, bo ich wczorajsza odpowiedź (Schabowy czy soja? A co to za wybór?) była daleka od zrozumienia i taktu. Tak to sobie możemy tutaj pisać dla śmichu.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: kwiatosz »

tomb pisze:To jeszcze taka sprawa, o której pisał piton, czyli że to tylko gra i temat nie jest ważny.
Tego nie zauważyłem - takie podejście dyskryminuje ameritrashowców w taki sposób, że będę musiał do szefa pitona się odezwać, żeby go zwolnił i znienawidził.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: rastula »

Maxxx76 pisze: Taki klimat, natury nie oszukasz i nie widzę w tym nic złego...

dwie nieprawdy i jeden prywatny pogląd ...
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Maxxx76 »

Suchar przedni, ale żarty na bok. <br />Te komentarze tam są tak chore, że aż wstyd się z nich śmiać... Zgadzam się, że tytuł jest nietrafiony; nie mam nic do ludzi, którzy dbają o to by zwierzętom było lepiej, by nie były trzymane w ciasnych klatkach; nie mam też nic do osób, którzy jedzą wyłącznie warzywa z tego czy innego powodu. Ale jak można porównać grę planszową, w której punktuje się za największą liczbę zwierząt na swojej łące, do holocaustu?! Jak trzeba być zaślepionym, żeby wrzucać takie argumenty jak otumanianie, czy otępianie wrażliwości dziecka? Wręcz przeciwnie, skoro gra jest o trzymaniu ładnej rysunkowej świnki na łące brzuchatego i uśmiechniętego farmera, to gra właśnie tworzy w oczach dziecka więź z tym zwierzakiem, czyli idąc logiką tak daleko niczym Ci wszyscy święcie oburzeni, gra produkuje kolejnych obrońców praw zwierząt (jakby liczenie powyżej 10 dla małych brzdąców przy kreskówkowej oprawie graficznej było niedostatecznym argumentem).<br/>
Z innego watku:-)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: espresso »

tomb pisze:To jeszcze taka sprawa, o której pisał piton, czyli że to tylko gra i temat nie jest ważny.
Zagralibyście we wszystko? Przecież można sobie wyobrazić dowolnie absurdalny temat, do którego jednak byśmy nie zasiedli (lepiej nie podawać przykładów, jestem po śniadaniu).
Ja mam wiele gier, w które nie planuję grać ze względu na temat, ale nie latam z pretensjami po stronach wydawców, autorów i samych graczy, ani nie obrzucam ich błotem z tego powodu, tylko głosuję portfelem i tych gier nie kupuję. Problemem nie jest próg tolerancji dla danego tematu, tylko forma dyskusji, jaka została przyjęta przez obie strony na fb.
ODPOWIEDZ