Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
pcyzm
Posty: 698
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 214 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: pcyzm »

Brylantino pisze: 10 lut 2021, 17:21 Jakbym dostał choć jedną grę Wookiego, która nie była mechanicznym potworkiem, to bym chętnie napisał "SUPER!".

Ale takowej nie dostałem.

Więc nie rozumiem co jest dziwnego, że osoby mające podobne doświadczenia mogą się martwić autorem gry, której uniwersum np. lubią?
Dokładnie, dodatkowo mam wrażenie, że niepotrzebnie jest nakręcana narracja jakoby miałby to być niemal killer
Gloomhaven. Wobec tego tytułu mogą być przez to stawiane takie wymagania, których po prostu nie da się spełnić (choćby sama gra była najlepszym dziełem Wookiego).
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6473
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 604 times
Been thanked: 953 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Odi »

Abstrahując od projektu Wookiego, to wciąż nie jest gra z uniwersum wiedzmińskiego, w którą najbardziej chciałbym zagrać.
Marzy mi się raczej coś w klimacie Gry o Tron, albo nawet bardziej Roota (moim zdaniem motyw z Vagabondem sypiącym piasek w tryby pozostałych frakcji pasuje do Wiedżmina IDEALNIE). Świat Wiedźmina, tętniący bogatym życiem społeczno-politycznym zasługuje po prostu na dobry thriller polityczny.
Zwykły hack&slash czy dungeon crawler (niezależnie jak dobry byłby mechanicznie) zwyczajnie nie wyczerpuje jego potencjału.
Golin
Posty: 329
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Golin »

autor jest tak dobry jak jego ostatnia gra, przypominam kto jest autorem poprzedniej gry w świecie wiedźmińskim :P
Kozio89
Posty: 50
Rejestracja: 23 sie 2019, 06:55
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Kozio89 »

Wiedźmin (Witcher) jest jedną z polskich super-marek i wręcz patriotycznym obowiązkiem jest trzymać za sprawę mocno kciuki. Z całego serca chciałbym, aby wiedźmin był wspaniałą grą deluxe premium super hot i najlepiej za 600 zł. A co do zapowiedzi - moje pierwsze skojarzenie (po zapowiedzi i też patrząc na reakcję Gambita) to Mage Knight i w sumie nie miałbym nic przeciwko.
pcyzm
Posty: 698
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 214 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: pcyzm »

Golin pisze: 10 lut 2021, 17:51 autor jest tak dobry jak jego ostatnia gra, przypominam kto jest autorem poprzedniej gry w świecie wiedźmińskim :P
Ale Trzewik od tego czasu wydał kilka hiciorów (tak, słabsze tytuły też się zdarzały). Z całym szacunkiem do dorobku Wookiego to na ten moment śmieszne jest porównywanie. Zresztą to chyba nie chodzi o to, żeby zrobić lepszą grę tylko od poprzedniego planszówkowego Wiedźmina, który notabene był targetowany na klienta bardziej masowego (tu zdaje się ma być inaczej).
fixerek
Posty: 58
Rejestracja: 07 lis 2020, 17:01
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: fixerek »

Czy uruchomienie kampani na 2 "wspieraczkach" to rozsądny pomysl? Nie znam się na crowdfundingu dlatego głośno myślę czy jest możliwość że wersję polska i ta z KSu będą różne pod względem SG i uruchomionych dodatkowych treści?
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: addekk »

Będą identyczne tylko w różnych językach. Jest na platformie zagramwto bo to platforma której właścicielem jest sam Wookiee, jakby tak nie było pewnie wyruszyło by tylko na Kickstarterze
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1234
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Shodan »

Gra automatycznie trafia na radar. Przy dobrych wiatrach i wsparciu cdpr, to kto wie, może to będzie nawet wyzwanie rzucone AR jeśli chodzi o sukces na wspieraczkach.

Hype niewątpliwie jest (uwielbiam komputerowe Wiedźminy), ale spokojnie czekam na zapowiedziane przez Wookiego gameplaye.
pożeracz bigosu
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2020, 21:28
Has thanked: 2 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: pożeracz bigosu »

Jako że to najpopularniejsza polska marka z ponad 30-letnią historią, gra rozejdzie się w o wiele większym nakładzie globalnie niż w kraju - mam nadzieje, że z elementarnego szacunku w pudełku będzie jakieś opowiadanie pisarza lub chociaż złożone mu uznanie w instrukcji, tudzież krótka historia powstania tej postaci, bo A.Sapkowski zdetronizował Lema jako najlepiej sprzedający się za granicą polski autor, na długo zanim pojawiła się komputerowa adaptacja losów Geralta.

Generalnie to nic nie znaczy, mrzonka, ale przynajmniej ma szanse zmniejszać zasięgi kocopołów, że gra planszowa o Wiedźminach jest na podstawie gry komputerowej, tudzież że słowiańska kultura jest szczególnie powiązana z uniwersum Wiedźmina.

Życzę grze sukcesu, bo udane dzieło ma potencjał wprowadzić do świata planszówek zupełnie nowych ludzi.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 650
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 373 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Nilis »

Coin22 pisze: 10 lut 2021, 17:12 Ach to polskie piekiełko i człowiek, który zamiast napisać "Ale super, gratulacje Wookie i powodzenia będziemy wspierać" musi napisać "o nie, czemu Wookie to dostał, on robi średnie gry".
Przypominam, że jeden uznany twórca gier już zrobił grę o Wiedźminie to można grać.
Z mojej strony all in i życzę sukcesu !
No nie wiem czy właśnie o to chodzi. Nie znamy wyglądu gry, mechaniki ani niczego innego i mamy wspierać projekt? Po zobaczeniu wszystkich szczegółów i ceny każdy sam się zdecyduje.

Wiem tylko że Wookie w tym momencie już zarobił naprawdę niezłe pieniądze, nieważne czy gra będzie dobra czy słaba. Miał nosa:)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
pcyzm
Posty: 698
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 214 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: pcyzm »

pożeracz bigosu pisze:Życzę grze sukcesu, bo udane dzieło ma potencjał wprowadzić do świata planszówek zupełnie nowych ludzi.
Wątpię żeby gra mogła zadowolić geeków i jednocześnie być dobrym 'wprowadzaczem', to byłby raczej przepis na katastrofę ;)
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Może będzie jakaś figurka smoka... I może będzie to smok, a nie wiwerna jak w serialu Wiedźmin Netflixa, Hobbicie, Harrym Potterze i Grze o Tron (matka wiwern) :lol:

Ja w ciemno wezmę wszystko, choćby do malowania...
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1234
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Shodan »

pożeracz bigosu pisze: 10 lut 2021, 18:54 A.Sapkowski zdetronizował Lema jako najlepiej sprzedający się za granicą polski autor, na długo zanim pojawiła się komputerowa adaptacja losów Geralta.
No właśnie nie, a już na pewno nie na rynku anglojęzycznym. Dopiero gra komputerowa pozwoliła twórczości Sapkowskiego wyjść z niszy.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: jnowaczy »

Powodzenia z projektem ale szczerze wątpię czy autor jest w stanie wbybic się ponad przeciętność która reprezentuje z wszystkimi swoimi poprzednimi projektami. Zastanawiam się czy człowiek jest w stanie zrobić taki przeskok jakościowy i pokonać swoje uwarunkowania by wyskoczyć z czymś dobrym, trzymam kciuki z tym że boję się że ten wiedźmin trafił na słaby warsztat to trochę tak jakby oddać reprezentację Polski w piłce nożnej trenerowi jakiegoś klubu z 2 ligii
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2102
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 435 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: tomp »

Z relacji => https://angryboardgamer.pl/zapowiedz-th ... old-world/
Wynika, że to będzie deck building z elementami eksploracji/wyborów. W sumie dosyć interesujące połączenie.
Rendery figurek są sugestywne. Mam nadzieję, że dodatkowa otoczka figurki, przygody, wybory, współpraca nad celami będzie częścią gry, a nie tłem dla pojedynków karcianych.

PS Do maja trochę czasu, zatem czekam na gameplay'e, aby zobaczyć jak gra (lub prototyp) prezentuje się w akcji.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
pożeracz bigosu
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2020, 21:28
Has thanked: 2 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: pożeracz bigosu »

pcyzm pisze: 10 lut 2021, 19:02
pożeracz bigosu pisze:Życzę grze sukcesu, bo udane dzieło ma potencjał wprowadzić do świata planszówek zupełnie nowych ludzi.
Wątpię żeby gra mogła zadowolić geeków i jednocześnie być dobrym 'wprowadzaczem', to byłby raczej przepis na katastrofę ;)
Zgodzę się, tyle, że ludzie z natury wbrew pozorom lubią myśleć, i nie raz "zielonym" wykładałem na start niełatwą grę którą szybko łapali z frajdą.
To kwestia cywilizacyjna, nadmiernie upraszając: w takiej Kanadzie w dużym mieście jest kilka / kilkanaście pubów-kafejek planszówkowych, w naszej części Europy już niezbyt. Ale to się zmieni, i przyszłe pokolenia w Polsce będą mogły pójść do kościoła nie klękać na komendę czarownika, a pogłowić się nad grą bo takie placówki zostaną przekształcone w miejsca rozrywki.
Shodan pisze: 10 lut 2021, 19:16
pożeracz bigosu pisze: 10 lut 2021, 18:54 A.Sapkowski zdetronizował Lema jako najlepiej sprzedający się za granicą polski autor, na długo zanim pojawiła się komputerowa adaptacja losów Geralta.
No właśnie nie, a już na pewno nie na rynku anglojęzycznym. Dopiero gra komputerowa pozwoliła twórczości Sapkowskiego wyjść z niszy.
No właśnie tak, bo Witcher 1 odniósł sprzedażowy sukces przede wszystkim w Rosji i Polsce gdzie Wiedźmin miał fanów od lat. M.in. to pozwoliło na dalszy progres marki.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Goldberg »

Wiedzmin dobro narodowe, słowiańskość, uruburu....
Czizzzzz jak to czytam to się zastanawiam co ten cdpr nakręcił
"Byłem tam kiedy to się zaczęło..." że tak powiem ;) Przeczytałem wiesmina mając lat 13/14, czyli w 93/4r...
Bardzoooo przeciętne to było, i takie głupkowate.... Przy całym wysypie doskonałej Polskiej fantastyki wtedy (chociażby Król Bezmiarów - Kresa) to wiedzmin mógłby bruk czyścić....
No i nawet nie będę wspominał o późniejszej megalomai autora - pamiętam jak dziś panel pytań na jakiś konwencie i jego odpowiedź - Howard? Phi to ja tworzę podwaliny fantastyki....
Oczywiste wszystko było poprzedzone uprzednim i standardowym "Wnieść Sapkowskiefo/Wynieść Sapkowskiego"
A więc cały hype na tą gierkę to tylko chyba przez to że to wieśmin...i stąd takie oczekiwania
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
pabellos
Posty: 81
Rejestracja: 28 lut 2016, 23:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: pabellos »

Chciałbym się mylić, ale obawiam się pięknie wydanej wydmuszki za grube pieniądze (lekko licząc w pełnej wersji 500-600 zł). Ale cóż, jeżeli spaść, to z wysokiego konia.. Hajp jest niesamowity (a to doperio początek). Wookie umie w makretingi, jak się okazuje. Wyczekał Portal, wyczekał Galaktę i przywalił z grubej rury... .
"Splendor" - pierwsza gra, która spodobała się Żonie (po wielu nieudanych próbach - Rzymianie do domu, Zaginione Miasta). Proszę ekspertów o porady na priv, jaki uczynić następny krok w wprowadzaniu Małżonki w planszówkowy świat...
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Tommy »

Dziwnych czasów dożyliśmy... posiadanie uzasadnionych obaw (autor, który dał się poznać z raczej średnich gier), w przypadku czegoś co wielu z nas zwyczajnie uwielbia i marzy o dobrym produkcie (świat Wiedźmina) i od razu komentarze o "polskim piekiełku, malkontenctwie, polaczkowości"...

Ja projektowi będę mocno kibicował, mam zwyczajnie nadzieję, że się uda. Tylko tyle i aż tyle. Oby to była solidna gra do której będę chciał wracać z przyjaciółmi.

Obawy co do autora to jedno. Druga kwestia to wspieraczki. Ja po kampanii (a raczej tego jaka była komunikacja i wywiązywanie się z obietnic) Klanów Kaledonii powiedziałem, że nigdy w życiu już nic nie wesprę... a tutaj znowu gra ląduje na tej samej platformie (wiem, inny wydawca).

PS. Myślę, że to co dodatkowo zaświeca malutką czeroną lampkę - strasznie hurraoptymistyczne opinie z wielu stron praktycznie w dniu zapowiedzi gry... Ja się z tym jeszcze nie spotkałem.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1387
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Emil_1 »

Będzie dobre ? Nie będzie dobre? Olbrzymia rzesza osób kupi tylko dlatego, że w tytule jest wiedźmin i siwy na okładce. (Większość pójdzie na prezenty dla fanów gry ) :)
Miłego dnia! :)
pcyzm
Posty: 698
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 214 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: pcyzm »

Tommy pisze: 10 lut 2021, 19:52 PS. Myślę, że to co dodatkowo zaświeca malutką czeroną lampkę - strasznie hurraoptymistyczne opinie z wielu stron praktycznie w dniu zapowiedzi gry... Ja się z tym jeszcze nie spotkałem.
No właśnie nie wiem czy tutaj niektórzy recenzenci nie zrobili swego rodzaju 'niedźwiedziej przysługi' i jeśli gra okaże się np. taką solidną 8 to będzie odbierane jako 'tylko 8'.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2576
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: polwac »

Ja tam ufam Gambitowi. Jak widzi potencjał w tej grze to już jestem w miarę spokojny.

Tommy pisze: 10 lut 2021, 19:52 [...]
PS. Myślę, że to co dodatkowo zaświeca malutką czeroną lampkę - strasznie hurraoptymistyczne opinie z wielu stron praktycznie w dniu zapowiedzi gry... Ja się z tym jeszcze nie spotkałem.
Jak dla mnie to wielki plus dla Łukasza, że w tych trudnych czasach przed zapowiedzią pojeździł po Polsce i pokazał ludziom z branży swój najnowszy prototyp.
Dzięki temu możemy się teraz cieszyć od razu pierwszymi wrażeniami przekazywanymi z różnych stron :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: tomekmani3k »

Wiedźmin i gra przygodowa - od razu trafia na listę obserwowanych. Mam tylko nadzieję że to nie będzie kolejny dungeon crawler tylko faktycznie przygodówka z dużą mapą.
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Bardzo liczę na to, że Redzi oprócz grafiki dadzą też od siebie przygodę. Zarówno Wiedźmin jak i Cyberpunk pokazały, że umieją w fabułę.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1234
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Shodan »

Swoją drogą obecność w projekcie CDPR niczego nie gwarantuje. Redzi podejmowali już próby zdyskontowania sukcesu gry komputerowej w postaci karcianek i raczej bez powodzenia.
Także takie tuzy jak FFG nie odniosło większego sukcesu ze swoim Witcherem grą przygodową (autorstwa Ignacego Trzewiczka).
Jak dotąd Wiedźmin do planszówek nie miał szczęścia. Trzymam kciuki, żeby tym razem było inaczej.
Zablokowany