(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zephyr »

To może w kwestii doprecyzowania, łódki były IMO słabo rozmieszczone w sensie braku dostępności miast - cała sieć z 9 czy coś łudek mimo ładowności 4 była podłączona do 5 "wydajności w miastach" (1 średnie i ze 3 małe miasta) na całym obszarze swojego działania [w dużej mierze "zasługa" braku rozwoju, tylko jedno miasto się rozwinęło i to tylko raz], a że mój olej był podłączony tylko do niej irytowało mnie że nie mam gdzie sprzedać po wysyłce Barta.

Inną sprawą jest opłacalność budowy mało wydajnej sieci transportowej - jeśli właściciel nie zarabia za dużo, ale produkcja też nie to może wyjdzie na plus... ale linia Siepa ładnie wysyłała dania do mirkofali na cały świat.
Po partii byłem trochę zirytowany - nie widzę które ruchy są dobre, które złe i co można robić lepiej... ale w sumie gra mi się podobała i chętnie jeszcze kiedyś zagram.
Dzięki za grę.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Przemekk »

Zamierzam pojawić się w poniedziałek, ok. godziny 17:00, wezmę ze sobą Tygrys i Eufrat. Poza tym chętnie bym zagrał w R4TG, Assyrię, El Grande albo Ra.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

Idąc tropem myśli rzuconej w piątek - czy ktoś ma w najbliższy poniedziałek czas żeby rozpocząć boje już o 16:00?
Liczę np. na sir_Lothara i Keleno, którzy często bywają przed 17:00, ale każdy chętny mile widziany.
Celem zabawy jest zagranie w jakieś 2 poważne gry zamiast jednej.
Ze swojej strony będę miał zapewne do zaoferowania XX wiek , który wiecznie przekładam i w końcu chcę spróbować (o pominiętym w zeszłym tygodniu Poseidonie nie wspominam, bo, jak się miałem okazję później przekonać, może być nieco zbyt długi i ciężki jak na Monsoonowe warunki i atmosferę).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: ragozd »

No gdybyscie sie ustawili na dwie gry, to na te fruga bym zdazyl, bo ok 18 moglbym byc
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Wasylus
Posty: 128
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Wasylus »

Ja mógłbym być w okolicach 16-tej - a o jakich grach mowa Jax ?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

Wasylus pisze:Ja mógłbym być w okolicach 16-tej - a o jakich grach mowa Jax ?
Jakoś nie widzę szerszego odzewu, więc przyjdę raczej na 17:00..
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: bart8111 »

Ja też powinienem być, mogę nawet na 16.00.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zephyr »

Raczej będę, ale na 16 nie zdążę, bardziej 17, może z 15 min wcześniej jakbym się bardzo śpieszył, ale to chyba nie ma sensu.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Sir-lothar »

Witamy,
możemy z Renatą być około 1600, lecz 20 wiek nam raczej średnio pasuje. Jest możliwość spróbować tę grę o tworzeniu języka włoskiego?
Pozdrawiamy.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

Sir-lothar pisze:Witamy,
możemy z Renatą być około 1600, lecz 20 wiek nam raczej średnio pasuje. Jest możliwość spróbować tę grę o tworzeniu języka włoskiego?
Pozdrawiamy.
ghrlgrlbrr..! :roll: [znowu XX wiek idzie na bocznicę ;) ]

jasne, chętnie (tym razem już bardziej świadomie) zagram w De vulgari eloquentia

Wasylus, bart - jeśli takie menu wam pasuje, wpadajcie na 16:00 - ale jeśli nie, to do zobaczenia o 17:00 ;)

sir_Lothar, Keleno - w takim razie widzimy się o 16:00
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

Mnie nie będzie na pewno
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: ragozd »

jax - wez XXw, bede po 18 to jako druga rozgrywke zapodamy :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

Eh... ale mam wrażenie, że jak zaczniecie Wulgarne Języki o 16 (czyli realnie o 16.30), to nie skończycie przed np. 19-tą... i nici z drugiej poważnej gry...

Co do mnie, będę ok. 17.30. Mogę przynieść Navegadora, Inca Empire lub Power Struggle (dwie pierwsze to pozycje z tego Essen, z czego pierwszej jeszcze nie widziałem granej). A ponadto zapewne zabiorę jakąś staroć, na którą czuję nieugaszony apetyt (Sylla? Le Havre? Amyitis?) Mile widziane sugestie, które wpłyną na mój gro-ładunek :)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: bart8111 »

jax pisze:jasne, chętnie (tym razem już bardziej świadomie) zagram w De vulgari eloquentia

Wasylus, bart - jeśli takie menu wam pasuje, wpadajcie na 16:00 - ale jeśli nie, to do zobaczenia o 17:00 ;)
No cóż, nie będę wybrzydzał, co dają trzeba brać ;)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zephyr »

Navegadora chętnie zobaczę, gry z rondlem jak dotąd mi się podobały, machu pichu nie widziałem, ale nie ma rondla to się nie liczy :P
Power struggle chętnie, ale już grałem parę razy to ma niższy priorytet
Inca Empire poznam, ale biorąc pod uwagę recenzje nie nastawiam się na hit, ale może jak wiem czego się spodziewać to mi się spodoba

XXw muszę się odkuć - to jednak jest gra w odśmiecanie i dziwne alternatywne strategie nie są porównywalne do recyklerów, ciekaw jestem jak się będzie grało nie kombinując za bardzo tylko optymalizując

czyli zapowiada się sporo ciekawych tytułów
ja pewnie wezmę 7 wonders na przeczekanie do zebrania się ekipy i pewnie coś dłuższego też dla zasady wezmę, ale przy takich propozycjach raczej nie ma to dużego znaczenia
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 262 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: siepu »

Będę jak się obudzę, mam nadzieję jak najwcześniej.

Do XX wieku mnie nie ciągnie - za to cała reszta bardzo chętnie.
Wasylus
Posty: 128
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Wasylus »

bart8111 pisze:
jax pisze:jasne, chętnie (tym razem już bardziej świadomie) zagram w De vulgari eloquentia

Wasylus, bart - jeśli takie menu wam pasuje, wpadajcie na 16:00 - ale jeśli nie, to do zobaczenia o 17:00 ;)
No cóż, nie będę wybrzydzał, co dają trzeba brać ;)
Szczerze mówiąc, to ja tematycznie wolę De Vulgari Eloquentia - a grywalnie nie mam porównania więc dla mnie bomba.

Jax - w takim razie będę na 16:00.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

Wasylus pisze:Jax - w takim razie będę na 16:00.
wow, no to mamy już nawet komplet (5 osób - Keleno, sir_Lothar, Wasylus, bart8111, ja) na 16:00
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

Ah, wpadnę (17.30), ale boję się, że utkniecie przy tej wulgarności i już nic poważnego się nie da do końca wieczoru :? Przyniosę prawdpodobnie Navegadora, Power Struggle - może jeszcze coś krótszego.
Przy okazji - obchodzę niedawne zamieszczenie swego 333 posta :mrgreen:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: yosz »

W piątek zagraliśmy w De Vulgari w 5 osób. Z tłumaczeniem reguł zajęło nam to 2.5h (a jest sporo reguł do spamiętania i wytłumaczenia). Sama gra zajęła nam 2h i było sporo przestojów, więc jak się sprężycie to można zejść z tym czasem spokojnie
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

w takim razie Yosz czekam na recenzję.Drugie w takim razie( :) )-Jacek przeważnie tłumaczy dłużej ;)
makoleon
Posty: 181
Rejestracja: 22 kwie 2010, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: makoleon »

Micelius pisze:Ah, wpadnę (17.30), ale boję się, że utkniecie przy tej wulgarności i już nic poważnego się nie da do końca wieczoru :? Przyniosę prawdpodobnie Navegadora, Power Struggle - może jeszcze coś krótszego.
Przy okazji - obchodzę niedawne zamieszczenie swego 333 posta :mrgreen:
Pisałbym się na Navegadora, tylko prosiłbym o wyjaśnienie zasad:-). Mogę być koło 17.30:-)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: yosz »

staszek pisze:w takim razie Yosz czekam na recenzję.Drugie w takim razie( :) )-Jacek przeważnie tłumaczy dłużej ;)
recka będzie ale raczej na początku stycznia. Pierwsze tłumaczenie reguł zajęło mi 45 minut - ale zrobiłem klimatyczny wstęp z dużą ilością "fluffu" tematycznego. A w recce raczej opowiem o zarysie mechaniki i punktowaniu - wszystkich reguł nie zmieszczę w 15 minut w życiu ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zephyr »

Dzięki za bardzo udane spotkanie.

Na początek czekanie przy Ra - 3 osobowa partia szła sprawnie i aż się zdziwiłem patrząc na zegarek po zakończeniu partii ze jest dopiero 17:45

Następnie przybył Micelius przynosząc Navegador, gra przypomina mi Hamburgum - porządne euro z rondlem, ale mocno strategiczne i dość suche, ale grało mi się dobrze. Lubię tego typu mechanizmy i chętnie jeszcze kiedyś zagram, nie jest jakaś wybitna ale gra mi się miło.

Podyskutowałem z Miceliusem na temat gier z dużym udziałem negocjacji i bicia lidera, dyskusję uważam za owocną, bo trochę inaczej spoglądam na ten element w grach (dalej go nie lubię, ale lepiej sobie uświadamiam dlaczego :P)

Na zakończenie 7 wonders - dużo za droga gra, która jednak jest świetnym 30 minutowym fillerem na dużo osób
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

Tak, ja także dziękuję Zephyrowi za dyskusję, tym razem w autentycznie miłej atmosferze :) Odnoszę wrażenie, że teraz lepiej się rozumiemy i nauczymy się lepiej rozumieć, a co za tym idzie szanować nasze preferencje

Moje obawy co do Wulgarnej Elokwencji niestety potwierdziły się aż nadto - sama partia trwała przesz lo 4h!!! (zaznaczam wyraźnie, że nie brałem udziału :!: Czytasz to, Jans? :wink: Aluzju paniał? :wink: )
W każdym razie gratulujemy Wasylusowi pierwszego zwycięstwa. - Gdybym był złośliwy, powiedziałbym, że zupełnie uśpił przeciwników ( :lol: ), ale jako że nie jestem Jansem, powstrzymam się od takich uwag :mrgreen: Nie da się zaprzeczyć, ze wygrał w porządną grę, z porządnymi graczami - niektórzy to nawet weterani, z przygotowaną strategią, która zupełnie zawiodła.... Wasylus się rozwija :)

Ja przedstawiałem Navegadora - gra mi się spodobała, mimo, iż zagrałem słabo. Moja pierwsza gra z rondlem :) Jest poczucie grania dosyć szybkiego, nie ma jakiegoś wielkiego dumania, a po kilku partiach można nabrać pewnego schematyzmu wyborów - tu jednak nie postrzegam tego jako wady, trochę na tej zasadzie, co w Puerto - diabeł tkwi w niuansach, w tym, na ile skutecznie daną strategię w danej sytuacji zrealizujemy. Jest też zauważalna dawka interakcji (dla Siepu, na którym skupiłem swą bezrozumną furię, aż nadto zauważalna :mrgreen: ) Wyniki: Zephyr 126, Siepu 116, Micelius 95, Makoleon 80. Moralnym zwycięzcą jednak Siepu (patrz furia)

Na zakończenie szybciutka partia w Siedem cudów - sprawdza się jako milutki przerywnik. (Dalej nie rozumiem, jak niektórzy mogą poważnie i dogłębnie analizować rozgrywki. - Grałem dość bezrefleksyjnie, to moja druga partia, a wykręciłem drugi wynik... w dodatku tak dużo tu zależy od szczęścia z działań innych graczy...)
Wyniki: Zephyr 61, Micelius 53, Keleno 50, Sir Lothar 33, Bart 31

Gratuluję Zephyrowi podwójnego zwycięstwa
... i dziękuję wszystkim za miłą atmosferę i ciekawe gry. Tym razem czas naprawdę dobrze wykorzystany
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
ODPOWIEDZ