(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

Głupio tak pisać po samym sobie... ale rozumiem, że szykujemy się do poniedziałkowego soptkania? Lepiej się wpisujcie, bo okres przedświąteczny i dobrze chyba zdać sobie sprawę z liczebności grupy...
Ja myślałem o przyniesieniu dwóch "znanoci", na które jednak są chętni w Monsoonie: Navegadora oraz Power Struggle. Poza tym zapewne bedę miał Offerings (znane jako "Ra na sterydach"; zakładam, że partia nie powinna być zbyt długa). Z rzeczy nowych mógłbym mieć Inca Empire - ale Jax chyba myśli nad przyniesieniem tego też (pamiętamy jednak, że tam podobnież brutalna interakcja).
Jakieś preferencje?
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

Ja wezmę jednak to Inca Empire (bo nie wiem czy się zgram z Miceliusem). Oczywiście chętnie Navegador, ale menu zależy o której wystartujemy (jeśli będą chętni na 16:00 jak w zeszłym tygodniu, to jak najbardziej jestem za).
Na deser wezmę Sobka, którego Keleno i sir_Lothar testowali już w piątek. Rozegrałem część partii w domu i chyba najlepiej będzie to działać kolejno w: 3, 2, 4 graczy.
Mogę też zagrać w IE lub N + jakiś klasyk.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Wasylus
Posty: 128
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Wasylus »

Ja mogę być na 16:00. Najchętniej zagrałbym w Navegadora (z rzeczy wymienionych) ale jestem otwarty na propozycje.
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Sir-lothar »

Witamy,
chętnie z Keleno spróbujemy Sobek'a w 3-4 osoby. Jako, że jest to raczej skromna gra to jeśli było by jeszcze miejsce przy Navegador równie chętnie byśmy powycierali planszę. Inca ostatecznie, jeśli udało by się skończyć, oraz nie wypali nam mózgów. Planujemy wpaść na 16, bo to chyba gry wymagające sporego zaangażowania czasowego.
Pozdrawiamy
Keleno i Lothar
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

Sir-lothar pisze:Witamy,
chętnie z Keleno spróbujemy Sobek'a w 3-4 osoby. Jako, że jest to raczej skromna gra to jeśli było by jeszcze miejsce przy Navegador równie chętnie byśmy powycierali planszę. Inca ostatecznie, jeśli udało by się skończyć, oraz nie wypali nam mózgów. Planujemy wpaść na 16, bo to chyba gry wymagające sporego zaangażowania czasowego.
no to modlimy się, żeby Micelius wpadł na 16:00, bo to on dysponuje Navegadorem, ja nie posiadam

Sobka jak się da to się wciśnie jakoś na deser bo to SZYBKA gra (ostatnio obserwuję zatrważające zjawisko - ostatnich 5-6 partii w różne gry (i w różnych miejscach), w których brałem udział przeciągało się z powodu totalnego overanalyzing przez niektórych graczy -- przez to zjawisko rozumiem sytuacje gdy _naprawdę_ nie trzeba 5-10 minut myśleć nad ruchem a gracz i tak to robi). Więc błagam - szczególnie w przypadku Sobka, który jest prosty i szybki - bez przegięć ;)

Hm..albo Sobka na początek (do 17:00) jak Micelius jednak zjawi się na 17:00...
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zephyr »

Navegador jest dość szybki, strategia jest dość długofalowa, taktyki nie za dużo, więc jak ktoś gra sensownie to downtimeu prawie nie ma, bo ma przemyślane na 3 ruch do przodu i tylko czasem coś zmieni jakiś ruch innego gracza.

Na 16 nie zdążę, mam nadzieję że o 17 też będzie w co grać.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: ragozd »

ja bede kolo 18-19 w zaleznosci jak sie beda perspektywy kolejnych gier robic - no chyba ze jax nie odbierze telefonu ;) to bede jechal w ciemno :) Wezme K2 i Magnum Sal
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

ragozd pisze:ja bede kolo 18-19 w zaleznosci jak sie beda perspektywy kolejnych gier robic - no chyba ze jax nie odbierze telefonu ;) to bede jechal w ciemno :)
nie odbiorę, bo mam rozwalony i jakoś specjalnie nie spieszę się do wymiany ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: ragozd »

Znaczy sie przypadkiem sie popsul ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
awojdi
Posty: 78
Rejestracja: 18 maja 2009, 11:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: awojdi »

będę o 16, eee tylko gdzie? :)
dawno mnie nie było... :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

awojdi pisze:będę o 16, eee tylko gdzie? :)
dawno mnie nie było... :)
tutaj:
http://www.monsooncafe.pl/

czyli będzie już 5 osób o 16:00 - trzeba mysleć powoli nad podziałem na 2 stoliki, bo sądzę że ktoś jeszcze dojdzie

tak, ragozd, przypadkiem mi się zepsuł :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

Właśnie zapomniałem napisać, że w tym tyg. wyjątkowo mogę już o 16.00 :)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Wasylus
Posty: 128
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Wasylus »

no to modlimy się, żeby Micelius wpadł na 16:00, bo to on dysponuje Navegadorem, ja nie posiadam
Właśnie zapomniałem napisać, że w tym tyg. wyjątkowo mogę już o 16.00
Jax, Twoje modlitwy zostały wysłuchane :lol:
Czyli jak, Navegador na 16:00 ?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: adikom5777 »

Ja chętnie przyjdę o 16 zobaczyć Navegadora. Jak będzie miejsce to może uda się zagrać :)
A jak nie to trudno, może innym razem. Mogę też coś przytachać, link poniżej.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

Wasylus pisze:
no to modlimy się, żeby Micelius wpadł na 16:00, bo to on dysponuje Navegadorem, ja nie posiadam
Właśnie zapomniałem napisać, że w tym tyg. wyjątkowo mogę już o 16.00
Jax, Twoje modlitwy zostały wysłuchane :lol:
Czyli jak, Navegador na 16:00 ?
tak, to ja już zaklepuję Navegadora o 16:00
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Przemekk »

Skoro w piątek się nie spotkamy, to po prostu nie mam wyboru i na pewno jutro się pojawię :D

Pewnym problemem jest kwestia o której, bardzo możliwe, że będę dopiero o 18:00, choć 17:00 też jest prawdopodobna.

Wezmę ze sobą Mykerinosa i zobaczymy jak się rozwinie sytuacja na miejscu.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: ragozd »

No to nie skonczycie wczesniej niz 18:30 - na te godzine bede celowal :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Atamán »

I ja postaram się wpaść ok. 18.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jingowawa »

Cóż za mila niespodzianka. Dawno nie odwiedzałem tego wątku i ominął mnie fakt, że ktoś w końcu zaczyna się umawiać na 16... Też będę na 16, planujemy z Adikomem partyjkę w Small World, więc jeśli znajdą się chętni, zapraszamy do stolika.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

w MC podobno pękły rury i dziś jest zamknięta (wstępnie są ustalenia że zmierzamy na Solec 44)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

No i po wizycie na Solcu 44 (mojej pierwszej).
Inspekcja wypadła pozytywnie - pozytywna obsługa, wysokie, wygodne, duże stoły. Dużo miejsca. Może światło mogłoby być ciut jaśniejsze ale szybko przestaje się to zauważać. Poza tym w innych pokojach niż my byliśmy tym razem, oświetelnie było bez zarzutu. Ogólnie można się spokojnie zatopić w mózgożernych rozgrywkach.

Ponieważ Micelius nie mógł dotrzeć z Navegadorem Jans, Awojdi i ja zagraliśmy w Inca Empire. I jestem totalnie zaskoczony. Nadzwyczajnie podobala mi się ta gra - chyba top 3 Essen 2010. A i tak graliśmy w trybie niby słabszym - bo tylko 3-osobowym (4-osobowy jest podobno the best). Bardzo bardzo odświeżająca mechanika i przyjemna rozgrywka...
[Awojdi - dzięki za poświęcenie i rezygnację z treningu dzięki czemu dokończyliśmy rozgrywkę; Jans - bad news: za szybko wyszedłeś, jednak przeskoczyłem cię w punktacji ;) - skończyło się na 110-107-100].

Druga ekipa grała w Alhambrę (wytłumaczoną przez obsługę!) a potem w coś czego nie zarejestrowałem. W międzyczasie dotarły posiłki a spotkanie zwieńczyły rozgrywki w Basilicę i Magnum Sal.

Było miło :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Keleno »

Ja też dziękuję za grę w Alhambrę i Lotharowi za wytłumaczenie Basiliki :) Grało się bardzo miło i żal że trzeba było się tak wcześnie zebrać (za co jeszcze raz przepraszam :))
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

Widzę,że graliście w Inca Empire.Mam pytanie co do wariantu 3-osobowego.Jak działają karty specjalne-w cztery osoby działały po dwie karty na każdych dwóch sąsiadujących graczy-nie wiew jak to rozwiązano w 3 osoby.
Jans
Posty: 292
Rejestracja: 14 lut 2005, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Jans »

każdy daje po jednej
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

staszek pisze:Widzę,że graliście w Inca Empire.Mam pytanie co do wariantu 3-osobowego.Jak działają karty specjalne-w cztery osoby działały po dwie karty na każdych dwóch sąsiadujących graczy-nie wiew jak to rozwiązano w 3 osoby.
jest dokładnie tak samo jak w 4 osoby
każdy daje po 1 karcie
na danym polu może się uzbierać do 4 kart (4 w ostatniej erze)
każda karta działa na 2 sąsiadujących z nią graczy (plansza wydarzeń jest 2-stronna, w trybie 3-osobowym jest podzielona na 3 części)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ