Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kondzio167 »

Mam jedno pytanie:

Czy Jokerem (ścianka z znakiem zapytania) można płacić za globalne umiejętności? I to samo pytanie czy może joker zastąpić wymagany rodzaj energii do zakupu kości bohatera?
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: sirwei »

Tak i tak
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Retro »

Ma ktoś może tą tabelę z kartami bo ten link jest pusty.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
Mil3vs
Posty: 27
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Mil3vs »

Na BGG jest aktualny spis ze wszystkich setów:

https://boardgamegeek.com/filepage/1199 ... -checklist
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

Retro pisze:
Ma ktoś może tą tabelę z kartami bo ten link jest pusty.
Tabela z kartami PL AvX
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Retro »

pattom pisze:
Retro pisze:
Ma ktoś może tą tabelę z kartami bo ten link jest pusty.
Tabela z kartami PL AvX
Dzięki :)
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: sirwei »

Ma może ktoś do odsprzedania podstawowe kostki, bo np ma kilka zestawów startowych?
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: ObraneOrzechy »

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?t=29761
[S/W] Marvel Dice Masters - TARGOWISKO

Mysle, ze lepiej tutaj zapytac/zobaczyc.

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
rand
Posty: 494
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 118 times
Been thanked: 88 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: rand »

Od jakiegoś czasu gram w Dice masters ale parę kart i zasad jest dla mnie nei do końca zrozumiałych.

1. Jeżeli na karcie jest na pisane że działanie trwa do końca tury to znaczy do końca aktualnej mojej tury czy do końca tury przeciwnika?
2. "Deal 3 damage instead, if that player has a Villain in play" - co dokładnie znaczy in play, to samo co active? Czy może chodzi o to czy przeciwnik ma jakieś karty Villain?
3. O co chodzi w karcie Phantom Zone? Totalnie nie kumam.
"Take any character in the field and place it on this card, and move any dice you've placed onto this card on previous turn into its owners Prep Area. If this effect is cancelled, or that die's owner takes damage, return that die to its owner's Prep Area".
4. Druga karta w której nie wiem o co chodzi - Loki's Scepter - Magic:
"Place this die into your field Zone. You may move it to your Used Pile to deal 3 damage to a character die that was fieded this turn whenever you may use a Global Ability. Send this die to the used Pile at the end of your opponent's turn"


Bym był wdzięczny za pomoc :-)
Awatar użytkownika
karollo2101
Posty: 50
Rejestracja: 29 cze 2015, 01:16

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: karollo2101 »

Witam, dopiero zaczynam przygodę z DM i mam pytanie, czy jeśli posiadam DM Avengers vs. X-men starter pack I parę boosterkow do tego właśnie starter to przy braku dostępnych boosterkow mogę zakupić inne, znaczy się np. Justice League booster?

Wysłane z mojego SM-T330 przy użyciu Tapatalka
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

karollo2101 pisze:Witam, dopiero zaczynam przygodę z DM i mam pytanie, czy jeśli posiadam DM Avengers vs. X-men starter pack I parę boosterkow do tego właśnie starter to przy braku dostępnych boosterkow mogę zakupić inne, znaczy się np. Justice League booster?

Wysłane z mojego SM-T330 przy użyciu Tapatalka
Możesz kupować jakie chesz i mieszać jak chcesz.
Awatar użytkownika
karollo2101
Posty: 50
Rejestracja: 29 cze 2015, 01:16

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: karollo2101 »

Ok dzięki za szybka odp.[SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego SM-T330 przy użyciu Tapatalka
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: LordMongo »

rand pisze:Od jakiegoś czasu gram w Dice masters ale parę kart i zasad jest dla mnie nei do końca zrozumiałych.

1. Jeżeli na karcie jest na pisane że działanie trwa do końca tury to znaczy do końca aktualnej mojej tury czy do końca tury przeciwnika?
2. "Deal 3 damage instead, if that player has a Villain in play" - co dokładnie znaczy in play, to samo co active? Czy może chodzi o to czy przeciwnik ma jakieś karty Villain?
3. O co chodzi w karcie Phantom Zone? Totalnie nie kumam.
"Take any character in the field and place it on this card, and move any dice you've placed onto this card on previous turn into its owners Prep Area. If this effect is cancelled, or that die's owner takes damage, return that die to its owner's Prep Area".
4. Druga karta w której nie wiem o co chodzi - Loki's Scepter - Magic:
"Place this die into your field Zone. You may move it to your Used Pile to deal 3 damage to a character die that was fieded this turn whenever you may use a Global Ability. Send this die to the used Pile at the end of your opponent's turn"


Bym był wdzięczny za pomoc :-)
Ad. 1) do końca tury w której użyłeś danej umiejętności (nie ważne czy to twoja tura czy przeciwnika)
Ad. 2) 'in play' czyli jeśli są jakieś kostki na fieldzie
Ad. 3) karta ewidentnie adresowana do bardziej zaawansowanych graczy. Co robi? Dokładnie to co jest na niej na pisane. Z punktu widzenia początkującego gracza należałoby zadać pytanie po co coś takiego? Ano po to żeby manipulować tym co i kiedy dobierasz z worka.
Ad. 4) wprowadzasz kostkę na field i sobie ona tam siedzi do czasu aż nie aktywujesz jej umiejętności. Jeżeli w turze przeciwnika wprowadził on jakąś postać na field możesz aktywować lagę i zadać tej postaci 3 dmg (potencjalnie ją zabijając). Kiedy można używać globali to temat już strasznie przewałkowany. W skrócie - na koniec każdej fazy (draw, field, attack itd.) aktywny gracz, po tym jak wykona wszystkie zaplanowane akcje musi oddać priorytet przeciwnikowi, żeby ten mógł zareagować (zagrać globala, aktywować umiejętność itp.).


Na forum jest dział poświęcony wyłącznie pytaniom o zasady. Taka uwaga na przyszłość. :wink:
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

siema,
wypadłem z obiegu jeśli chodzi o tą grę, ale zamierzam do podstawki i całkiem pokaźnej kolekcji boosterów z AvX kupić pojedyncze kości i karty z UxM, albo AoU i mam pytanie:

czy kości np. Angel'a z AvX i UxM mają takie same statystyki? Czy równocześnie z kupnem nowej karty Angela, muszę kupić do niej nowe kości?
Oczywiście wyżej wymieniony bohater jest tylko przykładem, bo chodzi mi o każdą podobną sytuację.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

parasite pisze:siema,
wypadłem z obiegu jeśli chodzi o tą grę, ale zamierzam do podstawki i całkiem pokaźnej kolekcji boosterów z AvX kupić pojedyncze kości i karty z UxM, albo AoU i mam pytanie:

czy kości np. Angel'a z AvX i UxM mają takie same statystyki? Czy równocześnie z kupnem nowej karty Angela, muszę kupić do niej nowe kości?
Oczywiście wyżej wymieniony bohater jest tylko przykładem, bo chodzi mi o każdą podobną sytuację.

Generalnie staty są takie same :-) bardzo rzadko są inne. Na przykład Beast z AvX i z AoU ma nawet inną energię. Podobnie Black Widow.
Najlepiej sprawdzać tu: http://dicemastersdb.com/
Jun
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2015, 23:17

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Jun »

Yu Gi OH. Polecacie, odradzacie?
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

Ktoś już coś wie na temat TMNT (Teenage Mutant Ninja Turtles) Dice Masters ? Zastanawiam się czy dla córki nie będzie to fajne, lubi żółwie na i April O'Neil . Ma ponoć wyjść jako kompletna gra (set).
?
Awatar użytkownika
reguuu
Posty: 142
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: reguuu »

Pomocy! ;)
Planuję rozpocząć przygodę z MDM i na początek chciałabym ograniczyć się do kwoty ok. 200 zł. Lubie zarówno Xmenow jak i Avengersów z lekka przewagą tych drugich więc skłaniam się ku AOU choć starter UXM można kupić nawet 30 zł taniej (to już prawie 8 boosterow!) a z tego co czytałam postacie i tak są wymieszane w jednej i drugiej serii.
Powiedzcie czy jest sens kupienia podstawki+20 boosterow z jednej serii i 20 z innej czy jednak lepiej przy takiej ilości wpakować wszystko w jedną? A jeśli tak to na którą lepiej się zdecydować.
W niektórych sklepach są jeszcze startery z Avengers vs X-men ale tego chyba już zupełnie nie ma sensu skoro nie uda się dokupić booster packów, czy tak?
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1973
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 869 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Neoptolemos »

W AoU jest moim zdaniem więcej postaci mało popularnych, więc UXM wydaje mi się fajniejsza :) do tego moim zdaniem same karty z podstawki Uncanny są dużo lepsze (Angel, Cyclops, Kitty często używam), z AoU tylko Kapitan Ameryka jest imho niezły.

Problem w tym, że w podstawce masz tylko po 2 kości do każdej karty. A dodatkowe kości do kart ze startera łatwiej zdobyć w AoU (występują z commonami, w UXM tylko z uncommmonami).

Ja zdecydowałbym się najpierw na jedną serię (znacznie większa szansa, że zbierzesz sensowną drużynę). Jeśli kupisz po ~20-30 boosterów z dwóch serii, będziesz miała spory problem z kośćmi. I sugerowałbym jednak Uncanny ;) natomiast podstawka AvX też jest nienajgorszym pomysłem, bo są tam bardzo dobre postaci (Beast, Storm, Human Torch) i karty akcji.

//bezwstydna prywata//
Przy okazji się zareklamuję, że mogę Ci tanio sprzedać albo wymienić na inne gry sporo commonów/uncommonów, a przede wszystkim kostek z UXM i AoU :)
//wybaczcie//
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
reguuu
Posty: 142
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: reguuu »

Dzięki wielkie. Po konkretniejszym przejrzeniu spisu postaci raczej znacznie bliżej mi do AoU i chyba na tym się skupie. Choć jeszcze się waham czy nie podnieść trochę progu finansowego i nie zakupić dwóch starterów i ok 60 boosterow. Na szczęście zamawiać będę przed świętami wiec jeszcze chwilę do namysłu mam :)
A po dodatkowe kostki całkiem możliwe, że się zgloszę ;)
raskoks
Posty: 47
Rejestracja: 19 lip 2012, 10:17

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: raskoks »

Czesc,
zainteresowalem sie ta gra - i zastanawiam sie jak wyglada sytuacja po poltorej roku?
Gra zyje? Sa turnieje? Gracze? Rynek?
Widze ze przybylo czesci systemu (DC.d&D) - ale sa klopoty z dostepnoscia. Wypowiedzialyby sie jakies bardziej znajace temat osoby?
Bede wdzieczny.
SuCHaR
Posty: 273
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: SuCHaR »

Niestety w PL gra kuleje... Jest kilka ośrodków gdzie gra troche osób ale tyłka nie urywa.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

Czy ja wiem czy kuleje? Raczej się rozwija, we Wrocławiu właśnie powstaje liga przy Geek Szopie, ludzie przychodzą i grają na cyklicznych spotkaniach, więc tragedii nie ma :-)
SuCHaR
Posty: 273
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: SuCHaR »

OK ilu ludzi u was gra? i to jest Wrocław, z tego co wiem to jeszcze u Faberów w Wawie sie coś dzieje i to chyba tyle....
ODPOWIEDZ