Essen 2010 - nowości

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: kwiatosz »

Twardyś, Jax, że to wszystko przejrzałeś :) Dzięki temu nauczę się listy na pamięć i będę mógł ściemniać, że jestem zorientowany w temacie Essen :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: BloodyBaron »

Myślę, że jednogłośnie tytuł Geek of the Week w tym tygodniu przyznany zostanie Jaxowi - nie tylko na osłodę kontuzji, ale za rzeczywiste i oczywiste zasługi dla zacnej społeczności GF i forum g-p.pl ;)

chłopie - że też Ci się chciało to wszystko czytać... ;)
_________
Moje gry
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: mbork »

BloodyBaron pisze:Myślę, że jednogłośnie tytuł Geek of the Week w tym tygodniu przyznany zostanie Jaxowi - nie tylko na osłodę kontuzji, ale za rzeczywiste i oczywiste zasługi dla zacnej społeczności GF i forum g-p.pl ;)

chłopie - że też Ci się chciało to wszystko czytać... ;)
+1

że się chciało, nie jest dla mnie niczym dziwnym; że znalazł na to czas, to jest coś!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: Geko »

mbork pisze: że się chciało, nie jest dla mnie niczym dziwnym; że znalazł na to czas, to jest coś!
Jak się jest na zwolnieniu z nogą (?) w gipsie, to czasu raczej nie brakuje :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 648 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: pan_satyros »

Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: jax »

pan_satyros pisze:Recenzja Dominant Species
http://www.boardgamenews.com/gamereview ... nt-species
Ha! Dokładnie jak się spodziewałem :D
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: mbork »

Geko pisze:
mbork pisze: że się chciało, nie jest dla mnie niczym dziwnym; że znalazł na to czas, to jest coś!
Jak się jest na zwolnieniu z nogą (?) w gipsie, to czasu raczej nie brakuje :mrgreen:
No, powiedzmy, że to zależy od tego, jaką ma się pracę ;) .
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: jax »

Na Essen (albo tuż po) ma pojawić się Railways the Western US (dodatek do Railroad Tycoon/Railways of the Eastern US). Najciekawsze w tym wszystkim że nową mapę można będzie połączyć z podstawką (również RT) i zrobić rozgrywkę na terenie całych Stanów. Wypas dla miłośników RT (takich jak ja) :D
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: yosz »

Ma się pojawić ale chyba tylko jako egzemplarz do testów i pokazów. Gra ma być dostępna dopiero w 2011
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: sipio »

Czy tylko ja mam takie wrażenie, że tegoroczne Essen zapowiada się o niebo lepiej niż rok temu,
a nawet dwa lata temu?
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: Tycjan »

sipio pisze:Czy tylko ja mam takie wrażenie, że tegoroczne Essen zapowiada się o niebo lepiej niż rok temu,
a nawet dwa lata temu?
To pewnie takie wrażenie bo w latach ubiegłych Jax nie miał nogi w gipsie ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: BloodyBaron »

jax pisze:Na Essen (albo tuż po) ma pojawić się Railways the Western US (dodatek do Railroad Tycoon/Railways of the Eastern US). Najciekawsze w tym wszystkim że nową mapę można będzie połączyć z podstawką (również RT) i zrobić rozgrywkę na terenie całych Stanów. Wypas dla miłośników RT (takich jak ja) :D
i ja! tylko nie wiem gdzie zmieszczę połączone plansze... jeżeli zachód będzie tak samo duży jak wschód...
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1542
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 206 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: Furan »

Tycjan pisze:
sipio pisze:Czy tylko ja mam takie wrażenie, że tegoroczne Essen zapowiada się o niebo lepiej niż rok temu,
a nawet dwa lata temu?
To pewnie takie wrażenie bo w latach ubiegłych Jax nie miał nogi w gipsie ;)
Thumbs up.
Ja mam takie wrażenie jeszcze sprzed ,,Wielkiego Spisu Jaxa". :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Robinson, Smoki z Głebin, Indigo, Byzanz, Burgundy, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: stalker »

A co sądzicie o tym? Cité.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: jax »

Esseńska lokomotywa nie zwalnia :)
Nowe tytuły się pojawiają, ale moja uwagę przyciągnął dodatek do Carson City: New Beginning.
Ma to być generalnie darmówka:
"Yes, this expansion will be available at Essen. You will get it for free when you buy a game at our booth. The expansion will also be given away at the shops (when buying a Quined-Huch game).
And, of course, the expansion is also available at the Eagle Games booth."

Monga, yosz, filippos - puszczam do Was oko, dałoby radę załatwić? ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: Filip z Lublina »

stalker pisze:A co sądzicie o tym? Cité.
niedługie gry negocjacyjne to coś, do czego zawsze z chęcią wracam, dopisuję do listy:)
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: Lucf »

Na Essen (albo tuż po) ma pojawić się Railways the Western US (dodatek do Railroad Tycoon/Railways of the Eastern US). Najciekawsze w tym wszystkim że nową mapę można będzie połączyć z podstawką (również RT) i zrobić rozgrywkę na terenie całych Stanów. Wypas dla miłośników RT (takich jak ja) :D
Pewnie będzie łączył się z lewej strony mapy podstawki - tam gdzie są połączenia zachodem. tylko jak połozyć obok tej mapy inną? Bo zwykle stoły są długie i układa się to mapę wzdłuż :) trzeba będzie dostawić drugi stół!

Ciekawe jak cenowo ta mapka będzie wyglądać.
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: monga »

jax pisze:Esseńska lokomotywa nie zwalnia :)
Nowe tytuły się pojawiają, ale moja uwagę przyciągnął dodatek do Carson City: New Beginning.
Ma to być generalnie darmówka:
(...)
Monga, yosz, filippos - puszczam do Was oko, dałoby radę załatwić? ;)
Zobaczymy co da się zrobić ;) Chociaż jak pomyślę o tym niedoszłym Tichu ... ;)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: stalker »

Jeśli kto ciekaw, przeczytalem zasady Caravelas... i nadal nie wiem, co o tej grze sądzić.

W sumie dość długie zasady są proste: Mamy, nazwijmy to, element logiczny, jakim jest pewien system poruszania się, związany z kierunkiem prądów morskich i wiatrów. Do tego mamy system wydarzeń (taki jakby ciut losowy, bo każde wydarzenie może mieć pewny wpływ na innych graczy, ale nie zawsze to wydarzenie będzie im sprzyjać, oczywiście), mamy element zbierania z planszy tego i owego i realizacji biletów z Ticket to Ride. I do tego jeszcze możliwość skrócenia rozgrywki poprzez szybką budowę jakiegoś tam klasztoru. Niby same sprawdzone elementy, na pewno nie do końca banalna gra, ale czy aż tak warta moich pieniążków...?

Ciężko zapytać, kto grał, ale może już pojawiły się gdzieś jakieś recenzje?
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: Filippos »

jax pisze:Esseńska lokomotywa nie zwalnia :)
Nowe tytuły się pojawiają, ale moja uwagę przyciągnął dodatek do Carson City: New Beginning.
Ma to być generalnie darmówka:
"Yes, this expansion will be available at Essen. You will get it for free when you buy a game at our booth. The expansion will also be given away at the shops (when buying a Quined-Huch game).
And, of course, the expansion is also available at the Eagle Games booth."

Monga, yosz, filippos - puszczam do Was oko, dałoby radę załatwić? ;)
Jasne że by się dało tyle że ja nic u nich nie kupuję więc darmówki nie dostanę. Gnęb Yosza - on kupuje Nornberc i Vihnosa :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: yosz »

A to u nich na stoisku? :D Jak ja nic nie wiem :D (Vinhos na pewno, czy Noremberc to nie jestem przekonany)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: Filip z Lublina »

Jax - czy pośród Twoich poszukiwań wpadła Ci w oko jakaś rozbudowana gra ekonomiczna z szansą na porządną dawkę interakcji?
antypirx

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: antypirx »

Filip Apostoł pisze:Jax - czy pośród Twoich poszukiwań wpadła Ci w oko jakaś rozbudowana gra ekonomiczna z szansą na porządną dawkę interakcji?

nie

lol
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: jax »

Filip Apostoł pisze:Jax - czy pośród Twoich poszukiwań wpadła Ci w oko jakaś rozbudowana gra ekonomiczna z szansą na porządną dawkę interakcji?
Wydaje się, że takimi grami są np. Inca Empire, Namibia. We Florenzy zauważam też istotną interakcję. (zależy jeszcze jak bardzo jesteś elastyczny jeśli chodzi o pojęcie 'ekonomiczna' :) ).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: Filip z Lublina »

jax pisze:
Filip Apostoł pisze:Jax - czy pośród Twoich poszukiwań wpadła Ci w oko jakaś rozbudowana gra ekonomiczna z szansą na porządną dawkę interakcji?
Wydaje się, że takimi grami są np. Inca Empire, Namibia. We Florenzy zauważam też istotną interakcję. (zależy jeszcze jak bardzo jesteś elastyczny jeśli chodzi o pojęcie 'ekonomiczna' :) ).
Bardzo elastyczny;) Choć tak sobie czasem marzę, żeby jednak spróbować takiej pełnokrwistej ekonomii, ale z doświadczenia wiem, że to nie idzie w parze ze szkodzeniem przeciwnikom...

EDIT: o widzisz, dopiero teraz przyjrzałem się Namibii(Inca Empire już wcześniej przyciągnęło moja uwagę) i faktycznie wygląda ciekawie. Dzięki wielkie!:)
Florenza ma jak dla mnie ultranieciekawy temat(oczywiście jeśli chodzi o temat na grę planszową[piszę to, żeby nie wyszło, że jestem chamem;P]), podobnie jak zupełnie bezpłciowa(według mnie) Opera przed rokiem.
ODPOWIEDZ