[Warszawa] Klub na Smolnej

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Postaram się przyjechać przyjechac około 18 wraz z płcią piękną. Proszę, pomóżcie mi ją przekonać do planszówek :!: Mam nadzieję, że w towarzystwie safari i jego płeć piękna nie będzie to aż tak trudne.

DROGI JA_NIE, ŻYCZĘ CI PRZEDE WSZYSTKIM UDANEGO POPULARYZOWANIA PLANSZÓWEK. TO CHYBA CIESZY NAJBARDZIEJ.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

(życzenia)
Wow, dzięki wielkie :).
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Będę prawdopodobnie po 17. Mam ze sobą Byzantium i Fryderyka Wielkiego.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Pancho pisze:Będę prawdopodobnie po 17. Mam ze sobą Byzantium i Fryderyka Wielkiego.
2 takie długie gry na 1 wieczór :?:
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Byzantium nie jest takie długie (około 2h przy czterech). A poza tym wziąłem gry do wyboru. Można zagrać albo w jedno albo w drugie. Nie trzeba we wszystko :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

A może symultanka? :wink:
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Safari »

Ja bym chętnie zagrał w Bizancjum
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Czas na tradycyjną relację :)

Tym razem spędziliśmy czas przy dwóch grach - Guillotine i Byzantium. Trudno mi zliczyć ile razy zagraliśmy w tą pierwszą, ale było to coś koło pięciu razy. Gra jest szybka i prosta. Do zalet należy przede wszystkim świetne wykonanie. Bardzo dowcipna, komiksowa oprawa. Do tego oryginalny pomysł - ścinanie arystokracji, a przy okazji każdy musi się starać, żeby nie ściąć ulubieńców ludu. Do wad należy zaliczyć sporą losowość (kolejność ciekawych arystokratów do ścięcia oraz dobierane karty akcji). Nie mniej gra jest zabawna i dobrze się spełnia jako przerywnik lub gierka do paluszków i piwa.

Jeżeli chodzi o Byzantium to zagraliśmy w składzie: ja, jax, Safari i Dasilwa. Niestety nie udało nam się rozegrać w nie do końca, a jedynie do końca drugiej tury. Safari był i tym razem bardzo ciężkim przeciwnikiem i szybko zdominował rozgrywkę. I zakończył ją zdecydowanym zwycięstwem. Grało się jednak interesująco, mózgi parowały. Trochę wydaję mi się, że za poważnie bierzemy do siebie całą grę i staramy się wykonać jak najbardziej optymalne rozwiązania. Przez co rozgrywka zaczyna się wlec. Następny razem trzeba będzie zagrać bardziej z życiem. Nie mniej miało miejsce kilka ciekawych starć.

Z Eurogier widziałem jeszcze Carcassonne. Poza tym Jan przyniósł Pueblo i rozgrywał go wraz ze znajomymi. Później pojechał do Paradoxu.

Stratedzy natomiast głównie skupili się na grach dwuosobowych. Widziałem Twilight Struggle i Carthage, ale były też inne gry, bodajże Silent War (starcia amerykańskich łodzi podwodnych z japońską flotą na Pacyfiku).

Rozgrywki zakończyły się o 23 i jak zwykle było bardzo sympatycznie.
Awatar użytkownika
qbot
Posty: 57
Rejestracja: 03 kwie 2006, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

[Warszawa] Klub na smolnej

Post autor: qbot »

Słyszałem, że w kwietniu (kiedy dokładnie?) kilka osób będzie zamawiało gry z Niemiec. Chętnie bym się dorzucił do przesyłki.
Planuję kupić Pueblo i Manilę.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Kto się wybiera w najbliższy piątek na Smolną? Mam dwie propozycje spędzenia tym razem czasu:

1. Fryderyk Wielki. Jak spotkamy się w okolicach 17 - 17:30 to powinniśmy nawet dać radę zakończyć grę. Uprzedzam, że będę popędzał, nie będzie ograniczonego czasu na myślenie :) Byłby ktoś zainteresowany. Potrzeba jeszcze czterech osób. Ktoś miałby ochotę? Dasilwa, jax, hudson, ktoś jeszcze?

2. Eurogry. Wtedy gramy w kilka gier. Na pewno wziąłby Caylusa, bo mam głód grania w niego.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Pancho pisze:Kto się wybiera w najbliższy piątek na Smolną? Mam dwie propozycje spędzenia tym razem czasu:

1. Fryderyk Wielki. Jak spotkamy się w okolicach 17 - 17:30 to powinniśmy nawet dać radę zakończyć grę. Uprzedzam, że będę popędzał, nie będzie ograniczonego czasu na myślenie :) Byłby ktoś zainteresowany. Potrzeba jeszcze czterech osób. Ktoś miałby ochotę? Dasilwa, jax, hudson, ktoś jeszcze?

2. Eurogry. Wtedy gramy w kilka gier. Na pewno wziąłby Caylusa, bo mam głód grania w niego.
Na Fryderyka się wstępnie piszę (ale tym razem nie jako Fryderyk :) ). I w pełni popieram ograniczony czas na namysł (choć bez formalizowania tego klepsydrą :) ). Tak żebyśmy dograli do końca a nawet jeszcze trochę czasu zostało.

Z Eurogier chętnie zagrałbym w Alhambrę (+dodatek Gunst des Wesirs) - wezmę. Mam głód.

W Caylusa chętnie zagram ale najpierw chcę go w domu rozpracować żeby nie grać w ciemno.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

jax pisze:Na Fryderyka się wstępnie piszę (ale tym razem nie jako Fryderyk :) ). I w pełni popieram ograniczony czas na namysł (choć bez formalizowania tego klepsydrą :) ). Tak żebyśmy dograli do końca a nawet jeszcze trochę czasu zostało.
Fryderykiem gram ja. Ta fucha jest już zajęta :)
jax pisze:W Caylusa chętnie zagram ale najpierw chcę go w domu rozpracować żeby nie grać w ciemno.
Zasady szybko można poznać przed grą.
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Safari »

Witam,
zgodnie z informacją otrzymaną od LEO spotkań 7.04 i 14.04 nie będzie z powdu przerwy świątecznej. Na przyszłość sugeruję odwiedzać http://www.grywojenne.pl/forum/viewforu ... e5d1152138
w celu upewniania się czy spotkania sie odbędą. Dla pocieszenia zostaje sobota z Grenadierem
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

hmm to moze gdzies indziej bezpapierosowo sie daloby jednak w ten piatek?
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Ok, dzięki Safari za informacje. Hmmm... w sumie proponowałbym Paradox, tylko, że własnie będzie problem z dymem papierosowym...
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Ja też popieram Paradox, jakoś wytrzymam ten dymek. A przy okazji bede raczyl sie piwem :) . To jak? Bo ja chetnie zagram we Fridricha.

Ewentualnie moze byc sklep Gryf, maja tam otwarte chyba do 21, ale duzo osób sie tam nie pomiesci
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Na codzien Paradox jest chyba podzielony na czesc papierosowa i nie.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

no dobrze, wpadne do paradoxu, najwyzej uciekne jesli mgla bedzie zbyt gesta :-) czy o 17 ktos juz bedzie?
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Nataniel pisze:Na codzien Paradox jest chyba podzielony na czesc papierosowa i nie.
O jakich częściach mowa? ta salka z barem to w zasadzie nie ma stołów więc jeśli tam się nie pali to żadna pociecha.

Będę gdzieś w okolicach 17.30 (po 17.00 będę wyruszał z centrum).
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

ha..jak się wszyscy szykujš to i ja wpadnę...
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Moskwa zaliczona. Białorusini ledwo wypuścili mnie z ich kraju po uprzednim ograbieniu z dolarów przez funkcjonariuszy milicji. Od aresztowania byłem tylko o jeden krok.

Rzeczywiście w najbliższe dwa piątki smolna zamyka swe wrota. Postaram się podobnie jak Wy wpaść do Paradoxu. Tak zachwalacie ten lokal, że aż sam muszę sie przekonać o jego walorach.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Pędrak a może jakiś pokaz Pomarańczowej Rewolucji w Paradoxie? Ja bym z chęcią spróbował. To dobry pomysł na znalezienie kolejnych klientów na grę :)
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

oooo na pomaranczowa ja sie pisze bardzo bardzo :-)
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Będę z grą w Paradoxie. Dzięki za miłe słowa.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Zaraz trzeba będzie wštek 'granie w Paradoxie' otwierać.
ODPOWIEDZ