Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Odp: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Wallenstein »

Wintermute pisze:
kaszkiet pisze:Jest gdzieś informacja ile takie dodatki będą kosztować?
Jedyne 19.95 martwych prezydentow.
19,95 za duży a 9,95 za mały dodatek

Hiu pisze:od razu 3 frakcje. milo...
A jaka jest ta 3 frakcja?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: dewodaa »

Ruch i walka:
http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=5112

Zestaw dodatkowych kości:
http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=5119

Dobrze, że te paki wyjdą w tym samym czasie co podstawka, jest szansa, że będą od razu z podstawką po polsku.
Wallenstein pisze:
A jaka jest ta 3 frakcja?
Scum&Villains?

(To pewnie ważniejsze będzie do trybu skirmish)
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Teokrata »

jakos tak nie przekonuje mnie ta gra... moze jak zagram to sie przelamie :roll:
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Hiu »

Jedyne, czego sie obawiam, ze to bedzie bardziej xwing (czyli miniaturkowy bitewniak) niz descent (czyli nowe kafle terenu, nowe misje, kampanie itp).
Z drugiej strony moze to byc cos pomiedzy, czyli mamy pudlo (podstawke) ze "starterem" i kaflami terenu. Potem przez rok beda do tego dochodzily figurki i raz na rok wyjdzie pudlo z dodatkiem kafli i misji/kampanii (tylko bez figurek, takze format malego pudelka descenta).

Nie bede ukrywal, ze taki scenariusz odpowiada mi najmniej i wolalbym pudla z towarem zamiast pojedynczych pudelek z figurkami.

Rzecza oczywista jest, ze skirmish jest dodany tylko dlatego, ze warunki licencji nie pozwalaja im stworzyc stricte planszowki.

Zapal mi troche opadl, ale czekam na rozwoj faktow.
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: dewodaa »

Hiu pisze:
Rzecza oczywista jest, ze skirmish jest dodany tylko dlatego, ze warunki licencji nie pozwalaja im stworzyc stricte planszowki.
Tego nie rozumiem za bardzo. Przecież ma być normalny campaign mode jak z Descenta, a tryb skirmish to tak jakby po prostu dodali 2. grę do pudełka. Już teraz do Descenta wydają np. Leutenant packi, które w zasadzie są tylko figurkami. Oczywiste jest, że z SW wyciągną więcej (będą poszerzać nie tylko normalny tryb gry ale i skirmish).
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Hiu »

Juz tlumacze.

Licencja SW w FFG nie zawiera gry planszowej - tylko figurkowa oraz karciana.
Licencja na gre planszowa SW - lezy gdzies gleboko zakopana w Hasbro - czy gdzies tam. I to sie nie rusza.

Zeby wydac Descenta w swiecie SW - trzeba bylo zrobic trik, czyli powiedziec, ze to nie jest gra planszowa (czyli cos a'la Gra o tron lub Chaos w starym swiecie nie wchodzi w gre - bo plansza lezy na stole = gra planszowa).
Prezes FFG glupi nie jest - zrobil gre - ktora planszowka nie jest - bo ma figurki, bo ma mozliwosc rozgrywania potyczek bez scenariusza i planszy nie ma - tylko kafle terenu - ktore tak naprawde moga byc zbudowane przez samego gracza ze styropianu i rolki papieru toaletowego i bedzie mial las i pole ze sniegiem - gdzie przeprowadzi swoja potyczke.
I tak umotywowal swoja prosbe do licencjonodawcy, zeby mu zaakceptowali wydanie gry, ktora nie jest planszowka, w efekcie czego nie lamie ona umowy licencyjnej.

W trakcie inflight report (coroczne spotkanie FFG na GenCon'ie) - el presidente zapytany o licencje na IA odpowiedzial wprost - it's complicated.

:mrgreen:
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Wintermute »

Hiu pisze:Jedyne, czego sie obawiam, ze to bedzie bardziej xwing (czyli miniaturkowy bitewniak) niz descent (czyli nowe kafle terenu, nowe misje, kampanie itp).
Z drugiej strony moze to byc cos pomiedzy, czyli mamy pudlo (podstawke) ze "starterem" i kaflami terenu. Potem przez rok beda do tego dochodzily figurki i raz na rok wyjdzie pudlo z dodatkiem kafli i misji/kampanii (tylko bez figurek, takze format malego pudelka descenta).

Nie bede ukrywal, ze taki scenariusz odpowiada mi najmniej i wolalbym pudla z towarem zamiast pojedynczych pudelek z figurkami.

Rzecza oczywista jest, ze skirmish jest dodany tylko dlatego, ze warunki licencji nie pozwalaja im stworzyc stricte planszowki.

Zapal mi troche opadl, ale czekam na rozwoj faktow.
A to juz kwestia gustu, bo ja wole skirmisza. Descent jest dla mnie niegrywalny i planszowka w tej mechanice kompletnie mnie nie rusza. Ale mala bitwa pomiedzy imperium i rebelia? Juz predzej.

Sadze, ze to moze isc w strone Dust Tactics...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: vojtas »

Zaraz, zaraz. Czyli w IA będzie jakaś przygoda a' la Descent czy bazą będzie zwykłe naparzanie się?

Co do zestawów - mam mieszane uczucia. Gra jeszcze nie wyszła, a już ogłoszono tonę DLC, yyy... dodatków znaczy się. "Zbierz je wszystkie". :P
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: rastula »

vojtas pisze:Zaraz, zaraz. Czyli w IA będzie jakaś przygoda a' la Descent czy bazą będzie zwykłe naparzanie się?

Co do zestawów - mam mieszane uczucia. Gra jeszcze nie wyszła, a już ogłoszono tonę DLC, yyy... dodatków znaczy się. "Zbierz je wszystkie". :P

no bo jak grać bez hana solo i chewwiego? :)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: vojtas »

rastula pisze:no bo jak grać bez hana solo i chewwiego? :)
Ano. Coś czuję, że X-Wing był jedynie rozgrzewką przed tym, co będzie się działo w IA. No i przydało by się te figurki pomalować...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: rastula »

vojtas pisze:
rastula pisze:no bo jak grać bez hana solo i chewwiego? :)
Ano. Coś czuję, że X-Wing był jedynie rozgrzewką przed tym, co będzie się działo w IA. No i przydało by się te figurki pomalować...
jestem ciekaw tych większych dodatków - bo 20 $ za jednego Hana to trochę jednak jest... ale z tego co widzę po planach wydawniczych to części I-III niezbyt się dobrze jednak sprzedają bo rządzi "oryginalna trylogia"...


poczekamy, zobaczymy - najpierw polska edycja musi wyjść - a zanim wyjdzie to pewnie będzie już wiadomo co i jak się ukaże...
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Chaaber »

Fakt faktem, że gra będzie wyżerać pojemność portfela w tempie ekspresowym, ale to nic nie znaczy na fanów SW. Jeśli to ma być usprawniona wersja Descenta to ja jestem jak najbardziej za, a ze znajomymi mniej nastawionymi na scenariuszowe klimacenie, będę po prostu darł koty w potyczkach, które zapowiadają się genialnie. Wyobraźcie sobie odtworzenie bitwy o Hoth, albo Bitwy o Geonosis z części 1-3. Gra ma nieskończony potencjał i już zaczynam współczuć swojemu portfelowi na myśl o jej premierze.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: schizofretka »

To ja już nie do końca rozumiem: mechanika descenta, ale wszystko pod planszówkowy skirmish, bez scenariuszy, kampanii, fabuły? Układ sił bardziej symetryczny, czyli nie kilku bohaterów kontra hordy minnionów, ale normalne ginące jednostki po obu stronach?

W sumie nie wiem już co lepsze. Ale jeśli pojedyncze figurki z planszówkowego plastiku mają zamiar sprzedawać w cenie metalowych/żywicznych, to boję się wchodzić...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Wallenstein »

Han nie 20, ale 10$, tak samo "dywan".
20$ to za AT-ST.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: rastula »

Wallenstein pisze:Han nie 20, ale 10$, tak samo "dywan".
20$ to za AT-ST.
no tak właśnie - zacząłem powątpiewać - czyli ceny prawdopodobnie 1:1 jak w Descencie

podstawka ok 250
większy dodatek ok 180
mniejszy ok 110
figurki 30 ( większe 60)


uważam że descent się cenił wysoko za generyczne universum - ale może za SW łatwiej będzie zapłacić ;D
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 648 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: pan_satyros »

rastula pisze:
Wallenstein pisze:Han nie 20, ale 10$, tak samo "dywan".
20$ to za AT-ST.
no tak właśnie - zacząłem powątpiewać - czyli ceny prawdopodobnie 1:1 jak w Descencie

podstawka ok 250
większy dodatek ok 180
mniejszy ok 110
figurki 30 ( większe 60)


uważam że descent się cenił wysoko za generyczne universum - ale może za SW łatwiej będzie zapłacić ;D
Nie bardzo
Descent startował z SCD 79,9$ IA z 99,9$
ceny Figurek też wyglądają nieco inaczej.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Wintermute »

pan_satyros pisze:
Nie bardzo
Descent startował z SCD 79,9$ IA z 99,9$
ceny Figurek też wyglądają nieco inaczej.
Z doswiadczenia powiem, ze licencja tego typu zwieksza finalna cene produktu mniej wiecej o 1/3...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 648 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: pan_satyros »

Wintermute pisze:
pan_satyros pisze:
Nie bardzo
Descent startował z SCD 79,9$ IA z 99,9$
ceny Figurek też wyglądają nieco inaczej.
Z doswiadczenia powiem, ze licencja tego typu zwieksza finalna cene produktu mniej wiecej o 1/3...
Ja tam się nie kłócę z rzeczywistością - doskonale rozumiem w czym rzecz ;)
Gra będzie na pewno kosztowniejsza w kompletowaniu od Descenta.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: rastula »

:roll:


już descent na kg wychodził nietanio....

poczekamy zobaczymy
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Wintermute »

Ja tylko czekam az w ktorejs fali wyjdzie duuuzy AT-AT. A moj portfel patrzy na mnie z przerazeniem...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: vojtas »

@Up

To może jeszcze modele myśliwców w odpowiedniej skali? ;)

Ceny sugerowane kształtują się następująco:

Han: $9.95
Chewbacca: $9.95
Royal Guard Campion: $9.95
IG-88: $9.95
General Weiss: $19.99
Rebel Troopers: $14.95
Rebel Saboteurs: $12.95


IA ma obłędne możliwości w dojeniu klientów. X-Wing odpada w przedbiegach. Tu można wypuszczać nawet dodatkowy ekwipunek w paczkach czy elementy środowiska, na które gracz może wpływać (np. systemy alarmowe, przenośne działka, beczki z materiałami wybuchowymi, umocnienia polowe, komputery celownicze, systemy łączności, przepaście bez dna :P etc.). Figurki to jedynie wierzchołek góry lodowej.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: rastula »

czyli jest to cena taka sama jak poruczników w descencie - czy drożej? (9,95$)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Karit »

Patrząc na to jak zapowiada się ta gra, wiem na pewno, ze nie będę czekał na wersje PL tylko od razu chapnę ENG. Nie wiadomo czy galakcie będzie się chciało/opłacało wydawanie pierdyliard tych figurek...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Wintermute »

Karit pisze:Patrząc na to jak zapowiada się ta gra, wiem na pewno, ze nie będę czekał na wersje PL tylko od razu chapnę ENG. Nie wiadomo czy galakcie będzie się chciało/opłacało wydawanie pierdyliard tych figurek...
Razem z premiera nowego epizodu SW wchodzaca wkroetce do kin? Moge sie zalozyc o podstawke do Ia, ze dodatki beda wychodzily rowno z premiera w USA...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Karit »

Wintermute pisze:
Karit pisze:Patrząc na to jak zapowiada się ta gra, wiem na pewno, ze nie będę czekał na wersje PL tylko od razu chapnę ENG. Nie wiadomo czy galakcie będzie się chciało/opłacało wydawanie pierdyliard tych figurek...
Razem z premiera nowego epizodu SW wchodzaca wkroetce do kin? Moge sie zalozyc o podstawke do Ia, ze dodatki beda wychodzily rowno z premiera w USA...
No to się załóżmy o wirtualne przekonanie i 1500 pkt do sławy ;)

Patrząc na historie kłopotów Galakty z niektórymi spolszczeniami może nie byc łatwo. Ale SW to "dojne" uniwersum więc może Polacy będą mieli wszystko w PL
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
ODPOWIEDZ