Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: eventide »

1968 różnych kart łącznie z kartami rodów, agendami itp.

194 karty - Core Set
6 Deluxów po 54-60 kart
12 chapter packów po 120 kart

Oczywiście przez "karty" w zestawieniu powyżej rozumiemy "wzory kart".

W rozbiciu na rody:

Stark, Lannister, Baratheon, Targaryen - ok. 270
Greyjoy, Martell - ok. 230
Neutrale - ok. 500

Zależy, jak liczyć karty z dwoma symbolami rodów, eventy House X only itd.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Rafal75 »

Maty do gry https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... a-tourney/ ciekawe czy będą dostępne w Polsce...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

FFG zdecydowało się na ciekawy krok w nowej odsłonie AGOT LCG. W pudełku zestawu podstawowego znajdziemy 234 karty z czego niemal 200 to pojedyncze sztuki!

Takie zagranie pozwoliło upchnąć w jednym pudełko aż 8 frakcji i znacznie poszerzyć tym samym startową pulę wzorów (Inwazja miała ich niewiele ponad 100). Nagle zakup 3 zestawów nie boli tak bardzo, bo faktycznie zwiększa możliwości budowania talii. Pytanie co ze zwyczajowym dodatkiem wprowadzającym nowe frakcje (jak Krawędź Ciemności dla SW, czy Szturm dla Inwazji)? Czyżby FFG zdecydowało się wrzucić wszystko do CS i przejść od razu do uzupełniania bazy kart wszystkich frakcji?
Jeśli tak, to wejście w AGOTa powinno być tańsze (3x CS, zamaist 3x CS + 3x dodatek frakcyjny), zakładając że dodatki zachowają tendencję do kart x3.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1576
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 204 times
Been thanked: 604 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Ayaram »

Z jednej strony ok. Kupujemy 3x core set i nie wściekamy się, że wydajemy 100-120zł za 20 kart, które było x1 w podstawce. Dodatkowo od początku mamy różnorodność, zabawę w budowanie decków bez czekania x miechów na parę dodatków, ok super. Pytanie tylko czy w takiej formie gra ma jakikolwiek sens dla osób które chcą kupić 1x zestaw podstawowy i tyle? Chyba jednak mały.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

Ayaram pisze: Pytanie tylko czy w takiej formie gra ma jakikolwiek sens dla osób które chcą kupić 1x zestaw podstawowy i tyle? Chyba jednak mały.
To pytanie będzie jednym z najważniejszych, na jakie postaram się odpowiedzieć w recenzji na blogu. W tym celu mam zamiar rozegrać ~30 partii nim dorzucę 2 i 3 CS.
Jeżeli tylko proponowane zestawy sojuszy będą dobrze dobrane i zbalansowane nie widzę przeszkód, by to działało sensownie na dwie osoby. A przynajmniej nie gorzej od SW LCG.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6486
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 609 times
Been thanked: 966 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Odi »

Na dwie zadziała z pewnością, ale na cztery (a tryb wieloosobowy jest przecież trybem dedykowanym dla AGoT LCG) będzie już problem, bo brak ważnych kart ekonomicznych w liczbie wystarczającej dla każdego. Wieloosobowo dostajemy zaledwie demo możliwości.
Ale cóż - tak jak nie zawrócimy kijem Wisły, tak i nie zmienimy polityki wydawniczej FFG w seriach LCG. i tak dobrze, że tym razem będą pojedyncze karty, zamiast zestawów.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1751
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1437 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Leser »

Ayaram pisze:Pytanie tylko czy w takiej formie gra ma jakikolwiek sens dla osób które chcą kupić 1x zestaw podstawowy i tyle? Chyba jednak mały.
Też jestem niezwykle ciekaw. Core set pierwszej edycji, poza bodaj dwoma wyjątkami, miał również po jednej kopii każdej karty i, oczywiście moim zdaniem, był kompletnie niegrywalny bez zastrzyku dodatkowych kart.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1576
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 204 times
Been thanked: 604 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Ayaram »

pan_satyros pisze:Jeżeli tylko proponowane zestawy sojuszy będą dobrze dobrane i zbalansowane nie widzę przeszkód
No ale jak to ma być zbalansowane z wszystkim x1 tak, aby i nowicjusze chcący jednego pudła i wyjadacze byli zadowoleni? Ci drudzy oczekują synergii między kartami, jakiś związków, kombosów itd. No ale jak tu je wykorzystywać w zamierzony sposób gdy wszystko jest x1? Oczywiście wyjadacze kupią x3 i nie będzie problemów, ale dla osób z jednym pudełkiem będzie to losowe jak cholera. Z kolei jak olać synergię i te sprawy i dać proste, uniwersalne karty pasujące do wszystkich to mamy tak właściwie 200 niezbyt ciekawych kart i to znowu cios dla osób chcących bardziej maniaczyć. IMO ciężko pogodzić te 2 grupy.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

Ayaram pisze: IMO ciężko pogodzić te 2 grupy.
Zgadzam się dlatego rozważam to raczej na zasadzie. Wyjadacz i tak kupi więcej, więc go problem nie dotyczy - pytanie ma zastosowanie tyko wobec osoby niezainteresowanej rozwojem tej karcianki i w tej kategorii się postaram CS przyjrzeć.
Nie mam jednak większych złudzeń co do tego, że na 1 CS partie ponad 2 osobowe nie będą błyszczeć.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

No więc Galakta zapowiedziała, że będzie wspierała scenę GoTa. Mnie szczególnie interesuje możliwość przetestowania gry na tych taliach demo, zobaczyć czy to gra dla mnie. Jakoś nie jestem przekonany czy chcę inwestować w ten tytuł.
Link
ravushimo
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:11

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: ravushimo »

Na razie mozesz sprawdzic na octgnie.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

Grałem już raz na OCTGN, ale jednak to nie to samo co gra z żywym przeciwnikiem.
bowmanek
Posty: 85
Rejestracja: 29 paź 2014, 01:05
Been thanked: 10 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: bowmanek »

uday pisze:Grałem już raz na OCTGN, ale jednak to nie to samo co gra z żywym przeciwnikiem.
Kierując się http://www.cardgamedb.com/forums/index. ... -on-octgn/ instrukcją postanowiłem zainstalować OCTGN i Games of Thrones. Nie wiem tylko jakim programem otworzyć plik z grafikami kart. Znalazłem https://github.com/db0/Android-Netrunne ... t_Guide.md ale jeśli to jedyna możliwa opcja, to mnie po prostu przerasta.
Spoiler:
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

Nie musisz otwierać plików z grafikami. Taki plik ładuje się bezpośrednio do OCTGN. Jest tak jakiś przycisk, nie pamiętam już dokładnie gdzie ale było to dość intuicyjne. Polecam tutoriale na youtube, bo one zazwyczaj wszystko pokazują dość łopatologicznie.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pattom »

bowmanek
Posty: 85
Rejestracja: 29 paź 2014, 01:05
Been thanked: 10 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: bowmanek »

uday pisze:Nie musisz otwierać plików z grafikami. Taki plik ładuje się bezpośrednio do OCTGN. Jest tak jakiś przycisk, nie pamiętam już dokładnie gdzie ale było to dość intuicyjne. Polecam tutoriale na youtube, bo one zazwyczaj wszystko pokazują dość łopatologicznie.
Faktycznie, ten plik trzeba zainstalować przez OCTGN, ja zaś koniecznie musiałem go otworzyć. Chyba miałem pomroczność jasną. Dzięki za pomoc. Zainstalowałem pakiet i biorę się za układanie talii. Ten program jest na prawdę pożyteczny.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2460
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 567 times
Been thanked: 277 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Markus »

Narazie tylko wersja polska. :-( Ciekawe kiedy preordery na wersję ENG. Cena do najniższych nie należy a przecież to jest tani sklep
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: gervaz »

Ciekawe, czy będie podobnie jak z karcianym Warhammerem 40k? Wersja polska była dostępna miesiąc wcześniej niż anglojęzyczna...
A cena za podstawkę w 3T faktycznie wysoka.

ps. czy ktoś zna jakieś forum poświęcone wyłącznie tej grze? http://agot.4aces.eu/ nie odpowiada.
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
ravushimo
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:11

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: ravushimo »

Jesli ktos chce angielska wersje to moge kilka sztuk do polski przywiezc w 2 tygodniu pazdziernika, o ile do tego czasu oczywiscie bedzie po premierze i nie bedzie innej drogi kupna w polsce. Tylko ze cena raczej bedzie widocznie wieksza od polskiej, Netrunner tu gdzie mieszkam byl na starcie za 39,99 euro - jak bedzie czas to poszukam w sklepach internetowych, ale strzelam ze wyjdzie i tak z 35e max.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kamron6 »

Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Michałku »

Forum AGoTa zmieniło adres na agot.sztab.com.pl
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

FFG zapowiedziało premierę na połowę października. Galakta też już wprowadziła informację w nowościach.

A ja z kolei dokładnie przejrzałem sobie instrukcję i predefiniowane talie. Jakieś takie zmieszane uczucia mam. Nie wiem czemu (no pomroczności jakiejś musiałem dostawać za każdym razem jak przeglądałem karty) ale cały czas myślałem, że będzie się brało po 2 frakcje (łącznie 40 kart) a do tego takie same karty neutralne i będą wychodziły prawie 50-kartowe talie. A przecież taki Littlefinger występuje tylko w dwóch kopiach w podstawce. Czyli do dwóch talii się go da wrzucić, ale do dwóch pozostałych już nie. Iron Throne jest zresztą tylko w jednej kopii, czyli tylko jedna z czterech demo-talii go dostanie. Oczywiście taka sama sprawa jest z kartami fabuły.

Myślałem, że może bym kupił podstawkę, pograł trochę ze znajomymi, najpierw na tych predefiniowanych, potem coś pomieszać (na zasadzie dziś gramy GJ+Stark vs Lanni+Tyrell ale jutro zrobimy GJ+Lanni vs Stark+Tyrell, itd.), poznać karty, combosy, słabości i mocne strony. A tu mnie jednak trochę odepchnęło. No w końcu jest to gra competitive, więc z założenia każdy chciałby mieć jak najlepszy deck. Jak w takim razie przydzielać te karty neutralne? Jak przydzielać ploty? Nietrudno mi sobie wyobrazić, gdy każdy z czterech graczy będzie chciał dostać Littlefingera, czy Seal of the Hand. Albo, że każdy z graczy będzie chciał mieć w swoim plot decku Wildfire Assault. Nawet przy dwóch graczach może to być problem.

Losować? Draftować? Niby to nie ma wielkiego znaczenia. Zestaw podstawowy to bardziej demo gry, więc i rozgrywki będą bardziej na zasadzie radosnego poznawania twórczości. Niemniej nie podoba mi się takie podejście. W końcu ma to być "jedyna gra która ma znaczenie" ;)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kamron6 »

Zrobili CS który nie będzie miał prawie że odrzutów (szczególnie jeśli zbierasz jeszcze z kimś), ale w zamian na jednej podstawce nie da się grać za bardzo ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
TTR_1983
Posty: 3949
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: TTR_1983 »

Ale biadolicie. Zapewne miesiąc, góra dwa po premierze podstawki zaczną się ukazywać dodatki.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

kamron6 pisze:Zrobili CS który nie będzie miał prawie że odrzutów (szczególnie jeśli zbierasz jeszcze z kimś), ale w zamian na jednej podstawce nie da się grać za bardzo ;)
Ale wciąż ma! Jak się kupi 3 podstawki to w każdej z frakcji podstawowa karta zapewniająca ekonomię pojawi się aż w 6 sztukach!
mulek18 pisze:Ale biadolicie. Zapewne miesiąc, góra dwa po premierze podstawki zaczną się ukazywać dodatki.
No ja wiem, ale to jednak jakoś mnie boli tak w środku... że nie jest wszystko idealnie i perfekcyjnie. Albo po prostu szukam wymówek, żeby nie kupić ;)
ODPOWIEDZ