TOP Kitchen (Mariusz Milewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: TOP Kitchen

Post autor: Grzdyll »

Hmmm ja sądzę że dobrze gracie, sam też gram przesuwając tylko jedno danie, raz na końcu kolejki - tyle że wg mnie instrukcja jest w tej kwestii nieco niejasna i wolałbym się upewnić że to autor miał na myśli. Ja wymieniam na pieniądze w dowolnym momencie, oczywiście jest to potrzebne głównie w fazie zakupów (lub budowania ulepszeń).
Ja jeszcze jedno pytanko mam - czy holter umożliwia przesuniecie dania z pozycji 3 na pozycję 1 przed czy po próbie gotowania?
TOP Kitchen
Posty: 14
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:22
Kontakt:

Re: TOP Kitchen

Post autor: TOP Kitchen »

A) karty akcji, mogą być sprzedawane za 2Tk - tylko kiedy? w dowolnym momencie? Czyli mogę wziąć 5 kart akcji i od razu wszystkie sprzedać za 10Tk?

możesz w dowolnym momencie, nawet sprzedając od razu całą rękę po dobraniu (oczywiście już nie dobierzesz nowych w tej rundzie)

Deser działa tak jak koledzy podpowiedzieli :)

Po nieudanej próbie gotowania przesuwamy wybraną jedną kartę menu (dowolną) o jedną pozycję w dół - czynimy to tylko raz na kolejkę (możemy od razu po nieudanym rzucie, ale najlepiej robić to wspólnie na koniec kolejki aby nie myliło się kto już przesunął kartę a kto nie).

Holdomat umożliwia przesuniecie dania z pozycji 3 na pozycję 1 - w dowolnym momencie - również po nieudanym rzucie.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: TOP Kitchen

Post autor: Grzdyll »

Dzięki za szybką odpowiedź, mam nadzieję że nie macie za złe tego narzekania kilka postów powyżej, wydaje mi się (pewnie wiecie po testach czy tylko mi się wydaje czy jest w tym trochę prawdy) że dodając bardzo niewiele gra mogłaby być znacznie ciekawsza. Biorąc pod uwagę że i tak jest bardzo przyjemna rzecz jasna :)
TOP Kitchen
Posty: 14
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:22
Kontakt:

Re: TOP Kitchen

Post autor: TOP Kitchen »

Jasne że nie mamy, każdy ma prawo do opinii :) Myślę, że wraz z grą odkryjecie sposoby jak optymalnie wykorzystywać karty akcji, ale oczywiście nie jest to ciężki tytuł który przegrzewa mózg ;)
Nie wykluczamy w przyszłości wydania dodatku który byłby skierowany bardziej dla graczy i wprowadzał więcej kombinowania.
Zbylut
Posty: 13
Rejestracja: 18 lut 2015, 13:43

Re: TOP Kitchen

Post autor: Zbylut »

U nas po paru partiach zrodziły się jeszcze takie pytania:

-czy zagranie karty akcji w mojej turze jest moim ruchem czy nie ?
- czy mogę komuś wrzucić incydent jeżeli to nie jest moja tura?

Pozostałe niejasności już zostały rozwiane we wcześniejszych wątkach.

i tak tylko dodam, że w naszym przypadku nie ważne czy najedzony czy głodny to i tak trzeba po każdej partii coś zjeść

Pozdrawiam
"Przywódcy zawsze stają w pierwszym szeregu"

Moja skromna kolekcja: http://boardgamegeek.com/collection/user/Zbylut
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: Matti_C »

Zbylut pisze: czy zagranie karty akcji w mojej turze jest moim ruchem czy nie ?
Nie jest.

W czasie zakupów musisz kupić 1-3 kostek / przyprawę / zrezygnować z zakupów. Zagranie np karty "pobierz 5 monet" nie powoduje, że przepada Ci możliwość zakupu.

W czasie gotowania zagranie karty nie może Cię pozbawiać możliwości rzucania-gotowania bo taka karta 'dodaj X do sumy dowolnego koloru kości' mówi wprost, że zagrywasz ją przed czy po rzucie.
Zbylut pisze: czy mogę komuś wrzucić incydent jeżeli to nie jest moja tura?
Jedynymi kartami , które mają określony czas na zagranie to ulepszenia. Pozostałe zagrywasz w dowolnym momencie.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: vojtas »

Zbylut pisze:U nas po paru partiach zrodziły się jeszcze takie pytania: [...]
Od tego jest odpowiedni DZIAŁ na forum. Tutaj nie śmiecimy pytaniami o zasady.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: TOP Kitchen

Post autor: Yavi »

Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3240
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: TOP Kitchen

Post autor: Veridiana »

Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1296
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 366 times
Been thanked: 218 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: ShapooBah »

Niedawno miałem okazję zagrać ( a następnie zakupić grę Top Kitchen).

Gra w gotowanie to naprawdę dobra gra, choć może trochę zbyt losowa, ale o tym później. W grze wcielamy się w jednego z szefów restauracji, którego celem jest nie tyle stworzyć niesamowite dania, ile zdążyć, dostarczyć je klientom, zanim Ci stracą cierpliwość.

Gra podzielona jest na dwa etapy, pierwszy: zakupy odpowiednich składników na nasze potrawy. Trzeba zoptymalizować ilość pieniędzy i kupić najtaniej potrzebną ilość kostek, czasami można nawet kupić ich więcej, tylko po to, aby dopiec innym graczom (pierwsze oznaki negatywnej interakcji) oraz rozbudować naszą kuchnię (wpłynąć na losowość kostek)

Druga faza to wykorzystanie zakupionych surowców do gotowania: Turlamy kostki i liczymy, że wynik będzie odpowiedni, aczkolwiek prób mamy na tyle dużo, że raczej nie będzie problemu z wytrulaniem odpowiednich wartości.

To nie jest skomplikowana gra, to nie jest też jakiś niesamowity optymalizator. To prosta gierka po ciężkim dniu, pozwalająca nacieszyć się podrzucaniem kostek na patelni i walkę o złote kalesony. Nawet przegrywając nie mam poczucia frustracji, bo to raczej nie ten typ. Łatwy wkręcacz dla początkujących, losowy i relaksujący tytuł dla bardziej zaawansowanych graczy. Bardzo dobra gra do knajpy bądź w oczekiwaniu na pozostałych graczy.
Gra, która nie oszukuje, że jest czymś innym.
keldorn
Posty: 577
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: keldorn »

Mi jedynie w tej grze brakuje jakiegos dodatku z nowymi kartami. Niestety grajac 10-15 razy juz sa powtarzalne.
Mozna było by np zrobic karty potraw zwiazane z róznymi innymi kuchniami świata.
ODPOWIEDZ