Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bartekwts
Posty: 40
Rejestracja: 05 gru 2012, 22:30

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Bartekwts »

Trochę późną włączam się do tej dyskusji, ale chciałem wyrazić niekrytą radość z sukcesu akcji. Gra zostanie wydana na 100% wydana, więc mogę spokojnie zamówić grę, odczekać kilka miesięcy i spokojnie powrócić na Midgaard;)
"Take my love, take my land. Take me where I cannot stand. I don't care, I'm still free. You can't take the sky from me."
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: ChlastBatem »

Przepraszam ale ja już się pogubiłem. Zastanawiam się czy kupić grę PLO ale nadal nie wiem jak będzie wyglądać końcowa plansza. Czy ktoś może mi wskazać projekt planszy albo zdjęcie już gotowej, która faktycznie trafi do mnie jak zakupię grę? Na FB śledziłem ich prototypy i było z tym różnie... od paskudnej po klimatyczną. Nie chce kota w worku, a figurki to chyba nie cała gra? Tak samo co z pozostałymi elementami gry? Znaczniki, ewentualne karty?
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Ryu »

Lekko podbiję temat bo już bardzo niewiele brakuje do przekroczenia pierwszego progu :mrgreen:
Drugiego proszę nie przekraczać ;P
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

Hehe,
a czy mógłby ktoś poratować informacją (jakoś jej nie kojarzę), nt technicznego sposobu domawiania figurek wież?
Bo rozumiem, że wspieram.to już tego nie ogarnie i trzeba będzie dopłacać za wieże w jakiś inny sposób? :)

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hadrian »

farmer pisze:Hehe,
a czy mógłby ktoś poratować informacją (jakoś jej nie kojarzę), nt technicznego sposobu domawiania figurek wież?
Bo rozumiem, że wspieram.to już tego nie ogarnie i trzeba będzie dopłacać za wieże w jakiś inny sposób? :)

pozdr,
farm
Wydawnictwo napisało wcześniej w tym wątku, że pojawi się jakiś listek czy coś takiego w prawym górnym rogu (?) i w ten sposób da się domówić wieże ;)
Edit: czyli coś mi się przekręciło, czekam z niecierpliwością na możliwość dokupienia tych figurek :)
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2014, 09:37 przez hadrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Opcje dopłat podobno są uruchomione.
My to rozwiążemy tradycyjnie żeby nie było kłopotów przez dodanie nowej nagrody do kupienia.
Czyli ktoś zainteresowany Czerwonymi Wieżami kupuje taką nagrodę wybraną z listy.
Dzisiaj umieścimy wstępny koncept Czerwonych Wież do dyskusji i tak samo dzisiaj pojawi się wyczerpująca odpowiedź na wybrane pytania czy wątpliwości.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3370
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 2039 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Ardel12 »

To się lepiej spieszcie, bo próg już tuż tuż:D

Na stronę przydałoby się w końcu wrzucić wszystkie grafiki (planszy, graczy i toksów).

Instrukcja po rozwiązaniu konkursu pojawi się od razu?

Teraz jak wydanie gry jest pewne, to chyba rzucenie wszystkich do roboty i wydanie kasy na ostateczne grafiki i szlify ma sens, więc chciałbym w końcu obejrzeć jak wyglądać będzie ostatecznie produkt. Tak, wiem że są dostępne grafiki w recenzji Tycjana, ale nie raz i nie dwa były zmieniane, przez wątek przebijały się pewne wątki na temat zmian jakie byłyby miłe widoczne. Stąd moje "żądanie" by umieścić grafiki w końcu na stronie projektu. Na pewno pomogłoby to dobić do kolejnych progów, a chyba im więcej tym lepiej;)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Tycjan »

Odpowiedzi na kilka nurtujących pytań: http://panlodowegoogrodu.znadplanszy.pl ... dpowiedzi/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Rocy7 »

Tycjan pisze:Odpowiedzi na kilka nurtujących pytań: http://panlodowegoogrodu.znadplanszy.pl ... dpowiedzi/
w sumie mam ochotę napisać parę słów komentarza, ale zostało parę dni do końca akcji, więc się powstrzymam:P Sugeruje jednak porozmawianie z osobą od PR :)
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Wintermute »

Rocy7 pisze:
Tycjan pisze:Odpowiedzi na kilka nurtujących pytań: http://panlodowegoogrodu.znadplanszy.pl ... dpowiedzi/
w sumie mam ochotę napisać parę słów komentarza, ale zostało parę dni do końca akcji, więc się powstrzymam:P Sugeruje jednak porozmawianie z osobą od PR :)
Nawet nie pisz takich rzeczy, bo zostaniesz oskarzony o sypanie piasku w tryby maszyny promocyjnej, ktora chodzi jak zegarek... Niestety jak ruski nie szwajcarski.

A wpis jest przeuroczy...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: matio2007 »

Argumentacja o braku instrukcji mnie w ogóle nie przekonuje. Jak napisał mój przedmówca, na Kickstarterze standardem jest udostępnianie roboczej wersji instrukcji, często zrobionej w Wordzie bez żadnej grafiki. Po prostu dla wielu osób jest to ważne, a przecież wiadomo, że robocza instrukcja na pewno istnieje. Ale sprawa jak rozumiem zamknięta, także nie ma co gdybać.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: tekknoboy »

często gra porównywana jest do Chaosu w Starym Świecie
ale nie miałem okazji zagrać
czy ma szanse trafić w gusta ekipy, która chętnie sięga po Grę o Tron ?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3370
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 2039 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Ardel12 »

tekknoboy pisze:często gra porównywana jest do Chaosu w Starym Świecie
ale nie miałem okazji zagrać
czy ma szanse trafić w gusta ekipy, która chętnie sięga po Grę o Tron ?
Według recenzji i opisów jak najbardziej. Gra nie tylko ma zero losowości to jeszcze nastawiona jest na rywalizację między graczami. Ja jestem fanem gota i takie tytuły z miejsca łykam;)

Co do opisu, to nie uzyskałem na dobrą sprawę odpowiedzi na jakiekolwiek z moich pytań. Nie widzę też ostatecznych grafik na platformie wspieram.to.
Powtórzę, że swoją kwotę przelałem już daawno (pierwsze dni), ale jestem bardzo zainteresowany już teraz elementami gry, które znajdą się w opakowaniu.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

No to mamy Czerwone Wieże :)
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: berni »

A te wieże zamawia się z opcją: "Chcę kupić nową nagrodę" czy "Chcę dopłacić do zakupionej wcześniej nagrody" ?
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

berni pisze:A te wieże zamawia się z opcją: "Chcę kupić nową nagrodę" czy "Chcę dopłacić do zakupionej wcześniej nagrody" ?
"Chcę kupić nową nagrodę" ;)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

farmer pisze:No to mamy Czerwone Wieże :)
A do czego one służą w grze?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

Jedna z potęg buduje Czerwone Wieże - nie pamietam dokładnie po co, ale jest to jej cel do wygrania gry :).
W wersji bez dodatkowych figurek, Czerwone Wieże są oznaczone żetonami (w znaczeniu, że jest to normalny element gry. Figurki są tylko ładniejszą formą jego reprezentacji).

~edycja~
Potwierdzam, że opcja dopłaty działa :).
Witajcie wieżyczki!
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

A jak będą te czerwone wieże wyglądać?*
Bo czekam na wypłatę i w ostatniej chwili będę się dorzucać, więc chciałbym wiedzieć co kupuję za te 30 złotych i czy warto dopłacać 5 złotych za figurkę, czy lepiej kłaść żetony "za darmo". ;)

I jeszcze jedno, z innej beczki - były przeprowadzane testy gry z figurkami? Bo jak patrzę na prezentacje, to ze zwykłymi znacznikami (mam takie wrażenie) potrafi się zrobić mocno ciasno na planszy, a dalej nie wiadomo jaka skala tych figurek i ile zajmują miejsca na planszy. Może wrzucicie jakąkolwiek fotkę? :>

Chyba, że coś przeoczyłem, to proszę o linka. :)


*EDIT: Właśnie znalazłem wstępny projekt - mocno obrzydliwe niestety... :P
EDIT2: I wydają się szerokie. Jak to wszytko się pomieści na planszy? :S
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, 14:31 przez zakwas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hsiale »

RedImp pisze:Opcje dopłat podobno są uruchomione.
My to rozwiążemy tradycyjnie żeby nie było kłopotów przez dodanie nowej nagrody do kupienia.
Czyli ktoś zainteresowany Czerwonymi Wieżami kupuje taką nagrodę wybraną z listy.
Dzisiaj umieścimy wstępny koncept Czerwonych Wież do dyskusji i tak samo dzisiaj pojawi się wyczerpująca odpowiedź na wybrane pytania czy wątpliwości.
Zmieńcie jeszcze grafikę na stronie (tę z nagłówkiem "możesz dokupić"), bo sugeruje ona, że czerwonych wież jeszcze dokupić się nie da.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hadrian »

hsiale pisze: Zmieńcie jeszcze grafikę na stronie (tę z nagłówkiem "możesz dokupić"), bo sugeruje ona, że czerwonych wież jeszcze dokupić się nie da.
Jak wchodziłem dziś około południa to już było zmienione, może ładuje Ci stronkę z przeterminowanych ciasteczek? ;)
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3370
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 2039 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Ardel12 »

Wieże zakupione. To co przekraczamy kolejny próg?
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hadrian »

Troszkę szkoda, że potrzeba było sfinansowania projektu z zewnątrz żeby ruszyła się akcja, niemniej patrząc na tempo wzrostu zapowiedziałem portfelowi by szykował kasę na figurkę lodowego ogrodu :)
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

hadrian pisze:Troszkę szkoda, że potrzeba było sfinansowania projektu z zewnątrz żeby ruszyła się akcja, niemniej patrząc na tempo wzrostu zapowiedziałem portfelowi by szykował kasę na figurkę lodowego ogrodu :)
A ta figurka z kolei do czego służy w grze?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 801 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Do oznaczania Lodowego Ogrodu :D
ODPOWIEDZ