Twilight Struggle

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Twilight Struggle

Post autor: lacki2000 »

Senthe pisze:Vassal nie pilnuje zasad, jedynie udostępnia elementy gry (tak jak w rzeczywistości, trzeba je przekładać samodzielnie). Dlatego lepiej doczytaj ;)
Zależy od stopnia "oskryptowania" gry - można tak grę napisać by część zabezpieczeń czy zautomatyzowania była dostępna podczas grania.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle

Post autor: surmik »

Twilight Struggle na Vassalu pilnuje wszystkich zasad gra się bardzo przyjemnie i nie trzeba o niczym praktycznie pamiętac :)
budzo
Posty: 92
Rejestracja: 16 lis 2012, 17:17

Re: Twilight Struggle

Post autor: budzo »

Ja powiem tak: mechanika związana z kratami jest zautomatyzowana całkowicie i tu oszukać gry nie można.

Możliwość manualnego dodawania pkt wpływu w każdym momencie robi jednak trochę psikusy i na to trzeba uważać. Zawsze jednak jest możliwość cofnięcia.
prezestomek
Posty: 432
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle

Post autor: prezestomek »

Ok to bawimy się w ligę TS na Vassalu?
budzo
Posty: 92
Rejestracja: 16 lis 2012, 17:17

Re: Twilight Struggle

Post autor: budzo »

ja chętnie
prezestomek
Posty: 432
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle

Post autor: prezestomek »

2 osoby trochę mało.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Twilight Struggle

Post autor: Lothrain »

prezestomek pisze:2 osoby trochę mało.
Załóż nowy temat "Liga Twilight Struggle/Zimnej Wojny - sezon I" i poczekaj na odzew.
pulkownik
Posty: 75
Rejestracja: 09 lip 2010, 22:11

Re: Twilight Struggle

Post autor: pulkownik »

Polecam wargameroom jest bardziej stabilny i lepiej zautomatyzowany, gra sie zdecydowanie szybciej, a dodatkowo gracze mniej przypadkowi niz na vasalu.
Wymaga jednak lepszej znajomosci kart bo nie wyświetlaja sie game texty w podstawowym view trzeba je wywoływać z menu jak nie pamięta sie treści karty no i grafika gorsza nieco ;)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Twilight Struggle

Post autor: berem »

Ja kiedyś tez tak myślałem ale przekonał mnie vassal.
Też jest mocno zautomatyzowany i ja choć nie znam dobrze języka angielskiego to grałem wielokrotnie z zagranicznikami a nawet raz z chińczykiem.
Przez vassala wystarczy się dogadać krótko co do gry a potem nie trzeba nic pisać tylko robić po kolei posunięcia.
Jak grałem z zagraniczniakami nigdy nie miałem problemów.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Twilight Struggle

Post autor: mig »

pulkownik pisze:Polecam wargameroom jest bardziej stabilny i lepiej zautomatyzowany, gra sie zdecydowanie szybciej, a dodatkowo gracze mniej przypadkowi niz na vasalu.
Wymaga jednak lepszej znajomosci kart bo nie wyświetlaja sie game texty w podstawowym view trzeba je wywoływać z menu jak nie pamięta sie treści karty no i grafika gorsza nieco ;)
+1
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle

Post autor: djedi gamer »

A może jest ktoś chętny na TSa w wersji pl na Zuntzu?
Z góry ostrzegam, że gram kiepsko i łatwo mnie, grać. :)
IceManEk
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2008, 19:36
Lokalizacja: Katowice

Re: Twilight Struggle

Post autor: IceManEk »

ma ktoś ochotę na grę? Może być PBEM (2 3 ruchy dziennie na pewno) lub online wieczorem.
W wersję papierową grałem parę razy ale potrzebuję lekkiego przypomnienia działania Vassala (tzn gdzie co klikać:)
Ice
Quis custodiet ipsos custodes?
Posiadane gry: Puerto Rico, Blue Moon city, Taluva, Machina2, 1960:tMotP, Twilight Struggle, Ingenious travel edition
pulkownik
Posty: 75
Rejestracja: 09 lip 2010, 22:11

Re: Twilight Struggle

Post autor: pulkownik »

Ja chętnie zagram. Załóż grę na acts mój użytkownik pulkownik.
bshytffa
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2009, 11:56
Lokalizacja: Tarnów

Re: Twilight Struggle

Post autor: bshytffa »

Pytanie laika.
Jak w Suntzu potasować talię ?
Jak w suntzu wtasować talię apogeum wojny do talii początku wojny, która została nieodkryta ?
Dopiero się uczę, proszę o wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Twilight Struggle

Post autor: djedi gamer »

No, rzeczywiście pytanie laika. Może chodzi o ZunTzu?
Usunięte

Re: Twilight Struggle

Post autor: Usunięte »

Szukam kontaktu do potencjalnych graczy w Twilight Struggle za pomocą Wargameroom.com lub ZunTzu - chciałbym się raz na czas umówić na grę, chętne osoby proszę o PW.
Salvadore21

Re: Twilight Struggle

Post autor: Salvadore21 »

ma ktoś ochotę na partię dziś/jutro wieczorem na Vassalu?

proszę o PW
prezestomek
Posty: 432
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle

Post autor: prezestomek »

Chętny ktoś na sparingi?
Usunięte

Re: Twilight Struggle

Post autor: Usunięte »

Ja, piszę na priv.
prezestomek
Posty: 432
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle

Post autor: prezestomek »

Chętny ktoś na meczyk?
Awatar użytkownika
Rewer
Posty: 196
Rejestracja: 30 mar 2009, 19:05
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Twilight Struggle

Post autor: Rewer »

Może mi ktoś powiedzieć jak to jest z rozdawaniem i przetasowywaniem kart w module na Vassalu. Klikam prawym przyciskiem, wybieram opcję "Deal card to USA/Soviet player" i nic się nie dzieje. Czy trzeba przeciągać, każdy gracz osobno, pojedyncze karty do okna "ręki"? Czy jak się skończy "draw deck" to Vassal automatycznie przetasuje ze stosu odrzuconych? I czy po trzeciej turze automatycznie wtasuje karty z kolejnego okresu czyli "Mid War deck"?
W grze o tron zwyciężasz albo giniesz. Nie ma ziemi niczyjej. - Cersei LannisterSkromna lista gier na BGG.
prezestomek
Posty: 432
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle

Post autor: prezestomek »

Rewer pisze:Może mi ktoś powiedzieć jak to jest z rozdawaniem i przetasowywaniem kart w module na Vassalu. Klikam prawym przyciskiem, wybieram opcję "Deal card to USA/Soviet player" i nic się nie dzieje. Czy trzeba przeciągać, każdy gracz osobno, pojedyncze karty do okna "ręki"? Czy jak się skończy "draw deck" to Vassal automatycznie przetasuje ze stosu odrzuconych? I czy po trzeciej turze automatycznie wtasuje karty z kolejnego okresu czyli "Mid War deck"?
Przed T1Ar1 klikasz deal cards (chyba 5 ikona od lewej w panelu) a potem o nic się nie martwisz bo to jest w automacie. (tasowanie/wtasowanie)
Awatar użytkownika
Rewer
Posty: 196
Rejestracja: 30 mar 2009, 19:05
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Twilight Struggle

Post autor: Rewer »

prezestomek pisze:
Rewer pisze:Może mi ktoś powiedzieć jak to jest z rozdawaniem i przetasowywaniem kart w module na Vassalu. Klikam prawym przyciskiem, wybieram opcję "Deal card to USA/Soviet player" i nic się nie dzieje. Czy trzeba przeciągać, każdy gracz osobno, pojedyncze karty do okna "ręki"? Czy jak się skończy "draw deck" to Vassal automatycznie przetasuje ze stosu odrzuconych? I czy po trzeciej turze automatycznie wtasuje karty z kolejnego okresu czyli "Mid War deck"?
Przed T1Ar1 klikasz deal cards (chyba 5 ikona od lewej w panelu) a potem o nic się nie martwisz bo to jest w automacie. (tasowanie/wtasowanie)
No dobra, a jak to jest z rozdawaniem kart poszczególnym graczom na rękę. Bo w sumie dalej nie wiem, a jak robię tak jak napisałem to nikt nie dostaje kart.
W grze o tron zwyciężasz albo giniesz. Nie ma ziemi niczyjej. - Cersei LannisterSkromna lista gier na BGG.
prezestomek
Posty: 432
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle

Post autor: prezestomek »

Teraz to ja nie rozumiem w czym masz problem. Piąta ikona od lewej (deal cards, discards and removed cards) - a jak nie o to chodzi to napisz mi na priv.
Awatar użytkownika
Rewer
Posty: 196
Rejestracja: 30 mar 2009, 19:05
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Twilight Struggle

Post autor: Rewer »

Okej, poszła pw.

Dobra, okazuje się, że pierwsze rozdanie nie jest automatyczne, każdy musi przeciągnąć pojedynczo osiem kart do okna ręki. Potem natomiast Vassal wszystko obsługuje już automatycznie.


Kolejny wpis. Wychodzi na to, że najnowsza wersja Vassala (3.2.8 ) ma jakiś problem z modułem do TS. Na starszej wersji 3.1.20 TS chodzi jak należy. :D
W grze o tron zwyciężasz albo giniesz. Nie ma ziemi niczyjej. - Cersei LannisterSkromna lista gier na BGG.
ODPOWIEDZ