Battles of Westeros [Bitwy Westeros]

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Battles of Westeros [Bitwy Westeros]

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Znamy już nową grę od FFG :)

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... 20Westeros

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=1119

Spodziewałem się czegoś innego ale już od dawna myślę nad Battlelore ale taka losowość jest dla mnie nie do przyjęcia. Może Battles of Westeros będą lepsze.

Dopiero zauważyłem cenę prawie 80$, 20$ tańsze od Runewars :?
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Battles of Westeros

Post autor: Dzej »

Jak przeczytam z 3 dobre recenzje to się zainteresuje :P Za dużo tych nowości ostatnio :)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1354
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: Zet »

Nie zapominajcie też o Battles of Napoleon: The Eagle and the Lion ;)
http://new.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=1108
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: B »

Obrazek

To jest niepojęte dla mnie, jak można tą oklepaną, daremną mechanikę wałkować w kółko? Ręce opadają.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: janekbossko »

Q: Does Battles of Westeros use the same game system as BattleLore?
CP: No. While both are games of medieval army battles and have some slight similarities, they are different games.

Q: How are they different?
CP: In the coming months we’ll post a number of previews on this site that will delve into the details, so I can’t (and won’t) spoil them here. The classic BattleLore game is based on Richard Borg’s “Command and Colors” game system, while Battles of Westeros is an entirely new engine, one that is significantly more involved than C&C and more in tune with FFG’s design principles. We’re really excited about this system and we think that players will love it.

Q: Why call it “A BattleLore Game”?
CP: We acquired BattleLore to be our core brand for medieval tactical warfare games (in the scale represented in the classic BattleLore game). The BattleLore name is not necessarily tied to Richard’s “Command and Colors” system.
no to ja na pewno kupie
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: B »

No i wątpliwości rozwiane - gra przeskakuje ze statusu 'ignore' na status 'interesujące'.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: ghostdog »

już mi się podoba
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Battles of Westeros

Post autor: Dzej »

SUPER SUPER!
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6461
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 593 times
Been thanked: 945 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: Odi »

Niby super super

ale

Widzicie dopisek Core Set w dolnej częście pudełka?
Taki Core Set sugeruje wychodzenie dodatków często-gęsto i dość ograniczone mozliwości podstawki :roll:
Czyli jeszcze większe nastawienie na dodatki niż w przypadku 'zwyczajnych' gier z FFG (z których każda i tak jest od razu zaprogramowana na przynajmniej jeden duży)

I to jest BARDZO niefajne :|
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Battles of Westeros

Post autor: Dzej »

BEZNADZIEJNIE BEZNADZIEJNIE !
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6461
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 593 times
Been thanked: 945 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: Odi »

Q: Does the “Core Set” subtitle on the Battles of Westeros box imply that there will be expansions?
Absolutely. The core set includes the main forces for Houses of Lannister and Stark, and we look forward to introducing the other major Houses as well as the many smaller houses, characters, and (often brutal) factions that inhabit Westeros. It’s going to be great fun to see a great variety of Westeros characters and battles come to life over the next 2-3 years.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: MataDor »

W zasadzie można powiedzieć że już kupiłem ;) (niech tylko wydadzą)

Właśnie kończę 2gi tom Pieśni Ognia i Lodu i jestem pod ogromnym wrażeniem tego majstersztyku literackiego. Na wszystko z Westeros jestem mega nakręcony :)
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
kuki
Posty: 168
Rejestracja: 21 lis 2005, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Battles of Westeros

Post autor: kuki »

MataDor pisze:Właśnie kończę 2gi tom Pieśni Ognia i Lodu i jestem pod ogromnym wrażeniem tego majstersztyku literackiego. Na wszystko z Westeros jestem mega nakręcony :)
Być może gdyby udało mi się dokończyć 2gi tom Pieśni Ognia i Lodu podzielałbym Wasze zdanie. Być może udałoby mi się sprostać temu "majstersztykowi" gdyby fabuły nie można było streścić w dwóch słowach "sperma i krew". To nie forum literackie ale określenie mianem dzieła czegoś tak przeciętnego jak wspomniana seria wywołuje u mnie uśmiech politowania. Biorąc za wspólny mianownik gry planszowe posłużę się analogią do sytuacji, w której o Osadnikach mówiłoby się jako o przykładzie wybitnej mechaniki.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Battles of Westeros

Post autor: Mustafa »

Coś mi się wydaje, że FFG spodobały się korzyści z gier LCG i teraz ten system wprowadza do gier figurkowo / bitewnych, jeżeli sama podstawka będzie działać to rzeczywiście może to być interesujące.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: ghostdog »

mnie jednak przeraża kwestia regularnych rozszerzeń. O ile w LCG te około 40 zł miesięcznie jest do przełknięcia o tyle sądzę, że kwota około 150 zł za kolejne dodatki spowoduje poważny proces myślenia - kupić - nie kupić.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: janekbossko »

dobrym rozwiazaniem jest to ze nie bedzie 3 sektorów na planszy wiec problem nieaktywowania jednostek ze wzgledu na kiepskie karty odpada...

Co mi sie podoba to bohaterowie:) ciekawe w jaki sposob bedzie sie ich używać...
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: MataDor »

kuki pisze: Być może gdyby udało mi się dokończyć 2gi tom Pieśni Ognia i Lodu podzielałbym Wasze zdanie. Być może udałoby mi się sprostać temu "majstersztykowi" gdyby fabuły nie można było streścić w dwóch słowach "sperma i krew". To nie forum literackie ale określenie mianem dzieła czegoś tak przeciętnego jak wspomniana seria wywołuje u mnie uśmiech politowania.
Nie każdy lubi fikcję literacką, a co dopiero fantasy. Po prostu niektórzy nie mają wystarczająco rozwiniętej wyobraźni żeby czytać takie rzeczy. Czytam bardzo dużo, nie ograniczam się do danego typu literatury, Fantasy i SF przeczytałem ogromne ilości. I tak się składa że jeśli chodzi o Fantasy to takiej wyśmienitej literatury jak Martin nie uświadczysz. Książka jest po prostu mega pasjonująca, wielowątkowa, postacie nakreślone jak nigdzie.... ups, dokładnie, to nie jest forum literackie więc nie będę kontynuował. Dla mnie to majstersztyk.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: waffel »

Odi pisze:Czyli jeszcze większe nastawienie na dodatki niż w przypadku 'zwyczajnych' gier z FFG (z których każda i tak jest od razu zaprogramowana na przynajmniej jeden duży)
CitOW i Android chyba nie są. Może jeszcze będę to odszczekiwał oczywiście ;)

A co do BoW to setting ani mnie ziębi ani grzeje, format LCG też niekoniecznie, a dobrych gier wojennych już kilka(-naście lub -dziesiąt) jest. Ergo coś naprawdę niesamowitego będą musieli zmontować żebym się zainteresował. Jakiekolwiek porównanie z Battlelore działa też bardzo ujemnie, mimo że już się tego wyparli :)
Awatar użytkownika
kuki
Posty: 168
Rejestracja: 21 lis 2005, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Battles of Westeros

Post autor: kuki »

MataDor pisze:
kuki pisze: Być może gdyby udało mi się dokończyć 2gi tom Pieśni Ognia i Lodu podzielałbym Wasze zdanie. Być może udałoby mi się sprostać temu "majstersztykowi" gdyby fabuły nie można było streścić w dwóch słowach "sperma i krew". To nie forum literackie ale określenie mianem dzieła czegoś tak przeciętnego jak wspomniana seria wywołuje u mnie uśmiech politowania.
Nie każdy lubi fikcję literacką, a co dopiero fantasy. Po prostu niektórzy nie mają wystarczająco rozwiniętej wyobraźni żeby czytać takie rzeczy. Czytam bardzo dużo, nie ograniczam się do danego typu literatury, Fantasy i SF przeczytałem ogromne ilości. I tak się składa że jeśli chodzi o Fantasy to takiej wyśmienitej literatury jak Martin nie uświadczysz. Książka jest po prostu mega pasjonująca, wielowątkowa, postacie nakreślone jak nigdzie.... ups, dokładnie, to nie jest forum literackie więc nie będę kontynuował. Dla mnie to majstersztyk.
Przyznaję, że nie przepadam za fantasy jako gatunkiem. Nie jest to kwestia niewystarczająco rozwiniętej wyobraźni a ograniczeń tej konwencji. Aby nadmiernie nie rozciągać tej dyskusji - z ostatnio czytanych - Peter Watts "Ślepowidzenie", Cormac McCarthy "Droga".
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Battles of Westeros

Post autor: Tommy »

No cóż, coś w rodzaju skimirscha w realiach gry o Tron (Świat Westeros) - dla mnie MUST HAVE No.1 w tym roku!

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=1119

Pierwszy Starter będzie zawierał rody Starków i Lannisterów!

Obrazek

Od razu należy tez uspokoić malkontentów odnośnie Battlelore Game - Twórca już w dwuznacznych słowach stwierdził, że nie będzie to kolejny Battlelore (czytaj: nie będzie tak słaby, czy też średni)

Zawartość Core Seta:

Battles of Westeros includes:

* 1 Westeros Battle Guide
* 1 rulebook
* 138 plastic figures with bases
* 1 six-panel, double-sided map board
* 8 dice
* 110 cards
* 32 map overlay pieces
* hundreds of tokens

A cena sugerowana to niecałe 80 USD.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: janekbossko »

opcja szukaj nie boli...

i to 6 tematów nizej
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=10187
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: Grzech »

MataDor pisze:
kuki pisze: Być może gdyby udało mi się dokończyć 2gi tom Pieśni Ognia i Lodu podzielałbym Wasze zdanie. Być może udałoby mi się sprostać temu "majstersztykowi" gdyby fabuły nie można było streścić w dwóch słowach "sperma i krew". To nie forum literackie ale określenie mianem dzieła czegoś tak przeciętnego jak wspomniana seria wywołuje u mnie uśmiech politowania.
Nie każdy lubi fikcję literacką, a co dopiero fantasy. Po prostu niektórzy nie mają wystarczająco rozwiniętej wyobraźni żeby czytać takie rzeczy. Czytam bardzo dużo, nie ograniczam się do danego typu literatury, Fantasy i SF przeczytałem ogromne ilości. I tak się składa że jeśli chodzi o Fantasy to takiej wyśmienitej literatury jak Martin nie uświadczysz. Książka jest po prostu mega pasjonująca, wielowątkowa, postacie nakreślone jak nigdzie.... ups, dokładnie, to nie jest forum literackie więc nie będę kontynuował. Dla mnie to majstersztyk.
Dla mnie będzie majstersztyk jak to zacznie się spinać w logiczną całoś bo jakoś do tej chwili Martinowi to nie wychodzi... :P
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Battles of Westeros

Post autor: Wallenstein »

kuki pisze:Nie jest to kwestia niewystarczająco rozwiniętej wyobraźni a ograniczeń tej konwencji.
Ciekawe stwierdzenie. Mógłbyś rozwinąć?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Battles of Westeros

Post autor: zephyr »

Można założyć jakiś temat w dziale offtop na dyskusję na temat książek

Pomysł gry mi się podoba, ale wolę poczekać na więcej informacji o mechanice
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: Tommy »

janekbossko pisze:opcja szukaj nie boli...

i to 6 tematów nizej
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=10187

Wiem, że nie boli. przejrzałem ze dwie strony i inie widziałem tego tematu... szukaj już nie użyłem, mea culpa.

No ale cóż, ukrzyżuj mnie....
Ostatnio zmieniony 23 lut 2010, 18:59 przez Tommy, łącznie zmieniany 1 raz.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
ODPOWIEDZ