(Wałbrzych) - spotkania do grania

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: Jelithe »

po pierwsze - przekonałem się do Brassa, po mimo tego, że losowość kart trochę mnie w kurza to jest coraz lepiej
Osobiście uważam, że w Brassie jest bardzo mała losowość. Jasne, jesteś ograniczony w wykonywaniu ruchów kartami, które trafią na Twoją rękę, ale nie jest to bardzo odczuwalne. W końcu kart jest aż osiem! Jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym jakoś bardzo cierpiała nie mogąc wykonać jakiegoś ruchu :-) Jedynie na końcu gry poczułam się ograniczona, gdy zostały mi tylko 2 ostatnie karty i nie mogłam zrobić tego, co chciałam.
po drugie - dalej nie bardzo potrafię odnaleźć się w Eclipsie - nie wiem dlaczego, być może gdzieś mam jakiś błąd w myśleniu i kombinowaniu tutaj, naprawdę nie wiem. Zauważyłem jednak, że po mimo mojego zagubienia i chaotycznej walce najczęściej o przetrwanie to różnica punktowa miedzy mną a przed ostatnim graczem na koniec jest nie wielka. No nie wiem, pożyjemy zobaczymy
Następnym razem musimy ponegocjować. Gdyby obie wojownicze rasy ruszyły na tę żółtą plagę, to Jacek by tak łatwo nie wygrał :-P A tak Ty się od niego odgrodziłeś, on się odgrodził ode mnie i nie miałam innego wyjścia jak tylko Ciebie zaatakować :-( Tym sposobem byliśmy skazani na przegraną.
Martyna trochę mnie zainspirowała do głębszego przemyślenia co do Chaos w Starym Świecie. Powiedziałaś, że jest to układanie pionków na planszy i w sumie nic więcej. Mi się gra bardzo podoba + jej klimat noi jestem fanem warhammera :) więc dla mnie to po po prostu miodek. Ale wracając do głównej myśli, przeczesałem fora + instrukcje i jakieś tam filmiki na youtubie bo chciałem mieć jakiś argument, że to nie jest tylko ustawianie figurek na planszy, że jest tutaj trochę strategi i taktyki. Wniosek końcowy jest taki - że masz rację. Widzę tutaj trochę taktyki i w ogóle, ale nie potrafię jakoś sensownie tego udowodnić. Do tego dochodzi pomoc w instrukcji - strategi dla danego boga - która brzmi tak: kładź figurki tam i unikaj tamtych - i taki tekst praktycznie jest napisany dla każdego boga ;) i teraz dziwnie się czuję, bo niby widzę dużo możliwości i rzeczy które mogę zrobić, a niby to jest iluzja ? teraz nie wiem, ale zainspirowałaś mnie by inaczej spojrzeć na tę grę :)
Cieszę się, że jestem źródłem czyjejś inspiracji :-P Przyznam szczerze, że ani klimat ani mechanika tej gry do mnie nie przemówiły. Może gdybyście mi nie pozwolili na początku ot tak nabijać sobie punktów, to byłoby ciekawiej. A tak nawet nie przestawiałam swoich pionków zbytnio, tylko raz umieściłam wyznawców na planszy i oni tam sobie stali do końca gry. N U D Y.
widzimy się we wtorek :) może tym razem dla odmiany gra przygodowa jakaś?
Battlestar jest przygodowy. Nawet bardzo przygodowy :-D Tylko osób może nam brakować. Postaram się być o 19:00, choć niczego nie obiecuję.
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

Na pierwszy ogień poszedł Small World z nowymi rasami i skilami - rozgrywka stała się lepsza i fajniejsza ! :)

Obrazek

Plansza jak zawsze mała więc wiadomo, że rasy będą ginąć i wymierać

Obrazek

Wiele różnych kombinacji pozwala nam za każdym razem dobierać nowe strategie

Obrazek

Bardzo spodobały mi się Pixies :) których jest mase i są naprawdę symapatyczne

Obrazek

Przypominają mi one zielone helikoptery + muza i robimy zadymę jak w Wietnamie na planszy nimi :)

Obrazek

:] Pozytywnie, wyniki końcowe jak zawsze zbliżone do siebie mieliśmy ja 102, Martyrna 106, Jacek 108 :) walka bardzo wyrównana :) coś pięknego !

Kolejna fajna i ciekawa gra Blue Moon

Odbudowujemy zniszczone po wojnie księżycowe miasto - gra jest szybka, fajna i prosta :)

Obrazek

Do budowy budynków używamy kart które co chwila dobieramy

Obrazek

Im więcej budynków już jest tym więcej bonusów dostajemy, trzeba się spieszyć i wykorzystywać każdą szanse na zdobycie kryształów które pozwolą nam zbudować obelisk i wygrać

Obrazek

Udało mi się wygrać, ale powiem szczerze, że do końca nie wiedziałem czy wszystko mi się uda. Gra bardzo wyrównana a na końcu podczas budowania obelisku wiele emocji :)

Obrazek


Wyruszyliśmy również na wyprawę przeciwko złym smokom w grze Runebound

Obrazek

Jest to ciekawa gra przygodowa podczas której nasz bohater, przeżywa przygody, zdobywa ekwipunek, leveluje itp czyli to co jest w grach przygodowych

Obrazek

Mamy przygody łatwe - zielone, średnie - żółte, trudne - niebieskie i czerwone czyli hardkorowe :) dzięki temu zawsze trafimy na wyzwanie godne naszego herosa

Obrazek

Gra jest fajna ale też się dłuży. Pojawiają sie tutaj emocje - i rozgrywka czasami potrafi porwać :) a czasami nagle zwolni tak, że można paść, ale jak się wytrwa do końca, to jest się i tak zadowolonym z przygody która się przeżyło

Obrazek

Rozgrywka przyspiesza pod koniec gdy jesteśmy silni i mamy porządny ekwipunek, wtedy wyzwania stają się trudniejsze i musimy uważać bo nie chcemy zginąć i szkoda nam tracić cenny sprzęt

Obrazek

Im więcej graczy tym dłużej czekamy na naszą kolej także optymalnie 4 osoby - jest ok. Interakcje w tej grze zachodzą dość rzadko - atakowanie się na wzajem raczej nie ma sensu i tak dostajemy mocnego łupnia czasem od potworów

Obrazek

Rozgrywka np. na dwóch graczy płynie bardzo spokojnie - przygód jest tyle, że sobie spokojnie można level ponabijać, teraz jak graliśmy przygody szybko znikały z planszy i czasem było trzeba biec po nią nawet jak się nie wiedziało czy da się radę :) Przygody się odnawiają co jakiś czas w wyznaczonych punktach, ale i tak zaraz potem szybko znikną :)

Obrazek

Lubię tą grę, choć wiem, że nie jest rewelacyjna, ale jak dla mnie ma coś w sobie, dla tego lubię do niej wracać :)

Do zobaczenia we wtorek :]


--------------------------------------------------------

Obrazek

Kiedyś mogę przynieść parę figurkę i można zrobić jakaś mini pokazową bitwę :) niestety mam masę nie pomalowanych figurek plus elementy stołu pozostawiają wiele do życzenia - całą reszta jest ok ;)

na załączonym obrazku mini bitwa orkowie kontra gwardia imperialna - gwardia została niestety wycięta w pień
leman1800
Posty: 10
Rejestracja: 02 kwie 2012, 21:38

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: leman1800 »

fatelne ustawienie gwardii
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

Obrazek

Wojny Ryżowe za nami :) - bardzo fajna gra (niestety graliśmy z jednym błędem przez co nasza rozgrywka była bardzo bardzo agresywna i bolesna)

Co można o tej grze powiedzieć - kto na koniec gry będzie miał więcej robotników to wygrywa

Mamy tutaj trochę ekonomi, trochę strategii, trochę losowości - pomoc w bitwie przy użyciu kart. Gra zajęła nam niecałe 3h ale jakoś tego nie odczułem. Zasady są naprawdę proste i można je wytłumaczyć w pięć minut.

Jestem na tak :)

Obrazek

Jacek wygrał :) gratulacje (niebieski) oraz gratulacje dla Łukasza (czerwony) za to, że dzielnie walczył do końca, nie poddawał się i rzucił gry - jego sytuacja była dramatyczna - także naprawdę wielki szacunek i następnym razem będzie lepiej.

Tantrix

Obrazek

to gra o prostych zasadach z dużą dawką logicznego myślenia przy której można dostać oczopląsów ;) staramy się ułożyć jak najdłuższą linie swojego koloru, jeśli pętla się zamknie dostajemy 2 razy tyle punktów - proste prawda :)


Kolejną grą w jaką zgraliśmy to Stan 51 - niestety brak zdjęcia. Świat Neuroshimy odwiedzamy po raz kolejny stając na czele jednej frakcji i rozwijając ją - sposób na zdobywanie punktów jest tak dużo, że nie wszystko ogarnąłem, budujemy swoje fabryki, zakłady, wysyłamy ludków, napadamy - fajna karcianka - warto zagrać w nią jeszcze raz by lepiej poznać zasady


---------------------------------

nie wiem jeszcze co będzie z wtorkiem - dam znać, prawdopodobnie ten wtorek jak i cały tydzień ja odpadam (aż do 9 lipca ), ale zobaczymy jak to będzię

Warto umówić się w któryś weekend poświecić jeden dzień lub pół na Twilight Imperium

Czy są jacyś chętnie by zagrać w Magię i Miecz :) dawno nie grałem i chciałbym se pyknąć ( wiem, że mechanika jest średnia, ale mam ochotę )
fryderyk
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2010, 23:36
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: fryderyk »

Mogę zagrac w Magie i Miecz, ale najchetniej w tego Twillighta :D Z terminem moge sie dopasowac do was
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

Witam

Zapraszam we wtorek na Gry Planszowe :) 10.07.12
Ponieważ są wakacje to możemy spotkać się ciut wcześniej - 16:00 :)

Pozdrawiam serdecznie
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: Jelithe »

Ponieważ są wakacje to możemy spotkać się ciut wcześniej - 16:00 :)
Ech, jakby wakacje miały jakieś znaczenie na godzinę kończenia pracy :-P
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

Jelithe pisze:
Ponieważ są wakacje to możemy spotkać się ciut wcześniej - 16:00 :)
Ech, jakby wakacje miały jakieś znaczenie na godzinę kończenia pracy :-P
Pamiętam takie czasy jak mówiłem, że mam wakacje, teraz wiem, że coś takiego jest ;)
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

Hejka :)

piękna rozgrywka w Chaos, Small World i Grę o Tron :) oraz Inowację :)

W sobotę 14.07.12 o 10 spotykamy się na Twilight Imperium game
8 miejsc dostępnych
wstępnie:
1. Thor czyli ja
2. Jana
3. Nefling
4. Jacek
5. Łukasz
6. leman1800
7.Martyna
8.



czyli jeszcze mamy kilka miejsc :)

We wtorek 17.07.12 widzimy się normalnie o 16 :)
Ostatnio zmieniony 13 lip 2012, 18:51 przez blacklunthor, łącznie zmieniany 2 razy.
leman1800
Posty: 10
Rejestracja: 02 kwie 2012, 21:38

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: leman1800 »

ja tez sie pojawie
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: Jelithe »

W sobotę 14.07.12 o 10 spotykamy się na Twilight Imperium game
8 miejsc dostępnych
wstępnie:
1. Thor czyli ja
2. Jana
3. Nefling
4. Jacek
5. Łukasz
6. leman1800
7.
8.

czyli jeszcze mamy kilka miejsc :)
Przypominam o zmianie miejsca rozgrywki epopei kosmicznej. Spotykamy się u mnie o 10:00. Jeśli jest jeszcze ktoś, kto nie wie, gdzie mieszkam, piszcie na PW.
Niech moc będzie z Wami! (hymmm, choć to chyba nie z ta gra)
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

:) zacznę od tego, że bardzo chciałbym podziękować Martynie za wspaniała gościnę i wam wszystkim za mile spędzony dzień :)

Obrazek

Gra w Twilight Imperium na 7 osób była super :) gratulacje dla Jacka i Neflinga za wspaniałą grę.

Gra mi się bardzo podobała - pomimo, że jest długa i trzeba myśleć ^^ oraz pomału się rozkręca to po każdej rozgrywce coraz bardziej lubię TI :)

Ustalania praw w grze i głosowania są naprawdę fajnym przerywnikiem w dążeniu do władzy :) Strategi - dyplomacja - nie można użyć przeciw tym telepatą bo mają inicjatywę 0 i zdąża zaatakować zanim użyje się dyplomacji :) Wojna którą prowadziłem z Pawłem (nie ja zacząłem) doprowadziła do zniszczenie jego cywilizacji a mojej na schyłek upadku... przez ciągłe wojowanie nie mogłem zdobyć punktów zwycięstwa gdyż wszystko zostało podporządkowane obronie mojego narodu. Straciłem na tym jakieś 3 punkty, więc gdyby nie to pewnie byłbym tak jak reszta z końcowym wynikiem 6/7 punktów :( ale i tak było fajnie.

Technologie są naprawdę super i warto się rozwijać :)

Gra pełna dyplomacji i przemyślanych strategii jest o wiele lepsza niż wojna na lewo i prawo tylko po to by wojować

Mam nadzieję, że niedługo znów uda nam się zagrać w TI :) dzięki za wspaniałą grę

7 graczy, 6 godzin gry ( z czego jedna godzina była w sumie na przygotowanie stało i omówienie zasad plus początek pierwszej tury )

Battelstar :) bardzo fajna rozgrywka, przepraszam Ciebie Jacku raz jeszcze, że przegraliśmy :( buuu źle się z tym czuję... przesadziłem :(

Na koniec zagraliśmy w Agricole :)

od 10:00 do 23 ;) dzięki raz jeszcze

do zobaczenia we wtorek :)
leman1800
Posty: 10
Rejestracja: 02 kwie 2012, 21:38

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: leman1800 »

to może złuszczcie onz w takich grach ja ci dam pukt ty i tak razem wygrajmy grą ,i dasz punkt wielka mi dyplomacje a co do wojny miałem pecha i tyle. BG to było super bardzo mi sie podobało .
ps . strasznie żle rozłaziłem zwoje sektory jestem zły na siebie
ps. przepraszam gospodynie za szklankę napoju ale na szczęście nic nie zalała ważnie i kary były całe
Ostatnio zmieniony 15 lip 2012, 16:48 przez leman1800, łącznie zmieniany 1 raz.
KarbonX
Posty: 122
Rejestracja: 27 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: KarbonX »

Spotkanie bardzo fajne, dzięki Martyna za gościnę. :)
blacklunthor pisze:Battlestar :) bardzo fajna rozgrywka, przepraszam Ciebie Jacku raz jeszcze, że przegraliśmy :( buuu źle się z tym czuję... przesadziłem :(
Już nie przepraszaj, gra przecież była świetna. Jedynie chwilę za długo posiedziałeś w więzieniu, drobny błąd i tyle, a to dopiero nasze pierwsze rozgrywki. Niezależnie od tego nieźle na początku namieszałeś ludziom w głowach - nikt nie wiedział, kto jest drugim Cylonem i na podejrzenia poszło sporo akcji i kart. Świetnie zagrane i niezłym ubawem było oglądanie tego z pokładu Basestara. ;)
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: Jelithe »

blacklunthor pisze::) zacznę od tego, że bardzo chciałbym podziękować Martynie za wspaniała gościnę i wam wszystkim za mile spędzony dzień :)
KarbonX pisze:Spotkanie bardzo fajne, dzięki Martyna za gościnę. :)
Nie ma za co i zapraszam ponownie :-) Może w jakiś weekend urządzimy sobie grilla z planszówkami? Ja również dziękuję za bardzo przyjemną sobotę, choć w niedzielę plecy od 13h siedzenia tak mnie bolały, że myślałam, że oszaleję ;-)
leman1800 pisze:ps. przepraszam gospodynie za szklankę napoju ale na szczęście nic nie zalała ważnie i kary były całe
Nic się nie stało, więc się nie przejmuj.
KarbonX pisze:
blacklunthor pisze:Battlestar :) bardzo fajna rozgrywka, przepraszam Ciebie Jacku raz jeszcze, że przegraliśmy :( buuu źle się z tym czuję... przesadziłem :(
Już nie przepraszaj, gra przecież była świetna. Jedynie chwilę za długo posiedziałeś w więzieniu, drobny błąd i tyle, a to dopiero nasze pierwsze rozgrywki. Niezależnie od tego nieźle na początku namieszałeś ludziom w głowach - nikt nie wiedział, kto jest drugim Cylonem i na podejrzenia poszło sporo akcji i kart. Świetnie zagrane i niezłym ubawem było oglądanie tego z pokładu Basestara. ;)
Tak, zdecydowanie nie masz co się czuć źle. Tak nam namieszałeś w głowach, że przecież aż sprawdzaliśmy swoje karty lojalności, czy aby na pewno źle ich nie odczytaliśmy!!! Wciąż się śmieję, gdy sobie o tym przypominam :-D

Przyniosę dziś BSG, to może zaserwujemy sobie powtórkę z rozrywki :-)
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

W Descencie było małe zamieszanie - drużyna weszła do podziemi by pokonać dwóch złowieszczych braci w podziemiach napotkali na kilka bestii i olbrzyma, udało się również znaleźć skarby

Ogólnie tak było trochę zamieszania za co przepraszam

Kilka spostrzeżeń: dobrze graliście bo staraliście się widzieć wszystkie pola tak bym nie mógł nic przyzywać.
Na początku warto kupić parę miksturek i jakaś broń, a pancerze potem - była was piątka i tylko 3 osoby były wstanie coś zabić. Mogliście dogadać się z Pawłem który miał zbroję by szedł do przodu i blokował potwory - miał bardzo dobry pancerz.

źle było w korytarzu gdzie daliście się złapać olbrzymowi który siekał was i zasłaniał widok do komnaty ze skarbem - w takim momencie mogłem przyzywać tam potwory, ale, że wiele osób grało pierwszy starałem się nie być złowieszczy

Następnym razem jak będziemy grać w Descenta już nie będzie zamieszania, bardzo was przepraszam, wiele rzeczy wypadło mi z głowy za długa przerwa, obiecuję się poprawić i dajcie grze szansę :) bo jest naprawdę fajna, pełna emocji i przygody :)


Battlestar Galactica - końcówka gry - statek otrzymał dużo, poważnych uszkodzeń, prawie cała załoga znajduję się w ambulatorium, tylko jeden, ostatni człowiek próbuje uratować swój lud. 3 Cylonów odnosi zwycięstwo nad 4 dzielnych ludzi
:(


Obrazek


Do zobaczenia we wtorek :)
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

Witam :)

Obrazek

chciałbym opowiedzieć trochę o grze Descent i nie tylko ;) przy okazji raz jeszcze przepraszam za błędy z naszej rozgrywki, coś mi się na mózg rzuciło - zaćmienie

Grę zaczynamy od wybrania scenariusza:

Do grupy trzech bohaterów podchodzi zakapturzona postać i opowiada o problemie jaki nęka królestwo - o grupie magów którzy spiskują w podziemiach. Wynagrodzenie oczywiście będzie wysokie a wszystkie skarby znalezione w podziemiach bohaterowie mogą zatrzymać.

Grupa doświadczonych wojowników - Minotaur, mag oraz zabójczyni ruszają do podziemi

Obrazek

Każdy bohater dostaje 300 monet które może wydać na wyposażenie - można kupić broń, zbroje, miksturki itp
Oprócz tego każdy losuje zestaw umiejętności które czynią, że każda postać jest wyjątkowa

Gdy wszyscy są gotowi - wyruszają do podziemi !

Gracz który kontroluje podziemia może zagrywać karty: przyzwań, pułapek, mocy oraz zdarzeń np. pułapka wydając za nie żetony zagrożenia które gromadzi w trakcie gry

Obrazek

Każdy bohater w swojej turze może wykonać:

bieg - ruch razy podwójna ilość punktów ruchu
natarcie - ruch plus atak
atak - dwa ataki
przygotowanie - ruch lub jeden atak plus rzucenie na siebie "rozkazu" odpoczynek - niweluje zmęczenie, strażnik - atakuje każdego kto się zbliży, unik - zmusza przeciwnika do przerzucenia kości ataku, przycelowanie - podczas następnego ataku możesz przerzucić kość która Ci nie odpowiada

potwory mają tylko ruch i atak :)

Obrazek

mamy kilka kostek - czarne to kości mocy - dodatkowe, a reszta to kostki które daje nam broń

na kostkach mamy symbol pioruna - dzięki niemu możemy używać specjalnych zdolności broni, serduszko - rany, cyfry - dają nam zasięg np. jeśli na kości wypadnie 1, 2, 1, 3 - będzie to oznaczało iż możemy trafić cel oddalony od nas o 7 pól, oraz wielki X - to oznacza, że atak się nie udał

W grze zdobywamy skarby, walczymy z potworami, szukamy kluczy - czyli wszystko to co robią bohaterowie

Obrazek

Na naszych bohaterów czeka sporo niebezpieczeństw - postać może zostać otruta, złapana w sieć, ogłuszona, oszołomiona, może krwawić, podpalona itp. Więc efektów może naprawdę sporo co powoduję, że gra jest ciekawa

Kiedy bohater zginie może się odrodzić - to kosztuje odpowiednią ilość punktów zwycięstwa - także nie ma tego złego co w nocy straszy

Obrazek

Rozłożenie planszy i wszystkich elementów zajmuję chwilę ale jak się to wszystko ogarnie to jest naprawdę cacy :)

Pod koniec każdego scenariusza czeka nas boss - w tym scenariuszu złymi magami kierował smok Czarox, ale zanim bohaterowie do niego dotarli po drodze zdobyli wiele skarbów które wspomogły ich w ostatecznej walce

Obrazek

raz jeszcze przepraszam was z ostatnią rozgrywkę - już sobie wszystko odświeżyłem i obiecuję, że następnym razem będzie już lepiej i ok :)
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: Jelithe »

blacklunthor pisze:raz jeszcze przepraszam was z ostatnią rozgrywkę - już sobie wszystko odświeżyłem i obiecuję, że następnym razem będzie już lepiej i ok :)
Ja tam mam tylko nadzieję, że sobie przypomniałeś, że za białe potwory też zgarnia się kasę :-P
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

We wtorek po naszym ostatnim spotkaniu było skromnie - 4 osoby

fajnie by było by każdy dał wcześniej jakoś znać kto będzie - można w tedy dopasować gry do ilości osób

jeśli będzie dużo osób zostanie aktywowany drugi stół ;)

Zagraliśmy w race of galaxy - bardzo fajna i przyjemna gra :) warto zagrać więcej razy - w tedy rozgrywka staje się szybsza i im więcej kart poznajemy tym lepiej układamy naszą strategię w głowie

Obrazek

Budujemy nasz wszechświat - zdobywamy planety, technologię, rozwijamy się militarnie itp gromadzimy punkty zwycięstwa, produkujemy, sprzedajemy, konsumujemy - tak to właśnie wygląda ;)

Zagraliśmy w Battelstara z dodatkiem traumy i rozstaje - dzięki temu rozgrywka była bardziej emocjonująca i ciekawa :)

Obrazek

A tutaj piękne zdjęcie po wykonaniu egzekucji na prezydencie :] ( jak się później okazało Calyon wykonał egzekucje na Cylonie - prezydent był zbyt ludzki ;) )

Obrazek

Galaktyka rozpada się na naszych oczach... ludzie nie mieli szans


Do zobaczenia we wtorek :]
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

Graliśmy w Innowację - rozgrywka była ciekawa i nieprzewidywalna :)

warto zauważyć, że w tej grze lepiej iść na wyczucie niż planować strategię jakąś głębszą i czekać na kartę która może dość, lepiej patrzeć co się ma tu i teraz i jakoś kombinować

współpraca z innymi graczami może sporo zamieszać, zwłaszcza jeśli słabo rozwinięta cywilizacja zmusza nowoczesnych ludzi do pociągnięcia i zagrania słabszej karty która może zakryć obecną - dobrą. Jest wiele innych podobnych akcji przez co gracz który ma poziom 9 powinien dalej obawiać się kogoś kto jest niżej

epoka 9 i 10 ma dużo niespodzianek które nie jednego zaskoczą ach ta nowoczesność


Kolejną grą w jakie zagraliśmy to Eclips, potem Wysokie napięcie i Pociągi :)

W pociągach jeśli jeśli jest więcej niż jeden "wariat" ( osoba która dąży do wykolejenie całej trasy posiągu) gra staję się straszna i powoduje bardzo słabe dochody finansowe...

Wysokie Napięcie jak zawsze super i Eclips też fajny

do wtorku :)

--------------------

chwilowa przerwa u mnie w spotkaniach, sądzę, że od września znowu będę już grać :)
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

Dobra dobra koniec spania ;)

Czas na jakieś spotkanie

Wtorek 4 Września 2012 ktoś jest chętny?

p.s Jacek miałeś racje.... co do Descenta 2, ale broniłem się dzielnie... nie wiem czemu zrozumiałem, że conventor pozwoli mi grać w starą edycję jak w nową... reszta historii to już lawina... ( nie mniej jednak i tak się cieszę :D z tego co się zapoznałem z instrukcją to jest znacznie lepiej i rozgrywka wygląda bardziej RPGowo a oprócz tego już nie chodzi o to by zły władca lochów was zabił. Herosi mają questa i zli też mają questa. Potwory nie wyskakują jak popadnie jest ich znacznie mnie więc zapowiada się rozgrywka bardziej taktycznie + rozwój psotaci )

u mnie trzy tytuły do zagrania: Descent 2, Runage na więcej osób (max 4) i Cywilizacja SM

aaaaaaaaa to taka ciekawostka znaleziona w sieci
http://boardgamegeek.com/boardgame/6982 ... board-game
http://boardgamegeek.com/boardgame/6337 ... board-game


---------------------

UWAGA UWAGA :) JEST JUŻ DOSTĘPNY DRUGI STÓŁ także przy większej ilości osób możemy podzielić się na dwa stoły :D
Ostatnio zmieniony 29 sie 2012, 09:54 przez blacklunthor, łącznie zmieniany 2 razy.
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: Jelithe »

aaaaaaaaa to taka ciekawostka znaleziona w sieci
http://boardgamegeek.com/boardgame/6982 ... board-game
Buhahahahahaha :-D
Ja jestem za, ale najpierw musicie wszyscy przeczytać książkę :-P
Teraz tylko pojawia się pytanie, kto podejmie się tego ogromnego ryzyka i zakupi grę? :-P

Edit.
Aaaaaaa, i jak ustalimy kto będzie którym bohaterem? Ja chcę być wilkiem. Wy możecie wybierać między Bellą a wampirem :-P
KarbonX
Posty: 122
Rejestracja: 27 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: KarbonX »

blacklunthor pisze:u mnie trzy tytuły do zagrania: Descent 2, Runage na więcej osób (max 4) i Cywilizacja SM
Z wielką niecierpliwością czekam na wszystkie 3 rozgrywki :D
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

Podsumowanie wtorku :]

Runage - wszyscy szybko załapali zasady więc następna gra będzie mocniejsza :)

Korsarze i Kupcy - zawsze przyda się odrobina szczęścia podczas abordażu

Descent 2 - zrobiliśmy tylko kilka błędów co jak na grę w którą graliśmy po raz pierwszy jest ok
1 ważny błąd to, to że przechodząc do 2 scenariusza gracze zachowują swoje rany, ekwipunek jaki znaleźli itp.
2 - bohater niosący zboże wydaje akcje na jego ukrycie
3 - źle rozstawiłem potworki w tym epizodzie ze zbożem - pająki powinny być tam gdzie zaczynaliście grę ale to taki mały szczegół ;)

cała reszta ok :)
żeby nie było macie zaliczone tak:
First Blood - dostają wszyscy 1XP
A fat Goblin encore 1 i encore 2 - dostają wszyscy 1 XP + 25 golda na bohatera

do zobaczenia we wtorek :)
czy są chętni na kampanie Descenta ?
4 bohaterów i ja jako lord podziemi
Keo
Posty: 47
Rejestracja: 24 sie 2012, 16:13
Lokalizacja: Świebodzice
Been thanked: 1 time

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: Keo »

blacklunthor pisze:Podsumowanie wtorku :]
Korsarze i Kupcy - zawsze przyda się odrobina szczęścia podczas abordażu
Darmowa fregata zdobyta przypadkiem ;D
blacklunthor pisze:czy są chętni na kampanie Descenta ?
4 bohaterów i ja jako lord podziemi
No mnie z tych 3ech gier najbardziej własnie Descent się spodobał ;), tak wiec jestem bardzo chętny

http://boardgamegeek.com/collection/user/Keogh moja 'kolekcja' ;)
ODPOWIEDZ