(Wałbrzych) - spotkania do grania

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

ok, zjawię się u ciebie :)

biorę Gre o Tron oraz Runebounda (na wszelki wypadek)
fryderyk
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2010, 23:36
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: fryderyk »

A moglibyście tylko mi napisać pod jakim adresem na tym Szczawienku? :)
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

Wyszły małe problemy z naszym spotkaniem, dlatego proponuje piątek to jest 04.11 na spotkanie
(na neutralnym gruncie, żeby nie było problemów dla niektórych ;) ) w moim centrum. Weekend niestety mi odpada.

Spotkanie bym nazwał takim początkowym by się poznać i w ogóle. np. od 18 do 20 ? ( może być wcześniej )

---------------------------------------
dobra widzę, że nie ma jako tako tłumu więc może tak

kto kiedy w tygodniu ma czas?
:) może to na pomoże zrobić jakiś "grafik" i będzie można się spotkać parę razy w miesiącu (mam nadzieje)

(ja niestety większość weekendów mam zajętych, w tygodniu mogę trochę czasu wygospodarować)
fryderyk
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2010, 23:36
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: fryderyk »

Ja najwiecej czasu mam we wtorki, czwartki i oczywiscie weekendy :D ale jesli nie da rady, to ostatecznie moge tez w poniedzialek, srode lub piatek...byle w porach 16-20, 20.30 najdluzej
Awatar użytkownika
nefling
Posty: 14
Rejestracja: 04 maja 2010, 12:27
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: nefling »

Ja w zasadzie* mam dużo czasu we wtorki i czwartki, od dość wczesnych godzin po późną noc. W tygodniu (kiedy kursują 18) mogę nawet dojeżdżać na biały kamień. Zupełnie odpadają poniedziałki i piątki. Ewentualnie da się coś czasem wygospodarować w środę.

Zaprosić do siebie mogę w soboty i niedziele (wtedy nie mam czym dojechać na biały np), jeśli wiem z góry to prawie bez ograniczeń.

A teraz co oznacza w zasadzie* :P już wyjaśniam: do 30 listopada mam w pracy zakończenie 3,5 letniego "projektu unijnego" i do tego czasu muszę zrobić i częściowo nadzorować różne sprawozdania i "efekty twarde projektu", więc czasu mniej niż więcej. Ale od grudnia mam 4 z 7 dni do grania :D
Nie mamy wpływu na długość życia, ale mamy wpływ na jego szerokość i głębokość.

// Myron J. Taylor
fryderyk
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2010, 23:36
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: fryderyk »

Zaoferujcie jakiś termin z tych, w te dni, jak nam najlepiej pasuje. Tylko od razu mówię, ze 24 listopada odpada, bo muszę być na takim wernisażu sztuki :P
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

Ja po 21 będę dostepny to coś ustalimy, z tego co widzę, to może sroda jakaś ;)
fryderyk
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2010, 23:36
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: fryderyk »

Jak ustalicie jakiś termin, to napiszcie mi sms-a, bo do piątku nie mam dostępu do neta :/
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

myślę czy by się nie spotkać 29.11 czyli we wtorek :> np. u mnie o 17 na Andersa

w planach mamy: Gra o Tron ( na początek )

ponieważ jest teraz moda na polowanie na smoki jeśli byłby czas i chęci proponuje Runebounda
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

Gra o Tron udała się, zagraliśmy dwa razy. Za pierwszym razem było bardzo spokojnie, aż do 7 tury praktycznie żadnych bitew wszystko załatwiane pokojowo. Wygrał Dom Tyrell (nikt się nim nie przejmował i Tyrell spokojnie zajmował miasta i zamki.

Druga gra już była bardziej ostra. Dom Lannisterów bardzo szybko i sprawnie przejął środek, stworzył silną armie która nie miała sobie równych i już w 6 turze miał nastąpić koniec gry, gdy nagle Dom Baratheon oraz Tyrell postanowili zjednoczyć się i powstrzymać swego byłego sojusznika który ich terroryzował. Aby było lepiej kolejny sojusznik widząc okazje w zniszczeniu największej armii przyłączył się do spisku. Dom Starków zaatakował rozbite wojsko Lannisterów. Później Stannis Baratheon zaczął pomału razem z Domem Tyrell podnosić się z gruzów po latach terroru czerwonych sztandarów. Dom Lannisterów próbował odzyskać utracone ziemie oraz zorganizować na nowo swoją armię by zemścić się na wrogach, ale wszystko to na próżno. Pozostawiony samemu sobie, słaby Dom Starków bardzo taktycznie, wykorzystując nieuwagę przeciwników zagarną zamki i miasta które zostały porzucone. Dom Starków wygrał bitwę o tron.

Kolejne spotkanie 15 Grudnia czyli w czwartek !
Ostatnio zmieniony 02 gru 2011, 17:51 przez blacklunthor, łącznie zmieniany 1 raz.
fryderyk
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2010, 23:36
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: fryderyk »

Rzeczywiście, spotkanie było bardzo udane :D Jedna uwaga - dom Starków wcale nie jest taki słaby, można nim całkiem sporo osiągnąć :)
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

każdy dom jest mocny ;) chodziło mi raczej o to, że w tym momencie gry Starkowie nie mieli mocnej armii ;) a i tak wygrali
fryderyk
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2010, 23:36
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: fryderyk »

moim zdaniem ta gra pozostała nierozstrzygnięta, bo nikt nie zdobył ostatecznie tych 7 zamków :D nagłe zakończenie gry nastąpiło raczej z przyczyn technicznych - można to wytłumaczyć wielkim atakiem dzikich, który zmiótł z powierzchni ziemi wszystko, co na mapie :)
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

Na 15 Grudnia proponowałbym grę Horror w Arkham

"Mamy rok 1926. Arkham Massachusetts. W całym mieście otwierają się wrota do niewyobrażalnie koszmarnych wymiarów. Z ich trzewi wydostają się ohydne stwory, które zaczynają nawiedzać noc. Co gorsza, jeśli otworzy się zbyt wiele bram, na świat uwolni się istota o niezgłębionej mocy.

Naprzeciw tych przerażających potworów staje grupa Badaczy, zdeterminowana odeprzeć falę mrocznych sił wszechświata. Jeśli chcą mieć chociaż cień szansy na sukces, będą musieli zgłębić tajemnice Mitów i wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, zaklęcia i broń."

Co wy na to? chyba, że są jakieś inne propozycje ;>
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

UWAGA UWAGA co z 6 grudnia?

aktualnie ja bym mógł i nefling, przydałby się ktoś jeszcze
KarbonX
Posty: 122
Rejestracja: 27 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: KarbonX »

Piszę się na 15 grudnia.

AH może być jak najbardziej. Z chęcią pograłbym też w Cywilizację, Caylusa, Grę o Tron.
W ramach fillerów mogę wziąć 7 cudów i Cytadelę.
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

15 grudnia widzimy się na Andersa :) godzina 15 - tak wiem, nie każdy może zdążyć, więc kto zdąży ten będzie :) i już w coś się pogra, osoby które nie mogę być na 15 dobrze by było jakby do 17 przybyły by zagrać w coś większego :]
Awatar użytkownika
nefling
Posty: 14
Rejestracja: 04 maja 2010, 12:27
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: nefling »

Masz mój miecz, piętnastego od piętnastej. Z radością stawię czoła wszelkim potworom i inszym zagrożeniom, które ośmielą się na Nas czekać tego dnia.
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

Więc tak, na dzisiejszym spotkaniu nauczyliśmy się oszczędzać (utrudniona gra w Caylusa - kasę dostaliśmy tylko raz, na początku gry ) oraz jak mądrze inwestować "wysokie napięcie"

kolejne spotkanie czwartek 22 godzina chyba taka jak zawsze czyli 17, jak ktoś może to niech wcześniej wpada :)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: draco »

Przyjeżdżam w Sudety w Wigilię i zostaję do 3 stycznia. Czekam na propozycję spotkań. Napiszcie proszę, co mam wziąć ze sobą. Rozumiem, że Space Alert obowiązkowo? :)
Awatar użytkownika
nefling
Posty: 14
Rejestracja: 04 maja 2010, 12:27
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: nefling »

Mam szczerą nadzieję, że zgromadzi się grupa (choć raz) 6 osób na wieczór "Gry o Tron" w pełnym składzie - tej nowej, drugiej edycji, która właśnie do Nas przychodzi. Taką też mam propozycję. Oferuję miejsce i grę w dowolny dzień/godziny oprócz wieczora 27.
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

kolejne spotkanie za nami, które się udało ;)

teraz mamy się spotkać 28.12.11 - środa o 14 -> miejsce do gry zaoferował nam tym razem Nefling :)


Z chęcią bym zagrał w space alert :)

a teraz krótki raport ze spotkania naszego

Zagraliśmy w nowego Got'a - Dom Lannisterów oraz Stannis Baratheon i Dom Starków stoczył zażartą bitwę o tron ! Baratheoni wygrali w 8 rundzie, potężni Starkowie którzy byli na prowadzeniu po utracie kontroli nad morzem zostali pokonani. Lannisterowie prowadzili pokojową politykę ;)
Nowy Got jest fajny, choć plansza jest mało czytelna nie tak jak w ed.1, karty dzikich są fajne, wierza, porty to też wielki plus. Minusem były karty losów bitwy które zrobił z bitew parodię, ale na szczęście jest to element opcjonalny -> więc kartą losy bitwy podziękujemy. Trzeba zagrać na 6 osób !!

Druga grą w jaką zagraliśmy to Runebound :) rycerz, arab oraz derwisz ruszyli na spotkanie z przygodą :) trzeba dokończyć rozgrywkę, ale tym razem mam nadzieję, że nie wylosuje pseudo maga co nie potrafi czarować :)

-------------------------------
wesolych swiat :]

<<<<<<<<<<<<------- (choinka)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: draco »

blacklunthor pisze: teraz mamy się spotkać 28.12.11 - środa o 14 -> miejsce do gry zaoferował nam tym razem Nefling :)[/b]

Z chęcią bym zagrał w space alert :)
Napiszcie mi proszę adres na PW. Niestety Space Alert nie zmieścił się do plecaka. :(
Również życzę Wesołych Świat!
KarbonX
Posty: 122
Rejestracja: 27 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: KarbonX »

Nie wziąłeś obowiązkowego Space Alerta? Jak mogłeś?

Co do środy: będę w okolicach 17-18tej.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: draco »

Niestety z powodów rodzinnych odpada mi granie w środę. Jeśli macie plany na granie w sylwestra, to chętnie dołączę. Spróbuję nawet żonę przekonać.
ODPOWIEDZ