Negatywna interakcja, co wybrać ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Marcinn
Posty: 73
Rejestracja: 04 cze 2009, 22:25
Lokalizacja: Bytom

Negatywna interakcja, co wybrać ?

Post autor: Marcinn »

Zastanawiam się nad zakupem gry gdzie znajdę dużo negatywnej interakcji między graczami, czas gry w okolicach 2-3h. Jednak jak to przy zakupach gier pojawia się nie mały problem.
Po dłuższej analizie zdecydowałem się na jedną z poniższej listy:
Battlestar Galactica
Boże Igrzysko
Game of Thrones (Gra o Tron)

I teraz właśnie potrzebuję porady, wszystkie tytuły mnie zainteresowały po zapoznaniu się z opiniami, recenzjami itd.
Ale jest jeden problem, a mianowicie rzadko kiedy uzbieram 5 osób do grania, a to już z tego co wyczytałem
automatycznie kasuje Game of Thrones z mojej listy (?).
Zależy mi na opinii gdzie będzie wzmianka jak gra się skaluje przy 3-4 graczach (przeważnie jest nas 4, zdarza się 5), jak się domyślam Boże Igrzysko będzie rewelacyjne przy 3 jak i 4 graczy (?), jak za to wygląda sprawa z Battlestar Galactica ?
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1188
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Negatywna interakcja, co wybrać ?

Post autor: veljarek »

Przemyśl zakup Mall of Horror - negatywna interakcja w czystej formie
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Tibi
Posty: 123
Rejestracja: 23 lis 2009, 19:16
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Negatywna interakcja, co wybrać ?

Post autor: Tibi »

starcraft ;)

battlestar gallactica to gra raczej negocjacyjno-kooperacyjna niz z negatywna interakcja
Awatar użytkownika
grondo
Posty: 126
Rejestracja: 25 kwie 2009, 14:07
Lokalizacja: Wrocław/Kędzierzyn-Koźle

Re: Negatywna interakcja, co wybrać ?

Post autor: grondo »

Dokladnie, olej reszte, kup Starcrafta ;p
Marcinn
Posty: 73
Rejestracja: 04 cze 2009, 22:25
Lokalizacja: Bytom

Re: Negatywna interakcja, co wybrać ?

Post autor: Marcinn »

Mall of Horror na dzień dzisiejszy jest niedostępny w każdym znanym mi sklepie. Przyjże się za to Starcraft, jednak prosiłbym jeszcze o napisanie jak gra się skaluje przy 3-4 graczach.
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Negatywna interakcja, co wybrać ?

Post autor: idha »

Negatywna interakcja? Do znudzenia będę polecać Bootleggers - jak dla mnie rewelacyjna gra. Choć trzeba przyznać, że w nie każdym towarzystwie się sprawdza :)

EDIT

Co do pozostałych wymienionych tytułów:

1) Gra o tron - jestem ogólnie zrażona do tego tytułu, ale tak już jest, kiedy 5 doświadczonych graczy obiera sobie osobę, która dopiero poznaje planszówki, za główny cel :( Negatywnej interakcji jest więc - jak widać na załączonym obrazku - sporo, ale gra faktycznie najlepiej chodzi przy maksymalnej ilości osób.
2) BSG - jakkolwiek najlepsza 5-6 osób, to w 4 gra się równie dobrze. W 3 - odradzam. Nie wiem, czy można mówić w tej grze o typowej negatywnej interakcji, ale ile tam emocji! Moje nr 1 przez jakieś pół roku (grywałam 2-3 razy w tygodniu). Polecam.
3) Boże Igrzysko - niestety nie grałam.
4) Starcraft - mnie się bardzo podoba, chodzi całkiem fajnie nawet przy 2 osobach (tylko wówczas rozgrywka potrafi się zamknąć w 1 godzinie :( ).
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Negatywna interakcja, co wybrać ?

Post autor: sirafin »

idha pisze:2) BSG - jakkolwiek najlepsza 5-6 osób, to w 4 gra się równie dobrze. W 3 - odradzam. Nie wiem, czy można mówić w tej grze o typowej negatywnej interakcji, ale ile tam emocji! Moje nr 1 przez jakieś pół roku (grywałam 2-3 razy w tygodniu). Polecam.
Za to ja odradzam rozgrywkę w 4 osoby, jeśli sympatyk zostanie po stronie ludzi to Cylon jest załatwiony, stając sam przeciw trójce ludzi. Gracze którzy mają nieco doświadczenia, nie dopuszczą by sympatyk został Cylonem. Już wolę wersję 3-osobową ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: Negatywna interakcja, co wybrać ?

Post autor: DJCrovley »

Idha zapomniała dodać że gra czteroosobowa ale z dodatkiem. Wiec ten sympatyk działa w takim przypadku zupełnie inaczej. Bo zgadzam się że zasady sympatyka w wersji podstawowej są beznadziejne.
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Negatywna interakcja, co wybrać ?

Post autor: FormatC »

My chyba tylko raz gralismy z Sympatykiem na standardowych zasadach... Glupie wydawalo sie nam schodzenie z Morale (bo teoretycznie najlatwiej odzyskac) do "czerwonego" po to tylko, zeby Sympatyk byl po stronie ludzi. :? W pozniejszych grach albo dbalismy o to, zeby Sympatyka nie musialo byc w ogole (5 osob), albo stosowalismy wariant ze str. FFG (zmniejszenie liczby niektorych surowcow na poczatku). Sprawdzalo sie b. dobrze. :)
Marcinn
Posty: 73
Rejestracja: 04 cze 2009, 22:25
Lokalizacja: Bytom

Re: Negatywna interakcja, co wybrać ?

Post autor: Marcinn »

Wypowie się ktoś jeszcze na temat Bożego Igrzyska ? Jak wygląda interakcja między graczami, czy widać różnice w przy grze w 3 ?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Negatywna interakcja, co wybrać ?

Post autor: Andy »

Interakcję w Bożym Igrzysku określiłbym raczej jako przewrotną niż negatywną. Stopień jej "negatywności" zależy od strategii przyjętych przez graczy. Dróg do zwycięstwa jest wiele, ale każda zakłada jakiś stopień kooperacji, od minimalnego do całkiem sporego, dodatkowo na ogół zmieniającego się w trakcie rozgrywki.

W naszych kilku rozgrywkach rodzinnych zdarzało się nam (zwłaszcza w pierwszej partii) kooperować "totalnie", ale zdarzało się również nieźle sobie świnić i oszczędzać na "wspólnym interesie".

Jak dotąd graliśmy tylko we trzy osoby.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ODPOWIEDZ