Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
politan
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2010, 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: politan »

Witam !
Poszukuję gry w klimatach Runebound lub Magii i miecza. Gram najczęściej w 2 osoby. Rozgrywka może trwać długo, nie ma wskazanego limitu czasowego ;). Ważne by gra nie była jakaś masakrycznie droga. Tak 150 zł max. Polecicie coś ?

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: veljarek »

Jest coś takiego jak Dragon's Ordeal
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: sirafin »

Może Dungeoneer? Szczerze mówiąc mnie się nie spodobał, ale Runebound również nie należy do moich faworytów ;)

Klimat na pewno ma podobny do Magii i Miecza i Runebounda, bohaterowie wędrują po niebezpiecznych terenach, zdobywają skarby, walczą z potworami i wykonują misje. Plansza jest układana z kart, na zasadzie labiryntu. Jest sporo zestawów kart, które można bez problemu ze sobą mieszać, może przypadnie wam to do gustu.
Obrazek Obrazek Obrazek


Osobiście na waszym miejscu wolałbym dołożyć kilka złotych i kupić Claustrophobię, skoro chcecie grać w dwie osoby.
Obrazek
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: jingowawa »

Coś w klimatach magii i miecz?? To może najprostsze rozwiązanie z możliwych, czyli magiczny miecz?? :D
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: Krwawisz »

jingowawa pisze:Coś w klimatach magii i miecz?? To może najprostsze rozwiązanie z możliwych, czyli magiczny miecz?? :D

a to nie to samo? :) Co prawda, z Magia i Mieczem nigdy nie mialem stycznosci, ale swego czasu mialem (i ostro gralem) w Magiczny Miecz ze wszystkimi dodatkami i patrzac po zdjeciach, to te gry praktycznie niczym sie nie roznia ... Acz moze sie myle i ktos mnie oswieci :)?
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: tokage »

Krwawisz pisze:a to nie to samo?
Magiczny Miecz to to samo co Magia i Miecz, tak właśnie
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: jingowawa »

tokage pisze:
Krwawisz pisze:a to nie to samo?
Magiczny Miecz to to samo co Magia i Miecz, tak właśnie
Nie jestem przekonany. Choć naprawdę dawno temu, grałem w obydwie i się różniły trochę. Np. w magii i mieczu ciągnęło się zielone karty przygód, a w magicznym mieczu niebieskie karty wydarzeń :D... A tak na poważnie do obydwu gier były różne dodatki, wprowadzające nowe postacie, czary, wyposażenie itd. oraz zasady... Inna była też oprawa graficzna - fajniejsza w magicznym mieczu...
politan
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2010, 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: politan »

Zaczynam zastanawiać się nad poleconą trochę wyżej grą Dungeoneer. Ma ktoś może z nią jakieś doświadczenie ? Godna polecenia i zakupienia ?
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: farmer »

Moja opinia nie będzie zbyt reprezentatywna, bo grałem około 3ech razy tylko...
... ale mi gra nie podeszła. W teorii zapowiada się fajnie, niby ma wszystko co trzeba, lochy, stwory, bohaterów, misje, bardzo ładne! grafiki, fajnie spolszczone opisy...
ale jakoś suma tych fajnych komponentów i pomysłów nie tworzy miodnej i wciągającej całości.
Gra jest losowa (w złym znaczeniu tego słowa), często frustrująca, krótka (też w złym znaczeniu tego słowa - aż za krótka).
Zwyczajnie nie chciało mi się podchodzić do niej ponownie.

Nie mówię, że komuś gra się nie może podobać - bo nie powiem, żeby to była gra zła.
Jednak ani mi, ani mojemu towarzystwu, nie chce się w nią grać (może mamy zbyt wiele lepszych gier po prostu?)

P.S.
Na początku już ktoś sugerował - naprawdę rozważ Dragons Ordeal. Blisko jej do MiM'a, jest pozbawiony kilku jego wad, jest nowy, polski... i na pewnow art spojrzenia :).
(no i niedrogo można go zdobyć z drugiej ręki, nawet na forum)

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
politan
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2010, 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: politan »

Dungeoneer co prawda jest tańszy ale widzę, że wiele osób poleca Dragons Ordeal. Myślę, że zdecyduję się na tą drugą grę choć karty mapy w obydwu przypadkach jakoś średnio do mnie przemawiają choć trzeba spróbować ;).

--update--
A może jakieś gry z normalną planszą moglibyście polecić ?
Liarus
Posty: 397
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: Liarus »

Ja polecam Prophercy
Cap.Kovnik
Posty: 20
Rejestracja: 24 cze 2010, 18:07

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: Cap.Kovnik »

DUNGEON TWISTER!!!
Dungeoneer
Dragons Ordeal
Clausthrophobia
Thunder Stone (cos al`a dominion ale eksplorujesz lochy!! POLECAM)
DungeonQuest (nowe odświeżenie starego tytułu)

O grach poczytasz na BGG
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: sirafin »

politan pisze:Dungeoneer co prawda jest tańszy ale widzę, że wiele osób poleca Dragons Ordeal. Myślę, że zdecyduję się na tą drugą grę choć karty mapy w obydwu przypadkach jakoś średnio do mnie przemawiają choć trzeba spróbować ;).
Hmm, Dragons Ordeal ma chyba takie wielkie kafle z twardej tektury a nie karty, a to spora różnica, przynajmniej nie trzeba się bać że ktoś kichnie, jak przy Dungeoneer ;)


Cap.Kovnik pisze:DungeonQuest (nowe odświeżenie starego tytułu)
Faktycznie to byłby niezły wybór, wygląda ładnie i klimatycznie, jak to produkty FFG. Sądzę jednak, że na chwilę obecną lepiej wybrać inny tytuł, skoro prawdopodobnie bedzie polska wersja DungeonQuest.
24.06.2010 Dariusz Waszkiewicz - wydawnictwo GALAKTA pisze:DungeonQuest - ta gra ma duże szanse na wydanie.
Obrazek
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
politan
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2010, 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: politan »

Hmm, Dragons Ordeal ma chyba takie wielkie kafle z twardej tektury a nie karty, a to spora różnica, przynajmniej nie trzeba się bać że ktoś kichnie, jak przy Dungeoneer
Cóż czy to jest wielkie to nie wiem. Patrząc na screeny całości gry dużo większe od zwykłych kart nie jest, choć na razie najbardziej przemawia do mnie właśnie ta gra.
Faktycznie to byłby niezły wybór, wygląda ładnie i klimatycznie, jak to produkty FFG. Sądzę jednak, że na chwilę obecną lepiej wybrać inny tytuł, skoro prawdopodobnie bedzie polska wersja DungeonQuest.
Właśnie kupiłbym tą grę ale poczekam na wydanie w wersji PL.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: sirafin »

politan pisze:
Hmm, Dragons Ordeal ma chyba takie wielkie kafle z twardej tektury a nie karty, a to spora różnica, przynajmniej nie trzeba się bać że ktoś kichnie, jak przy Dungeoneer
Cóż czy to jest wielkie to nie wiem. Patrząc na screeny całości gry dużo większe od zwykłych kart nie jest, choć na razie najbardziej przemawia do mnie właśnie ta gra.
Oczywiście wszystko jest względne, ale jak na mój gust to te kafle są dość duże :)

Obrazek
(fotka z poratlu Przystanek Legnica)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
politan
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2010, 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: politan »

O, dziwne. Na screenach w sklepie wyglądały na małe ;). Teraz jestem jeszcze bardziej przekonany. A jak z czasem gry ? Ile mniej więcej trwa gra ?
shagy
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Krotoszyn, Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: shagy »

Ale to zdjęcie jak mniemam jest z Gratislavi na której był specjalny powiększony egzemplarz.
jeśli nie mam racji to mnie poprawcie.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: sirafin »

Tak, zdjęcie jest z Gratislavi. Grę kojarzę właśnie z tych fotek, nie sądziłem, że to makro wersja :|
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
politan
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2010, 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: politan »

Czyli jednak nie wydawało mi się i karty nie są wielkie. To rozstrzygnie mi ktoś bitwę Dungeoneer vs. Dragons Ordeal ;) ? Bo jednakowoż jedną mogę dostać za niecałe 50 zł a druga to wydatek rzędu 150 zł.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: farmer »

Cóż, cena robi różnicę.
Dungeoner jest tańszy, bo jest mniejszy, prostszy i szybszy.
Jeśli Dragons Ordeal porównasz do MiMa, to dungeoner byłby MiMem z 1/4 planszy, 1/10 postaci, 1/20 kart przygód, 1/10 czasu gry itd...
Jeśli faktycznie, tak jak pisałeś, szukasz czegoś w klimatach MiMa, to Dungeoner jest strzałem kulą w płot. MiMa kojarzę z grą dość epicką, stosunkowo długą, dającą radochę z rozwoju postaci i przeprowadzenia jej przez wiele niebezpieczeństw aż do celu. Dungeoner to zupełnie inne odczucia - szybki rajd przez podziemia w nadziei, że kafelki lochów wylosują się pomyślnie :P.
Jeśli jednak szukasz niedrogiej, szybkiej i dość przyjemnej gry przygodowej fantasy, w mocniej odrębnej od MiMa formie, Dungeoner może się sprawdzić dobrze :).
Zwłaszcza, z uwagi na cenę.

Jednak, zwracam znów uwagę - ta cena znikąd się nie wzięła ;>.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Cap.Kovnik
Posty: 20
Rejestracja: 24 cze 2010, 18:07

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: Cap.Kovnik »

Dobra - od poczatku, obie gry sa fajne i daja sporo zabawy (jesli ktoś lubi takie klimaty), a 150zł będziesz mógł spokojnie kupić 4 a nawet 5 czesci dungeoneera - naprawdę będziesz miał sporo zabawy.
Wykonanie gier jest podobne, kwestia sa rysunki...jestem starym graczem rpg, swoj podręcznik do WFRP dostałem w roku 94 - do czego pieje - do rysunków. W dungeonerze sa ok, komputerowe, ładne, kolorowe.
W DO to reczna robota...wyglądają jak żywcem wyjęte z I ed WFRP (mowie tutaj o rysunkach czarno białych) - o ile nie spotkałem jeszce osoby która powiedziała by, że w Duen rysunki sa brzydkie, tak takie zarzuty padały jeśli chodzi o DO.
De gustibus...jak mawiali Rzymianie.
Mnie obie gry sprawiają przyjemność i lubie w nie grc. Może najperw zobacz jak podchodzą ci rysunki z DO, bo przyjemność z gry w oba tytuły jest taka sama (dla mnie)
politan
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2010, 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: politan »

Większej różnicy raczej mi nie zrobią rysunki, tym bardziej, że lubię starą szkołę i czarno-białe, ręczne rysunki ;). Tak więc Dragon's Ordeal chyba zawita na mej półce.
Cap.Kovnik
Posty: 20
Rejestracja: 24 cze 2010, 18:07

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: Cap.Kovnik »

Mam nadzieje , że udało mi sie dobrze doradzi...Dungeoneer ma jeszce jedna niezaprzeczalna zalete, o ile DO nie z czesci doungeoneera to osobna gra jak i wielka całoś - wydaje mi sie że DO szybciej sie znudzi, ale nie wiem...
politan
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2010, 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: politan »

Głównie chodzi mi o to, żeby rozgrywka była przyjemna, w miarę czytelna (aby się dało zrozumieć instrukcję i zasady gry) i dosyć długą. Tak więc może ktoś kto ma niech porówna te 2 gry i odpowie na te 3 punkty przedstawione wyżej. Dzięki wszystkim za pomoc ;).
Cap.Kovnik
Posty: 20
Rejestracja: 24 cze 2010, 18:07

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: Cap.Kovnik »

Replayability dungeoneera jest moim skromnym zdaniem duzo wieksza niz DO.
Dungeoneer ma natomiast nieco bardziej skomplikowana instrukcje(tak pisza na niekturych forach, dla mnie nie stanowiła ona problemu)
Obie gry sa przyjemne.
Jeśli idzie o długoś jednej partii - cóż Dungeoneer (wszystkie dodatki połączone) bije na głowe DO
DO to tak max 2 połączone dodatki Dungeoneera
ODPOWIEDZ