Caylus (William Attia)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Caylus

Post autor: MattCarnall »

Na szczęście jeżeli chodzi o tę grę, to sama grafika jest tylko miłym i w sposób prosty wykonanym dodatkiem. Niestety ta z nowego wydania jest po prostu brzydka, jak ze starych gier komputerowych, w stylu tej z Sylli, też okropnej. No ale to tylko mój gust.
wajwa
Posty: 2225
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 255 times
Been thanked: 401 times
Kontakt:

Re: Caylus

Post autor: wajwa »

Okładka jest całkiem fajna :D
Co do grafik , ładne , nieładne ... Co to ma za znaczenie ? Jak nie zmienili mechaniki i zasad , to nic tylko kupować i grać :wink:
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Caylus

Post autor: Gabriel »

MattCarnall pisze:Na szczęście jeżeli chodzi o tę grę, to sama grafika jest tylko miłym i w sposób prosty wykonanym dodatkiem. Niestety ta z nowego wydania jest po prostu brzydka, jak ze starych gier komputerowych, w stylu tej z Sylli, też okropnej. No ale to tylko mój gust.
Czasem aż trudno uwierzyć, że to ten sam człowiek wszystko rysuje. Sylla nie ma ładnych grafik. Olympos - karty bogów, okładka - wygląda rewelacyjnie. Generalenie - Olympos to jest szczyt, jeżeli chodzi o postacie ludzkie, które na okładkach gier często wyglądają fatalnie. Ale widać, że artysta rozwija się - chociażby po okładce reedycji Sherlocka Holmesa. Natomiast okładka planowanej Serenissimy bije wszystko do tej pory pięć razy.

Caylusa faktycznie, wolałbym w bardziej "średniowiecznym" wydaniu, mniej rysunkowym.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
solkan
Posty: 239
Rejestracja: 05 lut 2010, 15:29
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Caylus

Post autor: solkan »

Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Caylus

Post autor: MattCarnall »

Mnie cieszy polska wersja z tego względu, że wreszcie skończy się ta błazenada sprzedawania Caylusa po 200zł na allegro. Wiem, mamy wolny rynek, ale bez przesady.

Pojawiły się już pierwsze przedsprzedaże tej gry.

Choć już widzę, że ceny trochę spadły, jeszcze 2 tygodnie temu można było znaleźć tę grę za taką kwotę, teraz coś koło 170, choć i-szop za 200 znalazł.
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: Caylus

Post autor: pwitkows »

Ma już ktoś może wydanie gry Caylus (edycja polska) wydane przez Hobbity ? Czy są jakieś różnice w wydaniu pomiędzy Hobbity (edycja polska), a 3 wydaniem Ystari ?
tramwajaz
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2011, 15:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Caylus

Post autor: tramwajaz »

Czy ktoś wie, czy rozpoczęła się już wysyłka Caylusa od Hobbity? Premiera według Rebel miała przypadać około dwa dni temu.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Caylus

Post autor: Furia »

W Rebelu już jest. Pewnie dziś wysyłają. Ja też dziś odbiorę swój egzemplarz. :D
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: Caylus

Post autor: pwitkows »

Ma już ktoś tego nowego Caylus-a ?
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Caylus

Post autor: Furia »

Mam i owszem. W poprzedniej edycji była bodajże plansza na płótnie - teraz gładka. I jakby trochę podrasowana. Kafelki budynków też po retuszu.
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: Caylus

Post autor: pwitkows »

Furia pisze:Mam i owszem. W poprzedniej edycji była bodajże plansza na płótnie - teraz gładka. I jakby trochę podrasowana. Kafelki budynków też po retuszu.
Możesz podesłać zdjęcia planszy i kafelków ?
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Caylus

Post autor: kdsz »

Nie wiem czy to ogólna zasada czy tylko ja miałem pecha, ale w moim egzemplarzu spora liczba drewnianych elementów posiada jakieś defekty - ubytki, wyszczerbienia, obicia itp. W niemal każdej grze coś się takiego znajdzie, ale skala zjawiska w Caylusie jest naprawdę duża (a dodam, że oglądałem komponenty bardzo pobieżnie). W sumie drobiazg bez znaczenia. Na szczęście wszystko inne jest OK. Wersja jest rzeczywiście polska, a w zasadzie polsko-włoska. Wszystkie napisy na pudełku są w obu językach, a w środku znajdują się dwie instrukcje. Na temat różnic w nowej edycji nic nie mogę napisać, bo starego wydania nigdy nie miałem w rękach
Ostatnio zmieniony 29 maja 2012, 14:55 przez kdsz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Caylus

Post autor: yosz »

parę zdjęć jest na bgg: http://boardgamegeek.com/image/1321862/caylus i http://boardgamegeek.com/image/1321863/caylus (akurat nie z wersji polskiej, ale z nowej edycji)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
tramwajaz
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2011, 15:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Caylus

Post autor: tramwajaz »

kdsz pisze:Nie wiem czy to ogólna zasada czy tylko ja miałem pecha, ale w moim egzemplarzu spora liczba drewnianych elementów posiada jakieś defekty - ubytki, wyszczerbienia, obicia itp. W niemal każdej grze coś się takiego znajdzie, ale skala zjawiska w Caylusie jest naprawdę duża (a dodam, że oglądałem komponenty bardzo pobieżnie).
W moim egzemplarzu jest ten sam problem z kostkami zasobów. Jak to powiedział mój kolega "wygląda jakby to robił pijany stolarz" ;). Ale oczywiście nie ma to najmniejszego wpływu na grę.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Caylus

Post autor: Furia »

tramwajaz pisze:
kdsz pisze:Nie wiem czy to ogólna zasada czy tylko ja miałem pecha, ale w moim egzemplarzu spora liczba drewnianych elementów posiada jakieś defekty - ubytki, wyszczerbienia, obicia itp. W niemal każdej grze coś się takiego znajdzie, ale skala zjawiska w Caylusie jest naprawdę duża (a dodam, że oglądałem komponenty bardzo pobieżnie).
W moim egzemplarzu jest ten sam problem z kostkami zasobów. Jak to powiedział mój kolega "wygląda jakby to robił pijany stolarz" ;). Ale oczywiście nie ma to najmniejszego wpływu na grę.
U mnie jeden budynek ma ścięty dach. Reszta ok.
torquemada
Posty: 102
Rejestracja: 06 wrz 2004, 19:18
Kontakt:

Re: Caylus

Post autor: torquemada »

Zdjęcia polskiej edycji można obejrzeć na stronie wydawnictwa:
http://www.hobbity.eu/naszegry/85-gryekspert/75-caylus.

Jeśli chodzi o wadliwe komponenty, prosimy o kontakt mailowy z naszym wydawnictwem.
tramwajaz
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2011, 15:27
Lokalizacja: Poznań

Odp: Caylus

Post autor: tramwajaz »

Bardzo profesjonalnie z waszej strony że proponujecie kontakt w sprawie tych "wadliwych komponentów", ale dla mnie pare krzywych kostek towarów nie stanowi żadnego problemu więc nie ma sensu zaprzątać tym sobie głowy. Ogólnie wydanie jest bardzo dobre. Tyle ode mnie.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Caylus

Post autor: Gabriel »

Czy w tej edycji gry jest budynek "Złotnik"? Tzn. zamieniający złoto na punkty?
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Caylus

Post autor: kdsz »

Rozumiem, że chodzi o to? http://boardgamegeek.com/boardgameexpan ... e-jeweller

Nie, nie ma
tramwajaz pisze:Bardzo profesjonalnie z waszej strony że proponujecie kontakt w sprawie tych "wadliwych komponentów", ale dla mnie pare krzywych kostek towarów nie stanowi żadnego problemu więc nie ma sensu zaprzątać tym sobie głowy. Ogólnie wydanie jest bardzo dobre. Tyle ode mnie.
Mam podobne zdanie. Nie ma to znaczenia dla rozgrywki. Tutaj kilka fotek najbardziej ekstremalnych komponentów (sorry za jakość zdjęcia)
torquemada
Posty: 102
Rejestracja: 06 wrz 2004, 19:18
Kontakt:

Re: Caylus

Post autor: torquemada »

W tej edycji gry jest dodatek Jubiler. W innym wypadku nie byłby zamieszczony w instrukcji (opis działania: Faza 5, podpunkt J).
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Caylus

Post autor: kdsz »

Rzeczywiście jest! Przepraszam, zmyliła mnie zmieniona grafika, a instrukcji nie przeczytałem do końca
2010cobra25
Posty: 32
Rejestracja: 17 lut 2011, 21:42
Lokalizacja: Józefów woj.lubelskie
Has thanked: 1 time

Odp: Caylus

Post autor: 2010cobra25 »

Witam posiada ktoś może przetłumaczone zasady gry solo z bgg ?

Wysyłane z mojego NexusHD2 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Caylus

Post autor: Dabliu »

Bazując na Waszych doświadczeniach z gry – bylibyście w stanie określić, ile czasu zazwyczaj (w przybliżeniu) zajmuje Wam rozgrywka w Caylusa w konfiguracji 2-osobowej?
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Caylus

Post autor: Edwardo »

u mnie 75 min w dwie osoby.
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 399
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 18 times
Been thanked: 24 times

Re: Caylus

Post autor: piechotak »

U mnie podobnie jak u Edwardo - 75 do 90 min.
ODPOWIEDZ