Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: samuraj1369 »

Cześć, chciałem zapytać czy sama podstawka wystarczy aby zobaczyć czy gra się spodoba? Czy wymagany jest jakiś dodatek, przy którym gra rozwija skrzydła i jest "must have"?
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 281
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 299 times
Been thanked: 73 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: psborsuk »

Każdy dodatek rozwija grę, taki jest jej model wydawniczy. Jeśli jednak chcesz zobaczyć, czy sama mechanika Ci podejdzie, to podstawka powinna wystarczyć. Weź tylko pod uwagę, że in więcej kart, tym będzie ciekawiej.
Świt Rebelii... ]:->
Buchinsky
Posty: 39
Rejestracja: 05 lut 2020, 14:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 19 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Buchinsky »

samuraj1369 pisze: 16 sty 2024, 13:08 Cześć, chciałem zapytać czy sama podstawka wystarczy aby zobaczyć czy gra się spodoba? Czy wymagany jest jakiś dodatek, przy którym gra rozwija skrzydła i jest "must have"?
Podstawka wystarczy. Spokojnie można pobawić się na 2 scenariuszach gotowymi taliami i pokombinować w zestawianie swojej własnej. Parę ładnych godzin zabawy będzie. Jak uznasz, że chcesz więcej wtedy dopiero warto brnąć w dodatki.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Jeśli mówimy o nowej edycji to podstawka powinna wystarczyć. Wszystkie karty w 3 kopiach więc budowa talii i jej skuteczność stoją na wyższym poziomie. Natomiast stara podstawka, zwłaszcza w wariancie solo była słabo grywalna.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: samuraj1369 »

RUNner pisze: 16 sty 2024, 13:31 Jeśli mówimy o nowej edycji to podstawka powinna wystarczyć. Wszystkie karty w 3 kopiach więc budowa talii i jej skuteczność stoją na wyższym poziomie. Natomiast stara podstawka, zwłaszcza w wariancie solo była słabo grywalna.

Obrazek

Czy to jest nowa czy stara podstawka?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

To jest właśnie stara podstawka :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: samuraj1369 »

RUNner pisze: 16 sty 2024, 14:18 To jest właśnie stara podstawka :)
https://www.rebel.pl/karcianki/lord-of- ... 06844.html

Czyli to jest nowa podstawka? Wyszła po polsku?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Tak, to nowa podstawka. To wersja angielska. Polskiej nie ma i raczej nie będzie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: samuraj1369 »

RUNner pisze: 16 sty 2024, 14:25 Tak, to nowa podstawka. To wersja angielska. Polskiej nie ma i raczej nie będzie.
Dzięki bardzo!
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Pynio »

Pytanie 1:

Oferta 1:
https://www.planszomania.pl/karciane-LC ... kwood.html

Oferta 2:
https://mepel.pl/The-Lord-of-the-Rings- ... f-Mirkwood

Czy różnią się czymś od siebie? Z opisu wynika, że niczym. W nazwie produktu jeden jest revised drugi nie. Zakładam, że oba to te same produkty. Czy warto ten zestaw kupić?

Pytanie 2:
Czy dostępne zestawy startowe typu Dwarf of Durin Starter Deck - pasują do Revised core? Czy są warte kupienia?
np to:
https://www.rebel.pl/karcianki/lord-of- ... 07573.html

Pytanie 3:
Czy warto kupować duże pudła z dopiskiem HERO (expansion)?

Wszystkie pytania dotyczą wersji Revised Core (ang oczywiście).

Dzięki
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Pytanie 1. To są identyczne zestawy.

Pytanie 2. Najpierw wolałbym kupić Hero i Adventure expansions.

Pytanie 3. Hero expansion to karty bohaterów i karty gracza. To bardzo potrzebna zawartość do budowy talii.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: psia.kostka »

Pynio pisze: 17 sty 2024, 19:58 Wszystkie pytania dotyczą wersji Revised Core (ang oczywiście).
Ad1
Dark of Mirkwood jest tylko jedno wydanie, to niejako kontynuacja scenariuszy z core box, dodatkowe 2 scenariusze

Ad2
Tak, talie startowe sa z edycji revised. Zauwaz, ze zmienilo sie logo LOTR. Nowe produkty maja logo jak nowy core box.
Ale w pewnym sensie sa to repacki. Oba wydania ze soba smigaja.

Ad3
Z pytan wynika, ze ciut za malo wsadziles glowe do tej norki LCG. Zerknij moze na strone FFG gry i obadaj tam narracje wstępną, to powinno ciut rozjasnic. Potem mozesz tutaj popatrzec co pisano juz wczesniej na forum w czasie, gdy revised boxy wchodzily u nas na rynek.

W temacie zakupow i cen, to mozna wykrecic konkretny rabat w sklepie rebel, wiec sie nie spiesz. Obadaj dostepny asortyment co do czego. Produkty "hero" powinny byc opisane do czego sluza i czym roznia sie od "campaign".
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

Lecimy z reogrywaniem dalej, a w nim sporo nowego:
:arrow: doczekałem się w końcu 3ciej starej podstawki :wink: Dosyć tanio wyhaczona, złamałem się i po niemal dekadzie w końcu dołączyłem do grona tych świrów ;)
:arrow: w końcu od dawien dawna nowe karty gracza dla mnie - oryginalnie nie miałem 3 pakietów z tego cyklu, więc to faktycznie mój debiut
:arrow: tym samym debiut kart gracza w wersji angielskiej w moim decku. Totalnie bez znaczenia dla frajdy z gry.

Stety niestety z tymi kartami gracza średnio co ciekawego można zrobić... Braciszek musi poczekać na 2giego braciszka, teraz to brać bezsensu, tak to z najciekawszych rzeczy to debiut tajności, ale to też jeszcze musi trochę poczekać, więc poszedłem pożegnać się z Gandalfem tym razem w towarzystwie Hobbitów przed erratą woli zachodu :wink: No i cóż.. deczek wyszedł z 3x bardziej złamany niż ostatnio :wink: Przede wszystkim jest szybszy, szybciej się rozkręca już nie tak łatwo nas zaskoczyć we wczesnym etapie rozgrywki
orzelczyreszka
Posty: 18
Rejestracja: 10 maja 2022, 23:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: orzelczyreszka »

samuraj1369 pisze: 16 sty 2024, 13:08 Cześć, chciałem zapytać czy sama podstawka wystarczy aby zobaczyć czy gra się spodoba? Czy wymagany jest jakiś dodatek, przy którym gra rozwija skrzydła i jest "must have"?
Wystarczy zdecydowanie, ja dostałem od znajomych w zeszłym roku na urodziny właśnie sam Revised Core Set i póki co nic do niego jeszcze nie dokupiłem ;) Jeśli jeszcze go nie zamówiłeś, to polecam się "przygotować" mentalnie na fakt, że drugi (trzeci ponoć też, ale jeszcze go nie grałem) scenariusz jest dużo trudniejszy niż pierwszy i trzeba się trochę nagłowić z deckiem żeby go skończyć, ale w tym według mnie właśnie cała zabawa gry.
Ayaram pisze: 20 sty 2024, 12:39 Lecimy z reogrywaniem dalej, a w nim sporo nowego:
:arrow: doczekałem się w końcu 3ciej starej podstawki :wink: Dosyć tanio wyhaczona, złamałem się i po niemal dekadzie w końcu dołączyłem do grona tych świrów ;)
:arrow: w końcu od dawien dawna nowe karty gracza dla mnie - oryginalnie nie miałem 3 pakietów z tego cyklu, więc to faktycznie mój debiut
:arrow: tym samym debiut kart gracza w wersji angielskiej w moim decku. Totalnie bez znaczenia dla frajdy z gry.

Stety niestety z tymi kartami gracza średnio co ciekawego można zrobić... Braciszek musi poczekać na 2giego braciszka, teraz to brać bezsensu, tak to z najciekawszych rzeczy to debiut tajności, ale to też jeszcze musi trochę poczekać, więc poszedłem pożegnać się z Gandalfem tym razem w towarzystwie Hobbitów przed erratą woli zachodu :wink: No i cóż.. deczek wyszedł z 3x bardziej złamany niż ostatnio :wink: Przede wszystkim jest szybszy, szybciej się rozkręca już nie tak łatwo nas zaskoczyć we wczesnym etapie rozgrywki
Bardzo fajne podsumowanie na ringsdb :D Z chęcią bym przeczytał kolejne
Awatar użytkownika
Vuk0
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2021, 12:46
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Vuk0 »

orzelczyreszka pisze: 01 lut 2024, 15:52
Wystarczy zdecydowanie, ja dostałem od znajomych w zeszłym roku na urodziny właśnie sam Revised Core Set i póki co nic do niego jeszcze nie dokupiłem ;) Jeśli jeszcze go nie zamówiłeś, to polecam się "przygotować" mentalnie na fakt, że drugi (trzeci ponoć też, ale jeszcze go nie grałem) scenariusz jest dużo trudniejszy niż pierwszy i trzeba się trochę nagłowić z deckiem żeby go skończyć, ale w tym według mnie właśnie cała zabawa gry.
Trzeci jest zdecydowanie trudniejszy od drugiego. Całkowicie inna liga :D
Zbaviec
Posty: 69
Rejestracja: 09 wrz 2020, 07:40
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Zbaviec »

Granie w trybie kampanii, na dwie ręce taliami z instrukcji, ale nie tymi pierwszymi, tylko tymi przywództwo/duch i wiedza/taktyka. Ja nimi gram i z kartami kampanii jest rozgrywka wymagająca, ale nie jest to tak ciężka już gra, jak wcześniej opisywano. Fakt, że karty kampanii ułatwiają rozgrywkę. Ba nawet miałem moment, że zastanawiałem się czy nie gram źle. Może wcześniejsze doświadczenia w Marvel Champions i Horror w Arkham LCG to sprawiają. Sama gra wydaje się mieć proste zasady w porównaniu do wyżej wymienionych tytułów i na core secie same karty, też nie są niewiadomo jak skomplikowane. Natomiast przebieg rundy, jej fazy i okna akcji już są bardziej skomplikowane i wspomagam się kartą pomocy co do okien akcji.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: psia.kostka »

Widac juz maly sezon zapowiedzi dodrukow LCG od FFG, to moze i ten watek niebawem zaplonie? :mrgreen:
Jesli dobrze licze na paluszkach, to teraz kolej na 3 cykl repack i wielka odslona, czy przeskakuja Haradrimow i robia dziure w chronologii. Pewnie tak, bo i zaczeli dosc niechronologicznie Angmarem.

Z bazarowych wiesci Mireczka, to slodkie czasy obnizek w sklepie rebela juz minely i nowe kampanie z dodrukow strasza juz "full price" :?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

psia.kostka pisze:Widac juz maly sezon zapowiedzi dodrukow LCG od FFG, to moze i ten watek niebawem zaplonie? :mrgreen:
A żebyś wiedział, ostatnio też mnie korciło, by napisać co z tymi dodatkami ;)
W styczniu dobiłem domknąłem AH LCG mając wszystkie cykle + wszystkie dostępne teraz małe dodatki, w lutym na promoszkach domknąłem Marvel Champions, że mam aktualnie wszystko wydane i po raz pierwszy od dekady jak siedzę w LCGach dobrnąłem do momentu gdzie nie mam co kupować :lol:

Pierwsza zapowiedź Angmaru była 17 marca 2022, pierwsza zapowiedź dream chaser była 2 marca 2023, więc tak by pasowało by za miesiąc dać zapowiedź siódmego bądź obstawianego ósmego cyklu.
bosik111
Posty: 296
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: bosik111 »

Ayaram pisze: 09 lut 2024, 09:29
psia.kostka pisze:Widac juz maly sezon zapowiedzi dodrukow LCG od FFG, to moze i ten watek niebawem zaplonie? :mrgreen:
A żebyś wiedział, ostatnio też mnie korciło, by napisać co z tymi dodatkami ;)
W styczniu dobiłem domknąłem AH LCG mając wszystkie cykle + wszystkie dostępne teraz małe dodatki, w lutym na promoszkach domknąłem Marvel Champions, że mam aktualnie wszystko wydane i po raz pierwszy od dekady jak siedzę w LCGach dobrnąłem do momentu gdzie nie mam co kupować :lol:

Pierwsza zapowiedź Angmaru była 17 marca 2022, pierwsza zapowiedź dream chaser była 2 marca 2023, więc tak by pasowało by za miesiąc dać zapowiedź siódmego bądź obstawianego ósmego cyklu.
Na 100 procent będzie Rhovanion, za dużo kart dali w starterach z innych cykli żeby opłacało im się wydawać je w najbliższym czasie z kartami graczy. Podejrzewam że mniej popularnych cykli jednak nie wydadzą, chyba że sprzedaż im poszła w kosmos wraz z tą reedycją. Z drugiej strony nie widzę czemu mieliby nie skorzystać jeśli 99 procent roboty jest już zrobione i trzeba tylko dodać parę kart kampanijnych, fajnie by było jakby chociaż same kampanie wydali.
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: toblakai »

Na Haradrimów bym się nie obraził, bo skompletowałem cały set jakiś rok temu w starej wersji i teraz czeka na swoją kolej :D Miałbym chwilę oddechu dla portfela aż do kolejnego repacka.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: psia.kostka »

bosik111 pisze: 09 lut 2024, 11:14 za dużo kart dali w starterach z innych cykli żeby opłacało im się wydawać je w najbliższym czasie z kartami graczy
Masz racje, biznes ponad sentymenty. A moze nawet taka wyrwa w chronologii pobudzi ssanie klientow potem ;)

Patrzac z innej strony, to Haradrimow wiele osob ma polskich, albo zakupili blisterki ENG przy okazji ostatnich czyszczen magazynow, a Ered Mithrin (8cykl), to dla wielu w kraju moze byc terra incognita, a co za tym idzie bedzie sprzedaz i ekscytacja wieksza. Wiec nawet nie mam żalu :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
tomtom2
Posty: 17
Rejestracja: 14 wrz 2023, 04:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: tomtom2 »

Na BGG pojawiła się piękna grafika tłumacząca co i jak z edycjami, reprintami i tak dalej:
https://boardgamegeek.com/thread/324370 ... xplanation
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Markus »

tomtom2 pisze: 09 lut 2024, 18:12 Na BGG pojawiła się piękna grafika tłumacząca co i jak z edycjami, reprintami i tak dalej:
https://boardgamegeek.com/thread/324370 ... xplanation
bardzo ładna grafika pokazująca jak głupim pomysłem było takie rozdrobnienie gry w przeszłości (właściwie każdego LCG) :D
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Trochę dziwna polityka wydawcy. Albo robią repack całości albo wcale. Kto im to kupi? Ani nowi gracze, ani starzy, no chyba że im brakuje któregoś z cykli.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
moneo
Posty: 21
Rejestracja: 19 kwie 2009, 00:51
Has thanked: 26 times
Been thanked: 10 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: moneo »

Markus pisze: 09 lut 2024, 18:26
bardzo ładna grafika pokazująca jak głupim pomysłem było takie rozdrobnienie gry w przeszłości (właściwie każdego LCG) :D
Głupim, bo?
Wydawali w formie prawie subskrypcyjnej, w porcjach zjadliwych i pewnie cenowo dopasowanych na tamten moment. Widać się sprawdzało skoro aż tyle cykli stworzono.
Oczywiście zgadzam się, że z punktu widzenia gracza wątek kompletowania i przechowywania był bardzo zaniedbany. Ja nie mam problemu z osobnymi pudełkami ale dużo bardziej mi pasowały tekturowe opakowania z pierwszych cykli, blistry plastikowe to nic przyjemnego.
ODPOWIEDZ