[Warszawa]Rzuć Kostką - czerwiec odwołany! Będzie lipiec!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: fluor »

Chciałbym zagrać w takie Here I Stand, ale nigdy nie grałem. Czy będzie dużo zamieszania z tłumaczeniem zasad?

Ewentualnie mogę też Republic of Rome, tu zasady znam całkiem dobrze.
Janek
Posty: 45
Rejestracja: 31 sty 2010, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: Janek »

adamns pisze:Jak będę to piszę się na Sword of Rome , Here i Stand, Republic of Rome
Co do HiSa czy RoR to tez byłbym chętny jeżeli zdecydujemy się na wieloosobówkę. Jednak w te gry wypadałoby zagrać z kimś (a najlepiej z dwoma osobami) kto je dobrze zna bo są dosyć złożone i sporo zajmuje partia. W SoR też bym debiutował ale gra ma zasady na 12 stron i jest łatwiejsza. Poczekajmy na Maćka żeby się określił i ustalimy w co gramy. Może też kogoś weźmie z WIPu a Sylwek zdecyduje się na całą sobotę:-) W związku z brakiem czasu prosiłbym o określenie się w co gramy żebym zdążył się przygotować na 05.02..
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: berem »

Mogę też grać i przynieść HISa. Ale sobota to nie kwestia zdecydowania się bo jak na dzień dzisiejszy to wiem że powinienem iść wtedy po południu do pracy.
Awatar użytkownika
adamns
Posty: 75
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:20
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: adamns »

fluor pisze:Co do HiSa czy RoR to tez byłbym chętny jeżeli zdecydujemy się na wieloosobówkę. Jednak w te gry wypadałoby zagrać z kimś (a najlepiej z dwoma osobami) kto je dobrze zna bo są dosyć złożone i sporo zajmuje partia. W SoR też bym debiutował ale gra ma zasady na 12 stron i jest łatwiejsza.
w takim razie trzeba ustalić w co gramy dodam


co do mnie w powyższe tytuły będę debiutował i zgadzam się, że dobrze by było aby ze dwie osoby dobrze znały zasady, reszta zawsze może trochę się podszkolić, ustalmy więc kto chętny na ciężkie gry i w jaką gramy.
berem pisze:Mogę też grać i przynieść HISa. Ale sobota to nie kwestia zdecydowania się bo jak na dzień dzisiejszy to wiem że powinienem iść wtedy po południu do pracy.




Sylwek robota nie zając poczeka, a jak nie poczeka znajdziesz drugą :) w najgorszym wypadku żona będzie cię utrzymywać

bo przecież planszówki najważniejsze :P

ja wezmę wolne na ten dzień :)
Kości zostały rzucone!

moja kolekcja
Janek
Posty: 45
Rejestracja: 31 sty 2010, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: Janek »

Sylwku może się jeszcze coś zmieni i będziesz na całą sobotę.

Na HISa mielibyśmy 2 doświadczonych (jeśli będzie Sylwek) bo Maciek chyba też w to grał plus fluor, adamns i ja, a może jeszcze ktoś się dołączy.
RoRa z kolei zna fluor, a SoR nikt nie zna ale najłatwiejszy ;-) SoR jest raczej krószy i mielibyśmy potem czas na coś jeszcze.

Fluor czy pisałbyś się ewentualnie na Sword of Rome?

Poczekajmy ostatecznie na opinie skipera.
Awatar użytkownika
adamns
Posty: 75
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:20
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: adamns »

wiec wstępnie zaczynamy od sword of rome a potem HiS, tylko z tym Hisem to może być problem gdyż Sylwek moze nie przyjsć a skiper raczej nie poprowadzi gry

raz że gra mu nie przypadła, ostatnio próbowalismy grać z kartami na 2 graczy
a druga sprawa ze znajomoscią zasad raczej bym na nią nie liczył :) jako prowadzącego

do hisa musi być ktoś kto ma już wiele partii za sobą, długa gra i zaglądanie co chwila do instrukcji zabije przyjemnosć jaką daje ta gra
a jak będzie komplet do partii i nikt nie bedzie znał zasad bardzo dobrze, to i cały dzień nam nie wystarczy do skończenia
Kości zostały rzucone!

moja kolekcja
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: fluor »

Jeśli chodzi o mnie, mogę zagrać w SoR albo HIS - będę na miejscu od około godz. 10. Zależy mi jednak na tym, by pojedyncza partia raczej nie przekraczała 6h.
Awatar użytkownika
skiper_83
Posty: 161
Rejestracja: 26 lut 2009, 01:42
Lokalizacja: Wyszków

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: skiper_83 »

Panowie, ucinam wszelkie spekuacje 8) - nie gram w HiSa. Moja hierarchia zainteresowań na tą Kostkę to Wilderness War, Twilight Struggle, Labirynt of coś tam, Sukcesorzy lub Got. Całodniowym molochom mówię stanowcze NIE :wink:
Janek
Posty: 45
Rejestracja: 31 sty 2010, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: Janek »

skiper_83 pisze:Panowie, ucinam wszelkie spekuacje 8) - nie gram w HiSa. Moja hierarchia zainteresowań na tą Kostkę to Wilderness War, Twilight Struggle, Labirynt of coś tam, Sukcesorzy lub Got. Całodniowym molochom mówię stanowcze NIE :wink:
Tak myślałem ale wolałem aby sam zainteresowany się wypowiedział. HIS i RoR (a zwłaszcza ten pierwszy) zająłby nam na pewno cały dzień i faktycznie bez dobrze znających reguły 1-2 osób nie ma co się porywać, ale SoR ma tą zaletę że jest do rozegnania podobno w 4 godziny przez obeznanych z grą graczy. Biorąc poprawkę na to że debiutujemy to sądzę że w 5 godzin się zamkniemy. Na pewno nie jest to gra dłuższa od Sukcesorów.

Gra jest dla 2-5 osób a na razie gramy w 3 - ja, fluor, adamns (postaram się jeszcze kogoś załatwić, liczę po cichu na Sylwka a może ktoś się po prostu zgłosi). Podobnie jak fluor jestem za rozpoczęciem o 10 (mam nadzieję Adamie że dasz radę dotrzeć) tak żeby w jeszcze coś tego dnia zagrać. Przygotuję się do gry ale jako że debiutujemy wszyscy to proszę współgraczy o przeczytanie instrukcji która jest na stronie GMT (oczywiście w miarę możliwości).

Poza SoR wezmę na popołudnie GoTa, Manouevre, TSa i ewentualnie jeszcze coś, a może zagram w Wilderness War ze skiperem :-)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: berem »

Raczej jednak w sobotę nie będę.
Może udałoby mi się w sobotę zamienić w pracy tak że mógłbym pojawić się ale dopiero od 14-15 więc chyba to też nie ma sensu z mojej strony. Ale w niedzielę mogę być prawie cały dzień.
Jeśli nie uda się zagrać w dłuższe wieloosobówki to w lutym tydzień po „Rzuć Kostką” jest, jak czytałem na tym forum, kolejny konwent (tym razem też z graniem w nocy), czyli zjAva.
Za to w lutym będę miał wyjątkowo dużo czasu na planszówki, szczególnie w 4 tygodniu tego miesiąca, gdzie cały czas mogę poświęcić na to hobby i wtedy zapraszam też do siebie.

Jeśli chodzi o HiSa to znalazłoby się paru chętnych byleby do nich dotarła ta informacja.
Awatar użytkownika
skiper_83
Posty: 161
Rejestracja: 26 lut 2009, 01:42
Lokalizacja: Wyszków

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: skiper_83 »

Janek pisze:a może zagram w Wilderness War ze skiperem :-)
No to jak? Proszę o konkretną odpowiedź Jasiu.
Janek
Posty: 45
Rejestracja: 31 sty 2010, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: Janek »

skiper_83 pisze:
Janek pisze:a może zagram w Wilderness War ze skiperem :-)
No to jak? Proszę o konkretną odpowiedź Jasiu.
Bardzo chętnie zagram po południu i możemy się umówić. Napisałem "może" ze względu na to , że jak my zaczniemy grać w SoR a Ty w coś innego to później trudno będzie się nam zgrać czasowo i jeden będzie czekał na drugiego a to bez sensu.

Hmmm...już sam nie wiem ale może jednak skusisz się na SoRa (to na pewno nie HIS) rano albo za zgodą wszystkich (niech się wypowiedzą adamns i fluor) zagramy od rana w GoTa lub Sukcesorów.
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Wszystkie Rzuć Kostką Odwołane - temat do zamknięcia

Post autor: Zgrzytt »

Z uwagi na trudności lokalowe, niestety impreza o nazwie Rzuć Kostką, znika z mapy planszówkowej Polski. Dziękuję wszystkim tym którzy mi pomagali, mam nadzieje, że ktoś pociągnie tego typu imprezę, bo ludzie za wiele tego typu miejsc, a wstyd, w Warszawie nie mają. Tak więc ta i wszystkie imprezy Rzuć Kostką zostają odwołane.
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4477
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1427 times
Been thanked: 1102 times

Re: Wszystkie Rzuć Kostką Odwołane - temat do zamknięcia

Post autor: garg »

Zgrzytt pisze:Z uwagi na trudności lokalowe, niestety impreza o nazwie Rzuć Kostką, znika z mapy planszówkowej Polski. Dziękuję wszystkim tym którzy mi pomagali, mam nadzieje, że ktoś pociągnie tego typu imprezę, bo ludzie za wiele tego typu miejsc, a wstyd, w Warszawie nie mają. Tak więc ta i wszystkie imprezy Rzuć Kostką zostają odwołane.
:shock: :shock: :shock:

Może napiszesz jakieś szczegóły? Wiadomość naprawdę zaskakująca i nieciekawa :( .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Janek
Posty: 45
Rejestracja: 31 sty 2010, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystkie Rzuć Kostką Odwołane - temat do zamknięcia

Post autor: Janek »

Zgrzytt pisze:Z uwagi na trudności lokalowe, niestety impreza o nazwie Rzuć Kostką, znika z mapy planszówkowej Polski. Dziękuję wszystkim tym którzy mi pomagali, mam nadzieje, że ktoś pociągnie tego typu imprezę, bo ludzie za wiele tego typu miejsc, a wstyd, w Warszawie nie mają. Tak więc ta i wszystkie imprezy Rzuć Kostką zostają odwołane.
Moja ulubiona impreza. Tragedia. Dlaczego...?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Wszystkie Rzuć Kostką Odwołane - temat do zamknięcia

Post autor: Geko »

:shock: :(
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Wszystkie Rzuć Kostką Odwołane - temat do zamknięcia

Post autor: oopsiak »

:(
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystkie Rzuć Kostką Odwołane - temat do zamknięcia

Post autor: Keleno »

Jestem w szoku... :shock:
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystkie Rzuć Kostką Odwołane - temat do zamknięcia

Post autor: Kostyr »

Wielka szkoda,byłem tylko 1 raz,ale dobrze się wtedy bawiłem.:cry:
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Wszystkie Rzuć Kostką Odwołane - temat do zamknięcia

Post autor: berem »

Wielki żal, gdzie my się teraz podziejemy.
Trzeba jednak sobie jakoś radzić - umawiamy się więc np. na cołodzienne i nocne gry 12-13 lutego na Zjavie - ale to nie w tym temacie.
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Wszystkie Rzuć Kostką Odwołane - temat do zamknięcia

Post autor: Zgrzytt »

Hmm...mi też jest przykro, poszło mniej więcej o to, że Związek Głuchoniemych wynajmujący nam budynek, dopatrzył się nadprogramowego użytkowania lokalu i kazał nam dopłacić (konkretnie mi) coś koło 2 tyś zł. W sumie Kostka mogłaby się odbyć w tym samym miejscu, ale przez jeden dzień od 10 do 20, i niestety trzeba by było wprowadzić opłatę za wejście, czego chciałem uniknąć, w wysokości mniej więcej 3 zł...Wasz głos...
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Dyskusja o imprezie...

Post autor: oopsiak »

O_O

jeśli chodzi o mnie to mogę zaszaleć i zapłacić nawet 5zł! Nie, nawet 7, a co!
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dyskusja o imprezie...

Post autor: berem »

Ja tak samo.
Janek
Posty: 45
Rejestracja: 31 sty 2010, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja o imprezie...

Post autor: Janek »

Dla mnie taka opłata to żaden problem. Myślę, że frekwencja też przez nią nie spadnie.
Awatar użytkownika
eruen
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2010, 22:48

Re: Dyskusja o imprezie...

Post autor: eruen »

Wredni głuchoniemi... Szkoda by było takiej fajnej imprezy - zgadzam się z Olą, mogę i nawet 5zł zapłacić, a co!
'I am not lazy, I am an effort minimalist.'
ODPOWIEDZ