Essen 2010 - nowości

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: melee »

melee pisze:sporo zakupów ;) ja wcześniej wstępnie sobie wytypowałem kilkanaście pozycji, a półki przyjmą może z 5 + tyle, ile sprzedam do essen

na mojej liście mam właściwie jeszcze tylko (od 2 lat) Merchants & Marauders, ale i teraz może nie dotrzeć na essen
no i jeszcze Undead
jak będzie dobra instrukcja :)
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: Wladek »

jax pisze: Charon Inc - wydobycie surowców na księżycu. Dość lekkie z elementami Mykerinosa (uwielbiam) i Red Planet. Ornella nie zachwycił mnie Assyrią, ale Charon po obejrzeniu wszystkich dostępnych materiałów wygląda na zakup.

Alien Frontiers (+dodatek) - Kolonizacja planety, technologie, artefakty itd. Obecnie w przedsprzedaży (nie będzie w Essen). Coś a la Kingsburg/Alea Iacta Est (nie przepadam), ale po przeczytaniu instrukcji - znacznie, ZNACZNIE lepsze. Buy.

Panic Station - ucieczka przed obcymi w stacji kosmicznej. Jeden z graczy jest już zainfekowany obcymi organizmami i zaraża współgraczy. Do pomocy są androidy i znajdowany ekwipunek. Cel - eksterminacja gniazda obcych. Niestety jest opóźnienie i chyba gra będzie doopiero na Essen za rok.. :(

Phantom League - znowu klimaty kosmiczne, zaczynasz jako kapitan z małym stateczkiem i rozwijasz swoją kosmiczną karierę. Inspirowane przez komputerowy hit sprzed lat - Elite.

Target Earth - gra, w którą chyba każdy kiedyś chciał zagrać: obrona Ziemi przed inwazją kosmitów. Wygląda na porządny, w miarę ciężki tytuł. Cieszą 2 tryby: podstawowy (pelna współpraca) i zaawansowany (częściowo rywalizacyjny). Padają skojarzenia z komputerowym UFO Enemy Uknown.
:shock: :o :D Jesteś wielki. Przyłączam się do gromkich podziękowań. :) Szczególnie za 'Panic station' i 'Target Earth'.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: Geko »

Nataniel pisze:
jax pisze:Dobra, trochę poszperałem (....)
Normalny to Ty na pewno nie jesteś :D
Ale przynajmniej pożyteczny na tym zwolnieniu :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: yosz »

To ja dorzucę jeszcze link do GF: http://www.gamesfanatic.pl/2010/09/22/e ... anki-2010/

No ale Jax chyba wszystko wymienił (nie wiem czy było Troyes i Organic Soup ;) )
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: jax »

Dziękuję za wszystkie życzenia połamania sobie teraz obu nóg dla odmiany, wyzdrowienia (fizycznego i psychicznego :) ) oraz przedłużenia zwolnienia lekarskiego. Szczególnie to ostatnie się przyda ;)

@stalker - w Speicherstadt też razem graliśmy ;) (a Basilica - patrz PW)

@Odi - ojojoj, zasmuciłeś mnie z tym czasem trwania Sturm Europa. Jeśli faktycznie pełna kampania ma trwać 12 godzin, to będę w kropce :( (też u mnie krucho z czasem na takie giganty)

@Nataniel - zaoszczędziłem Ci trochę pracy ;)

@yosz - jesteś po prostu bezczelny, jak śmiałeś napisać 'nie wiem czy było'?, czy ma to znaczyć, że nie spijałeś każdego słowa z mojego postu? skandal :P :D
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: yosz »

jax pisze:@yosz - jesteś po prostu bezczelny, jak śmiałeś napisać 'nie wiem czy było'?, czy ma to znaczyć, że nie spijałeś każdego słowa z mojego postu? skandal :P :D
eeee no nie ;) Ja już od dwóch miesięcy śledzę na bieżąco Essen Canonical List i zapoznaję się z tytułami. Zresztą Twoja lista jest do kitu - nie ma na niej Magnum Sal :P

(a tak serio to skoro interesuje Cię Alien Frontiers to zerknij może na Troyes)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: staszek »

Jacku,chyba zabrakło mi w Twoich grach do kupienia Londynu(M.W),ale gra All Star Game-rewelacja ;)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: yosz »

Przecież jest pod Cywilizacją od FFG (widzisz Jax - czytałem :P)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: jax »

yosz pisze:(a tak serio to skoro interesuje Cię Alien Frontiers to zerknij może na Troyes)
Czytałem instrukcję i nieprzypadkowo tej gry nie umieściłem na liście ;) (strasznie kostkowa; dla AF robię wyjątek - też po przeczytaniu instrukcji). Zresztą 8 innych gier, o których jest mowa na gamesfanatic (m. in. Great Fire of London wspomniany na gf 2 razy) też nie umieściłem. Ciekawie było poczytać inny punkt widzenia :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
antypirx

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: antypirx »

Nowość? http://www.joemonster.org/filmy/28799/G ... a_Fuck_you_

Zdaje się, że familijna

;)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: ozy »

Jax, jak Ty jesteś taki wydajny na L4, to jakiego powera łapiesz na bezrobociu? ;)

Lista świetna, sporo gier, które przeoczyłem, dzięki.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: bart8111 »

Również przyłączam się do podziękowań, już sobie pozaznaczałem na BGG co chcę 'want to play' (mam nadzieję, że niektóre z nich się nie rozejdą zanim będę miał okazję zagrać). Samo przeczytanie tej listy zajęło chwilę, więc mogę sobie tylko wyobrazić ile czasu zajęło czytanie o każdej z nich opisów/zasad. Dobra robota :)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: cezner »

Jax! Świetna lista.
Ciekawe co się z niej ostanie już po Essen jak wygasną emocje i pojawią się pierwsze opinie i recenzje.
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: clown »

Przeglądałem listę pod kątem tytułów wojennych i okołowojennych i na szczęście nie ma na niej nic, co wywołałoby mniej lub bardziej niezdrowe podniecenie i tutaj rzeczywiście nie zazdroszczę szanownym eurograczom, którzy dostaja zawału na widok tej ogromnej listy. Co do gier wojennych wypunktuję wszystkie, aczkolwiek raczej żadna nie wzbudzi specjalnych emocji:
- Sturm Europa - już wspominana przez Odi'ego - dyskwalifikacja ze względu na czas rozgrywki. Dwie godziny na rozgrywkę to podobny chwyt jak z trzema godzinami na Orła i Gwiazdę
- Krzyżacy/Teutons - ta gra powinna obronić się sama :P
- Popular Front - gra karciano - planszowa o wojnie domowej w Hiszpanii, trochę więcej polityki niż wojny, dość szybka
- Memoir'44: Disaster at Dieppe - czyli dojonko a la DoW
- dodatek do Marii - Silesian Gambit - na Essen do nabycia za 10 eurocentów, potem za darmo do ściagnięcia z sieci. Będzie to jedynie pdf z zasadami do dodatkowego scenariusza
- Liberte! - reedycja gry Martina Wallace'a o rewolucji we Francji, wydanie Valley Games
oraz dwie niemieckojęzyczne wersje gier, które już się ukazały na rynku:
- Washington's War
- Nations at War: White Star Rising
Ponadto widziałem jeszcze Duel of The Giants, który jak wiadomo już jest w normalnej sprzedaży.
Czasem dobrze być wargamerem :P
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: Witold Janik »

Dzięki wielkie Clownie! :*
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: jax »

ozy pisze:Jax, jak Ty jesteś taki wydajny na L4, to jakiego powera łapiesz na bezrobociu? ;)
Na razie może nie będę sprawdzał ;)

Z wojennych widzę, że właśnie na Essenowej liście się pojawiło Steel Wolves (niemieckie łodzie podwodne na Atlantyku kontra Alianci). Gra solo. Analogiczna do Silent War.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: clown »

Z wojennych widzę, że właśnie na Essenowej liście się pojawiło Steel Wolves (niemieckie łodzie podwodne na Atlantyku kontra Alianci). Gra solo. Analogiczna do Silent War.
99 dolarów w przedsprzedaży. Droga ta solówka :) ale dobrych wojennych solówek nigdy za wiele.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 25 times
Been thanked: 19 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: Filip z Lublina »

clown pisze:- Popular Front - gra karciano - planszowa o wojnie domowej w Hiszpanii, trochę więcej polityki niż wojny, dość szybka
Chętnie spróbuję;)
clown pisze:- dodatek do Marii - Silesian Gambit - na Essen do nabycia za 10 eurocentów, potem za darmo do ściagnięcia z sieci. Będzie to jedynie pdf z zasadami do dodatkowego scenariusza
:)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: Geko »

clown pisze: - Memoir'44: Disaster at Dieppe - czyli dojonko a la DoW
A to ciekawy epizod wzięli. I do tego przegrana aliantów...
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: melee »

tak przy okazji 'mindless buy'
ciekawe w ilu wypadkach zakup "bez zastanowienia' okaże się 'bezmyślnym' ;)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: stalker »

heh... Czy dlatego trzeba szybko kupic, zeby jeszcze na fali hype szybko sprzedac nieswiadomej ofierze...? :twisted:
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: jax »

melee pisze:tak przy okazji 'mindless buy'
ciekawe w ilu wypadkach zakup "bez zastanowienia' okaże się 'bezmyślnym' ;)
właśnie mindless buy najczęściej okazuje się trafny :) (mówię za siebie a u mnie marketing nie wpływa na mindless buy)
natomiast 'impulse buy' to zupełnie inna bajka
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: monga »

Jax - bomba ! A już myślałam, że pojadę na Essen kompletnie nieprzygotowana ;) A tu proszę, taka piękna ściąga. Fantastyczna wręcz. Bezdyskusyjnie powinieneś co roku przed Essen łamać nogę ;) Albo tylko w gips wkładać, może być i cała pod tym gipsem jak dla mnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dr Doom
Posty: 118
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: Dr Doom »

Jax Wins!
Fatality! :lol:
Spieszmy się grać z ludźmi, tak szybko odchodzą...
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Essen 2010 - nowości

Post autor: melee »

Dla osób z Warszawy, robimy zamówienie, chętni mogą się do mnie zgłaszać (szybko):
http://translate.google.com/translate?j ... bilaeum%2F
ODPOWIEDZ