Prezent dla rodzeństwa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
zbysheck
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2010, 17:41

Prezent dla rodzeństwa

Post autor: zbysheck »

Mam taką dość specyficzną sytuację, gdyż zauważyłem że moje rodzeństwo nie kłóci się ze sobą tylko w jednej sytuacji - gdy grają ze sobą w Monopol. A że idą święta, wpadłem na pomysł żeby sprawić im jakąś inną planszówkę.

No i tutaj chciałbym się poradzić co można im kupić? Brat kończy liceum a siostra gimnazjum. Najlepiej by było gdyby gra umożliwiała zabawę przede wszystkim dla 2 osób, ale i więcej, bo też bym czasem chciał z nimi sobie usiąść :) Limit to ok 60-70zł, no chyba że byłoby coś naprawdę super to i do stówki jakoś dociągnę. Najlepiej żeby miała dość proste zasady, ale i sporą "regrywalność".

Zastanawiałem się nad:
Dungeoneer - sam bym chętnie pograł w takie przygodowe fantasy
Cytadela - podobno gra wyborna dla całej rodziny

Co poradzicie?
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Prezent dla rodzeństwa

Post autor: Koshiash »

Dungeoneer - staram się jednego pozbyć, choć to rewelacyjna gra, umożliwiająca wyśmienitą... no dobra... chcę się pozbyć, bo gra jest do bani. Odradzam.

Cytadela - do niezobowiązującej gry w większym gronie. Przyjemne, chociaż dość szybko się nudzi. Dla 2-3 osób, odradzam.

Może po prostu:
- Carcassonne? Gra dla każdego. Zasady banalne. Miodność spora. Kombinacji multum.
- Neuroshima Hex? Gra taktyczna. Zasady i specyfika armii do wyuczenia. Miodność spora. Kombinacji sporo.
zbysheck
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2010, 17:41

Re: Prezent dla rodzeństwa

Post autor: zbysheck »

zapoznaję się zatem z carcassone :) coś jeszcze do polecenia?

edit

widzę że gra jest sprzedawana po niemiecku o.O czy ktoś wie co dokładnie jest tam po niemiecku?
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Prezent dla rodzeństwa

Post autor: Koshiash »

Carcassonne jest niezależne językowo. Instrukcję miło mieć PL w oryginalnym pudełku, ale od biedy jest dostępna w necie. Po opanowaniu zasad, możesz grać choćby wersją koreańską ;]

Zerknij na bgg: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/822/carcassonne


WOW: http://cf.geekdo-images.com/images/pic69570.jpg
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Prezent dla rodzeństwa

Post autor: cezaras »

Carcassone jest OK,
Cesarski Kurier, który wkrótce wyjdzie też jak najbardziej

a jak liczy się kaska to bez zastanowienia bierz Wikingów - to dobra giera, można grać i w dwie i w trzy osoby... na początek jak najbardziej
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Prezent dla rodzeństwa

Post autor: Matio.K »

Koshiash pisze:Dungeoneer - staram się jednego pozbyć, choć to rewelacyjna gra, umożliwiająca wyśmienitą... no dobra... chcę się pozbyć, bo gra jest do bani. Odradzam.

Cytadela - do niezobowiązującej gry w większym gronie. Przyjemne, chociaż dość szybko się nudzi. Dla 2-3 osób, odradzam..
Co do Dungeoneera - popieram.

Jesli chodzi o Cytadelę - daje radę nawet na dwie-trzy.

Fajnie może sprawdzić się Villa Paletti, albo Zlot Czarownic.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Prezent dla rodzeństwa

Post autor: Lucf »

Co do Carcasone - POLECAM jak najbardziej gra dla całej rodzinki, dobrze chodzi i na 2 osoby i więcej. Mało zasad, łatwo wytłuamczyć i etc. Nie ma w grze żadnych napisów - więc możesz kupić nawet wersję chińsko-eskimoską :)

instrukcje PL sklepy zawsze dodają.

Cytadelę bym odradził ze względu na tematykę-siostrze może nie przypaść. Poza tym to same karty są więc po Monopolu może wyglądać trochę łyso stół :) Ja bym radził Ci też looknąć na OSADNIKÓW Z CATANU - można kupić już w sklepach stacjonarnych za 90 zł, a plansza jest duża, zmienna, duża bedzie regrywalność, potem nawet można dokupić dodatki. Jeden minus - działa od 3 osób!

Spróbuj też TICKET TO RIDE [Wsiąść do pociągu] działa od 2 osób dobrze. gra w sam raz na wejście w planszówki.

I daj znać jak było i co kupiłeś : )
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Prezent dla rodzeństwa

Post autor: FormatC »

Dungeoneer jest moze glupi i losowy, ale bez przesady... Przeciez to tania i wesola gra do piwka, czego Wy po niej oczekujecie? :) Nam gralo sie dobrze, wprowadzilismy jakies-tam home rule i bylo smiesznie.
zbysheck
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2010, 17:41

Re: Prezent dla rodzeństwa

Post autor: zbysheck »

Chyba zdecyduję się na Carcassonne, ale zaciekawili mnie ci wikingowie. Myślicie że spodoba się rodzeństwu? Jedni mówią że dużo zasad, inni że łatwe, no i właśnie mam problem, bo chodzi o to żeby siostra [15 lat] bez oporów wszystko załapała i się jako tako wciągnęła, no i żeby miała w miarę równe szanse z 3 lata starszym bratem. No i nie bez znaczenia jest jakby ogólna "efektowność" gry [w końcu to prezent], bo Carcassonne jest takie dosyć mizerne ze swoimi gołymi żetonami i pionkami, a Wikingowie wyglądają całkiem okazale po rozłożeniu. Co lepiej kupić, Carcassonne czy Wikingów?
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Prezent dla rodzeństwa

Post autor: cezaras »

Mój 9cio letni syn śmiga w Wikingów od jakiegoś roku bez problemów, wiec 15to letnia dziewczyna na spokoju sobie poradzi.
zresztą powiedzmy sobie szczerze - 15 letni człowiek poradzi sobie praktycznie z każdą eurogrą... kwestia tylko czasu jaki potrzeba na załapanie (i czy on nie jest dłuższy do czasu do zniechęcenia się :))
o samych Wikingach nie będę się rozwodził - w końcu sam zaproponowałem - ale:
a) na dwie osoby - śmiga
b) na 3 też super (a i w 4ry zagracie)
c) gra ładnie wykonana
d) jak już będzie za prosta - to jest dołączone rozszerzenie
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Prezent dla rodzeństwa

Post autor: Lucf »

15 letni człowiek poradzi sobie praktycznie z każdą eurogrą... kwestia tylko czasu jaki potrzeba na załapanie (i czy on nie jest dłuższy do czasu do zniechęcenia się :))
Czasem 30 letni człowiek wymięka przy tłumaczeniu Osadników :)
Carcasonne bezpieczniejsze, jak sięspodoba, wciągnie , to wtedy można kupować moim zdaniem bardziej skomplikowane . Choć sam musisz wyczuć czy siostra lubi słuchać o zasadach. czy ma cierpliwość
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Prezent dla rodzeństwa

Post autor: Banan2 »

Witam !
Świetna jest też Havana.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Prezent dla rodzeństwa

Post autor: bart8111 »

zbysheck pisze:No i nie bez znaczenia jest jakby ogólna "efektowność" gry [w końcu to prezent], bo Carcassonne jest takie dosyć mizerne ze swoimi gołymi żetonami i pionkami, a Wikingowie wyglądają całkiem okazale po rozłożeniu. Co lepiej kupić, Carcassonne czy Wikingów?
Jeśli szukasz czegoś z dobrym stosunkiem zawartości pudełka do ceny gry to możesz pomyśleć nad Galaxy Trucker. Jak na to ile tam jest komponentów (plansze graczy, kafelki, karty, różnego rodzaju ludki itp.) to cena jest bardzo niewygórowana, a i gra całkiem spoko. Carcassonne jest dla mnie nudne, a w GT chociaż jest jakaś zabawa (ale też i trochę rywalizacji).
zbysheck
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2010, 17:41

Re: Prezent dla rodzeństwa

Post autor: zbysheck »

Ostatecznie kupiłem Wikingów, samo pudło wygląda okazale :) Mam nadzieję że się spodoba, po świętach zdam relację jak się przyjęło i jak mi się grało :)
Dzięki wszystkim za pomoc.
ODPOWIEDZ